Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Блоги користувачів сайту

Головна » 2013 » Червень » 9 » Шокуючі факти з життя - буття стародавніх римлян.
11:27
Шокуючі факти з життя - буття стародавніх римлян.

1. У Стародавньому Римі, якщо пацієнт помирав під час операції, лікарю відрізали руки.

2. У Римі за часів республіки брат мав законне право покарати свою сестру за непослух,згвалтувавши її.

3. У Стародавньому Римі на групу рабів, що належать одній людині казали "фамілія".

4. Серед перших п'ятнадцяти римських імператорів один тільки Клавдій не кохався з чоловіками. Це вважалося незвичайною поведінкою і висміювалось поетами і письменниками, які говорили: люблячи тільки жінок, Клавдій сам став жінкоподібним.

5. У римському війську солдати жили в наметах по 10 осіб. На чолі кожного намету ставився старший, якого називали деканом.

6. У Стародавньому світі, як і в Середньовіччі, не було туалетного паперу. Римляни використовували палицю з тканиною на кінці, яку полоскали у відрі з водою.( У британців зберігся усміх "зловитисяя не за той кінець палиці")

7. У Римі багаті громадяни жили в будинках - особняках. У двері будинку гості стукали калаталом, дверним кільцем. На порозі будинку була викладено мозаїчний напис "Сальве" ("ласкаво просимо"). Деякі будинки замість собак охороняли раби, прив'язані до кільця у стіні.

8. У Стародавньому Римі знатні пани в якості серветок на бенкетах використовували кучерявих хлопчиків. Вірніше, зазвичай, використовували тільки їх волосся, в яке витирали руки. Для хлопчиків ж вважалося неймовірною удачею потрапити на службу до достойника римлянина в якості такого "столового хлопчика".

9. Деякі жінки в Римі пили скипидар (незважаючи на ризик смертельного отруєння), так як він надавав їх сечі запах троянд.

10. Традиція весільного поцілунку прийшла до нас з Римської імперії, де молоді наприкінці одруження цілувалися, тільки тоді поцілунок мав інше значення - він означав свого роду карб під усним договором про шлюб.Тільки так угода про шлюб була дійсною.

11. Популярний вислів «повернутися в рідні Пенати», що означає повернення в свій будинок, до домашнього вогнища, правильніше вимовляти по-іншому: «повернутися до рідних пенатів». Справа в тому, що Пенати - це римські боги-охоронці домашнього вогнища, і кожна сім'я зазвичай мала зображення двох пенатів поруч з обістям.

12. Дружина римського імператора Клавдія, Мессаліна, була настільки хтива і розбещена, що вражала цим навіть багато до чого звикли сучасників. За свідченням істориків Тацита і Светонія, вона не тільки утримувала в Римі публічний будинок, але і сама там підробляла повією, особисто обслуговуючи клієнтів. Вона навіть влаштувала змагання з іншою відомою повією і виграла його, обслуживши 50 клієнтів проти 25.

13. Місяць серпень, який раніше називали Sextillis (шостий), було перейменовано на честь римського імператора Августа. Січень назвали на честь римського бога Януса, який мав два обличчя: одне дивиться - у минулий рік, а друге дивилося вперед - в майбутнє. Російська назва місяця Квітень походить від латинського слова «aperire», що означає відкривати, можливо, через те, що в цей місяць відкриваються бутони квітів.

14. У Стародавньому Римі проституція не тільки не була незаконною, але і вважалася звичайною професією. Жриць любові не покривали ганьбою і презирством, тому їм не потрібно було приховувати свій статус. Вони вільно ходили по місту, пропонуючи свої послуги, а щоб їх було легше виділити з натовпу, повії носили взуття на високих підборах. Більше ніхто підбори не носив, щоб не вводити в оману бажаючих прикупити втіхи .

15. У Стародавньому Римі існували спеціальні бронзові монети для оплати послуг повій - спінтрії. На них були зображені еротичні сюжети - як правило, люди в різних позах у момент статевого акту.

Переглядів: 1730 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.