Четвер, 21.03.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Блоги користувачів сайту

Головна » 2019 » Лютий » 24 » Михайло Цимбалюк: Жонглювання сміттям
23:03
Михайло Цимбалюк: Жонглювання сміттям
Ні вашим, ні нашим. Тема вивозу та утилізації львівського сміття знову набуває політичних обрисів. За трохи більше місяця до першого туру виборів голова Львівської облради анонсує, що депутати розглянуть проект рішення про повернення Львівській міській раді повноважень з вивозу сміття. У випадку, якщо депутати таки схвалять відповідне рішення, мерія знову розпоряджатиметься сміттям з 1 квітня цього року.

Для початку нагадаю, що право і обов’язок вивозити львівське сміття взяла на себе область 2017 року, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі та колапсу з твердими побутовими відходами.

Майже два роки обласна державна адміністрація та обласна рада мала козирі в руках, аби дієво продемонструвати, що сміттєве питання насправді можна вирішити, але за фактом – «а віз і нині там». Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища не відбувається, львівське сміття розвозять не лише по районних центрах області, а й по всій Україні. Звісно, що це далеко не завжди відбувається законно. Бо, пригадуєте скільки було повідомлень про кучугури сміття посеред полів, у лісопосадках, а це тільки ті випадки незаконного вивозу сміття, про які стало відомо. Насправді їх набагато більше.

А отже обласна влада не впоралась, а рішення знову віддати мерії Львова контроль над сміттям є банальною ознакою слабкості місцевої влади. Десятки обіцянок, гасел, виїздів на місця та діалогів з громадськістю у владних кабінетах одним голосуванням можуть просто перекреслити. Збоку виглядає на те, що чиновники Львівщини, понизивши суттєво рейтинг нинішнього голови обласного центру, самі ж і програли. Бо якщо ще два роки тому сміттєва проблема була нагальною лише у Львові, нині території для ТПВ кожного районного центру переповненні.

А нові проекти з утилізації та сортування сміття – це черговий блеф місцевої влади. Мабуть, наші місцеві князьки вже беруть приклад з київських чиновників, які вміють лише гарно обіцяти, а до реальних кроків реалізації проектів справа, на жаль, не доходить.

Спершу ми стали свідками того як місцева влада попіарилася на запуску сміттєсортувальної лінії у Самборі, а через деякий час вона просто зупинилися. Потім ми побачили зволікання з пошуком нової території під львівське сміттєзвалище. А тепер уже пересвідчуємось, що сам процес пошуку нового сміттєзвалища збурює суспільні настрої, бо ж розумію, що не кожен хоче, щоб з вікна власного будинку виднілися купи відходів. Багато говорили й про впровадження європейського досвіду, але знову ж окрім ініціативи нічого не було…

А отже ми чітко розуміємо, що у місцевої влади не вистачило ні бажання, ні фаховості для того, аби завершити почату справу й передавати повноваження з гордо піднятою головою та виконаною справою. І це в умовах, коли інвестори й кредитори погоджували на фінансову допомогу у вирішенні сміттєвого колапсу. Але перекидання сміттям і правом на це сміття змушує поставити собі логічне питання – а чи не частина це великих стратегій поганеньких технологів.

Прикро, що сміття, політичні інтереси та навіть людські життя стали елементами великої гри – чиєї час розставить все на свої місця. Але зволікати нам також не можна, бо такими темпами політичні маніпулятори можуть перетворити нашу рідну Україну у суцільний смітник.

Уже зараз повна відсутність сортування та переробки сміття призвела до того, що на полігони в Україні відправляється близько 95% усіх побутових відходів, тоді як у деяких країнах Євросоюзу картина абсолютно протилежна й там близько 90% відходів переробляється або спалюється на сучасних сміттєспалювальних заводах. До речі, Україна не має ЖОДНОГО такого сміттєспалювального заводу.

З’являються підозри, що львівський сміттєвий колапс є лише початком системної кризи, яка виникне загалом по країні. Або ж не виникне, якщо нова влада зможе домогтися реальних змін у всіх регіонах нашої держави…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної парторганізації ВО "Батьківщина"

Джерело

Переглядів: 69 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.