Середа, 16.01.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Блоги користувачів сайту


« 1 2 3 4 5 6 7 »
17.06.2016 18:17
Переглядів: 615
Додав: Admin
Комментарів (0)
Матеріали Admin

Віктор Денисович Ненажера величезною долонею погладив секретарку нижче талії, а, коли вона запитально зиркнула йому в очі, попросив набрати йому Остапа Михайловича Проглота і, поки вона видзвонювала на всі номери, уважно вдивлявся в календар.

— Здоров! — Буркнув в трубку. — Приїжджай.

Проглот добрався аж після обіду. Поїхав не в Білу хату, а відразу в лісовий домик Ненажери, де той в затишній альтанці серед дерев обдумував справи державної ваги.

Як завжди, замість привітання, обнялися і направилися до альтанки коло штучного водопаду. Але дзюрчання води їх зараз не цікавило, бо ще здалеку побачили, як дмухав великим віялом на ряди шашликів кухар. На столі зеленіло, червоніло, пахло, блищало, дзвеніло.

Ненажера ледь помітним кивком дав знати обом офіціантам, щоби забиралися, і, коли ті пішли, взявся власноруч відкорковувати заплакану на сонці пляшку горілки зі слідами паморозі.

— Що думаєш? — Спитав у Проглота.

— Про що? — Обережно перепитав Проглот.08.06.2016 22:02
Переглядів: 596
Додав: Today
Комментарів (0)
Матеріали Today

Боротьба є запорукою природнього відбору і еволюції.

Якби Садового загнали в стойло на Банковій, ми б, очевидно, не дізнались про те, як нас отруюють продуктами, вирощеними на гудронах і те, що задимленість над Грибовичами почалась не вчора, а триває вже кілька років. Справу б спустили на тормозах, а хтось дістав би чергову "зірку героя". І звичайно була б фотосесія на відповідному фоні і "розпил" бюджету.

А так, ми отримаємо не одну цікаву і тривожну інформацію, і зі сміттям може нарешті наведуть порядок. Та й Садовий може розкаже трохи людям про те, хто і як керує Україною, а Банкова розкаже щось про ...24.04.2016 19:21
Переглядів: 620
Додав: Victor
Комментарів (0)
Матеріали Victor
«КАРПАТСЬКИЙ КРАЮ»


Мій рідний дім – «Карпатський краю!»
Якби Ти знав, як я кохаю!
Твою безмежную красу,
Твою ранковую росу,
Схід сонця, там на полонині,
Де небо неймовірно синє…
Ти б мандри мої припинив
І нікуди не відпустив.

Василь Здоровик
квітень 2016 року


13.04.2016 17:43
Переглядів: 744
Додав: Admin
Комментарів (0)
Матеріали Admin

Існує легенда про те, що до кожного з нас одного разу в житті приходить Бог. Причому Він може з’явитися в будь-якому образі: мокрого кошеня, старого дідуся чи жебрачки. А наша доля складеться в залежності від того, як ми поведемо себе в хвилину такої зустрічі …

А є ще й така притча.

Жив-був на світі чоловік, і було у нього три мрії: мати хорошу роботу з високим заробітком, одружитися на красивій добрій дівчині та стати відомим всьому світу.

Упродовж життя з ним траплялося чимало історій, але ми розповімо вам про три з них.

Зимовим холодним ранком юнак поспішав на співбесіду до відомої компанії. До зустрічі залишалося 5 хвилин, ...30.03.2016 19:29
Переглядів: 502
Додав: Today
Комментарів (0)
Матеріали Today

Дивно читати вже якийсь день про Дубневичів і розподіл грошей на Львівщину. Таке враження, що або ми проснулись, або Дубневичі кілька днів тому звідкись з,явились на Львівщині.

Чому такий розподіл і хто злив Львівську область на виборах? Я про це писав в РІА Львів. Торг був простий: ви нам область, а ми вам місто. Ви нам слабкого кандидата на мера у Львові, а ми вам слабкого в Києві. Таким чином, в області БПП взяло перше місце, і особливо в округах братів Дубневичів. І голова обласної ради був відомий задовго до виборів.

Щоб не бути голослівним, прошу глянути, з яких округів кандидати Самопомочі "потрапили" в обласну раду: зі Львова. А що було в області? Осередки Самопомочі реєструвались за кілька місяців перед виборами. Через це, робота була серйозно паралізована. Наслідком цьому є також низький результат на виборах в Ходорові. А тепер Самопоміч незадоволена розподілом. Хто керує - той і ділить. Логіка проста.

А чому фракція Самопомочі не проголосувала за зміни до Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" - відповідь хотілось би почути. Дубневичі, до речі, проголосували. І хто з нас патріот? ...30.03.2016 15:15
Переглядів: 495
Додав: Admin
Комментарів (0)
Матеріали Admin


Он шел по улице и тихо плакал.
Облезлый, одноухий, и с больною лапой.
Повисший хвост, несчастные глаза,
А в них жемчужинкой дрожит слеза. ...
Читати далі...


03.02.2016 02:32
Переглядів: 876
Додав: Today
Комментарів (0)
Матеріали Today

З позитиву в нашій країні.

Рада визнала днем скорботи 90-річчя вбивства Петлюри. Це сталось 25 травня 1926 року в Парижі. Агент НКВД Шварцбард після арешту заявив, що вбив через помсту. Начебто Петлюра був антисеміт і влаштовував погроми євреїв. Вбивця був виправданий і заплатив штраф за забруднення хідника (тротуару) кров,ю Петлюри.

Звинувачення Петлюри в антисемітизмі були абсурдні і неправдиві. Навпаки, є свідчення, про його виступи і дії на захист євреїв. Щоб не вдаватись в дискусію, наведу лише один факт:

Володимир (Зеєв) Жаботинський, один з лідерів сіоністського руху зробив такий заповіт: коли я помру, я хочу, щоб на моєму пам'ятнику було написано наступне - тут лежить людина, друг Симона Петлюри .

А це ще одна його цитата: "Я з ними виріс, разом з ними провадив боротьбу проти антисемітів та русифікаторів - єврейських та українських. Ані мене, ані решту думаючих сіоністів південної Росії не переконають, що людей цього типу можна вважати за антисемітів". ...12.12.2015 22:36
Переглядів: 890
Додав: Admin
Комментарів (0)
Матеріали Admin

Галина Пагутяк

У Франка є невелике, але дуже сильне оповідання «Батьківщина». Слово «батьківщина» тут означає спадок, який отримує син від батька.Це – земля і господарство, що на ній, а також хата. Сюжет оповідання – не оригінальний. Можна згадати хоча б «Історію кавалера де Гріє і Манон Леско» абата Прево, написану ще у 18 столітті. Герой закохується у панянку легкої поведінки і поступово скочується на соціальне дно. Однак, у оповіданні Івана Франка цей сюжет набуває зловісних ознак денаціоналізації і викорінення. Після смерті батька герой приїжджає в село і поспішно продає аби кому батьків спадок, бо його фатальне кохання потребує грошей.Услід йому чуються прокльони земляків. Чи можливе таке зараз? Я маю на увазі – осуд земляків. Ні, жодного осуду не буде.Хіба сусіди бурчатимуть, якщо продадуть пиякам чи злодіям.Я знала колись бабусю, яку ховала сільська громада, хоч вона мала п’ятеро дітей.Вони її зреклись і хату розтягли дорогі сусіди по дощечці.І поділили між собою город.

Зазвичай спадкоємці отим продажем батьківщини спалюють за собою усі мости.Вони вже ніколи не повертаються до землі предків.У місті вони живуть серед таких самих як вони маргіналів, які соромляться свого сільського походження і віддають дітей до російської школи. Вони уникають людей, які живуть на село і на місто, підтримуючи з родиною якнайтісніші зв’язки, і мріють на старість облаштувати собі тихий квітучий рай там, звідки вийшли. Ті не замислюються над філософським обгрунтуванням своєї мрії, просто намагаються протистояти викоріненню доти, доки можуть.Саме на них кажуть маргінали та їхні нащадки «село-болото». Ясна річ, місто і їх змінює, навіть деформує, але перемогу здобуває врешті могутня і часом ірраціональна земля-мати. Дивлячись на рідне село трохи збоку, вони розуміють, що їхні односельці усе частіше спиваються, крадуть, і що батьківщину потрібно захищати і від них. І що сільська громада не така згуртована, все менше людей працюють коло землі з любов’ю, бо змушені їхати на заробітки. Або не змушені. Вони розгублені і не знають, що їм робити.Громада не має лідера, голову сільради обирають як-небудь, часто кандидат вдається до підкупу чи залякування. ...22.11.2015 11:12
Переглядів: 522
Додав: Admin
Комментарів (0)
Матеріали Admin
Если хочешь изменить мир – начни с себя.21.11.2015 14:56
Переглядів: 703
Додав: Admin
Комментарів (0)
Матеріали Admin


Стив Джобс – культовая личность нашего времени. Несмотря на то, что компания Apple вышла в топы мира по множеству позиций, он всегда оставался простым и даже аскетичным человеком. Недавно были обнародовано его последнее послание, которое он оставил в больничной палате. Эти слова задевают самые тонкие струны души:

«Мне удалось достичь вершины успеха в мире бизнеса. Многие считают, что моя жизнь — это олицетворение успеха.

Но признаюсь, помимо работы у меня не так много радостей. И вообще, богатство — это только факт жизни, к которому я просто привык.

На настоящий момент, я лежу на больничной койке и вспоминаю всю мою жизнь. Теперь я понял, что богатство и признание, которыми я так гордился, поте ...05.10.2015 07:07
Переглядів: 856
Додав: Victor
Комментарів (0)
Матеріали Victor
ЗДАЛЯ.
( 04. 2015 - 10. 2015 рр.)

збірка поезій.

Львів – 2015

Василь Здоровик.

"Вічна мудрість простої людини
в паляниці звичайній живе."
( Василь Симоненко,
1935 - 1963 рр.)

Як і в попередні роки, центром поетичного Всесвіту
Василя Здоровика залишається рідна Україна

"Здаля" - таку назву мають нові поезії В. Здоровика, видані у Львові наприкінці 2015 року. Збірка ця є дванадцятою у чималому творчому доробку поета. І сьогодні можна вже говорити про те, що вона радо підтримана і сприйнята читачами. Особиста точка зору В. Здоровика, вектор руху його думок теж виявилися дуже близькими і зрозумілими багатьом людям.
Нині в нових віршах чітко простежуються три сталі творчі складові, які гідно зреалізовані автором впродовж більш ніж десятка років праці над поетичним словом. Це ...
Читати далі...


24.08.2015 13:53
Переглядів: 3613
Додав: Admin
Комментарів (1)
Матеріали Admin

Фотограф Ганна Сеник, відома під псевдонімом Ładna Kobieta, працює у напрямі етнофотографії. Її роботи – це не просто фото, це історії із своїм сюжетом, героями та ідеєю. Вони цікаві та самобутні. Та, мабуть, найбільшого ажіотажу свого часу набула серія робіт фотографа під назвою “Купання”.

У ролі звабливої української красуні виступила модель Ольга Лісовська. Зйомки проходили на річці Прип`ять, що на Київщині. За задумом автора, на фото відтворено старовинний обряд купання, під час якого єдиним одягом, який залишався на дівочому тілі, була проста сорочка. ...18.05.2015 07:40
Переглядів: 886
Додав: Victor
Комментарів (0)
Матеріали Victor
"Oh Fantasie! Du bist
das beste,
Was mein verruckter Kopf
noch hat !"
(Autor)


ДАЛІ БУДЕ
( 11.2014 - 03.2015 рр.)


збірка поезій

Львів - 2015

Поезія Василя Здоровика - це ще один меседж для наших роздумів про високе

Одинадцята збірка поезій Василя Здоровика "Далі буде" (Львів, 2015)
виявилася знаковою й вартою особливої нашої уваги хоча б тому, що в
ній набула чіткого і реального окреслення ідейно-творча позиція автора, - людини світлої, завзятої, цілеспрямованої.
В. Здоровик говорить сміливо і відверто, а це надає його поезіям істотної сили і вірної мотивації: "Я сильний, бо народ мій сильний. І хто би, що мені не говорив, - я вільний у думках і вчинках вільний, - бо жив, як міг, і думав, як хотів".
Вочевидь, що нові вірші позначилися і належною мис ...
Читати далі...


05.05.2015 13:01
Переглядів: 765
Додав: свій1285
Комментарів (1)
Матеріали свій1285
04 май 2015 19:39 Просмотров: 225 Комментариев: 0 Печать
По дороге из Львовской области в Закарпатскую идёт массовая вырубка лесов. Причём дровосеки работают с таким энтузиазмом, что вырубают леса уже при дороге, дабы не забираться вглубь леса.

Карпатские горы кардинально меняют облик - "лысеют" (ФОТО)

"Там, где шумели столетние сосны и лиственницы, теперь только пеньки и ошмётки хвои. Лесорубы, поработавшие здесь, не брезговали ни столетними соснами, ни деревьями моложе. Водитель маршрутного такси Львов-Ужгород Василий, рассказывает:, ежедневно езжу по трассе "Киев-Чоп" и вижу как Карпатские горы меняют свой облик. Они просто лысеют. Когда я был подростком, то нас на учёбе вывозили в лес дабы мы сажали молодые ели. А теперь что творится? Лесорубы активно уничтожают "мои" ёлки. В Германии бы за такое руки рубали, - сетует водитель с 40-летним стажем.
...
Читати далі...


**************