П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Прощенна Неділя: Бог простить! - це пробачення чи ні? - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форума · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Victor, Admin  
Форум » Форум сайту » Релігійне життя бойківщини » Прощенна Неділя: Бог простить! - це пробачення чи ні?
Прощенна Неділя: Бог простить! - це пробачення чи ні?
curkalo5093Дата: П'ятниця, 17.02.2012, 14:31 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Багато із нас з власного досвіду добре знають, що пробачити набагато важче, ніж самому попросити пробачення. Чи легко образити іншу людину? Легко. Чи легко образитися самому? Легко. Чи легко пробачити? Важко. Незручно. Не хочеться. Але прощати все-таки треба. Так, це серйозний крок - вибачитися. Недаремно православні християни говорять, що найважчий подвиг - це покаяння. Так... Адже майже кожного з нас в дитинстві учили просити вибачення, але не прощати.
Ми вступаємо у дні Великого посту, який є підготовчими днями до святкування найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового. Для сприйняття цього свята Церква встановила Великий піст. Чому Церква напередодні Великого посту нагадує про образ прощення своїх кривдників?
Як ви відноситеся до традиції просити пробачення в останню Неділю перед постом?
І що ви про себе думаєте, коли ті що Вас образили у вас просять вибачення?
-Бог простить! - це пробачення чи ні? Це ви пробачили чи запропонували Богові розбиратися самому з Вашим кривдником?
До речі, а що це взагалі таке – Прощена Неділя?


Повідомлення відредактував curkalo5093 - П'ятниця, 17.02.2012, 14:34
 
AdminДата: Середа, 22.02.2012, 12:50 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 55
Нагороди: 5
Репутація: 2
Статус: Offline
4 міфа про прощення
Як навчитися прощати і які помилки ми робимо намагаючись прощати-розказує психолог Ольга Красникова.


 
VictorДата: Неділя, 26.02.2012, 20:23 | Повідомлення # 3
Християнин
Група: Модератор форума
Повідомлень: 87
Нагороди: 1
Репутація: 2
Статус: Offline
Прощена Неділя – це маленька Голгофа, на яку шляхом 4-х попередніх підготовчих Неділь веде Церква своїх чад до великого подвигу – Святої Чотиридесятниці. Це апогей, завершення втілення того вчення, вчення про прощення, котре запропоновано нам в Євангельських повчаннях цих Неділь. Прощена Неділя – внутрішній кризис, перелом самого себе, кенозис, самоумалення своєї значимості. Прощена Неділя – це підніжжя Голгофи, на котру ми з Христом, шляхом боротьби зі страстями, будемо підійматися, щоб там розіп’яти своє грішне єство. Прощена Неділя – поріг, за котрим починається піст по образу посту Христового, в котрім перемагається влада матерії, владолюбства й чудошукання над природою людини. Зв’язавши в собі силою Христовою ці старсті, людина йде з Христом на хрест.

О.Михаїл загострив увагу на тому, що слова «вибач» і «прости», різняться далеко по своєму змісту. Давайте розглянемо етимологію цих слів. «Вибач» - «извини» по російськи – не що інше, як виведи мене із вини, тобто пробач мені без мого внутрішнього перевтілення. Слово ж «прости» - це не що інше, як прагнення мене самого до простоти, ціломудрості, цілокупності, й являється процесом мого покаянного життя й плодом котрого стане смиренномуріє. Стоячи на порозі Посту, людина, не зібрана в своїй природі, не здатна втілити в собі духовні цінності самого посту. Чому?

В Життях святих описано один випадок, коли брат брату не хотів простити його гріх, хоча той і просив його слізно й сам його простив. Сталося так, що тому, хто не хотів простити, прийшлось постраждати за Христа. І що ж? Він, не маючи терпіння, котре народжується від перемоги самолюбства й злопам’ятства, не витерпів мук й зрікся Христа.

Великий Піст – це сповідування Христа, цінностний вибір людського розсудку: Христос чи світ. Тут людина навчається підкоряти свою волю волі Божій, узгоджувати її. Якщо розсудок людини знаходиться на низькому духовному щаблі – для неї піст: ярмо невигідноносиме. Але коли вона, від посту до посту, навчається Божій науці, піст, як утримання, стає їй в радість й переходить в ракурс постійного як і молитва. Прощення, простота, цілокупність, стає способом її існування, коли вона, в часи страждань, чи від внутрішніх, чи від зовнішніх бід, може ясно сказати разом з Христом і його послідовником, первомучеником і архідияконом Стефаном: «Господи, прости їм, бо не відають що творять», не очікуючи від мучителів ніякого милосердя, але даючи їм образ цнотливого життя в Бозі, котрий вони, по приході в себе, в свій час будуть сповідувати, що не раз було в історії християнства.
 
Форум » Форум сайту » Релігійне життя бойківщини » Прощенна Неділя: Бог простить! - це пробачення чи ні?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:[РЕЄСТРАЦІЯ]

[ВХІД]