П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

СВЯТО БОЖОГО ТІЛА - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форума · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Victor, Admin  
Форум » Форум сайту » Релігійне життя бойківщини » СВЯТО БОЖОГО ТІЛА (Повчання)
СВЯТО БОЖОГО ТІЛА
VictorДата: Середа, 06.06.2018, 21:42 | Повідомлення # 1
Християнин
Група: Модератор форума
Повідомлень: 87
Нагороди: 1
Репутація: 2
Статус: Offline
СВЯТО БОЖОГО ТІЛА.


Кожен рік, напередодні свята «Божого Тіла» (Євхаристії – Подяки, Причастя), або зранку, люди задають одне і те саме питання: «Свято Божого Тіла – це свято? Чи можна працювати у цей день?»

За весь період свого свідомого перебування в Церкві, я не почув від жодного священика якогось повчання про це свято, аби люди мали хоч якусь інформацію і не задавали б подібних питань. Тому, щоб заповнити цю прогалину, дам відповідь.

Це свято відзначається Західною Церквою в 11-й день після П'ятидесятниці, у четвер, або в 60-й день після Паски. Коротка історія свята: Свято започатковане святою Західної Церкви, Юліаною Корнильонською (Юліаною з Льєжа), котра під час молитви неодноразово мала бачення – повний місяць, який пересікала темна полоса. За її словами, Господь вказував, що між всіма святами бракує одного – вшанування Євхаристії. Її підтримали теологи та церковна влада. Так в XIII-му столітті, Папою Урбаном IV-м, було офіційно встановлене свято Корпус Крісті – Тіло Христове.

У Східній Церкві це свято Євхаристії вписується у Великопісний богослужбовий цикл Страстної седмиці – Великий Четвер. За євангельською хронологією, Євхаристія відбувається у четвер, далі розп’яття Христа, погребіння і воскресіння. Тут є і своє богослов’я цього Дня, яке виражено в Тропарі: «Коли славні ученики умиванням ніг на вечері просвіщалися, тоді Іуда злочестивий недугою грошолюбства засліплювався і беззаконним суддям Тебе, Праведного Суддю, продає. Глянь, скарбів ревнителю, на того, що через них повісився. Тікай від тієї ненаситної душі, що на Вчителя так наважилася. Милосердний до всіх, Господи, слава Тобі» та Кондаку: «Хліб святий прийнявши в руки, зрадник Іуда таємно простягає їх і отримує ціну за продаж Того, Хто Своїми руками створив людину, і не покаявся лукавий раб і облесник».

Тобто акцент робиться на внутрішньому стані людини, котра причастившись Тіла і Крові Христових, продала Христа, – Ікос: «До Тайної Трапези у страху наблизившись, всі чистими душами хліб приймімо разом із Владикою, щоб побачити, як Він умиває ноги ученикам, і вчинімо так само, один одному підкоряючись, один одному ноги вмиваючи, — бо так повелів Христос ученикам Своїм, так передрік творити, але не послухав Іуда, раб і облесник».

Як показує практика, людина, навіть причащаючись кожного дня, може так і не стати християнином, якщо вона не знає практичного примінення того, що відбувається на богослужінні. Наглядний приклад – наше псевдо-християнське життя.

Щодо роботи у свято. Робота ніколи не являлася гріхом. Це жидіський канон, проти якого виступав Христос. У Великий Четвер східні християни печуть, варять, парять, працюють..., готуючись до Паски – вони не святкують цей день і в богослужінні приймають участь тільки раховані люди: священик, дяк, паламар і з десяток «прихожан». Тобто для східних християн це просто ніякий день. Для західних християн це велике торжество, виділене з євангельської хронології ради окремого вшанування.

Той, хто нехтує Днем Великого Четверга, через споглядання шанування західними християнами Тіла Христового, може навчитися шанувати своє свято і не просто шанувати, а зробити його прикладним у своєму житті і не продавати свою совість за ламаний гріш.
 
Форум » Форум сайту » Релігійне життя бойківщини » СВЯТО БОЖОГО ТІЛА (Повчання)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:[РЕЄСТРАЦІЯ]

[ВХІД]