Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Ідея


Щороку десятки вихідців з гір оселяються у Львові ,стаючи студентами навчальних закладів ,працівниками львівських підприємств ,установ і організацій.Чимало з нас займають керівні посади ,є авторитетними і знаними людьми міста і області. Скільки нас —тих ,що люблять свій бойківський край ,пов'язані з ним родинними вузами ,тих ,хто пам'ятає про нього , проживає і працює у м.Львові ?На жаль,сьогодні ніхто не знає.

Щоденно мешканці Турківщини долають майже півтори сотні кілометрів щоб вирішити свої життєві проблеми в столиці Галичини—місті Львові. Вони часто , стукаючи в двері високих кабінетів , не знаходять належного розуміння своїх проблем на прийомі в зачерствілих чиновників різного рангу і ,розчаровані ,ще більше зажурені ,замучені ,повертаються до своїх домівок з болем у серці.

Ось чому визріла ідея , а напевно , це є життєвою необхідністю , обєднатися , створити у м.Львові товариство "Турківщина" , яке б взяло на себе обовязок берегти память про рідний край , допомагало кожному згадати роки дитинства , зустріти старих друзів і , безсумнівно , знайти нових , обговорити нагальні проблеми району , подбати про кращу долю гірського краю, допомагати його жителям у вирішенні повсякденних проблем ,бути могутнім лобі Турківщини у владних та інших обласних структурах. Нам розвіювати стереотип про край "забутий Богом і людьми" і утверджувати нове сприйняття району.

Створення такого центру полегшило б адаптацію горян , які прибувають до Львова на навчання ,працю, в пошуках права...

Першим кроком до реалізації цієї ідеї є збір анкетних відомостей про мешканців м.Львова ,вихідців з гір, тих що народилися або раніше прживали , працювали в Турківському районі і гордяться цим.


«Батьківщина молода», яка підкорила найвищу вершину Львівщини г. Пікуй, отримала заслужену нагороду
17.12.2014

В приміщенні Українського католицького університету, вул. Хуторівка, 35, відбулася молодіжна зустріч «Галицький авангард», основною метою якої є налагодження співпраці та підвищення ефективності роботи між управлінням молоді та спорту Львівської облдержадміністрації та молодіжними громадськими організаціями Львівщини.

Приємно, що Львівська обласна молодіжна організація «Батьківщина молода» здобула високу нагороду – Диплом від управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації - за участь у реалізації молодіжної політики та активну роботу з молоддю Львівщини у 2014 році.

«Свіженька нагорода нашій Організаціі! Друзі, дякую Вам за хорошу роботу в 2014 році», - написав у фейсбук-групі «Львівська Батьківщина молода» керівник організації Тарас Баранецький. Зазначимо, що саме Тарас Баранецький та голова Турківського районного осередку «Батьківщини молодої» Василь Чорний були присутні на урочистому врученні нагороди від ЛОДА.

Варто також зазначити, що одним із найважливіших заходів «Батьківщини молодої» був молодіжний табір «Слідами короля Данила» в рамках якого, як ми вже повідомляли на нашому сайті , молоді люди..."Батьківщина молода" підкорила найвищу вершину Львівщини
31.07.2014

26 – 27 липня 2014 року у Турківському районі Львівської області проходив молодіжний табір «Слідами короля Данила» та сходження на гору Пікуй. Організатором та ідейним натхненником даного заходу виступила молодіжна громадська організація «Батьківщина молода» за підтримки управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації.

Мета цього заходу - відзначення 750-річчя князювання Данила Галицького, проходження частини легендарного «Руського путі» та сходження на найвищу вершину Львівщини г. Пікуй.Готуємо Каталог оригінальних ідей, спрямованих на розвиток Бойківського краю
15.07.2014

Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації у партнерстві із громадською організацією «Товариство «Турківщина» у м. Львові» та Всеукраїнським громадським товариством (ВГТ) «Бойківщина ХХІ століття» у рамках підготовки до Третього Світового конгресу бойків (етнічна група українців, яка проживає в окремих гірських районах Прикарпаття і Закарпаття), планують випустити Каталог оригінальних ідей, які можуть стати основою для формування інноваційно-інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний, духовний і культурний розвиток гірського Бойківського краю.Тимчасова депутатська комісія райради ініціює створення ініціативної групи "Розвиток Турківщини"
16.04.2013
доповнено 16.04.13

На сесії Турківської районної ради 28 березня, попри спротив керівництва районної ради та райдержадміністрації, в порядок денний було внесено питання «Інформація про стан і причини реорганізації державних структур Турківського району, які переходять у підпорядкування іншого району», яке зініціював депутат райради Лабецький О.М.ТРИВОЖНІ ДЗВОНИ ЛУНАЮТЬ НА ТУРКІВЩИНІ
21.03.2013

Зазвичай, коли насувається біда, ті люди, які бачать небезпеку та розуміють масштаби проблеми, б’ють у дзвін на сполох, скликають громаду, беруть зброю в руки і стають на захист рідної землі.

«Моя хата скраю» - за таким принципом живуть сьогодні турківчани. І влада - не виняток.

Тут доречною є притча: «Коли прийшли за моїм сусідом, я зробив вигляд, що нічого не бачу. Коли прийшли за...БЛАГОСЛОВЕННА БУДЬ -РІДНА ТУРКІВСЬКА ЗЕМЛЯ
18.02.2012

Я переконаний: ці слова для переважної більшості членів товариства «Турківщина» у Львові, яких сьогодні є більше 400, що днями зібралися на урочисте засідання ( десять років з часу заснування) у Львівському будинку вчених, є не просто фразою, а покликом душі, постійним прагненням добра і процвітання рідному краю, людям, які проживають тут, виявом вдячності за батьківське благословення в широкі життєві світи.Ювілейна зустріч з нагоди 10-річчя заснування Товариства Турківщина у м. Львові.
26.01.2012

Вже 10 років єднає товариство вихідців з Турки та Турківщини, які проживають у м. Львові.

Не зважаючи на різн життєві шляхи , нас об’єднує палка любов до чарівного бойківського краю, наймилішої землі , де ми народились, вперше зіп’ялись на ноги і пішли тими стежками, які простяглися від рідного порога у широкий світ.
Святкова зустріч Товариства Турківщина у Львові
06.01.2012

25 грудня 2011 р. відбулася традиційна щорічна зустріч членів товариства Турківщина у Львові. В розкішному залі ресторану львівського вокзалу зібралося близько сотні учасників. Товариство об'єднує вихідців з Турківського району , є своєрідним клубом земляків.

Голова товариства Богдан Йосип Гнатович тепло привітав всіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим , побажав усім доброго здоровя , успіхів та розбудови товариства. Він наголосив , що в 2012 р виповнюється 10-та річниця від створення товариства , коротко розповів про його здобутки та перспективи.