Понеділок, 24.07.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків»
Сортувати по : Переглядах·Коментарях·Рейтингу·Даті
1 2 3 ... 6 7 »

09.07.2017 (20:23)

6 липня голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький спільно з головою Всеукраїнського товариства «Бойківщина», директором районного народного дому «Просвіта» Петром Косачевичом взяли участь в обласному засіданні оргкомітету при заступникові голови Львівської обласної державної адміністрації Стоколос-Ворончук Оксані Олександрівні з підготовки та проведення VI Всесвітніх Бойківських фестин.

Під час зустрічі обговорювалися ряд питань організаційного та фінансового характеру.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 359 | Додав: Admin | Дата: 09.07.2017 | Коментарі (0)


14.06.2017 (17:51)

Разом ми зобов’язані провести на найвищому організаційному рівні Шості Всесвітні бойківські фестини

До початку Шостих Всесвітніх бойківських фестин залишилось досить мало часу. Як відомо, вони мають відбутися від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області, під гаслом: «Всесвітні Бойківські фестини - у розбудові Української держави».

Координаційний центр з підготовки фестин активно проводить роботу із залучення людей, громадських організацій та установ до проведення свята. Щосереди в РНД проводяться засідання з обговорення різних питань. А нещодавно відбулося засідання і в голови РДА Олександра Лабецького з приводу підготовки до фестин. Готується розпорядження та відповідні доручення. Сесія Турківської районної ради виділила нам 25 тис. гривень. За це ми дякуємо голові районної ради Володимиру Лозюку.

Координаційним центром було розіслано і роздано листи - прохання до керівників організацій створити належні умови для прийому людей на час перебування як у м.Турка, так і в селах району. На 1 червня до нас мали надійти письмові відповіді, що уже зроблено із впорядкування території, зокрема на автозаправках, де немає ні води для миття рук, ні відповідних убиралень. Таке ж становище на автобусній станції. На залізничному вокзалі немає внутрішньої убиральні, та й вулична є у занедбаному стані. А в м.Турка також потрібно довести до ладу міську убиральню, відремонтувати міські дороги до автостанції. На жаль, ніяк не вирішується питання з розширення в нашому місті народного музею «Бойківщина». Експонатів є багато, а розмістити їх ніде. Це є дуже великим недоліком, адже ми вважаємось центром Бойківщини.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 471 | Додав: Admin | Дата: 14.06.2017 | Коментарі (0)


09.06.2017 (14:29)

У Львові 02 червня 2017р. відбулася зустріч із Петром Косачевичем, який є головою Всеукраїнського громадського товариства “Бойківщина XXI ст.”, головою Міжнародної громадської організації “Світовий конгрес бойків”.

На зібранні, яке ініціювало «Товариство «Бойківщина» у Львові, обговорювалися питання проведення “6-их Всесвітніх Бойківських Фестин”, звучало багато пропозицій, щодо організаційних моментів та якісного проведення цієї важливої для всіх нас події.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 246 | Додав: Admin | Дата: 09.06.2017 | Коментарі (0)


30.05.2017 (00:07)

Міжнародна громадська організація «Світовий Конгрес Бойків» інформує Вас, що від 02 до 06 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області відбудуться Шості Всесвітні Бойківські Фестини під гаслом: «Всесвітні Бойківські Фестини – у розбудові Української держави!».

Звичайно, зараз на сході України відбуваються військові дії і віримо, що наші збройні сили звільнять Українські землі від ворога. Але ми з Вами повинні і дальше відроджувати звичаї та обряди не тільки етнограгічної спільноти Українців-бойків, але й усієї Української держави. Ми уже з 1992 року провели П'ять Всесвітніх Бойківських фестин та Три Світові Конгреси Бойків.

До речі, в цьому році виповнюється 25 років від проведення з ініціативи Турківського районного товариства «Бойківщина» Перших Всесвітніх Бойківських фестин, які відбулися в 1992 році. За час проведення цих Міжнародних заходів в нас побували і прийняли участь понад 900 тисяч осіб, як з нашої Української держави, так і з діаспори.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 596 | Додав: Admin | Дата: 30.05.2017 | Коментарі (0)


06.03.2017 (22:46)

2 березня, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Лабецького відбулася нарада з питань підготовки до проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин. В нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський, голова районної ради Володимир Лозюк, Турківський міській голова Геннадій Когут, заступник міського голови Ростислав Набоков, голова Всеукраїнського товариства «Бойківщина», директор районного народного дому «Просвіта» Петро Косачевич. Обговорено програму підготовки організаційних заходів з проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин, які відбудуться від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області під гаслом: «Всесвітні Бойківські Фестини – у розбудові Української держави!»

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 452 | Додав: Admin | Дата: 06.03.2017 | Коментарі (1)


15.02.2017 (16:55)

13 лютого, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Лабецького відбулася нарада з питань підготовки до проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин. В нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, голова Всеукраїнського товариства «Бойківщина», директор районного народного дому «Просвіта» Петро Косачевич.

Обговорено програму підготовки організаційних заходів з проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин, які відбудуться від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області під гаслом: «Всесвітні Бойківські Фестини – у розбудові Української держави!»

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 206 | Додав: Admin | Дата: 15.02.2017 | Коментарі (0)


28.12.2016 (16:26)

До мене перетелефонував наш земляк – відомий соліст Львівської обласної державної філармонії Назар Тацишин з приводу нашої зустрічі.

І ось зустрілися. На зустріч він прийшов з п. Ярославою Хортяні з Будапешта – головою Європейського Конгресу Українців, заступником Президента Світового Конгресу Українців Євгена Чолія, що проживає в Америці.

Це було несподівано. Я не повірив і не сподівався, що Ярослава гостює в Турці. 10 грудня 2016 року у найбільшому католицькому храмі столиці Угорщини, базилиці Святого Іштвана, відбувся неймовірний різдвяний концерт, присвячений 25-річчю дипломатичних стосунків України та Угорщини, за участю молодого та енергійного українського квартету тенорів LeonVoci, керівником якого є Назар Тацишин, у супроводі Львівського симфонічного оркестру Ko. Leo Symphoniker. На концерті були присутні близько двох тисяч глядачів, дипломати і 15 послів з цілого світу. Організатором заходу була Ярослава Хортяні.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 299 | Додав: Admin | Дата: 28.12.2016 | Коментарі (0)


15.12.2016 (00:52)

6 грудня 2016 року у Верховній Раді України відбулась зустріч Степана Кубіва, Андрія Лопушанського, Івана Грисема та директора Турківського районного народного дому, заслуженого працівника культури України Петра Косачевича.

Ділова зустріч була результативною. Степан Кубів погодився очолювати від Українського Уряду оргкомітет Шостих Всесвітніх Бойківських фестин, де і переглянули фестинну Програму.

Основним проханням з боку Петра Івановича було те, щоб видали Розпорядження та доручення Кабміну з відповідним складом оргкомітету, який би курував певні ділянки доручення та систематично проводилась робота. Так, як до фестин залишилося не так уже й багато часу.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 938 | Додав: Admin | Дата: 15.12.2016 | Коментарі (0)


25.05.2016 (11:03)

Нещодавно наша Міжнародна громадська організація «Світовий Конгрес Бойків» отримала письмову відповідь від Міністерства фінансів України про те, що кошти державного фонду регіонального розвитку, порядок використання яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 року, №156, можуть бути спрямовані на розбудову культурологічного центру Бойківщини.

Також вдалося зустрітися і з Міністром культури Євгеном Нищуком, якому я вручив нашу програму і попросив дати згоду бути співголовою оргкомітету фестин.

Вагомий внесок нашої організації у справі відродження та збереження культурно-мистецьких надбань бойків відзначає й Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини і міжнаціональних відносин Григорій Немиря. Окрім цього, Міністерством культури України 7 квітня 2016 року (№222) оголошено конкурси з визначення культурно-мистецьких програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання ( реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2017 році. Також я зустрівся з керівниками департаменту Міністерства культури, що проводитимуть конкурс, з приводу включення до нього фестин, і уже подаємо заявку про свою участь.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 557 | Додав: Admin | Дата: 25.05.2016 | Коментарі (1)


08.05.2016 (12:34)
Станьте меценатом і Ваше прізвище занесуть до книги «Світовий Конгрес Бойків»

Міжнародна громадська організація «Світовий Конгрес Бойків» для того, щоб залучити якомога більше коштів від спонсорів та меценатів на підготовку Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин під гаслом : «Всесітні Бойківські фестини – у розбудові Української держави!», який відбудеться від 02 до 06 серпня 2017 року, в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області, випустила спеціальну книгу “Золотий фонд розвитку Бойківщини”.

На її сторінках будуть занесені імена та фотографії тих меценатів, які пожертвують кошти на організаційні та культурно-мистецькі заходи та підбиття підсумків фестин, а також вирішенням господарських питань, зокрема: розбудова культурологічного центру - етнографічного музею народної архітектури та побуту (скансен) спільно із «Співочим полем» біля с.Явора Турківського району Львівської області, відкриття веб-сайту при МГО «СКБ», меморіальна діяльність, видрук Альманаху, вісників, книжки «Історія

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 432 | Додав: Admin | Дата: 08.05.2016 | Коментарі (0)


08.05.2016 (12:30)

П Р О Г Р А М А

підготовки організаційних заходів з проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин, які відбудуться від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області під гаслом: «Всесвітні Бойківські Фестини – у розбудові Української держави!»

Міжнародна громадська організація «Світовий Конгрес Бойків» , інформує Вас , що в центральній та західній частині Українських Карпат проживає етнографічна спільнота Українців-бойків, що є невід”емною гілкою Української нації та Української держави. У зв`язку із суб`єктивними та об`єктивними історичними причинами певна частина етнографічної спільноти Українців-бойків опинилися та проживають в різних кінцях світу.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1207 | Додав: Admin | Дата: 08.05.2016 | Коментарі (0)


13.04.2016 (12:03)

На адресу голови МГО «Світовий Конгрес Бойків» - Петра Косачевича надійшов лист за підписом голови комітету Верховної Ради Миколи Княжицького, який дає надію, що Бойківські фестини, що проходять на Турківщині раз на 5 років, будуть включені у Державну програму заходів.

Зокрема в листі написано: « На виконання доручення Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана від 25.03.2016р., звернення Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» передано для розгляду Комітету з питань культури і духовності.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 454 | Додав: Admin | Дата: 13.04.2016 | Коментарі (0)


25.02.2016 (00:56)

24 лютого, в Народному Домі в м.Турка відбулося відкрите засідання Управи Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» (голова Петро Косачевич), в якому взяло участь 9 членів оргкомітету.

На засіданні розглядалося питання обновлення складу оргкомітету проведення літературно – краєзнавчого конкурсу ім.Мирона Утриска з нагоди підготовки до VI Всесвітніх Бойківських Фестин.

Одностайним голосуванням обрано головою вищезгаданого оргкомітету Михайла Вагіля – члена МГО «Світовий Конгрес Бойків», а секретарем обрано Руслану Юсипович-завідувач Турківського краєзнавчого музею «Бойківщина».

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 432 | Додав: Admin | Дата: 25.02.2016 | Коментарі (0)


07.01.2016 (14:52)

Надзвичайно активний, здається, невтомний, Петро Косачевич вже зараз розпочав діяльну підготовку до проведення Шостих Всесвітніх бойківських фестин. В умовах суспільно-політичної та економічної кризи в Україні він не втрачає надію розбудувати Співоче поле, де зазвичай відбуваються бойківські фестивалі. Зокрема зробити там музей під відкритим небом - скансен.

В oднoму з пoпeрeдніх нoмeрів нaшoї гaзeти ми oпублікувaли eскізний плaн музeю, щoб бoйки усьoгo світу мaли мoжливість oбгoвoрити йoгo і, пo мoжливoсті, підтримaти. Звeртaється пo дoпoмoгу Пeтрo Івaнoвич й дo влaдних структур, зoкрeмa мaє взaємoрoзуміння від гoлoви Львівськoї oблaснoї дeржaдміністрaції oлeгa Синютки.

Більшe тoгo, oлeг Михaйлoвич підтримaв ідeю, щoб зрeaлізувaти прoeкт спільнo трьoмa oблaстями -Львівськoю, Зaкaрпaтськoю. Івaнo-Фрaнківськoю, зa підтримки Кaбінeту Міністрів Укрaїни.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 491 | Додав: Admin | Дата: 07.01.2016 | Коментарі (0)


26.12.2015 (22:19)
мало би для регіону, й для Турківщини зокрема, велике культурологічне значення

У рамках підготовки до шостих Всесвітніх Бойківських фестин, які відбудуться з 2 по 6 серпня 2017р. в Турківському та сусідніх до нього районах під гаслом «Всесвітні Бойківські фестини - в розбудові Української держави!», я мав зустріч із першим заступником Міністра культури України Ігорем Ліховим. Головною темою нашої розмови було питання створення на Турківщині етнографічного комплексу, а саме - Бойківського музею архітектури та побуту разом із Співочим полем - скансену, біля с. Явора. Як відомо, на цьому полі, площею 20 га, уже проведено, починаючи з 1992 року, вісім міжнародних заходів. Це Всесвітні Бойківські фестини і Світові Конгреси Бойків. Тому хочеться, як це є у всіх цивілізованих країнах, мати, відповідно до міжнародних стандартів, місце для проведення культурно-мистецьких свят великого масштабу.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 593 | Додав: Admin | Дата: 26.12.2015 | Коментарі (2)