Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2011 » Березень » 13 » САНІТАРНИЙ СТАН В САДКАХ ПОКРАЩИВСЯ,
13.03.2011 (04:07)

   САНІТАРНИЙ СТАН В САДКАХ ПОКРАЩИВСЯ,
але ще багато питань вимагають негайного вирішення

З початку цього року спеціалістами райСЕС проводилася комплексна перевірка навчальних закладів району, а також дошкільних установ. Вона показала, що санітарно-гігієнічний стан дошкільних закладів району значно покращився.

Так у всіх дитячих навчально-виховних закладах Турки облаштовані м'ясний та овочевий цехи, що дало можливість розширити асортимент страв і дотримуватися виконання натуральних норм продуктів на одну дитину, відповідно до вимог Постанови КМ України від 22.11.2004р. (№1591). ДНЗ №1 та ДНЗ№3 дозабезпечено холодильним обладнанням для зберігання добового запасу продуктів та добових проб готових страв. Вирішено питання забезпечення дошкільного навчального закладу №1 м.Турка додатковим джерелом водопостачання. У дитячому дошкільному закладі №2 облаштовано внутрішній туалет.

Але, як зазначають у санепідемстанції, поряд із цим залишається ряд проблемних питань, які вимагають негайного вирішення. Не всі холодильники мають термометри для контролю за температурою повітря, тому продукти, які швидко псуються, зберігати у них не можна. Недостатньо у садках дитячих іграшок. Є випадки зберігання іграшок, непридатних для використання, принесених дітьми з дому. У міському дитячому дошкільному закладі №1 потребує ремонту пральня, бо, згідно вимог санітарних правил, її стіни мають бути обкладені облицювальною плиткою чи пофарбовані масляною фарбою, підлога повинна бути водонепроникна - без вибоїн і щілин,. Приміщення має бути обладнано вентиляційною системою. У зв'язку з великою кількістю дітей, які відвідують садок, таку пральню необхідно механізувати пральними машинами більшої потужності, сушками. А дитячий дошкільний заклад №3 м. Турка взагалі не має належно обладнаної пральні.

У дитячому садку №2 м.Турка не обгороджена зона санітарної охорони джерела водопостачання. А холодильне обладнання часто виходить з ладу, його потрібно замінити новим.

Та й у харчоблоці необхідно встановити ще дві ванни для миття посуду, умивальник на проточну воду для дотримання особистої гігієни персоналом кухні. Недостатньо й індивідуальних шаф для дитячого одягу. Досі не вирішено питання щодо опалення приміщення, де обладнано виробничі цехи, у ДНЗ №3.

За словами головного санітарного лікаря району Світлани Брезецької, за матеріалами перевірок, керівникам закладів направлено приписи щодо доведення закладів до вимог діючих на сьогодні санітарних норм.

Щодо дотримання стану водопостачання, харчування учнів, спеціалістами санепідемстанції району перевірялися й окремі навчальні заклади Турківщини. Такою перевіркою були охоплені ЗОШ №1 м. Турка, Турківський НВК, загальноосвітні школи І-ІІ ст. м. Турка та с. Розлуч. Встановлено: у ЗОШ І-ІІ ст. м. Турка та с. Розлуч відсутні виробничі цехи, що не дає можливості розширити асортимент страв для харчування учнів. Директорам шкіл та у відділ освіти РДА скеровано приписи щодо вирішення даних питань У райСЕС уже представлено і погоджено завдання по цих школах на 2011 рік, якими передбачено облаштування м'ясних та овочевих цехів на харчоблоку під час шкільних літніх канікул.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №11,2011

Теги:  санітарія, екологія

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 2131 | Додав: Admin | Теги: санітарія, екологія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.