Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2011 » Березень » 13 » Нові перспективи підприємців-"базарників"
13.03.2011 (14:25)

   Нові перспективи підприємців-"базарників"

Торгові ряди під час суботнього базару порідшали – відзначають турківчани та мешканці навколишніх сіл, які щотижня відвідують ринок. Більшість людей пов’язують це із прийняттям нового податкового кодексу і збільшенням власне податкового навантаження на малих підприємців.

Утім, самі торговці пояснюють такий спад активності здорожчанням продуктів харчування та міжсезонням, яке ніколи не приносило великих прибутків.

«Люди не мають грошей, тому що все витрачають на харчування (гречка дуже дорога і все решта)… Тому на промислові товари нема торгу – все пішло на продукти», - каже підприємець Юля.

«Крім того, зараз просто не сезон. В лютому місяці ніколи не було торгу… Лютий-березень – то не сезон…», - додає пан Ігор.

До сезонних труднощів підприємців базару таки додалися матеріальні. Більшість людей, що продають речі на ринку – це фізичні особи підприємці. У липні минулого року для них запровадили мінімальний страховий внесок до пенсійного фонду, який зараз становить майже 330 грн. і залежить від рівня мінімальної заробітної плати.

Що ж до фіксованого податку, який сплачують підприємці ринку, то його сума із прийняттям податкового кодексу не зросла. Торговий патент в податковій коштує 100 грн., як раніше. Однак, крім цього, базарники сплачують за торгове місце, а це ще 90 гривень в місяць за кожну точку на міському ринку і по 15 грн. щотижня за місце на суботньому ринку. Кажуть – доводиться працювати на самі лише податки.

Утім, це ще не все… Нове податкове законодавство таки торкнеться найменших підприємців – з 1 квітня. Тоді, якщо вірити чуткам на ринку, платників фіксованого податку переведуть на єдиний податок, а це вже 200 грн. замість 100.

«Зараз фіксований податок знімають з 1 квітня, а ставлять всіх на єдиний… Так, як магазин має єдиний податок, так само буде мати отака проста будка… Звичайно, що нам це не вигідно…Якщо магазин продає, наприклад, килим по тисячі гривень, то це не те, що ми продамо якусь пару взуття чи не продамо…»

У місцевій податковій також кажуть про зміни, однак про те, якого саме вигляду вони набудуть, поки що мовчать. Тим часом, тим фізичним особам-підприємцям, які декларують не більше 300 тис. грн. річного доходу квітень таки може принести полегшення, адже 1 квітня для них розпочнуться податкові канікули. Потягом 5-ти років ставка єдиного податку для таких підприємців буде дорівнювати нулю. Тож, є підстави сподіватися на е, що базар не зникне.

За інформацією Турківського радіо

turka.com.ua

Теги:  базар, підприємці

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1285 | Додав: Admin | Теги: базар, підприємці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.