Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2011 » Травень » 16 » ЛІКВІДУВАЛИ ПОЖЕЖУ, яка могла принести багато шкоди лісу
16.05.2011 (00:36)

   ЛІКВІДУВАЛИ ПОЖЕЖУ, яка могла принести багато шкоди лісу

Як відомо, пожежу завжди легше попередити, аніж після її виникнення, загасити. На жаль, через бездумність, люди досить часто не розуміють того і навіть навмисне, не думаючи про наслідки, створюють загрозливі пожежонебезпечні ситуацїї.

Взяти хоча б для прикладу весняний підпал сухої трави. Щороку в районі горять десятки гектарів полів і трапляються випадки, що пожежа перекидається на лісові масиви, після чого на згарищах роками не росте ліс, не родяться лісові ягоди та гриби.

Лісівники кажуть, що цьо-горіч ситуацію вдалося втримати під контролем. Практично не допущено жодної лісової пожежі в ДП «Бо-ринське лісове господарство» і велику роль тут відіграли мініралізовані смуги, які не дозволяють вогняній стихії перейти з поля на ліс. Цьогоріч їх зроблено більше 50 км. Та й з приємністю тут відзначають, що є люди, які по-справжньому вболівають за збереження лісових масивів і готові в будь-яку хвилину , навіть ризикуючи життям чи здоров'ям, захистити ліс від пожежі.

Такий випадок трапився на третій день Великодніх свят на території Верхньо-висоцького лісництва. Житель с. Н. Висоцьке Валерій Білинський, як і всі односельчани, в цей день відпочивав, але побачивши пожежу, яка практично підступала до лісового масиву (після підпалу кимось сухої трави), він узяв на допомогу односельчан - Мар'яна Лоштина та Богдана Марчишака, і втрьох за чотири години загасили пожежу й вберегли десятки гектарів лісу від руйнації.

За цей відважний вчинок керівництво ДП «Боринське лісове господарство» відзначило цих сміливих і небайдужих людей подяками та грошовими преміями. У присутності керівників лісництв держпісгоспу, директор підприємства Михайло Ільницький та головний лісничий Віталій Земан подякували їм за небайдужу позицію, поставивши їх у приклад для наслідування. Слова подяки на їхню адресу висловив і лісничий Верхньовисоцького лісництва Михайло Яворський.

А після вручення нагород я поцікавився у Валерія Білинського, чи не страшно було йти у бій з вогняною стихією. На що він впевнено відповів:

- Звичайно, небезпека для нас була. Але коли ми подумали, які можуть бути втрати не лише для лісгоспу, але й для села, то побоювання відступили на задній план. Тоді миттєво пригадали й методи, якими можна, без застосування спецтехніки, впоратися з пожежею. А в душі був осуд стосовно тих, хто через недбалість чи байдужість спричинив таку небезпечну ситуацію.

Василь ВАСИЛЬКІВ.
Фото автора.

Газета "Бойківщина" №20,2011

Теги:  лісники

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1147 | Додав: Admin | Теги: лісники | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.