Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2011 » Липень » 9 » Книгарня «Під гербом Сас»-найкраща в районі
09.07.2011 (14:35)

   Книгарня «Під гербом Сас»-найкраща в районі
На правах реклами

Вже декілька років як по вул Ринок, 16 в райцентрі функціонує книгарня «Під гербом Сас». Засновником її є знаний в районі підприємець та меценат Любомир Яворський.

В книгарні великий асортимент книг - історичних розвідок про українські дворянсько-лицарські родоводи, публіцистика.

Дбає Любомир Яворський і про підростаюче покоління . Адже саме йому, навіть в наш компютерний вік, необхідно прищеплювати любов до книги як джерела знань.

До послуг учнів у великому обсягу підручники, художня, історична, науково-популярна та релігійна література. Наш меценат прагне, аби юнь у школах успішно освоювала навчальну програму, а, отже, мала можливість набути омріяний фах. З цією метою кращим учням двох середніх шкіл Турки, сіл Явора, Ільник, Лімна, В. Висоцьке, смт. Бориня виплачуються стипендії. До цієї благородної справи завідуючий книгарнею, керівник шляхетного роду гербу Сас п. Любомир Яворський залучив вихідця з с. Явора, професора політології американського університету, письменника-публіциста п. Михайла Яворського.

Але , як і всяка добра ідея, відкриття книгарні супроводжувалося організаційними труднощами , нерозумінням... Далася взнаки проблема відсутності мережі книгорозповсюдження в Україні та легковажне ставлення чиновників до неї.

—Книжковим бізнесом в Україні займаються дві категорії людей – фанати і вар’яти. —каже голова ради Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк.— Львівщина забезпечена площами під книгарні тільки на 12,4 % від нормативів, встановлених Кабміном!

Непроста історія відкриття і в книгарні «Під гербом Сас».

Ще до відкриття книгарні Любомир Яворський вже кілька років на першому поверсі Ратуші намагався вгамовувати книжкові “апетити” земляків у приміщенні площею 12 м2. А коли неподалік звільнилося приміщення РАГСу, то виступив із ідеєю саме там відкрити Дім книги. Місцева влада погодилася. Цілком прогнозованим стало рішення місцевих обранців про те, що саме у приміщенні колишнього РАГСу на пл. Ринок, 16, буде книгарня.

Сказали – зробили. І конкурс оголосили, аби обрати найкращу пропозицію серед місцевих підприємців. Серед шести учасників найкращою визнали пропозицію Любомира Яворського, за яким стояв уже значний досвід у сфері книгорозповсюдження. І здається, усе було б гаразд...

Претензії на приміщення висловила районна влада, яка просила поселити там музей «Бойківщина». Мовляв, теперішнє приміщення (воно на другому поверсі ратуші) мале і затісне... Щодо будівництва нового музею, то воно, на думку заввідділу культури та туризму Тетяни Зелинської, затягнеться, - а приміщення треба негайно.

Турківські міські обранці запропонували музеєві інші, на їхню думку, кращі й більші за площею приміщення. А саме - близько 200 кв. м колишньої друкарні, та Будинок культури. Проте районну владу чомусь це не влаштувало... Турківська районна рада, відділ культури та туризму РДА просили голову виконкому, мера Турки Геннадія Брича виділити земельну ділянку площею 400 кв. м під будівництво музею в самому центрі міста – на майдані Шевченка, 45. Депутати пішли назустріч і віддали це чи не найкраще у Турці місце під музей.

Проте... Через три тижні після цього рішення прокуратура Турківського району (третім позивачем була центральна бібліотечна система відділу культури і туризму Турківської РДА) подала адміністративний позов до виконавчого комітету Турківської міськради про скасування її рішень, які стосуються проведення конкурсу з передачі в оренду колишнього приміщення під книгарню та затвердження його результатів. Прокуратура одразу скерувала справу у Господарський суд Львівської області...

Тодішній міський голова Турки Геннадій Брич усю цю ситуацію довкола приміщення РАГСу назвав не інакше як роздутою. Він був за те, аби у місті була книга, бо ж нібито соромно, що Турківщина не має жодної книгарні... А щодо музею «Бойківщина», то щиро дивувася, чому його ініціатори так уподобали собі колишнє приміщення РАГСу, бо воно далеко не більше, ніж вони зараз мають у Ратуші на другому поверсі. Більше того, як зізнався Геннадій Кирилович, музей відкривають лише на великі свята та тоді, коли на Турківщині відбуваються фестини.

Зрештою Феміда сказала своє слово на користь книгарні.

Любомир Яворський здійснив ремонт занедбаного приміщення колишнього РАГСу та облаштував у ньому справжню книгарню районного масштабу з великим вибором якісної літератури та поліграфічної продукції. Зараз це найкраща книгарня в районі ,здатна задовільнити найвишуканіші запити читачів.


Вітаємо з заслуженою нагородою

Днями стало відомо про нагороду , яку отримала відома на Турківщині та за її межами книгарня "Під гербом САС"

Львівська обласна рада нагородила колектив книгарні Почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток видавничої справи та популяризацію української книги , багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження.

Ця нагорода стала визнанням невтомної праці засновника книгарні , відомого підприємця та мецената Любомира Яворського.

Вже доволі багато років п.Любомир успішно займається розповсюдженням книг в районі.

Його невтомна натура спонукає до активного громадського життя , до необхідності завжди бути у вирі подій.

Ім'я Любомира Яворського завжди можна знайти в списках спонсорів при проведенні на Турківщині різноманітних культурно-мистецьких заходів.

Опікується п.Любомир і розвитком спорту. Він неодноразово надавав фінансову допомогу спортсменам , що захищали честь Турківщини на змаганнях різного рангу.


      Любомир Яворський

Любомиром Яворським запроваджені абонементи для учнів та вчителів шкіл , які надають значні знижки на придбання книг власникам бонусних карток. Для кращих учнів шкіл запроваджені стипендії та бонуси.

До послуг учнів у великому обсягу підручники, художня, історична, науково-популярна та релігійна література. Наш меценат прагне, аби юнь у школах успішно освоювала навчальну програму, а, отже, мала можливість набути омріяний фах.

п.Любомир постійно "тримає руку на пульсі" сучасного книговидання, чудово орієнтується на цьому ринку. В книгарні "Під гербом САС" завжди можна знайти найсвіжіші видання а також рідкісні книги , що виходять обмеженим тиражем.

Неодноразово мені доводилося отримувати посилання , зокрема з Києва, про те, що певну книгу можна придбати саме в книгарні Любомира Яворського. Гості зі Львова завжди знаходять в цій книгарні ексклюзив.

Користуючись нагодою , вітаємо книгарню "Під гербом САС" з високою нагородою. Бажаємо колективу книгарні та його очільнику Любомиру Яворському наснаги , великих успіхів , не зупинятися на досягнутому і залишатися відкритими перед світом, зберігаючи водночас власну культурну самобутність та невичерпне розмаїття українського друкованого слова.

Василь Ланчак

24.05.13

Теги:  книгарня, реклама

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 9268 | Додав: Admin | Теги: книгарня, реклама | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0
1 KRAYANYN   (11.07.2011 16:35)
Був там, придбав дуже цікаву книгу: "Казки та легенди ТУРКІВЩИНИ". В наступні відвідини рідного міста обов’язково завітаю до книгарні, в пошуках чогось цікавого.