05.03.2012 (03:57)

Спортивні новини

СПОРТИВНИЙ БЕРЕЗЕНЬ У ТУРКІВСЬКОМУ НВК

Перший місяць весни буде надзвичайно насиченим на спортивні події, що відбуватимуться в Турківському навчально-виховному комплексі. Серед різних видів спорту пріоритетним буде волейбол.

Так уже в перший день березня у спортзалах навчального закладу, пройшли змагання шкільних дівочих волейбольних команд. Помірятися силами в цьому виді спорту виявили бажання спортсменки Турківської ДЮСШ, Турківської ЗОШ 1-І 11 ст. №1, Турківського, Боринського, Ільницького, В. Висоцького та Вовченського НВК.

Перед початком поєдинків, дівчат привітав і побажав чесної, безкомпромісної боротьби, ну й, звичайно перемог, представник благодійного фонду Андрія Лопушанського -Семен Цебак. До речі, цей благодійний фонд виступив спонсором даного турніру.

На відмінно, з своєю роботою впоралася суддівська колегія. Підбивши підсумки змагань, місця розподілилися наступним чином. Першу сходинку п'єдесталу зайняли дівчата з Турківського НВК, другу - спортсменки Турківської ДЮСШ, третю-Ільницького НВК. Четверте місце вибороли волейболістки Турківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, відповідно 5,6 та 7, дівчата - Боринського, Верхньовисоцького та Вовченського НВК.

Переможці, як і годиться, були нагородженні кубками, медалями та почесними грамотами.

А, невдовзі, 9-11 березня в спортзалах НВК проходитиме першість області з волейболу серед дівчат ДЮСШ. Приємно, що в попередні роки наші спортсменки на таких змаганнях ставали абсолютними чемпіонками. 16-17-го березня в спортзалах цього навчального закладу відбудеться першість області, також з волейболу, серед школярів-дівчат. Минулий рік юні турківчанки на таких змаганнях здобули перше місце.

Принагідно хочу нагадати, що тренерами турківчанок є Ігор Мись та Андрій Розлуцький.

ВЕРХНЕНЦІ БУЛИ НАЙКРАЩИМИ

Традиційно на турнірі з волейболу в с. Верхнє, який присвячений пам'яті Петра Гавія, що загинув в Афганістані, збирається велика кількість команд. Скажімо цьогоріч, 26 лютого, їх було 7.

Після цікавої напруженої боротьби, в якій команди показали високий клас гри. Перше місце здобули господарі - команда с.Верхнє 1 - у складі: М. Габрикевич, В. Цап, Т. Кравець,В. Бажан, В. Тємнов, В. Демничук, М. Антонів; другими були спортсмени з Нижнього Висоцького, третіми - з с.В. Яблунька. Дальше в турнірній таблиці команди розподілилися так: с.Верхнє 2 - 4-те місце, с.Сянки - 5-те місце, с. Волосянка (Закарпатська область) - 6-те місце, смт. Бориня - 7 місце.

Кращим гравцем турніру визнано Михайла Габрикевича с. Верхнє.

Нагородили команди-переможці та кращих гравців - кубками, дипломами, грамотами, а також грошовими преміями - Богдан Голич - начальник районного центру зайнятості, депутат районної ради, один з організаторів турніру;, Олег Мельник - директор Турківського ФСК «Карпати»; Григорій Горбей - Верхненський сільський голова. Фінансову підтримку в проведенні турніру надав організаторам фонд Андрія Лопушанського та приватний підприємець Іван Марчишак.

Підготував Василь ВАСИЛЬКІВ.

У ЖОВКВІ, НАЧЕ НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ

П'ять днів, з 22 по 26 лютого, у Жовкві проходив II Міжнародний турнір з настільного тенісу "ІІКЗ ОРЕХ - 2012". Участь у ньому взяли 500 спортсменів 11 вікових груп - із Польщі, Росії, Білорусі, Литви, Молдови, АР Крим та 17 областей України.

У віковій категорії 1997 - 1999 років народження виступали і наші Юрій Шкрамко та Сергій Ільницький. А у віковій категорії 2000 - 2002 років народження - Ігор Матківський та Юрій Павлик - усі вихованці тренера Василя Гуя із Турківської ДЮСШ "Юність".

Юрій Шкрамко та Сергій Ільницький змагалися у групі спортсменів, яка налічувала 96 учасників. Здобувши лише по одній перемозі у своїх підгрупах, наші земляки, на жаль, не змогли пробитися до 1/ 32 фіналу.

А ось Ігор Матківський та Юрій Павлик виступили більш вдало. У їхній групі змагалися 64 тенісисти.

Приємно відмітити, що наші хлопці обидва потрапили до фінальної частини змагань. Так Юрій у своїй підгрупі зайняв І місце, не програвши жодному суперникові, а Ігор - ІІ, поступившись лише другому призеру цього турніру - Владис-лаву Слюзенку із Києва.

Фінальна частина змагань була дуже цікавою і напруженою. Ігор Матківський тут здобув одну перемогу, але, на жаль, і двічі програв, та зайняв у кінцевому підсумку 10-те місце.

Юрій Павлик у фінальній частині також двічі програв, але й здобув дві перемоги і посів у результаті високе 7-ме місце.

Варто наголосити, що наші талановиті юні спортсмени змогли взяти участь у цьому престижному тенісному турнірі, який, за словами його організаторів, прирівнюється до чемпіонату Європи, завдяки фінансовій підтримці своїх батьків та їхнього тренера Василя Гуя.

Примітка. Зараз юні тенісисти Турківщини готуються до першості Львівщини, яка також пройде у Жовкві, у березні, серед ДЮСШ, дітей, віком 2000 року народження і молодших. Відбірковий турнір у Турці пройде 7 березня, у спортзалі школи - інтернату.

Володимир БАБИЧ.

ДРУГІ - НА ТУРНІРІ В ХИРОВІ

У суботу, 25 лютого, у м. Хирів пройшов турнір із футзалу серед дітей 1999 - 2000 років народження на призи місцевої (Старосамбірської) газети "Коловорот". Взяли у ньому участь 10 команд. Турківщину на ньому представляла команда "Карпати" ДЮСШ "Бескид", яку тренує молодий, але знаючий спеціаліст цієї справи - Віталій Михайлечко.

Після жеребкування, усі команди були розбиті на 3 підгрупи: у двох - по три команди, в одній - чотири. Волею жереба, наші юні футболісти потрапили саме в останню підгрупу. Крім турків-чан, сюди увійшли представники таких сильних команд як м. Самбір, "Княжа" із Добромиля та Стрілківського спортінтернату.

Перше завдання - вийти у фінальну частину турніру -турківські футболісти успішно виконали, перегравши добромильців - 4:0, стрілківчан (друга команда) - 3:0 та зі гравши унічию (хоча й вели у рахунку - 2:1) із самбірчанами - 2:2. І посіли перше місце.

Крім наших земляків, до другого кола змагань пробилися: самбірчани, хирівці та перша команда Стрілківського спортінтернату. У першому матчі фінальної стадії змагань турківчанам випав найважчий матч - із господарями, хирівцями, яких підтримувала велика кількість уболівальників. Але, не дивлячись на це, наші футболісти уже в середині зустрічі вели в рахунку - 6:2. Та, на жаль, не змогли втримати перемогу до фінального свистка - основний час закінчився з рахунком 6:6. У серії післяматчевих пенальті представники Турківщини були влучнішими, здобувши перемогу з рахунком 3:0.

Фінальну гру наші "Карпати" провели із командою м. Самбір. Але перемогти цього разу не вдалося. На один гол, забитий нашими, самбірчани відповіли чотирма. То ж остаточний рахунок зустрічі - 4:1 - на користь самбірської команди, яка і виборола головний приз турніру.

Наші юні футболісти посіли друге місце. У нагороду їм дістався кубок та грамота організаторів. А кращим гравцем турніру визнано турківчанина Мар'яна Блистіва, якого відзначено спеціальною медаллю.

За турківські "Карпати" виступали: Мар'ян Блистів (капітан), Микола Іжик, Михайло Бовдрич, Віталій Негір, Іван Рештей, Василь Посоленик, Олег Мельникович, Василь Дребот та Юрій Сташек (на знімку).