Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2012 » Квітень » 22 » "Хто намагається посварити турківчан?"
22.04.2012 (17:34)

   "Хто намагається посварити турківчан?"

Під такою назвою з'явився матеріал нашої краянки у її блозі. Публікація цього матеріалу , зі слів авторки , була викликана приїздом в Турку знімальної групи російського Першого каналу та репортажем , який вони зробили.

Авторка так захопилася "розвінчуванням" російських телевізійників , що переплутала де , хто і що писав і говорив:
"Автор admin_Lan64 без натяку на об’єктивність розмістив на сайті відгук під назвою «Чи залишаться могили воїнів на пл.Ринок ?», в якому безцеремонно спотворив інформацію про наміри депутатів. Цікаво, що більшість із його словесних перекручень підхопили численні ЗМІ, які поширили новину."

Таким чином , звинуватила мене відразу у всіх "смертних гріхах" за усі ЗМІ разом узяті. Такий прийом не новий (ним користувався ще доктор Геббельс).

Заради справедливості подаю цей матеріал із збереженням стилістики та орфографії.

Сподіваюся , під час обговорення матеріалу в коментарях вдасться встановити істину і виправити "перекручення" та "безцеремонні спотворення".

Василь Ланчак


Хто намагається посварити турківчан?

Хороший сюжет зняли журналісти російського Першого каналу про Турку. Про те, як злосні націоналісти тут ходять в атаки на пам’ятники, торгують історією і рівняють з землею радянські меморіали… А! І ще виховують дітей на прикладах «бойовиків» Бандери.

http://www.1tv.ru/news/world/205028

Переглянули?

Дивуєтеся, що хорошого я знайшла в тому сюжеті..?! Все дуже просто. Там стільки брехні і цинічного перекручування фактів, що розумні українці з такого викладу подій просто посміються. Хоча для росіян він, звісно, стане приводом в черговий раз посварити пальчиком Україну. Для чого ж іще журналістові всеросійського телеканалу знадобилося так швидко віднайти серед гір і бездоріжжя нашу Турку і приїхати сюди знімати сюжет?! Росіяни тепер (після суду над Тимошенко, невдалої сирної провокації, перед 9 травня і українськими виборами) використовуватимуть будь-що, аби тільки показати, якими поганими є неслухняні українці. Це розуміє кожна мисляча людина.

Тож, в чому брехня цього разу?!

Для тих, хто не знає передісторії, скажу, що в центрі Турки, на площі Ринок, в невеличкому скверику є три могили солдатам радянської армії. Могили не братські, а іменні, підписані. Над могилами зведено пам’ятник. Але пам’ятник не в розумінні монументу, а – з тих, які ми традиційно ставимо над могилами наших родичів – хтось більший, хтось менший, хтось дуже красивий, а хтось звичайний…

Треба сказати, що ще 10 років тому цей скверик був зарослий бурянами і визволити з них могили не доходили руки ні тодішній владі, ні ветеранам. Лише, коли мером Турки став комуніст Геннадій Брич, сквер розчистили, а могили впорядкували. Щороку там залишають квіти учасники процесії на 9 травня.

Цього року з ініціативи депутата міської ради Руслана Шияна, було прийнято рішення останки солдатів перепоховати на цвинтарі, де знаходиться пам’ятник невідомому солдату і могили інших воїнів радянської армії, а пам’ятний знак на площі Ринок демонтувати (логічно після перенесення могил). Мотивів кілька: могилам місце на цвинтарі, за кілька кроків від поховання знаходиться ресторан, нічний клуб і бари, відвідувачі яких вночі розпивають у сквері спиртні напої і навіть ходять в туалет, облагородити сквер у центрі міста… Наголошую: останки перепоховати, могили перенести, демонтувати надмогильний пам’ятник.

Що ж повідомив росіянам журналіст Першого каналу Росії? «Западная Украина вновь пошла в атаку на пам’ятники…», «…националисты решили сравнять с землей мемориал советским солдатам, а на его месте поставить новый - своим "героям"», «местная рада решила снести монумент и братскую могилу», «…решыли в очередной раз переписать историю Второй мировой войны»…

Відчуваєте різницю?!

Але це ще не найстрашніша вигадка, що потрапила у ЗМІ. Деякі ресурси з чиєїсь подачки переплутали три могили в центрі Турки із памятником чи то 18-ій армії, який знаходиться на околиці міста, чи то невідомому солдату на кладовищі і написали, що зруйнувати збираються братську могилу з останками 43-ьох солдатів. Неймовірно!!!

Але розмова не про це… Знаєте, що мене обурило найбільше?! Те, що перекручування правди почалося із місцевого сайт, найближчого до першоджерела. Одним із перших відгукнувся на рішення міської ради про перенесення могил сайт «Турка – перлина Карпат». Цей сайт вже полюбився турківчанам, бо є найбільш інформативним і найцікавішим з-поміж інших нечисленних Інтернет-ресурсів про місто і район, включаючи сайти органів місцевої влади. Автор admin_Lan64 без натяку на об’єктивність розмістив на сайті відгук під назвою «Чи залишаться могили воїнів на пл.Ринок ?», в якому безцеремонно спотворив інформацію про наміри депутатів. Цікаво, що більшість із його словесних перекручень підхопили численні ЗМІ, які поширили новину. Саме цей автор писав про «знесення пам’ятника», спроби «переписати історію війни», порівняв депутатів міської ради із «гарячими головами», які «глумляться над пам’яттю» солдатів...

Я можу зрозуміти, чому росіяни рвуть сорочку на грудях, говорячи про радянських воїнів. Це була їхня армія і вона воювала за «за советскую власть» (цитата за ветераном війни з Турки Михайлом Дульнявкою, який давав інтервю російському телеканалу). Також не дивно було б, якби дискусія велася поміж самими турківчанами. Бо є ветерани, які воювали в тій війні і досі вірять, що захищали батьківщину. Але є вже і ціле покоління українців, які розуміють, що Радянський Союз був таким самим загарбником, як і Німеччина, а українські солдати на війні були жертвами, заручниками ситуації, хоча й натхненними відмінною пропагандою. Але кому потрібно було зчиняти бурю в ЗМІ, які, в результаті, розтиражували більше вигадок, ніж правди.?! Таке враження, що хтось навмисне намагається нас посварити. Питання, хто, і, навіщо?

Як на мене, єдиною проблемою натепер є не допустити, аби землю у тому сквері, з якого перенесуть могили (урочисто і з почестями, доречі!), віддали за хабар для персональної наживи котромусь із місцевих бізнесменів, а використали на благо всіх містян, облаштувавши місце для відпочинку, дитячий майданчик, чи зарезервуваши для будівництва народного музею, який через бізнесові інтереси одного із депутатів досі тісниться у непристосованих кімнатах ратуші.

tanamala

http://tanamala.livejournal.com

Фото Пам’ятника Невідомому солдату в Турці. Джерело: http://www.1tv.ru

Теги:  перепоховання

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1522 | Додав: Admin | Теги: перепоховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 23
1
23 Victor   (25.04.2012 23:10)
«…Думаю тут важко зі мною не погодитися».

Згоден.

0
20 KRAYANYN   (25.04.2012 11:47)
Пане Віктор, дякую за змістовну відповідь! Раз Ви не маєте можливості, то напевне вже ніхто не поспілкується з молодими майорами і капітаном. Але це і не потрібно. Участь мертвих, якщо відсутній заповіт, вирішують живі. Гадаю від достойного, з почестями перепоховання, гірше нікому не стане. Ні мертвим, ні живим. Якщоб причиною перенесення могили не було поспішне закладання каменя під пам’ятник, то все пройшлоб без скандалу. До речі, без рішення міської ради, такі дії є порушенням адміністративного характеру. Але ніхто за це не притягнутий до відповідальності. Коли закладали цей камінь не подумали, що герої протистоящих армій не зможуть мирно вживатися на одній площі. Тепер кинулися виправляти ситуацію перенесенням могили. Ось і виходить, що одних викидають, звільняючи місце іншим. Слабо’ визнати помилкою місцерозташування майбутнього памятника. Адже підмочиться репутація керівника. Легше в телерепортажі зіслатися на велику кількість барів та ресторанів, і замовити статтю в місцевого блогера. Якщо уважно прочитаєте статтю в блозі, то побачите тонкий натяк на будівництво музею. Тепер в одну лінію вишикуються всі національно-етнічні цінності. З ліва на право: музей, за ним пам’ятник, а фігура Матері Божої вже є. Тоді питання про вдале, чи невдале місце для пам’ятника відійде на другий план. А з часом взагалі втратить актуальність.
Наразі тішить, що після гарячкового шквалу емоцій, люди почали спілкуватися в більш спокійному руслі. Можливо зробимо паузу, остудимо голови, приборкаємо власні емоції і знайдемо золоту середину.
Стосовно пропаганди. В мене склалася така думка через дитячі спогади про інше перепоховання. Перша половина 80-х. В селі під Львовом, де проживають мої родичі, помирає священник, який правив в їхньому сільському храмі понад 30 років. Напевне прожив життя достойне поваги. І громада вирішує поховати його біля церкви. На зразок згадуваної Вами умовної могили біля костела. На наступний день після похорону прибули люди в цивільному. І в наказовому порядку, примушують негайно, без зайвого шуму, перенести могилу на цвинтар. В даному випадку могила біля церкви розцінювалася як потужна антирадянська пропаганда. Радянська влада знала силу пропаганди. Особливо замішаної на людському факторі. Так що думаю в часи, коли була політика: людиною більше - людиною менше, могила в центрі Західноукраїнського міста була перш за все потужною прорадянською пропагандою, а вже потім розцінювалася як вшанування пам’яті загиблих офіцерів. Думаю тут важко зі мною не погодитися.

1
19 Victor   (25.04.2012 09:55)
«…Який Ви пропонуєте вихід з ситуації що склалася?»

Ви правильно завважили, що краще знайти золоту середину. Я вже тут в темі писав про царський шлях, котрий полягає в тому, що вирішення проблеми мусить бути таким, щоб не призвело до конфлікту. Дана проблема виникла явно не в християн. Чомусь нікому, ні з турківських священників не прийшла ця думка, ні тим, хто зайнятий іншими проблемами, внутрішніми й зовнішніми. Це звичайний патріотичний психоз, як і параноя відносно масонів, жидів і москалів. До вирішення даних питань підходять психічно здоровими, тобто душевно чистими. А ми цим похвалитися не можемо. Думаю, варто відкласти цю «проблему» й зайнятися іншими проблемами, бо не уникнути ще більшого протистояння. Я, взагалі-то, дотримуюся такого правила: коли тебе гонять в одному місці, йди в інше, тобто, якщо не вдасться вирішити це питання без конфлікту, то з вилами по Турці бігати не збираюся, боронячи, то те, то інше. Перепоховають, значить перепоховають. Те, що Ви говорите про тих, хто лежить під могильним пам’ятником, то тут у місті ходять різні чутки, передані очевидцями смертей даних воїнів. Я схиляюся до Вашої думки, що відтворити історію у всьому об’ємі не вдасться, а тому ніколи не задавався питанням про тих, хто лежить в могилі УПА. Достатньо того, що, як Ви виразились, всякого було повно з одного та іншого боку. Те, що кількох воїнів поховали в центрі міста ради пропаганди – можливо, але ж і ми відновлюємо пам’ятники УПА також не ради християнського благочестя. Тим більше, що й пропаганда буває всякою – одна веде до здорового виховання, інша ж – до звичайного фанатизму та фобій. Християнське благочестя, якщо воно не фарисейське і не імперське, ніколи не розділяє на тих чи інших, оскільки всіх розглядає жертвами гріховних стосунків, хворобливих, а тому й відбувається молитовне стояння за всіх, хто загинув на полі битви у братовбивчій війні, оскільки всі люди один одному брат. Так, ми залишимось кожен при своїй думці, оскільки кожна людина індивід, але в цій багатогранній думці нам потрібно залишитися людьми й не тільки мирно співіснуючи один з одними, але і з тими, хто відійшов у вічність. Якщо тут, хтось з учасників теми може поспілкуватися з полеглими й запитати їхньої думки про участь їхнього тіла, то нехай поступає по їхній волі. Я ж особисто ніяких знаків з потойбіччя в молитовному стоянні не діставав, а тому й не беруся за діло, котре не входить в мою компетенцію. Достатньо звернути увагу на зовнішні знаки – конфлікт, як вже можна зробити висновок: залишімо цю справу й вирішимо її тоді, коли всі прийдемо в мирний устрій.

1
18 Victor   (25.04.2012 09:10)
P.S. До речі я просив Вас поділитися книгою про історію Турки. Щось мовчите?

В ролику, де російські ЗМІ беруть інтерв’ю в турківчан відносно їхньої думки про могилу воїнів, є й мій дядько ветеран, Дульнявка (живе в Завалині). Ось у нього й та книга, по словах мого брата, та колег, котрим він розказував. Людям, котрі займаються історією Турки, можна підійти й попросити книгу, чи брошуру для сканування на офіційному рівні. Мені він навряд чи дасть. Ми хоч і родина, але у відношеннях якось так склалось, що чим ставали старші, тим більше були зайняти особистим і менше відводилось часу на відвідини всієї родини. А виходячи з мого характеру самітника, то я взагалі нікуди й ні до кого не захожу, хоча в мене вдома кожен день буває повно друзів та родичів. Тому, поки що, прошу вибачення, а буду в тім боці Турки, обов’язково зайду й взнаю за книгу.

0
17 Admin   (25.04.2012 02:15)
Quote (Borys)
Мене злить те як російські ЗМІ неправдиво подають матеріал ,які використовують заголовки, як в коментарях паплюжать наш нарід.

Шановний ,п.Борис !
Стосовно російських журналістів не варто особливо перейматися. В Турку приїхали високопрофесійні досвідчені тележурналісти. Вони відзняли матеріал і змонтували його так , як їм було потрібно,тобто використали лише ті матеріали ,які відповідали їхньому завданню.
Повертаючись до матеріалу tanamala "Хто намагається посварити турківчан?" , зауважу ,що авторка використала той самий прийом. Вона "видерла" з тексту друкованого матеріалу окремі фрази , "зліпила" з них звинувачувальну конструкцію і на додачу ,буцімто від мого імені , обізвала депутатів.Я недаремно виділив слово друкованого. Адже будь-яка людина може перечитати цей матеріал , проаналізувати його і зрозуміти де правда ,а де - ні.
Чому Вас не злить такий цинізм ?

0
21 Borys   (25.04.2012 22:17)
Злить тому що журнналіст із Києва, спілкувався на українській мові,погоджувався що краще спочивати на кладовищі ніж під рестораном і все прекрасно розумів, що це брехня про знищення 43-ох могил і меморіалу на кладовищі, але зняв сюжет який потрібно його господарям, на кладовищі з інтерв'ю п. Миня у сумній скорботі, щоб підтвердити брехню Російських ЗМІ про знищення саме цих могил. Але факт у нього беззаперечний про спорудження рядом постаменту націоналісту. Я вже попереджував що непотрібно чіпати могили коли хочуть споруджувати памятник С. Бандері.
Не потрібно винити п. Дульнявку, як його настрополили так і відповів. Він ніколи не спілкується на російській мові, Неодноразово був у нашій батьківській хаті, його дружина моя хресна мама, розказував як їх заставляли вступати в партію, як зректися від Хреста, І багато іншого ще може розповісти протилежного пока живе. Думаю і сам би не бажав спочивати під рестораном.

0
22 KRAYANYN   (25.04.2012 23:04)
Журналіст професійно зробив свою справу. Ви на своїй роботі ніколи не виконували завдань керівництва, які Вам дуже не подобалися, але наказ є наказ? А ось місцеві аборигени показали який ми народ. Але кожен відповідає за свої поступки. Давайте не будемо сваритися через професійну роботу журналістів, а продовжувати жити своїм життям. Знаєте пана Дульнявку, зробіть добру справу. Попросіть в нього книгу, про яку згадував пан Віктор. Напевне має якісь фото воєнного і післявоєнного періоду. Чудово було б опублікувати фронтові спогади ветерана. А може знає історію загибелі і поховання Цимбалюка. І тоді людина на схилі років відчує свою корисність для міста. Поки живуть такі люди потрібно просити в них поділитися історією нашої Турки.

0
16 Коля   (24.04.2012 15:53)
Слухайте, обранці ви наші дорогенькі, невже в нас у всьому вже ідеальний порядок, що ви хочете перепоховати мертвих солдатів??? Ви дороги вже зробили??? Ви порядок в місті навели??? Ви хоч щось зробили??
Дороги, якщо ви не замітили, просто п**дец, ( вибачте, але інакших слів ,я не можу підібрати...

0
15 Pora(I_Porokh)   (24.04.2012 12:57)
Ось і віддавайте, в наступний раз, свої голоси так щоби не було потім самим соромно.Місто має і так дуже багато невирішенних проблем.А тут ,на ваших горбах і за ваш рахунок](податки етс) намагаються деякі діячі з депутатськими "корками"в карамні, вирішувати свої шкурні питання!Та й ще так "топорно"! Під девізом:"зажмур очі,і головою через стінку".Так що вихід один:вивести цих діячів на чисту воду і домагатися відміни рішення.Нехай міський голова не зариває свою"страусину"голову в пісок(Мэр Турки говорит, что переубедить националистов, которых в раде большинство, оставить площадь в нынешнем виде, он не в силах.),а займеться своїм прямим обовязком(повноважень у нього на це достатньо),обереже громаду міста від вічної ганьби,яка з виконанням цього варварського рішення,ляже на голови усієї громади!

1
13 Victor   (24.04.2012 08:55)
-можна було б не допустити тої наруги над пам'яттю цілого покоління , яку збираються здійснити депутати міської ради.

-Варто нагадати воїнам-афганцям , що таким же чином "гарячі голови" через 10-20 років можуть поглумитися над пам'яттю їх бойових побратимів.

-новітні горе-патріоти намагаються переписати історію війни, а в деяких випадках відверто фальсифікувати її.

-Невже на Турківщині нікому захистити память полеглих воїнів

-Так ,зокрема, сталося з рішенням про знесення памятника


В релігійному житті людини можна виділити три шляхи: лівий, правий та серединний, царський шлях. Підеш вправо, станеш обрядовіром чи фанатиком, одержимим параноєю; підеш вліво – станеш мракобісом-шизофреніком; підеш царським шляхом – станеш святим. В обговоренні даної теми ми ніяк не можемо, чи просто, не маємо бажання, стати на царський шлях, скочуючись то туди, то сюди.
У словах Адміна, виділених п. Борисом, немає нічого, щоб могло спровокувати конфлікт. Потрібно дивитися на дану проблему трохи глибше. Могили в центрі, це не могили якихось наших дідичів, фундаторів, і т.д., котрі можна спокійно перенести на цвинтар. В центрі лежать ті, хто виконав заповідь Христа, про покладення душі за грішника. Мало знайдеться тих, хто може покласти душу за праведника, а за грішника – й поготів. Люди йшли в саме лігво фашизму, щоб там покласти свої душі й за спасіння народу, котрий породив фашизм. В ієрархії подвигів, цей подвиг найвищий, а тому «перепоховати, перенести з почестями, квітами, панахидами» і т.д. не є що іншим, як сказати, вшанованому гостю, котрий прийшов на весільну трапезу й зайняв почесне місце: «Вибачте шановний (при цьому зробити кілька реверансів), Ви не на своєму місці, Ваше місце ось тут, скраю стола». В такому випадку всі почесті, толерантність, повага до даного гостя виглядають перед лицем всіх гостей звичайним хамством, наругою. Чому? Бо тут місце приготоване хазяїном трапези для іншого гостя. Що ж за гість? В кращому випадку – парк й «пам'ять» про могилу, в іншому – інший пам’ятник, або музей, корчма і т.д.

Кажуть, що це не є спробою переписати історію. Давайте заглянемо й з цього боку. Переписати історію, це не тільки спотворити документально зафіксовані історичні факти, це і можливість їх просто спалити, забути, закинути в темний кут, просто віднести на цвинтар і т.д., натомість висунути інші факти. Щось на подобі того, як більшість американців вірять в те, що Америка виграла війну з фашизмом. Якщо ми прагнемо висвітлити історію об’єктивно, для цього не варто користуватися більшовицькою практикою: папахою з двома кокардами, тобто зносити пам’ятники минаючої епохи й ліплячи нові. Так ми ніколи не будемо мати пам’яті. В Європі до такого не опускаються. Всякий вар’ят, чи мудрагелик там займає своє місце й свідчить про свою діяльність і свою епоху. Давайте припустимо, що на місці могил буде стояти пам’ятник С.Бандері. Тоді давайте й розглянемо, яке місце, чи нішу займає його подвиг, чи подвиг УПА в ВВВ. УПА що, брало Берлін, визволяло Європу й т.д.? Сиділи по Карпатських лісах й час від часу робили «вилазки», щоб когось «завалити», або щось украсти. Ось така їхня «побєда». Те, що вони виконали свою роль до межі своєї держави – добре, але на більше їх не хватило, не той рівень жертовності, адже вони боролися за свою «хату», а як відомо – «моя хата скраю…».

Побажання: дивімося трохи глибше в текст теми. Бажано – в молитовному стані.

0
14 KRAYANYN   (24.04.2012 12:41)
Приклад з весіллям, (якщо його можна взагалі утотожнювати з похороном), мені бачиться трошки по іншому. Тут більше виглядає на те, що людина потрапила не на те весілля, на яке була запрошена. Історичної правди ми вже не взнаємо. Були серед УПА і такі, про яких Ви написали. А були і такі, що бачили свою приреченість, і вирішили: краще загинути, ніж жити на колінах. В побідоносній армії визволителів також були різні люди. Хтось щиро йшов вперед "За родину, за Сталина", а хтось робив кар’єру не шкодуючи ні своїх підлеглих, ні мирного населення. Ми не знаємо якими саме були два майори і капітан. Доречі дуже молоді люди при високих званнях. В ті часи це було великою рідкістю. Якщо брати глобальніше: хто взяв Берлін? Ви багатогранно розвинута людина. Невже нічого не читали крім радянських істориків? Навіть російськими сучасними істориками доведено, що без американського лендлізу було б все по іншому. СРСР зробив свій вклад в перемогу виключно за рахунок людського ресурсу. Тобто "людей не жалеть" було нормою. І трьох загиблих офіцерів похоронили в центрі міста, тільки з метою пропаганди. В ті часи ще не такі маршали, безпричинно ув’язнені, гнили без всяких почестей на Колимі. Думаю, що ми всі даремно сперечаємося. Кожен всерівно залишиться при своїй думці, бо рахує її найправильнішою. Найкращим виходом було б знайти золоту середину. Який Ви пропонуєте вихід з ситуації що склалася?
P.S. До речі я просив Вас поділитися книгою про історію Турки. Щось мовчите?

1
12 pm5p(misha_ss)   (23.04.2012 11:47)
Краще б подумали як порядок в Турці зробили, дороги привести до ладу(нема як проїхати ні пройти, СТИДНО!!!), парки, воду, каналізацію(а то все стікається в річку), готель (а то приїжджають люди (туристи, проїжджаючі)) немають де переночувати) щоб Туркою можна було б гордитися!!! щоб говорили про Бойківський край тільки в хороших тонах.
Спочатку порядок навести а тоді вже думати про пам"ятки і про інше.

0
9 Admin   (23.04.2012 00:43)
Шановний , п.Борис ! Погоджуюся з Вами в тому ,що депутати не мали злих намірів. Вони ,мабуть, не до кінця здогадувалися , що питання , яке вони спробували вирішити, потребує серйозного вивчення. Без такого вивчення прийняли непродумане поспішне рішення і опинилися в центрі скандалу. Гадаю ,в цій ситуації , вони не мають морального права звинувачувати ЗМІ за прискіпливу увагу до результатів їхньої роботи. Така ситуація має і свій позитивний наслідок. Гадаю, надалі депутатський корпус буде краще готувати свої рішення. Я вже наводив у коментарі №33 деякі причини помилковості цього рішення. Зокрема ,вони стосуються дуже невдало вибраного часу для його виконання.

Стосовно приведених Вами цитат ,Ви ,напевно помітили,що всі дієслова там недоконаного виду.Тому в контексті всі ці фрази нікого і ні в чому не звинувачують. Це лише застереження від подальших нерозумних дій та рішень .
Не знаю що проросійське Ви побачили в моїй риториці , але дуже шкодую ,що не зумів донести до Вас саме те ,що хотів. А може ,мене просто не хочуть почути...

0
10 Borys   (23.04.2012 01:42)
Я також не є прихильником перепоховання в такий спосіб щоб один памятник ставити інший переносити , Якщо не тепер, то через десяток років все рівно будуть проводися реконструкці площ, скверів, будинків, вічного нічого не буває, така потреба виникне якщо місто не буде ще біднішим ніж є. Думаю не варто на тім між собою ламати списи і оправдовуватися. Сталося те, що вже сталося і назад не повернеш. Думаю що ви також не мали злого наміру, хотіли обговорення на сайті, тому інтригуючи підібрали не коректні слова.
Мене злить те як російські ЗМІ неправдиво подають матеріал ,які використовують заголовки, як в коментарях паплюжать наш нарід. В такому випадку не кожен витримає і змінить свою думку на пртилежну, і ще більше буде ненавидіти прихильників Росії , та буде на зло підтримувати проведення перепоховання.

0
11 KRAYANYN   (23.04.2012 11:13)
Все відбувається закономірно. Ми вперше побачили потужні мас медіа з середини. Це звичайні для них технології: змонтували те що потрібно, написали інтригуючий заголовок і скандал готовий. На youtube багато матеріалу, який висвітлює брудну кухню телебачення. Сильно не засмучуйтеся, бо на території Росії російські ЗМІ використовують ті самі технології. Мене більше засмутила поведінка "свідомої" частини місцевого населення, яка гостинно перейшла на общепринятый язык. Напевне подумали, що в Москві їх не зрозуміють. А може це і показує нашу підсвідому меншовартість. Ще не скоро ми станемо справжніми господарями на своїй землі. Телеканали сюди ще будуть їздити. Все залежить від того як професійно закрутить інтригу "Первый канал". Нам залишається тримати ситуацію під контролем, і не пасувати перед "старшим братом". На даний момент особиста неприязнь переростає в ненависть, що породжує міжусобну гризню. Найкраще буде для нас самих зробити паузу хочаб на рік. Міським активістам сісти за стіл переговорів. Добре виважити, чи потрібне перенесеня могили. Якщо потрібне, то все оформити згідно чинного законодавства. Думаю знайти золоту середину можна завжди, навіть при нашій роздробленості. Тоді поведінка жодного ЗМІ не буде нас хвилювати. І на своїй землі ми будемо мати право поступити так як вважаємо за потрібне.

0
7 satturka(П_Рурич)   (22.04.2012 23:48)
Доречі де качелі..........!!!!??????

0
6 satturka(П_Рурич)   (22.04.2012 23:47)
Я ще один фактор розкажу. Жив в м. Миколаєві та м. Харків там і там є памятник Леніну. Кожен приїджий біля ноього робе фото. Згадайте хоча кіно (незнаю як називаеться) в якому мужик побудував платний туалет і біля нього поставив памятник Леніну і до нього ходили як на прощу. І папугай був там. Так що паммятник незносьте.

0
8 KRAYANYN   (23.04.2012 00:08)
Назва фільму "Про бізнесмена Фому". Але не думаю, що сюжет даного фільму може слугувати нам прикладом. Для туалету можна знайти затишніший куточок. В нас все закрутилося не через пам'ятник, а через некрополь в центрі міста. Думаю логічніше розташувати могилу на міському цвинтарі. Розпалює інтригу непродуманість виконання даної процедури, і невизначеність подальшого використання спустілого місця.

0
5 KRAYANYN   (22.04.2012 23:38)
Справді, коментар адміна може трактуватися неоднозначно. В минулому не всі розуміли, де зауваження адміністрації, а де адмін дає коментарі як звичайний користувач, або є автором статті. Спілкування адміністрації з користувачами розцінювалося як розпалювання ворожнечі між турківчанами. Шановні земляки, не плутайте грішне з праведним! Кожен поважаючий себе і своїх користувачів сайт, зберігає політику нейтралітету. Вчіться відрізняти коментар, або статтю адміна, як матеріал поданий звичайним користувачем, і зауваження адміна, як структурної одиниці, яка повинна підтримувати загальноприйнятий порядок на сторінках даного інтернет-ресурсу. Так і в даному випадку адмін як рядовий дописувач висловив свою думку. Що не заборонено зробити будь-якому зареєстрованому користувачу. На поданий ним матеріал відгукнулося багато небайдужих турківчан. У відгуках-коментарях прозвучало багато думок. Зустрічалися також кардинально протилежні. Тобто все розвивалося за логічним сценарієм. А громадський резонанс стався не через сайт, чи адміна, а через саму подію: не до кінця продумане перенесення могили. Звичайно, що для нашого карпатського містечка, яке можливо не до кінця зрозуміло силу інтернету, бути в епіцентрі такої резонансної справи незвично, і це лякає ініціаторів цієї акції. Ось і замовили в місцевого блогера статтю. Промашка в тому, що турківчан неможливо пересварити, бо згуртованими вони ніколи не були. Ці дії більше схожі на відволікання уваги. Які таємні помисли приховані за штучним скандалом покаже час. Очевидно одне: організатори явно не сподівалися на те, що даний сайт стане причиною масштабного розголосу. Відволікаючий увагу маневр планувався на місцевому рівні. Ось і рятують ситуацію за рахунок блогерів.

0
4 satturka(П_Рурич)   (22.04.2012 23:19)
Моя позиція така хайстоїть де стояв. Друге бентежить приїхало з телестудії нехай зі світою 5 Росиян. То наш Турківчанин вже говорить по мас...ки. Забув нашу Українську мову. А приставити якщо приїде 200 лодей то через місяць ми в Турці небудем мати що найменше пів року української мови. Ганьба. Ганьба!!!!


Я нічого протів немаю протів Росіян які мають паспорт Росіянена і говорять по Російське, і протів наших щирих Українців по паспорту, але зато які говорять по мас...ки. Сам таким був як жив на східній Україні, але дякувати Богу я дома. Такщо я нетрально відношусь до всіх.

0
3 Borys   (22.04.2012 23:17)
Вважаю що в депутатів не було злих намірів, хотіли як краще а вийшло як завжди. Бачив як журналісти знімали сюжет. Коли в журналіста спитали чи був би він задоволений якби його рідні спочивали в такій тиші біля ресторану та палатки з пивом, відповів що ні, краще на кладовищі. Але їм потрібна сенсація! Поряд буде памятник націоналісту! Змонтували матеріал так як їм вигідно.
Важко сказати чи саме стаття admin_Lan64 стала основою для сенсації ЗМІ але подана вона з термінологією яка не відрізняється від російських ЗМІ. Для прикладу:
-можна було б не допустити тої наруги над пам'яттю цілого покоління , яку збираються здійснити депутати міської ради.
-Варто нагадати воїнам-афганцям , що таким же чином "гарячі голови" через 10-20 років можуть поглумитися над пам'яттю їх бойових побратимів.
-новітні горе-патріоти намагаються переписати історію війни, а в деяких випадках відверто фальсифікувати її.
-Невже на Турківщині нікому захистити память полеглих воїнів
-Так ,зокрема, сталося з рішенням про знесення памятника

Нагадаю що в рішенні сесії вказано не знесення памятника а перепоховання та перенесення памятника.

0
1 Jaworski   (22.04.2012 19:33)
Як ви збираєтеся обговорювати цей матеріал, якщо згідно п.9 правил спілкування на сайті (http://turka.at.ua/news/2011-07-19-504) існує "...заборона обговорення дій адміністрації у відкритих коментарях..."?

0
2 Admin   (22.04.2012 20:12)
В даному випадку , обговорюються статті , а не дії адміністраторів.
Можете обговорювати авторів статей.
Звичайно ж аргументовано і цивілізовано. smile

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.