Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2012 » Травень » 2 » "Саме історія формує національну ідентичність..."
02.05.2012 (00:11)

   "Саме історія формує національну ідентичність..."

Є така цікава приказка: «Якщо влаштувати ворожнечу між минулим і теперішнім, ми втратимо майбутнє. " Саме така війна з минулим і мертвими співвітчизниками розпочалася 4 квітня 2012 року в Турці , і звичайно ж на «християнських» засадах…

Країна, яка не пам'ятає і не шанує свого минулого, не має майбутнього. Адже саме історія формує національну ідентичність, повагу до своєї країни, загальні цінності для всього народу. Саме на історії виховуються нові покоління українців, формується їх сприйняття держави і суспільства, в якому вони будуть жити. Але це повинна бути не наполовину, а дійсно єдина, об'єктивна і правдива історія. У цій історії повинні бути і Богдан Хмельницький, і Іван Мазепа, і Велика Вітчизняна війна, і спроби створення національної держави - Української Народної Республіки. Ця історія повинна давати народу справжніх героїв, яких би шанували всі: на півночі і на півдні, на сході і на заході України. Головне зрозуміти, що з вітчизняної історії не можна викреслити яку-небудь сторінку, якщо вона комусь і не подобається. І Річ Посполита, і козацька держава Хмельницького, і Австо-Угорська імперія, і Радянський Союз - все це частини нашої спільної історії, історії України.

Очевидно, ми повинні пам'ятати, що цією війною було охоплено більше 50 мільйонів українців, громадян колишнього СРСР і 7 мільйонів наших співвітчизників віддали життя за цю Перемогу. Тому 9 травня - це свято і українського національного тріумфу, народної сили і державного успіху.

Проте ми все сильніше забуваємо про це. І якщо ми зараз на догоду якійсь «європейській» політиці почнемо викидати з могил наших співвітчизників, які життя своє поклали за те, щоби ми не стали рабами (німці тисячами забирали в рабство наших молодих співвітчизників починаючи від 14 років), адже в тій же могилі лежать прості Іван, Петро або Грицько, то майбутнє буде вельми туманне, якщо буде, звичайно...

Священник Михайло Цюркало

Теги:  перепоховання

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1272 | Додав: Admin | Теги: перепоховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 6
0
6 Victor   (12.05.2012 22:34)
Наше життя, п.Роман, - це постійна драма, хочемо ми цього, чи не хочемо, а оскільки людське життя – це боротьба як зі злом в собі, так і зі злом зовні, то драмою для нас може бути будь яка подія – від комариного зудіння над вухом, до перепоховання останків воїнів – хто як сприймає внутрішнє, чи зовнішнє середовище. І хоча маємо перед собою вдосталь життєво-історичних прикладів, все рівно намагаємося «наступити на ті ж самі граблі». Ось тільки що Ви описали поведінку «совєтів» в негативних тонах, та вже за кілька років буде описана в таких же штрихах поведінка міських депутатів, котрі навіть і на думці не мали чогось поганого, просто прагнули поєднати прах покійних в місті з прахом тих, хто на кладовищі, а «звільнене» місце призначити для чогось «гіднішого». Все це буде називатися «плюндруванням могили бандерівцями», так як буде одягнуте в політичні шати. На сьогоднішній день політика настільки ввійшла в наше життя, що без неї, як без солі, не обходиться жодна життєва «страва», - світська, чи духовна. З одного боку все нібито правильно, - без політики, як без мистецтва управління, не буде досягнуто ніякого результату, але ми забуваємо, що політикою повинні займатися люди, в котрих і мораль, і поведінка відповідають християнському канону (по крайній мірі у нас, християн). Нажаль сьогоднішні політикани далекі від цього. Під видами різних пільг та заборон переслідуються зовсім інші інтереси, далекі від християнства. Древній імперський закон Divide et impera «Розділяй і владарюй», сьогодні потрібен як повітря всякому, хто прагне влади над ближнім. Такі люди ніколи не будуть піклуватися про єдність народу, громади, сім’ї. Вони завжди будуть вишукувати в лабіринтах своєї, потьмареної гріхом совісті, щось таке, аби лишень порушити мир та внутрішній спокій і без того, напруженого життєвими незгодами, суспільства, гуртуючи кругом себе своє «стадо», готове йти на смерть за «свої» ідеали, далекі від ідеалів Божих. Бажання перепоховати останки й ненависть до «совєтів», якраз і вказує на істину причину цього інциденту. Це та сама реакція на пам’ятники С.Бандері на Сході, - тобто поки що нічого нового суспільство не вигадало ради внутрішнього миру: одним під ніс сунуть Сталіна та червоні стяги, іншим – Бандеру та нацистські знамена. Людей, котрі однобоко сприймають життя, це дратує й обертається для них драмою, оскільки ті, хто прагне донести до суспільства якісь ідеали, знову ж таки несуть ідеали, поточені міллю та мишами, не варті й «ломаного гроша». Давайте подумаймо, як зробити так, щоб донести до людей об’єктивну причину перепоховання. Ті причини, котрі виставлені тут на сайті, явно не відповідають кінцевій цілі – занадто мізерне трактування. Запропонуйте щось більше, гідніше, мудріше. Хоча й тут можна поставити крапку у всьому цьому, плюнувши на совість та на історію, як це робилось до нас і, нажаль, робиться й далі.

0
5 Михайло   (10.05.2012 21:55)
Шановні земляки-бойки,будьте розумніші за провокаторів,і агентів,що розкручують міжнаціональний і міжконфесійний спір,використовуючи це питання.Я не хочу,аби пам"ять тої чи іншої людин,що лежить в могилі була незаслужено сплюндрована.Не робіть комуно-комсомольськими методами.Якщо можна,депутати міської ради,зробіть юридичино і по християнськи-практично.Не йдіть на провокації.Покажіть не політично-макрутський характер,а покажіть світовому українству,що ви можете думати про народ і із народом практично-єдино.
Якщо я не правий,аргументуйте і перконайте мене,що я не правий."Боже,нам єдність подай".На првокаційні закиди політичного шулерства відповідати не буду.Дай Боже всім нам міцного здоров"я та християнских чеснот.

-1
4 Pora(I_Porokh)   (08.05.2012 01:32)
Ви демагог!і нічого святого у вас немає,чим би ви не прикривалися!

0
2 Pora(I_Porokh)   (04.05.2012 12:00)
Сама статья его Преподобия Михайла лаконична.естественна и бьет в самую точку!
1)Тех кто пытается переписывать историю в угоду своих сиюминутных интересов я бы без угрызения совести назвал,не боюсь выразить,Врагами государства!Это насильники людских душ!Только правдивая и объективная история способна излечить,сплотить и развить нацию.
2)Пресмыкание перед так называемыми "европейскими ценностями" очень негативно влияет на становящуюся нацию.Расстлевает ее дух.
(Цитата)"Александр Невский, новгородский князь. Тогда татары контролировали всю Русь, а Новгород платил им дань. И пришли к Александру Невскому крестоносцы, посланники Папы Римского, с предложением: «Мы поможем тебе справиться с татарами и выгнать их с Руси, а ты за это забудешь свое православие и примешь католическую веру. Принимай наши ценности и станешь частью Европы». И хотя Европа была Александру ближе по христианским соображениям, он не стал на сторону крестоносцев. Наоборот. Разгромил их и выгнал из Руси. Он рассудил так: татары меньшее зло, потому что они не уничтожали дух народа и не трогали его православных традиций. А без православного духа, по его разумению, народ мертв."
И пока этот дух жив,жива нация!Запад желает завоевывать духовные пространства.Завоевав их, придет ассимиляция!

0
1 Михайло   (04.05.2012 09:02)
Шановні земляки Христос Воскрес!
Справді,рідний Турківський район став зараз тим об'єктом,до якого прикута увага,до якого звернута велика пильність.Як в будь якому товаристві,навіть у апостолах Ісуса Христа знайшовся зрадник,так і в цій ситуації їх є досить багато.Справді,я підтримую отця Михайла і інших авторів про великі втрати українців у час війни 1941-1945 років,але для мене християнина є не зрозумілим,чому люди в ХХI столітті мають лежати похороненими будь де,але не на кладовищі.Ми знаємо,кого хоронили наші діди і прадіди на роздоріжжях,чи за межами кладовищ.Вважаю,що місце кожній людині,яка вмерла,чи тим більше загинула у війні,на християнському кладовищі і похороненими бути згідно християнських звичаїв та обрядів.Чи не так?!
Нажаль депутати припустилися величезної помилки,це дали можливість спекулювати на цьому питанні.Напевне тут є питання комуно-комсомолізації,-на місце одного пам'ятника ставити інший.Повинно бути чітко зафіксовано,що на цьому місці на протязі 20-30 років не буде іншого пам'ятника,-будь кому!Все ж таки там лежать померлі-це місце спочинку людей,не залежно від політичної,конфесійної,національної чи расової приналежності!!!Моя думка,щоб це місце не було закатане а асфальт,-можна встановити великий поклінний хрест із метрів 7-10 висотою,як приклад"Всім борцям за волю і незалежність України у всі часи і всі віки".Без всяких политичних державних чи інших гасел і написів(хрест кам'яний,на ньому розп'яття і цей напис"Всім борцям за волю і незалежність України у всі часи і всі віки".Думаю,що до цього залучиться навіть російська нація,якщо справді тут не спекулювати на справі пам"ятника померлим.Думаю,що сюди будуть приносити квіти всі!!!Це місце має бути в пошані!
Справді,досить багато загинуло людей в часи війни 1941-1945 років.Більшість з них справжні герої,бо захищали свою Батьківщину і батьківщину.Багато з них лежать по інших державах Європи.Приємно,що їх там увіковічнили.Майже всім їм є пам"ятники чи обеліски на цвинтарях,-така традиція і обов"язок християн,-цивілізованих людей!!!Живемо ж вже в ХХI столітті християнської ери!
Шановні депутати,невже вам так важко зібрати духовенство християнських конфесій і послухати думку про це,-де лежати похороненим християнам чи не християнам?!Не робіть згідно гасла комуністів радянського періоду"Партия наш рулєвой".Ви вибранці народу,то хоча би зрідка із народом радьтеся і отримаєте від нього підтримку.
Вихід із будь-якого становища є.Для цього потрібно мати бажання і думати про позитивну перспективу народу і його честі!Я впевнени,якщо були би депутати думали логічно,то все було би без спекуляцій із тієї чи іншої сторони!
Невже мої земляки,часто надмірно горді галичани-бойки прислухаются до моєї поради?!
Не робіть спекуляцій і політики на пам"яті померлих!!
Щиро дякую отець Михайло за статтю.Вона досить принагідна!Дякую!

Слава всім хто загинув за рідну Батьківщину і за рідний край!

Христос Воскрес!!!

0
3 curkalo5093   (05.05.2012 21:46)
Воістину Воскрес!
Пане Михайле!
Я не маю нічого проти щоби померлих поховали на цвинтарі, але..., але не так, як це роблять зараз деякі політики, і в деяких країнах (і не тільки в Україні, і зокрема в м. Турка)... Ну не можна "воювати з мертвими", це було відомо даже язичникам "De mortuis aut bene aut nihil", а ми зараз називаємо себе християнами, і от, на тобі, такі речі...
Я більш чим впевнений, що це рішення приймалося як політичне (дай Бог щоб я помилявся), але щоб народ нічого не запідозрив йому подають що це на "християнських засадах"... Тоді на яких засадах встановлювали пам’ятник Божій Матері?
Звичайно, комуністи багато страждань принесли не тільки українському народу, но і іншим народам, і не менш постраждав російський народ, я би сказав так, що російський постраждав від безбожної влади більше всіх народів колишнього СРСР (ну це моя така думка), тому я ніяк не розумію: «чому, щоб бути українцем треба обов’язково «воювати» проти росіян»?

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.