П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2012 » Травень » 4 » Чи залишаться могили воїнів на пл.Ринок ?
04.05.2012 (11:58)

   Чи залишаться могили воїнів на пл.Ринок ?
Доповнено 20.07.2012 .
Доповнено 04.05.2012 . Матеріал Першого національного каналу
Доповнено 21.04.2012
Доповнено 21.04.2012 . Знімальна група російського Першого каналу побувала в Турці

На 15 сесії Турківської міської ради VI-го скликання 23.02.2012 р. на обговорення вперше було винесено питання про перезахоронення останків воїнів Червоної Армії похованих на пл.Ринок та знесення пам'ятника.

З того часу серед членів місцевої громади почали циркулювати різні думки з цього приводу , плітки і т.і. Сподівання на те , що з цього приводу будуть проведені відкриті консультації , слухання , опитування не виправдалися. Місцеві ЗМІ сором'язливо промовчали.

16 сесія Турківської міської ради VI-го скликання 04.04.2012 р. ухвалила рішення про проведення перепоховання.

Як видно з матеріалів засідання , обговорення проводилося недовго і дискусія велася лише навколо формулювання самого рішення. Якогось глибокого вивчення як самого рішення так і його можливих наслідків не проводилося.

Але ж питання зовсім не таке просте , як може здатися на перший погляд. На мою думку , такі рішення без відповідних консультацій з громадськістю приймати не можна.

Дивує позиція Турківської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів- інтернаціоналістів). Саме їм , на мою думку, варто було б виступити на захист пам'яті воїнів-визволителів, адже саме в цій армії вони в свій час виконували інтернаціональний обов'язок. Маючи в складі депутатського корпусу міської ради депутата-афганця, напевно , можна було б не допустити тої наруги над пам'яттю цілого покоління , яку збираються здійснити депутати міської ради.

Варто нагадати воїнам-афганцям , що таким же чином "гарячі голови" через 10-20 років можуть поглумитися над пам'яттю їх бойових побратимів.

..

Користуючись тим , що на даний час вже мало залишилося живих учасників Великої Вітчизняної війни , новітні горе-патріоти намагаються переписати історію війни, а в деяких випадках відверто фальсифікувати її. Зважаючи на політичні наслідки війни , намагаються применшувати або зовсім замовчувати важливість ратного подвигу простого солдата , який віддав своє життя захищаючи рідну домівку. Солдата ,який звільнив нас від коричневої чуми , навіть не зважаючи на те , в якій армії він служив.

Невже на Турківщині нікому захистити память полеглих воїнів ,впорядкувати пам'ятники та місця поховання ? Невже немає громадських та доброчинних організацій , які могли б опікуватися цим питанням ?

З цього приводу хочу привести неповний список громадських організацій,зареєстрованих міністерством юстиції на Турківщині, яким по духу та за статутами варто було б долучитися до цієї благородної справи

Громадська організаціяДата легалізаціїНомер легаліз.Юридична адресаГолова організації
Районна організація спілки інваладів всіх воєн “Злагода” 20.06.1994 р. № 195 м.Турка вул.Джерельна,3 Писанчин Михайло Васильович
Турківська районна організація товариства сприянню Збройним силам та ВМФ України17.05.1999 р. № 89Вул.Круг Городище Гав`як Богдан Васильович.
Турківська районна організація Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціо- налістів)12.06.2003 р№ 7м.Турка, вул.Д.Галицького, 2 Кузьо Зеновій Миколайович
Турківське районне товариство Прикарпатського міжрайонного козацького товариства Всеукра- їнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво»02.07.2010 р.№20 вул. Січових Стрільців, 52 м. ТуркаЛофій Михайло Осипович

Але , на жаль, крім оперативного відновлення пошкодженого вандалами пам'ятника воїнам афганцям силами членів районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану та їх спонсорів , останнім часом більше таких доброчинних акцій не було.

Навіть депутатам , які не мають відношення до Радянської Армії та не мають досвіду бойових дій варто було б проявити державницьку мудрість та не нагнітати страсті в такий непростий передвиборчий час. Напевно , варто задуматися над тим , що такі радикальні рішення можуть привести до виникнення напруження серед членів місцевої громади. Знищення пам'ятників - зовсім не шляхетна справа. У всі часи грабіжників могил та вандалів зневажали та жорстоко карали.

Що ж залишимо ми своїм нащадкам ? Деякі депутати на минулій сесії попереджали про це. Вони закликали все добре зважити та усвідомити що скажуть потомки про їхнє рішення. Але ,на жаль , основна маса депутатського корпусу не дослухалася до голосу розуму і керуючись незрозумілими амбіціями прийняла рішення про знесення памятника. Таким чином депутати поклали на свої плечі велику відповідальність за необдумане рішення такого важливого питання без належного вивчення та консультацій з громадськістю.

Все ж сподіваюся , що здоровий глузд візьме гору і питання вирішиться цивілізовано.

В колонці голосувань на нашому сайті проводиться інтерактивне голосування. Всі бажаючі тут можуть висловити свою думку.

13.04.2012 admin_Lan64


Доповнено 21.04.2012


Майор Цимбалюк

На могилі сина

Пам'ятьШефство над могилами

Мати та брат Цимбалюка

Як і попереджали деякі депутати , непродумане невиважене рішення сесії приводить до певної напруженості в суспільстві. Так ,зокрема, сталося з рішенням про знесення памятника воїнам Радянської Армії та перепоховання останків на міському цвинтарі.

За даними пошукових систем інформацію про це рішення опублікували на своїх сайтах близько 200 інформаційних агенцій. Така кількість передруків породила неточності та плітки , які блискавично поширюються в інтернеті. Новина жваво коментується на інформаційних порталах. Вже зрозуміло ,що треба якось цивілізовано виходити з цієї ситуації.

Щоб дати можливість оцінити можливі наслідки цього процесу подаю декілька посилань на матеріали по цій темі.

На Львівщині хочуть прибрати з центру пам'ятник радянським воїнам

У Львівській області вирішили знести меморіал

Держдума Росії в гніві: в містечку Турка на Львівщині хочуть перепоховати радянських воїнів на кладовищі

У Львівській області вирішили знести меморіал радянським воїнам

Хто пiд пам’ятником?

На Львівщині знесуть пам’ятник радянським воїнам

Антифашистский комитет: В Турке на месте снесенного монумента советским воинам хотят поставить памятник Бандере

Вандализм? Братскую могилу советских воинов хотят уничтожить депутаты Львовской области

В Турке на месте монумента советским воинам хотят поставить памятник Бандере - Антифашистский комитет

На Львовщине депутаты решили снести памятник советским солдатам

Власти карпатского города решили снести братскую могилу советских солдат

Воюют с мертвыми

ВЗГЛЯД: Воюют с мертвыми

Скандал на Львовщине: депутаты решили снести памятник советским солдатам

Власти города Турка в Львовской области решили снести Монумент Славы и Братскую могилу

Власти города Турка во Львовской области решили снести братскую могилу советских воинов

Могила советских воинов чем-то помешала львовским депутатам

В Львовской области снесут очередной мемориал советским воинам

В Украине снесут еще одну братскую могилу Во Львовской области местные власти хотят «упорядочить центральную площадь города»

Депутаты Госдумы намерены обратиться в Верховную Раду против сноса монумента Славы

На Украине депутаты Турки снесут монумент Славы и братскую могилу

Подо Львовом повторяется история Бронзового солдата

Львовские власти решили снести памятник советским воинам

На Львовщине снесут памятник советским солдатам, а их перезахоронят

На Львівщині хочуть знести пам’ятник радянським солдатам

Единоросы призвали Раду не допустить сноса памятника советским воинам во Львовской области

На Львовщине решили снести мемориал советским воинам, чтобы навести порядок на площади

Братскую могилу и Монумент Славы воинам-освободителям решили снести власти города Турка во Львовской области

Воюют с мертвыми

Братскую могилу и Монумент Славы воинам-освободителям решили снести власти города Турка во Львовской области

Западно-украинские депутаты решили разрыть могилы советских воинов

21.04.2012 admin_Lan64


Доповнено 21.04.2012 . Знімальна група російського Першого каналу побувала в Турці

Война с памятниками - кто и зачем на Западной Украине пытается переписать историю?

Западная Украина вновь пошла в атаку на памятники. Ещё в одном городе националисты решили сравнять с землей мемориал советским солдатам, а на его месте поставить новый - своим "героям". Область раскололась надвое. Возмущены не только ветераны. Но все попытки что-то изменить заканчиваются ничем.

Едва не в каждом селе на Западной Украине возвышаются кресты с тризубами. Бюсты Степана Бандеры тоже повсюду. Это - монументы бойцам Украинской повстанческой армии. В годы Великой Отечественной они воевали на стороне гитлеровцев. Сейчас на их примерах школьников учат патриотизму, а в музеях УПА рассказывают о новых национальных героях.

"Молодые девушки, парни не были какими-то особенными. Это люди, у которых в сердце была Украина. Люди, которые заставили других уважать себя. Не такие они были страшные с оружием. Войска Красной Армии были еще страшнее", - говорит Степан Лэсив, заведующий историко-мемориального музея Степана Бандеры.

В небольшом городке Турка, на центральной площади рынок, сегодня торгуют историей. Борьба с советским прошлым на Западной Украине продолжается не первый год. В городке Турка, что во Львовской области, местная рада решила снести монумент и братскую могилу, где похоронены трое советских офицеров, освобождавших этот край от фашистов. А рядом местные власти планируют разместить памятник одному из главных украинских националистов - Степану Бандере. На месте будущего постамента уже заложен камень.

"Не нужно сносить этот памятник. Как стоял, так и пусть стоит. Пусть они лучше работой займутся. Дороги починят, у нас воды в городе нет", - говорит жительница г. Турка Мария Костырыч.

Но у депутатов местной рады другие планы. Они решили в очередной раз переписать историю Второй мировой войны. Памятник погибшим воинам Красной Армии, поясняют, они не сносят, а лишь переносят на другое место. И делают это из уважения к павшим солдатам.

"Там бар, там кафе, музыка звучит, пьяные ходят. Вы считаете, что людям, которые погибли, здесь место", - говорит депутат Турковского районного совета: Юрий Лыло.

А вот другая версия, объясняющая настоящие мотивы снесения монумента. "Это не памятник. Вот нам пришел ответ, здесь указано, что он не является объектом культурного наследия. А то к нам и поляки придут, скажут, поставьте нашего вождя, другая орда пробежит - другого вождя поставят. Мы что не можем иметь свою историю?", - спрашивает депутат Турковского городского совета Руслан Шиян.

Мэр Турки говорит, что переубедить националистов, которых в раде большинство, оставить площадь в нынешнем виде, он не в силах. "Депутаты мотивировали свое решение тем, что хотят перенести останки солдат, которые здесь находятся, на центральное кладбище", - говорит Игорь Сухнич.

Ярослав Климентьевич на фронт ушел в 19 лет. В 1944-м освобождал свой родной городок Турка от немецких захватчиков. Дошел до Чехословакии. Там был тяжело ранен, лишился руки. Братскую могилу и памятник в честь павших однополчан ветеран готов защищать до последнего. на сколько здоровья хватит.

"Это неверно, чтобы сносили памятники тем воинам и солдатам, что воевали за советскую власть и освобождали наш край, - сказал Ярослав Дульнявка. - Это оскорбительно".

Ветеранские организации Турки сейчас пишут письма во все инстанции с просьбой о помощи. Они боятся, чтобы у них не повторилась история поселка Комарно, что под Львовом. Там несколько лет назад националисты сравняли с землей братскую могилу красноармейцев-пограничников.

"Разрыли - собаки кости эти таскали. Зачем это нужно?! Это не по-христиански, не по-людски, не по-Божьему, варварство, Средневековье", - говорит житель г. Турка Ярослав Меньо.

"Воевать с мертвыми нельзя. Они отдали жизнь свою, нечего их перезахоранивать. Путь они здесь отдыхают, никому они не мешают", - сказал председатель ветеранской организации г. Турка Геннадий Брич.

9 мая ветераны Турки, по традиции, возложат цветы к монументу освободителей, который они изо всех сил стараются отстоять. Защитить память погибших солдат, как они говорят - их долг и святая обязанность.

Виталий Кадченко

www.1tv.ruДоповнено 04.05.2012 . Матеріал Першого національного каналу

Прокуратура Львівщини винесла протест на рішення Турківської міськради перенести пам'ятник радянським воїнам
28 квітня 2012, 23:49

Пам'ятник радянським воїнам - перенести, а останки - перепоховати. Таке рішення міськради міста Турка на Львівщині викликало обурення ветеранських організацій. Вони звернулися до прокуратури, щоб та захистила монумент у центрі міста. Натомість місцеві депутати вважають: солдати мають лежати на кладовищі, а не під бруківкою на головному майдані.

Свого часу вбитих радянських вояків поховали нашвидкуруч саме в центрі Турки - згадують старожили. Вісімдесятип'ятирічний пан В'ячеслав був тоді хлопчаком і пам'ятає, як з'явилася могила з радянськими офіцерами.

В'ячеслав Маєвський, житель м. Турка:

- Ми стояли з бінокля дивилися, а ті з пулемьота якраз стріляли - і ті попадали. Ми то бачили.

Тепер пам'ятний знак, що простояв тут понад півстоліття, - спровокував справжній скандал. У пресі поширилася інформація, що його знесуть, хоча за словами депутатів - вони не ухвалювали такого рішення. А голосували за перенесення монумента.

Руслан Шиян, депутат Турківської міськради:

- Проголосували за нібито логічне питання, де переміг здоровий глузд. Тут виявляється, що це абсолютно не підходить і починається тепер перекручуватись.

Депутати вважають, що могила посеред міста на площі Ринок - недоречна. Достойним місцем для перепоховання називають меморіальний комплекс на міському кладовищі. Тут є пам'ятник та могили більш як двохсот військовиків.

Іван Коцик, депутат Турківської міськради:

- Вони повинні спочивати там, де спочивають нормальні люди, де є місце відведене для того. А не так, як худобу хоронять де-небудь. Викопали яму, захоронили, - і будьте здорові.

Ніякого перенесення не потрібно, переконаний голова місцевої ветеранської організації. А бажання перепоховати останки офіцерів - вважає наругою.

Геннадій Брич, голова ветеранської організації м. Турка:

- То не є якась могила безіменного солдата. Воно похоронено, тим більше батьки є, батьки були, по-моєму, років 4 назад.

Прокуратура Львівщини винесла протест на рішення Турківської міськради. Могили офіцерів поки що залишатимуться на площі Ринок поруч із місцем, де колись стояв пам'ятник Пілсудському, потім Сталіну, Леніну, а згодом - має з'явитися монумент на честь Бандери.

Автори: Любов Марченко, Ольга Крупник. Оператор: Анатолій Киричук. Перший національний.


Пам'ятник занесуть до Державного реєстру

Різні трактування серед жителів Турківщини викликало питання, порушене депутатами міської ради, про перенесення із центральної площі Турки (перед ратушею) пам'ятника воїнам - визволителям.

Стосовно цього, 23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України своїм протоколом, за № 30, прийняв "Рішення з окремих питань". У пункті 4 цього документа сказано: "Мінкуль-тури, Львівській облдержадміністрації вжити невідкладних заходів щодо занесення в установленому порядку пам'ятника воїнам - визволителям у м. Турці Львівської області до Державного реєстру нерухомих пам'яток України".

Володимир БАБИЧ.

Газета "Бойківщина" №18,2012


Доповнено 20.07.2012 .
Наказом Міністерства Культури України №645 від 19.06.2012 року "Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України" Братська могила радянських воїнів за адресою м.Турка ,пл.Ринок внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Охоронний номер 2957-Лв .
Теги:  перепоховання

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 5998 | Додав: Admin | Теги: перепоховання | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 491 2 »
0
46 KRAYANYN   (08.05.2012 00:29)
Ви повинні бути вдячні "визволителям",що ви вижили! Сталін не меншою мірою долучився до розпалювання скандалу, з подальшим розвязуванням війни. Радянська армія була таким самим загарбником як і німецька. Перемогу отримала Радянська сторона, під чій гніт ми і потрапили. За період панування над нами, нам дуже гарно втовкмачили, що вони не загарбники, а визволителі. Більшість людей по сьогоднішній день в це вірять.
Гітлер відкрито пропагував теорію меншовартості слов’ян. Сталін пропагував рівність всіх народів, що не заважало йому згноїти в таборах половину країни. Не бачу особливої різниці між двома державами-агресорами.

0
47 sokil   (08.05.2012 10:50)
"Не бачу особливої різниці між двома державами-агресорами"

Різниця в тому, що в одній з них відбувся нюрнбергський процес, а в другій ні, тому і маємо відповідні наслідки...

-1
48 Pora(I_Porokh)   (09.05.2012 14:16)
Легше легшого "змішати"все і вся,чим обєктивно поставитися до цієї непростої теми.А що загарбала Радянська сторона?Обєднала Україну,це по Вашому- загарбала?По вашому,наші брати центральної,південної та східньої України,не говорю про представників інших,по вашому тоже загарбованих,націй,які спасли нас від коричньової зарази ,були загарбниками?!Ця держава,якої оцінки би ми не підтримувалися,дала нашим дідам,батькам,нам і нашим нащадкам вижити,вивчитися і будувати своє сучасне і майбутнє!
Німці до сих пір несуть свій"хрест",як і ми свій несемо,бо обєктивну,дійсну історію не відміниш,не перепишеш...як би то
націоналістичній демагогії не хотілося. Так що Hut ab перед визволителями!

1
49 KRAYANYN   (09.05.2012 17:58)
Шановний емігранте, у Вас дуже глибокі пізнання світової історії. Тільки на превеликий жаль вони залишилися на рівні програми радянської школи. Після розвалу союзу відкрилося багато архівів і було оприлюднено ряд історичних документів, які підтверджують неправоту і заангажованість радянських істориків. Це зовсім не переписування історії, а об’єктивний погляд в минуле, підтверджений документальними фактами. Якщо Ви дійсно пишете те, що думаєте, то я був трошки кращої думки про Ігоря Пороха. А якщо Ваші думки відрізняються від написаного, то трішечки не ту тему Ви вибрали для тролінгу. Не ображайтеся на нас. В Турці набагато краще як Ви собі уявляєте. Запрошуємо Вас на 5-ті всесвітні бойківські фестини. Буде дуже красивий етнофестиваль, за одне на живо поспілкуємося.

1
42 sokil   (06.05.2012 13:15)
Які можуть бути пам'ятники тим "визволителям" які пакували наших людей вагонами до Сибіру, гноїли по тюрмах і таборах, знищили майже всю еліту нашої нації і її духовенство, тим більше в західній Україні...

-2
43 Pora(I_Porokh)   (07.05.2012 13:30)
Стає дуже жахливо,коли бачиш від дiйсного члена Украiнського Шляхетського Товариства слідуючі строки: "Які можуть бути пам'ятники тим "визволителям" які пакували наших людей вагонами до Сибіру, гноїли по тюрмах і таборах, знищили майже всю еліту нашої нації і її духовенство, тим більше в західній Україні..."Від них повіює злобною ненавистю!Вузьколобість і цинізм автора напросто зашкалює!Про так звану "народолюбивість" шляхти уже багато сказано і написано(позитивного,як негативного).Не тягніть на себе право моральної оцінки подій XX століття нашої історії!Ви повинні бути вдячні "визволителям",що ви вижили!А дальше не будемо спекулювати що би було,якби...Може вам в першу чергу потрібно було б подякувати Чемберлену і Делардье за то що продали в Мюнхені 38го Чехію,і цим самим,дав Адольфу бланко чек,по суті благословили початок 2 світової...?!Так що поклоніться низько"визволителям",чи може це дуже складна для вас наша "холопська"вимога...?

2
45 yavorsky90   (07.05.2012 18:26)
Тупо ні про шо пишете, Pora. Ви хочете заперечити допис пана sokil? Я з ним згоден. Пам'ятникам режиму - НІ! Але щодо могил, то тут питання складніше: це ж могили не режиму, а окремих людей.

0
41 Borys   (04.05.2012 13:17)
Ще відео на цю тему.
http://1tv.com.ua/ru/news/2012/04/28/20370

1
40 Іван   (04.05.2012 00:46)
Цікавий погляд на проблему
http://www.odnako.org/blogs/show_17821/

0
34 Admin   (22.04.2012 14:03)
http://www.fototerra.ru/Germanija/Berlin/WIlli-Holzer-6931.html

Німецький підхід до розуміння історії. Їхнє відношення до пам'ятників заслуговує поваги.
Зверніть увагу на дату знімків

0
35 KRAYANYN   (23.04.2012 00:41)
Ніхто могилу-меморіал не зносить, бо історію дійсно не перепишеш. Але зверніть увагу, що практичні німці відразу вибрали вдале, відгороджене зеленими насадженнями місце. А в нас цвинтар посеред міста. І знову ми повинні слухати Москву, як нам жити на своїй землі. Тільки непродуманість даної процедури дала можливість агресорським ЗМІ перекручувати факти і послідовність даної ініціативи. Думаю що від перенесення в належне місце, гірше могилі і місту не стане.

0
36 Pora(I_Porokh)   (23.04.2012 19:34)
"І знову ми повинні слухати Москву, як нам жити на своїй землі."
Які заражаючі слова?!Тепер "гаубиці"в рух пішли!Тут уже весь набір прогодиться:і про Москву і про Ярему.
Шановний анонімус,коли ми "слухали"Москву,жилося нам тоді щасливіще чим вам зараз!Ніхто не "сходив з глузду",не палив церкв.Поважали людей і нігде не митарствували!

0
37 KRAYANYN   (23.04.2012 22:01)
Судячи з попереднього коментаря, Ви, шановний Pora, почали скитатися по світу ще задовго до розвалу злочинної імперії. Чому ж Ви покинули Батьківщину при такому хорошому житті? Розгадка проста. Ви покинули рідний край не від хорошого життя. А згадуєте роки свого безтурботного дитинства. Тому спогади бачаться в рожевих тонах. Що будемо робити зараз? Продамося за кусок дешевої ковбаси, чи будемо намагатися збудувати власне достойне уваги життя?

0
38 Pora(I_Porokh)   (25.04.2012 18:56)
Я би відказався від всякого роду спекуляцій,чому і для чого!Відповідь на це знає тільки одна людина!Тільки,розгадками займаються,недалекі люди(нічого особистого)!І від таких людей,впершу чергу,страждає Батьківщина!Для тих,хто хає і забуває минуле,не існує майбутнє!А спогади,тим паче рожеві,це найцінніший скарб кожної людини,який позволяє адекватно мислити...

0
39 KRAYANYN   (26.04.2012 18:37)
Дуже гарно і легко любити Батьківщину із закордону. Поживіть тут, де повно спекуляцй: правових, чиновницьких і т.д., тоді думка у Вас зміниться не в кращу сторону. Але як Ви будете тут жити, коли Ви відмовляєтеся від спекуляцій. Не чіпляйтеся до слів. Слово РОЗГАДКА трактується як логічний ВИСНОВОК. А висновки здатні робити всі люди, в тому числі недалекі і неадекеватні. Питання в тому, які висновки вони зроблять. Минулого ніхто не хає і не забуває. Просто в ситуації, що склалася, кожен має свою думку. Уважніше перечитайте весь матеріал по питанню перезахоронення, і переконаєтеся на скільки поверхнево Ви дивитеся на дану ситуацію.

0
33 Admin   (22.04.2012 11:35)
Quote (mod_KRAYANYN)
Панове, хтось має конкретну інформацію, що заплановано спорудити на місці перенесеного пам’ятника?

Що б не поставили на цьому місці , воно ще довго буде "місцем колишньої могили воїнів". Не важливо хто і як цих воїнів буде називати (визволителі чи окупанти), в пам'яті громади воно залишиться "місцем могили". Невже цього не розуміли народні обранці ?
Чому принишкло духовенство ? Чому не прояснить це з точки зору християнської моралі ?
Не хочу тут закликати депутатів до якихось радикальних дій по врегулюванню цієї проблеми. Мене відразу звинуватять в тиску на депутатський корпус. Але все ж хочу наголосити ,що рішення про знесення могили є , безумовно, помилковим з багатьох причин. Назву лише декілька , які ,як кажуть , "витають у повітрі":

1. 2012 рік - це рік передвиборний і нагнітання страстей навколо будь-якого питання є небезпечним. Неминучі в такому випадку різноманітні спекуляції та переведення питання в суто політичну площину. Напруження в суспільстві завжди заважає вільному волевиявленню.

2. В цьому році заплановано проведення Всесвітніх Бойківських фестин. Цим моментом , використовуючи не самі чисті прийоми , скористаються як прихильники , так і противники перенесення могили. Такими діями можна зіпсувати свято , яке й так нелегко дається його організаторам. До того ж на цей час припадає ще й День міста.

3. Людині з здоровим глуздом цілком зрозуміло , що цього не треба робити напередодні 9 травня...

Що це ? Банальна помилка , невігластво чи злий умисел ?

2
32 Victor   (22.04.2012 10:58)
Але й дожилися, домололися, дочванилися патріотизмом і націоналізмом. Пройшовся по кількох сайтах, приведених Адміністратором. Почитав коментарі – в основному все переведено в політичну площину. Це дуже обмежена точка зору, за нею відсутня християнська мораль. Шановні друзі, війна, це не тільки протистояння ворогу, що хоче стати володарем чужої держави, війна – це також протистояння різним ідеологіям, котрі поневолюють людську душу. Потрібно визнати також і той факт, що були люди, котрі не бажали приймати безбожну комуністичну ідеологію й за це клали свої душі. Вони також жертви й мученики, достойні слави й вічної пам’яті. Як нацистський фашизм, так і комуністичний, звели в могилу мільйони невинних життів. Проти всього цього фашизму й боролись люди (в нас УПА, в Росії, в свій час – Біла Гвардія). Нацисти йшли проти комуністів, фашисти проти фашистів, кожен був переконаний у визвольній, правій боротьбі. Цю війну можна зрівняти з масовим психозом, коли вожді настільки «промили» мозки своїм народам, що ті клали свої життя на плаху ідеї, не задумуючись ні на секунду над наслідками, уявляючи себе героями часу. Але! З воєнної історії ми знаємо масу прикладів, коли люди віддавали своє життя за Батьківщину, народ, рідних, тобто йшли на смерть не за «царя», а за віру й Батьківщину. Було багато й тих, хто клав життя й за «царя». Звести всіх загиблих до однієї ідеології – це не тільки невігластво, а й блюзнірство, оскільки інша частина загиблих відразу стає ворогами. Дивно те, що в Росії з білогвардійських «бандитів» тепер зробили купу героїв і мучеників, а бандерівці для росіян, як були бандитами, так і залишились. Тому закликаю учасників теми, вийти з цієї ідеологічної сфери й не дратувати один одного (мені просто смішно, як депутати Російської Думи, бажаючи поставити Україну на коліна різними міждержавними конфліктами, запереживали за покійних воїнів). Хочу їм і всім, кому політична кров залила очі, відповісти: «Шановні панове, товариші й господа, випустіть пару й моліться за полеглих, бо ви більше піклуєтесь полеглими, ніж тими, хто ще залишився живим образом цього воєнного жахіття. Не перетворюйте їхні останні роки життя в маразм з мискою каші, сто грамами горілки, новою медаллю на 9-те Травня й круглорічним плюванням їм в душу своїм хамським відношенням до них». Особисто для мене, кожна людина, котра поклала своє життя за волю свого народу, за своїх ближніх, за мир на Землі, достойна почестей, слави й вічної пам’яті в наших серцях. Не доводімо цю справу з могилою воїнів в нашому місці до маразму. Займімось собою та своїм містом, адже тут «неорана нива» і нам ще дуже далеко до вирішення таких тем: не та мораль.

0
31 KRAYANYN   (22.04.2012 01:14)
Панове, хтось має конкретну інформацію, що заплановано спорудити на місці перенесеного пам’ятника? Судячи з фото, десь приблизно в цьому місці був колись фонтан http://turka.at.ua/photo/91-0-1457

Зараз напевне про фонтан мова не йде, бо води в місті немає.

1
30 Matthias   (22.04.2012 00:26)
Ich habe selbst ukrainische Wurzeln und ich schäme mich sehr für mein Volk. :(

1
26 Pora(I_Porokh)   (20.04.2012 19:55)
Sehr geehrte Forummitglieder!Als euer ehemaliger Mitbürger,schäme ich mich für den idiotischsten Beschluss der Stadtmachthabern.Getrieben vom nationalistischen Perversität übersteigt derer Unsensibiltät alle Grenzen der Unmenschlichkeit!Turka hatte immer ein tolerantes,menschliches Gesicht!Lasst das nie in Vergessenheit geraten!Schande über alle Entscheidungsträger! (Перепрошую за німецьку мову.За майже як 30ти річне "скитання по світу",не хочеться виглядіти безграмотним) З повагою Ігор Порох

1
25 yavorsky90   (20.04.2012 00:32)
Тільки перші новини за сьогодні по запиту "Турка" в Гуглі:
http://novgorod.rfn.ru/cnews.html?id=177946&cid=9
http://www.segodnya.ua/news/14364282.html

1
23 Лоб   (19.04.2012 21:59)
до mod_KRAYANYN
Шановні! Та місцеві так би мовити "патріоти" вже зовсім не мають стримання. Хіба варто так актуалізувати цю тему зі встановленням пам'ятнмка Бандері, а вирішення злободенних економічних проблем міста відводити на другий план. Це в стилі лише сьогоднішіх можновладців по райрадах, обрадах західних областей, що сприяють скочуванню суспільства знову до совєтских стереотипів. Ну, в Самборі поставили пам'ятник Бандері! Ну і що з того. А де позитивний результат підйому господарки міста??? а ніде, бо поставили пам'ятник, а тепер, дупутати з мером, вважають, що молитва цьому пам'ятнику то велика пожива для людей. Крадіжки, прихватизації, оборудки - все як при попередній владі ,а може ще гірше, бо думають якщо виборці довірили їм владу, треба скористатися відповідно до рівня довіри, по повній! Скільки то ще часу потрібно щоби галичани зрозуміли, що теперішні "патріоти" нічого спільно з мораллю, порядністю і совістю не мають і ворушать історичне минуле при кожній хорошій нагоді лиш би відволікти увагу люду від насушних економічних негараздів? Грубо кажучи, розводять???

1
24 KRAYANYN   (19.04.2012 23:30)
Пане Лоб, Ви все правильно підмітили. Можливо при таких місцевих негараздах катавасію з пам’ятником не потрібно було починати взагалі. Але раз місцеві активісти заклали камінь, не дочекавшись рішення міської ради, то мусимо цю справу довести до гідного результату.

0
44 yavorsky90   (07.05.2012 18:18)
Так-так, згадайте краще місцевих активістів, які під час сесії міськради почали лупати молотами асфальт і закладати камінь. Цирк та й годі)))

0
22 Барану ой теперішньому депутату шияну   (18.04.2012 07:00)
Баран ви були і лишились....ви думаєте ніхто не здогадався що ви самі про себе на захист пишите??смішно...А про Касюхнича ви спрчатку взнайте детально хто його тато і хто був першим секретарем, по друге він пройшов по голосуванні сесії, і по третіх подивіться відомості про зарплату яку він получає...вам би це було відомо якби ви не були Бараном (це не образа а прізвище)

0
21 KRAYANYN   (17.04.2012 18:46)
Депутати міськради пропонували декілька місць встановлення пам’ятника. Правда , запропонованого на фото місця в їхній пропозиції не було. Але були інші достойні місця. Цікаво, чому ініціатори встановлення монументу не прислуховуються до думки міськради, а вперто проштовхують свої, не зовсім доречні , варіанти місця встановлення пам’ятника?

0
20 Admin   (17.04.2012 16:28)
Цитата:
Quote (Borys)
На мою думку перепоховання слід вирішувати разом із спорудженням памяттника Степану Бандері. Якщо будуть ставити памятник Степану Бандері хай не чіпають могилу радянських воїнів, тому що будуть протистояння.

На адресу сайту надійшла пропозиція з варіантом місця встановлення пам'ятника
http://turka.at.ua/_ph/71/620151466.jpg

0
18 KRAYANYN   (16.04.2012 09:39)
"У мого дядька по материній лінії є старенька книжка про історію Турки". Пане Віктор давайте зробимо добру справу! Думаю багато жителів Турки із задоволенням почитали б цю книжку. Попросіть в дядька дозволу зісканувати цю книгу, а ми опублікуємо її на нашій сторінці. Сам процес сканування ми Вам організуємо. Надіємося на співпрацю. Дякую!

2
17 Victor   (16.04.2012 08:33)
Шановний п. Борисе. Ну навіщо мені знати, хто і скільки з козацької старшини мав у себе рабів козаків, хто і як продавав свою державу, хто з ким боровся за Україну. Достатньо подивитися на сьогоднішній стан речей і відразу можна побачити всю українську старшину, що вона робила й робить для народу, для держави. Діло не в історичних зрізах, діло в нашій моралі, котра залишається на рівні людини з «кам’яною сокирою», хоча при тому всьому ми вміємо поводитись з комп’ютером. Навіщо мені привілеї від привілейованих, навіщо мені дідичцтво чи шляхетство, коли я з «голим задом». В один момент помінялась влада й у мене залишились всі привілеї тільки в голові. Не даремно Господь звертає увагу на те, щоб скарби й привілеї мати на Небі і не від земних богів, а від Бога Живого.

Ви звинувачуєте мене в конфліктах? В конфліктах можна звинуватити кожну людину, оскільки всяка її діяльність буде викликати конфлікт в тих, хто не буде згідний з її діяльністю. Ось маємо конкретну тему, це, практично – конфлікт. Ви хочете сказати, що автор теми спеціально для цього створив тему? Ні! Але розгляд теми має характер конфлікту, оскільки винесення цієї теми в практичну область, приведе ще до більшого конфлікту. Чому?

Конфлікт виникає не на порожньому ґрунті. Давайте розглянемо саму «анатомію» цього конфлікту. І так, ми знаємо, що всяка думка, котру ми помічаємо, має свої причини, вона виникає як від нашого єства, так і від духовного світу й від Бога. Що ж породило в людині таку думку, які причини? Переживання за честь загиблих, за їхній спокій, бо тут, в центрі міста їм гамірно лежати, за їхню національність – все це потрібно запитати в тих, хто висунув цю ідею. Тут було звернено увагу на порядність тих людей, їхній патріотизм і т.д. Слава Богу, що у нас є такі добрі, щирі, порядні й шляхетні люди. Та мене цікавить інше. Чому саме в таких людей народилася така думка, чому вона не прийняла інакший напрямок. Якщо молодь виходить з корчми й справляє свою нужду біля могили, то чи це є приводом для того, щоб могилу забрати. А може варто зайнятися вихованням молоді? Не варто, краще виділити пару гривень на перепоховання й мати спокій с вихованням. Нам треба завжди пам’ятати про те, що наші зовнішні справи деколи часто не співпадають з нашими внутрішніми справами. Зовні ми святі, та всередині – біси.

Ось дайте мені відповідь. Ну на який ляд Вам ця проблема з пам’ятником? Вам що, більше нічим зайнятися в Турці? Ви священник, землевпорядник, архітектор, представник потойбічного світу, що виражає волю загиблих. Хто Ви? Чому турківській громаді цей пам’ятник не мішає? Може Ви маєте для цього місця якийсь проект? То поділіться своїми думками з громадою. Ви шукаєте собі та іншим пригод? Ви прозорливий і бачите результат втілення цієї ідеї? Ви вже вкусили плодів від її втілення і вони виявились для Вас солодкими? Хочу вас застережити, всяка справа, котра нас не стосується, а ми в неї «пхаємо свій ніс», приносить тільки гіркі плоди: сором, презирство, а коли не буде розкаяння – хвороби, душевні й тілесні. Воно Вам потрібне. Живіть в мирі з Богом, з собою й суспільством, і не тривожте прах тих, хто мав дещо інші думки про життя.

0
19 Borys   (16.04.2012 17:09)
Віктор чому вас так емоційно бісить що ви з таким сарказмом ставите мені питання, «що мені більше нічим зайнятися в Турці, на який ляд… .» будьте хоч трохи толерантним. Я в своїх коментарях відкритий, хто я - в лінку виставлене фото, не ховаюся за образом як ви. Не висловлювався за перепоховання, не ображаю інших за їхні думки. Якщо тема виставлена для обговорення мені цікаві необразливі думки інших дописувачів. Чи можна вихованням застарегти молодь щоб біля могили не справляла нужду. Думаю що ні. Людина з віком стає мудрішою. В радянські часи молодь також на єврейському кладовищі пила і справляла нужду, тапер п’ють в барах. Ви також мали нагоду пару місяців «тренувати» виховувати «Варту Руху», котра з часом як ви вказали майже вся спилася. На мою думку перепоховання слід вирішувати разом із спорудженням памяттника Степану Бандері. Якщо будуть ставити памятник Степану Бандері хай не чіпають могилу радянських воїнів, тому що будуть протистояння. Якщо все таки буде перепоховання то де саме перепоховають, де на кладовищі знайдуть місце!

0
15 Victor   (15.04.2012 18:32)
Пане Борис, це не тема для суперечок. Перед адміном не маю в чім вибачатися, оскільки привів видержки з загально відомих статей у відповідь одного з учасників теми. А там чиста правда, котра обмежена власниками Інтернету, - така собі подвійна мораль. Щодо другосортності громадян інших держав, чи нагнітання нетерпимості до інших віро сповідувань, то Ви тут «загнули». Я не з Марсу впав на землю й не приїхав жити в Турку хтозна звідки, й знаю відносини між православними й греко-католиками. Я не раз чув і мені під ноги плювали греко-католики, коли я йшов до храму в той час, коли вони також ішли до храму, й обзивали мене москалем. Наш священник проклинав греко-католиків і багато хто з них це чув. Греко-католицький священник також не святий і в його проповідях достатньо політики. Я був свідком храмових конфліктів у Турці й Яворі й маю достатньо інформації відносно всього цього. Відносини українських націоналістів до росіян мені добре відомі, оскільки в свій час мав нагоду пару місяців «тренувати» «Варту Руху», котра з часом майже вся спилася. Якби тут, на місці російських воїнів лежали українські, то питання навіть і не піднімалось би. Хто тут називав їх окупантами? Та Ви перегляньте «Бойківщину» за роки незалежності. Ті, хто вихваляв так званих «окупантів», тепер їх проклинає. Перегляньте й іншу пресу.

Те, що я чіпляюсь до Ваших предків – знову вигадка. Я Ваших предків не знав, про них не чув і не можу нічого казати, мені й діла якогось особливого до них немає – однаково молюсь за всіх людей. Якщо Ви маєте на увазі шляхту, як відповідний клас чи касту, то про неї достатньо сказано в історії, й найбільше розкрита її негативна сторона. І не свою думку я виражаю, а народну, тай народ «любов» шляхти не раз випробував на своїй шкірі. У мого дядька по материній лінії є старенька книжка про історію Турки. Там розповідається про рід Саваринів у Турці. Прізвище Саварин являється трансформацією Северин. Син Северина Наливайка, від котрого пішов наш рід, скривався в наших лісах від шляхти, котра самого Наливайка спалила, зажарила в мідному бику у Варшаві. Так це чи ні, легенда це чи правда, але не це робить людину людиною.

Те, що тут деякі люди дозволяють собі всякі вислови відносно так званих «жидів», не заборонено. Тут і Бога хулять, і Церкву, і священство. Все це дозволено. Я висловлюю свою думку, та якщо вона зачіпає Вашу, що ж, прошу зачіпати й мою думку. Якби люди не зачіпали чужих думок, то ми б і не знали, що таке художня література, філософія, ба, навіть і Біблія, а кожен носив би свої думки на своїх плечах, передаючи їх з роду в рід, не дозволяючи торкнутися їх іншим.

Те, що я психічно нездорова людина – факт. Звідси й фанатичні вигадки. Коли стану святим, то й вигадки зникнуть, тоді з’являться факти. Але чи будуть вони когось ображати, чи не будуть, це вже буде говорити про причетність самої людини до конкретних фактів. Коли на Суді злодію буде пред’явлено, що він злодій, то його образи будуть виражати лишень те, що він не усвідомив свого пороку й мав все життя його за доброчинність.

2
16 Borys   (16.04.2012 01:23)
Вікторе вам втовкмачили «істину» що війна 1648—54 років була війною українських селян із польською шляхтою про постійне протистояння козака-голоти та поляка-шляхтича. Притому забули зазначити шляхетське походження Хмельницького і Виговського, Богуна і Мазепи, Кульчицького і Сагайдачного та інших які належали до руської шляхти а не польської, про те що поляки збанкрутілу безземельну руську шляхту називали голотою. Бунт на Україні підняла і очолила руська шляхта.
Руська шляхта будувала церкви а не костели і завжди була в конфліктах із польською шляхтою. Тому і прийняла грекокатолицьке віросповідування щоб не бути в залежності від Польщі та Росії.
Також відомо що серед Саваринів був дідич, превілей одержав за заслуги від польської шляхти. Ви не історичний науковець щоб робити висновки хто кому більше насолив на підставі яких звинувачуєте сучасників.
Про те що ви любите конфлікти я вже не сумніваюся, напевно тому і плювали вам під ноги.
Тема дискусії про перепоховання загиблих воїнів, повторю з дописувачів в даній темі ніхто про другосртних росіян не висловлюваався тільки ви, і не має на меті глумитися чи осквернювати могилу, а перепоховати з достойними почестями. На мою думку варто обговорити чи є тепер така нагальна потреба це робити, скільки це буде коштувати і чи варто на це виділяти кошти коли бюджет міста мізерний.

0
13 Victor   (14.04.2012 12:58)
Шановний добродій, Центуріон. В історії нашої держави були різні приклади, по відношенню до покійників. Деколи голову сім’ї ховали під порогом (до тепер збереглась звичка не ставати на поріг, або щось передавати через нього, або ж грюкати три рази гробом з покійником до порогів, хатніх та храмових, таке собі - прощання). Ховали і в родових обійстях, де кожен панок мав свій родовий цвинтар. Ховали в храмах і під стінами храмів, котрі стояли в центрі міста чи селища. Ховали на розпуттях і т.д., й т.п. Біля турківського костелу, на куті, знаходиться могила священника, так, по крайній мірі, стверджують старі люди, й ніхто не збирається її кудись переносити, чи проводити перепоховання.

Сьогоднішню ситуацію з пам’ятником в Турці ми розглядаємо як з ідеологічного боку, так і з педагогічного й морального. Мене дивують коментарі людей, котрі перевели визволителів міста в іншосортну групу – групу росіян. Раз росіяни, то їм в центрі українського міста немає що робити, навіть якщо вони віддали своє життя за наше життя. Ну що ж, тут варто звільнитися від такого стереотипного поняття: всякий росіянин автоматично стає православним; всякий українець – греко-католиком. Якщо на Україні ти православний, то ти – москаль, твоя Церква москальська. А коли в Росії ти греко-католик – то обов’язково - бандерівець, і твоя Церква бандерівська.

Пора б було «любі друзі» (цитую Ющенка), помалу виходити з темних мозкових катакомб на світло й дивитися на світ серцем, а не промитими, різними клоунами, мозками. При чім тут Росія? Маєте бажання звільнити центр міста від росіян, маєте такий устрій серця, - звільняйте й несіть на цвинтар, може так буде краще й загиблі на будуть бачити того, за що віддали своє життя. А ми звільнимося ще від одного натяку на правду.

Не варто рівняти московський мавзолей з могилою воїнів: там ідол – тут мученики. Це різні цінності. Там ідеологія – тут педагогіка, мораль. Автор статті аж ніяк не переслідує якусь ідеологію.

0
14 Borys   (15.04.2012 12:38)
Віктор ви дійсно дивні і тому вас дивує, в своїх кометарях недноразово пишете свої вигадки про які я не висловлювався, я вже вам звертав увагу. Я дав посилання на документ де вказано на поховання останків громадян кількох іноземних держав. Про те що росіяни другого сорту я не висловлювася і інші дописувачі також. Це ваші психічно-фанатичні недноразово образливі вигадки, чіпляєтесь до моїх предків,то образливо критикуєте інших в залежності від роду та віросповідання, Адміністратор вже вас попереджував і видалив ваш коментар. Ви як побожна людина навіть не вибачились. Висловлюйте свою думку, не чіпляйте інших, вони мають право на свою думку

-1
12 теперішній депутат   (14.04.2012 11:25)
Шиян просто молодець!!! Я думаю, що це питання не вартує ніякого обговорення. Думаю, що кожна нормальна дитина хотіла щоб її батьки були поховани на цвинтарі.Шиян побоявся, а сам відважився підняти питання, як я зрозумів яке не підтримує міський голова та керівництво міської ради на Західній Україні, а це цілком логічно бо той є сином першого секретаря райкому партії в Сколівському районі( у свій час Брич був другим секретарем райкому партії у Касюхничового тата, тому і не дивно чому Юрко Касюхнич став за Брича заступником), заступник Касюхнича - великий РУХІВЕЦЬ Вагіль Михасьо той. що діток в школі по пальцях палицею бив з Бричем в кафе 100 грам попиває і байки розказує, як добре жилося за СРСР і яка дурнувата тепер українська декржава. Хоча перший отримує 8 тисяч гривень української пенсії з тризубцями на гривневій купюрі, а колись за тризубець не одного в Сибір відправив.Другий в міській раді ВЕЛИКИМ ЗАСТУПНИКОМ працює та від 4 тисяч гривень не відмовляється. Гривню з тризубцем тепер вони більше бандерівців колишніх люблять. А ПАТРІОТ любий для них був бандитом і в душі лишився.Руслан Шиян напевно один з нгебагатьох з моральної точки зору найкращий депутат Турківської міської ради, на відміну від багатьох інших продажних депутатів міської ради, які вирішують тільки свої приватні шкурні бізнесові інтереси. Шиян не взяв жодного метра квадратного майна комунальної власності, благодійністью займається давно і не хоче за це ніякої слави та похвали, пройшов по мажоритарному окрузі де і сам не проживає.

1-20 21-27
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.