Субота, 17.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2012 » Серпень » 12 » «БОЙКІВСЬКА ВЕЛИЧАЛЬНА»
12.08.2012 (15:31)

   «БОЙКІВСЬКА ВЕЛИЧАЛЬНА»

Назар Тацишин з Народним
артистом України Володими-
ром Гришком

Під такою назвою 3 серпня 2012 р, на сцені культурно-мистецького центру «Україна», у рамках П’ятих, ювілейних, Всесвітніх бойківських фестин, відбувся пісенний конкурс.

Головне завдання цього заходу полягало у збагаченні культурних здобутків нашого, Бойківського, краю, зокрема в пісенному жанрі.

Прикро, що проходив цей конкурс при малочисельній глядацькій публіці. Та й учасників також було небагато -три: народний сімейний колектив «Відлуння» та народна хорова капела «Карпати» Турківського РНД, і наш бойківський соловейко, студент Львівської музичної академії ім. Миколи Лисенка - Назар Тацишин. Очолював журі директор Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-масової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Роман Береза. Разом з ним оцінювали виступи конкурсантів завуч Турківської дитячої музичної школи Тетяна Дульнявко та активний бойко, голова обласного осередку «Бойківщина» з м.Донецьк Юрій Комарницький.

Кожен з учасників представляв по одному твору. Пісня, за тематикою, мала возвеличувати наш рідний Бойківський край.

Першим вийшов на сцену добре знаний на Турківщині і далеко за її межами, унікальний родинний колектив сім’ї Федорків, з мелодійною назвою «Відлуння», який носить звання народного і в якому співають мама, батько і їхні сини. Сімейний колектив виконав пісню, на слова місцевої поетеси Ганни Мамчук, під аражуванням Івана Федорка, «Карпати - Бойківський наш край». Народна хорова капела «Карпати» Турківського РНД (керівник Микола Боберський, диригент Уляна Боберська) представила на конкурс пісню «Бойківська величальна» - на слова і музику місцевих авторів -Михайла Романовича і Петра Зборовського. Ці народні колективи й вибороли два другі почесні призові місця. А переможцем пісенного фестинного конкурсу «Бойківська величальна» став Назарій Тацишин. Він удостоївся диплома І ступеня за виконання «Гімну бойків», який написав наш земляк Василь Федько на музику Віктора Камінського.


     Лауреати конкурсу

- Будь-який конкурс відзначається не тим, скільки в ньому є учасників, а тим, в чому полягає його зміст, - сказав, підсумовуючи виступи, голова журі Роман Береза. - На цьому конкурсі бойки отримали свій гімн. І це похвально. Бо свій гімн уже мають лемки, свій славень мають гуцули, а бойки завжди в когось позичали гімн. І те, що було дозволено учасникам самим зробити вибір тематики - це справді дуже добре. Цілком заслужено, що переможцем стала пісня, яка буде прославляти нашу бойківську землю, наш район і край. А славному юному бойку, який на високому фаховому рівні виконав «Гімн бойків», - Назарію Тацишину я хочу щиро побажати, аби його голосом милувалися і відкривали свої лаштунки всі відомі сцени Європи.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №32,2012


Гімн бойків
Сл.Василя Федька Муз. В. Камінського.
На зелених теренах - від Сяну,
Від Добромиля і Самбора
Бойківський говір широко сягає
Лімниці, річки-посестри Дністра.

Бойківський край - передгір’я і гори,
Бойківський край - полонини Карпат,
Ліс предковічний і плаї, і звори
Слався людьми із смерекових хат.
З континентів злітаються вісті,
Пам’ятають про рід свояки.
Бойків окрилює дух українства,
Хай же витає над нами віки!

Бойківський край - передгір’я і гори,
Бойківський край - полонини Карпат,
Ліс предковічний і плаї, і звори
Слався людьми із смерекових хат!Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1478 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.