Понеділок, 18.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2012 » Серпень » 12 » "Бойківське сузір’я"
12.08.2012 (17:12)

   "Бойківське сузір’я"

Вийшла з друку книга Наталі Кляшторної "Бойківське сузір’я"

Бойківське сузір’я - словник з короткими відомостями про 300 видатних осіб, котрі своїм походженнням, життям чи діяльністю пов’язані з бойками і Бойківською землею. Словник розповідає про знаних осіб бойківського походження та акцентує увагу на їхньому внеску на благо рідного краю. Також подані відомості про представників інших етнічних груп та національностей, котрі кожен у своїй царині допомагали бойкам, популяризували їхню культурну спадщину та в цілому сприяли розвою Бойківщини.

Сформувати об’єктивне уявлення про бойків навряд чи можна без знань про внесок представників цієї групи в історію та культуру краю і держави. Цей словник персоналій - про видатних бойків та людей, пов’язаних життям або творчістю з Бойківщиною, - формувався не за критерієм посади чи статку. Насамперед йшлося про те, який слід залишили і залишають ці люди на рідній землі або ж як змогли прислужитися бойківському народу.

Видання присвячене не лише бойкам, але й особам іншого походження. Авторка керувалася критерієм вагомості внеску цих людей на благо бойківської спільноти. Зрештою, роль Бойківщини і бойків в історії Галичини та й усієї України має бути переосмислена.

Оскільки чимало представлених осіб демонстрували свої здібності в різних царинах, було вирішено сформувати словник за абеткою. Звісно, перелік в 300 осіб не є повним. Праця над словником буде продовжена. Бо ж багатства Бойківської землі направду незліченні.

Придбати книгу можна у книгарні "Під гербом САС" (м.Турка, пл. Ринок, 16 )

В.Ланчак

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1839 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.