Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2012 » Серпень » 12 » Відкриття меморіальної дошки о.І.Федевича
12.08.2012 (19:27)

   Відкриття меморіальної дошки о.І.Федевича

2 серпня 2012 року в рамках проведення П’ятих, ювілейних, Всесвітніх бойківських фестин на споруді Турківської загальноосвітньої школи №1 була відкрита меморіальна дошка на вшанування пам'яті видатного громадського діяча Турківщини у міжвоєнний період о.Івана Федевича.

Про життя та діяльність цієї неординарної людини неодноразово писалося на сторінках нашого ресурсу. Зокрема , в матеріалі О. Іван Федевич. Приклад служіння людям.

Ідея увічнення памяті діяча виникла у активістів сайту ще минулого року та обговорювалася на зустрічі з нагоди другої річниці ресурсу , в форумі та на сторінках сайту.


        Василь Ланчак

Цю ініціативу відразу ж підтримав відомий на Турківщині підприємець Любомир Яворський , який надав велику організаційну та фінансову допомогу. На заключному етапі до цієї благородної справи долучився підприємець Євген Яворський.

Гідним прикладом для рад всіх рівнів може служити розгляд сесією Турківської міської ради питання про надання дозволу на встановлення меморіальної дошки. З першого подання депутатський корпус міської ради одноголосно проголосував за надання дозволу.

На урочисту церемонію з нагоди відкриття меморіальної дошки зібралися учасники П’ятих, ювілейних, Всесвітніх бойківських фестин ,учні та педагогічний колектив школи ,представники ЗМІ.

З вступним словом та короткою інформацією про життя та громадську діяльність о.Івана Фелевича виступив автор цієї статті.

..

Почесне право відкрити пам'ятний знак було надано учням Турківської загальноосвітньої школи №1 Мельнику Назару та Луговій Дані

З вітальним словом виступила активний член товариства Турківщина у Львові Любомира Клонцак уроженка с.Ісаї. Вона наголосила на необхідності увічнення пам'яті історичних постатей , звернула увагу ,що вивчення життя та діяльності таких людей може прислужитися патріотичному вихованню підростаючого покоління.


        Любомира Клонцак

        Назар Тацишин

    Лугова Дана та Мельник
    Назар

Підприємець Любомир Яворський розповів про співпрацю з нашим сайтом у створенні спільних проектів та дав восоку оцінку ресурсу.

На завершення церемонії відкриття прозвучав Гімн України у виконанні нашого бойківського соловейка Назара Тацишина.

В. Ланчак

Фото О. Писанчин

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1782 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
0
3 Ромко   (17.08.2012 17:03)
На фотографіях автори статті позамальовували тріщини та облуплені стіни. Не треба було то робити. Хай всі би бачили школу в тому виді який є

0
2 vuyko   (17.08.2012 10:23)
Влади там і бути не могло, бо фасад школи не відреставрований і школу дійсно можна назвати "старою" через вигляд. А від вчителів відомо, що перекриття школи на третьому поверсі настільки аварійне, що може обвалитися. Дах всюди тече, школа потребує капітального ремонту. Може зараз, під шумок виборів, варто директору і відповідальним з райвно вибити трохи грошей на ремонт? Піднажати на п. Пукшина, який в Яблінці будує люксову школу, то ж найкращий передвиборчий піар!!! Або на Лопушанського. А з другої сторони школи теж повісити табличку: "Школу відреставровано в 2012 році на кошти мецената-благодійника Пукшина (Лопушнаського)". Хоча, Райвно, яке має найбільший в районі бюджет, могло б піднапрягтися і відремонтувати кращу в районі школу.

1
1 Наталя   (17.08.2012 00:23)
Непересічна подія - але де влада міста? Де міський голова, заступники? Чи спричинилися посадовці до відкриття, якщо вже не стали фундаторами???

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.