Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2012 » Вересень » 4 » ШКОЛУ У ЯБЛУНЬЦІ ЗАВЕРШУВАТИМУТЬ ЗА ВІДКОРИГОВАНИМ ПРОЕКТОМ
04.09.2012 (22:17)

   ШКОЛУ У ЯБЛУНЬЦІ ЗАВЕРШУВАТИМУТЬ ЗА ВІДКОРИГОВАНИМ ПРОЕКТОМ

За незвичним сценарієм розпочала минулого вівторка свою роботу колегія райдержадміністрацїї. Зокрема, після привітання зі святом, яке адресував усім присутнім голова РДА Володимир Гребенюк, слово було надано голові Всеукраїнського товариства “Бойківщина - ХХІ ст.” Петру Косачевичу. Петро Іванович щиро подякував усім, хто долучився до підготовки і проведення П’ятих, ювілейних, Бойківських фестин, і вручив 25 керівникам установ, організацій, управлінь та відділів РДА подяки координаційного Центру Товариства. Серед них - Пам’ятний Знак ОДА, обласної ради та координаційного Центру “Почесний бойко”, голові РДА Володимиру Гребенюку, Подяки - заступникові голови РДА Іванові Січаку, завідуючому відділом культури та туризму РДА Володимирові Кузьмину.

- На цьому, - сказав на закінчення Петро Іванович, - ми не завершуємо вручення наших нагород. Бо є ще багато активістів, які їх заслуговують. І ми це найближчим часом зробимо.

Звітуючи з першого питання порядку денного, винесеного на засідання колегії: “Про виконання Програми соціально - економічного розвитку району за перше півріччя 2012 року”, начальник управління економіки РДА Тетяна Курус наголосила, що “У першому півріччі нинішнього року на Турківщині є помітним зростання економіки, збільшилася і кількість робочих місць. Але, при цьому, є відчутним зменшення експорту виробленої продукції.”

З зацікавленням слухали присутні звіт “Про виконання будівельних робіт на об’єктах соціально - культурного та житлово - комунального значення району”, який зробив директор ПП “Львівдах” Іван Рудницький.

-Сьогодні, - сказав Іван Іванович, - наше підприємство задіяне на спорудженні та реконструкції двох великих об’єктів Турківщини - школи у с. Нижня Яблунька та приміщення центральної районної лікарні на території колишнього військового містечка. Згідно розробленого раніше проекту, школа мала бути із чотирьох блоків і розрахована на 480 учнів. Загальна її вартість - 32 млн. грн. Однак, через брак коштів, ми змушені зробити суттєві корективи і переробляти первинний проект. Тепер навчальний заклад складатиметься із трьох блоків і вміщатиме 360 учнів. А його вартість сягатиме 25 - 26 млн. грн. Перший і другий блоки ми майже викінчили, перший блок - накрили. Думаємо, що всі штукатурні, оздоблювальні роботи тут завершимо до 1 листопада.

І,при скруті, частина дітей зможе навчатися у новому приміщенні уже в листопаді нинішнього року. А взагалі, за умови належного фінансування, ми повністю зможемо завершити спорудження об’єкта і здати його в експлуатацію - до 1 лютого наступного року.

Значно краща ситуація із реконструкцією приміщення колишнього військового містечка під центральну районну лікарню. Усі виділені кошти ( 8, 3 млн. грн. ) тут ми уже освоїли. Вчасно освоїмо ми і ті кошти, які мають поступити і розраховані на спорудження теплового вузла, вентиляції, каналізаційної системи, придбання та встановлення твердопаливного котла, кабінетного та палатного обладнання. У вересні ми завершимо благоустрій території лікарні, здамо в експлуатацію очисні споруди, які обслуговуватимуть три корпуси лікарні, прокладемо резервне водопостачання.

А стосовно двох ФАПів, які довірили нам споруджувати у селах Присліп та Ісаї, то тут будівельні роботи ідуть у відповідності із розробленим графіком. Ніяких проблем не виникає. Плануємо протягом місяця здати обидва об’єкти в експлуатацію.

-Давно знаю Івана Івановича, - сказав, беручи участь в обговоренні другого питання, завідувач відділу освіти РДА Михайло Кропивницький. - І вірю, що і на цей раз він із своїми підлеглими дотримає даного слова, бо - діловий, відповідальний і принциповий.

Приємно чути, що будівельники прагнуть якомога скоріше здати школу в експлуатацію. Але, я думаю, здавати її треба не частинами, а усю повністю. Бо якщо в одному блоці будуть навчатися діти, а поруч, в другому, працюватимуть будівельники, це може призвести до біди. А цього допустити ми не можемо. Проводили уроки у дві зміни у старому приміщенні, треба потерпіти і ще з півроку.

Діловим був виступ головного лікаря центральної районної лікарні Михайла Коня.

Михайло Михайлович зокрема сказав: “Роботи і на реконструкції третього приміщення, і в інших, і на благоустрої території - багато. Треба пам’ятати: лишень завершимо реконструкцію третього приміщення, як зразу ж треба приступати до капітального ремонту даху першого корпусу. Бо якщо випаде великий сніг, дах тут не витримає, завалиться. Не слід зволікати і з реконструкцією котельні, встановленням теплового вузла, каналізаційних та очисних споруд, бо коли настане похолодання, зробити це якісно буде важко. А хворі - не чекатимуть.”

Про те, як підготовлені усі навчальні заклади району до роботи в зимовий період, до опалювального сезону, ознайомив присутніх Михайло Кропивницький. Він наголосив, що завдяки відповідальності лісівників, усі школи повністю забезпечені паливом. Мають школи достатньо і вугілля. 27 шкіл розміщені у типових приміщеннях, а 23 - у пристосованих. 18 шкіл залишаться без внутрішніх туалетів. Проблемним у деяких навчальних закладах залишається організація гарячого харчування дітей.

Про функціонування, розбудову, підготовку до проведення Кубка світу із зимових видів спорту Західного реабілітаційного центру цікаво розповіла заступник директора Катерина Іванова, про створення Центру із відтворення рослин, що зникають, - директор ДП “Боринське лісове господарство” Михайло Ільницький, про забезпечення порядку у Турці -міський голова Юрій Касюхнич, про виконання санітарних вимог - головний санітарний лікар району Світлана Брезецька, про безпеку дорожнього руху на території району - начальник відділення Державтоінспекції у Турківському районі Володимир Кисиличин.

З усіх обговорених питаннь колегія прийняла ділові, конструктивні рішення.

Володимир БАБИЧ.

ГАзета "Бойківщина" №35,2012

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1195 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.