Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2012 » Вересень » 30 » ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА: ЗА І ПРОТИ
30.09.2012 (01:39)

   ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА: ЗА І ПРОТИ
Депутати районної ради "зарубали" вітроенергетику в районі .

Доповнено 04.08.12-ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА НА ТУРКІВЩИНІ МАЄ ПЕРСПЕКТИВИ
Доповнено 11.08.12-ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА -КАМІНЬ СПОТИКАННЯ
Доповнено 03.09.12-ВІТРОВІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ СКАЗАЛИ ПОЧЕКАТИ
Доповнено 21.09.12-ВІДЕО Громада Борині "зарубала" проект ВЕС. Лопушанський в цьому допоміг .

Майже два роки тому на Турківщині почалися розмови про вітрову електроенергію. На жаль, досі чіткого і зрозумілого обґрунтування її вигідності, а чи навіть шкідливості цього виду енегрїї, для Карпатського регіону ніхто вмотивовано не почув. Обговорення відбувається на емоціях, здебільшого серед людей, які далекі від даної тематики. Різні зібрання, зустрічі, де йдеться про вітрову енергетику, завершуються сварками та взаємними звинуваченнями. Причина - немає достатньої інформації. Не винятком було й недавнє засідання робочої групи, що відбулося в районній раді, яке мало, після представлення проекту «Карпатська ВЕС» (власне, ця організація презентує впровадження у нашому регіоні вітрових електростанцій), розробити й затвердити програму розвитку вітрової енергетики на Турківщині.

До засідання були залучені представники районної ради, райдержадміністрації, депутатського корпусу, фахівці з енергетичної галузі. Насправді могла бути конструктивна, взаємовигідна і плідна розмова, а вийшов балаган, в якому звучали взаємні звинувачення та образи. Проект, який зараз лише на початковій стадії, може не дістати майбутнього втілення, якщо й надалі громадськість Турківщини (і посадовці в тому числі) не матимуть чітких розрахунків і обґрунтувань всіх аспектів. Свою думку мали б висловити незалежні експерти-економісти, екологи, а вже тоді можна було б організовувати подібні засідання або ж громадські слухання в тих селах, на околиці яких в майбутньому заплановано спорудити вітрові електростанції. Поки що ніхто з фахівців не береться провести ту тонку межу, за якою «зелена» енергетика у Карпатах може стати руйнівною для природи чи принести блага для жителів, що тут проживають. На перший погляд здається, чому б не залучати інвестиції, адже край наш є бідним, малопривабливим і неперспективним? А тут така нагода...

Чи не найбільше вітроенергетикою на Львівщині цікавляться польські інвестори. Обов’язковою умовою при реалізації таких проектів вони висувають право власності на землю під об’єктом. їх інтерес до проектів відновлюваної енергетики в Україні можна зрозуміти. Польський ринок відновлюваної енергетики достатньо насичений. Крім того, вся земля там перебуває у приватній власності, тому коштує дорого. Великий супротив таким проектам чинять польські екологи. Інша справа - земля в Україні. За попередніми підрахунками, 49-річна оренда 2,5 га землі поблизу Старого Самбора обійдеться орендарю у 50-60 тис. грн.. Надалі кожного року за оренду доведеться сплачувати близько 17 тис. грн.. Це у ЗО разів дешевше, аніж викупити землю!

Отже, щоб дати відповідь на запитання: ми - за чи проти вітрової енергії -, треба провести широку дискусію із залученням фахівців, в тому числі і на сторінках «Бойківщини». Інакше ми ще довго будемо сваритися і тупцювати на місці.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №28,2012


ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА НА ТУРКІВЩИНІ МАЄ ПЕРСПЕКТИВИ

За висновками європейських компаній, Карпатський регіон Львівської області (Турківський, Старосамбірський, Сколівський та Дрогобицький райони) вважаються досить перспективними для розвитку вітроенергетики. Згідно з дослідженнями німецької компанії ГЕОНЕТ, визначені три ділянки для будівництва вітрових електростанцій промислового значення у Турківському районі. Це Карпатська ВЕС, проектованою потужністю ЗО Мвт (за межами сіл Мельничне, Завадівка, смт. Бориня); Вовченська ВЕС, проектованою потужністю 40 Мвт (за межами сіл Вовче, Шум’яч) та Ільницька ВЕС, проектованою потужністю ЗО Мвт (за межами сіл Ільник та Радич).

Проектом передбачено встановлення на цих трьох ділянках біля 50 сучасних вітрових турбін, одиничною потужністю 2-2,5 Мвт кожна.

Вітрові турбіни встановлюються на вежах, висотою 80 м, робоче колесо турбіни має три лопатки, довжиною 52 м. Швидкість обертання робочого колеса турбіни - 14 обертів за хвилину. Працює вітроагрегат при швидкості вітру, що перевищує 2,8 м/ сек. Електричний струм, напругою 690 В, який виробляє генератор, трансформується в електричний струм, напругою 35 кВ, або 110 кВ, який поступає в мережу ПАТ «Львівобленерго».

Треба відмітити, що ці три ділянки, на яких заплановано будівництво ВЕС, знаходяться на вершинах гірських хребтів, на висотах вище 700 м над рівнем моря, які не придатні для ведення сільського господарства, через відсутність родючих грунтів. Площа цих ділянок від 80 до 120 га. Вони беруться на період будівництва (приблизно 3 роки по кожній ділянці) в тимчасове користування із сплатою орендної плати. Після закінчення будівництва на кожній ділянці проводиться рекультивація і в постійному користуванні залишаються ділянки 3-4 га, на яких безпосередньо розташовані вітроагрегати, розподільчі пристрої, під'їзні дороги, опори ліній електропередач. Решта площі повертається в склад земель запасу несільськогосподарського призначення, в якому вони перебували до початку будівництва.

На будівництві вітрових турбін на всіх трьох ВЕС планується задіяти близько 850 працівників різних спеціальностей. Крім того, для будівництва нових і реконструкції існуючих доріг, протяжністю понад 40 км, заплановано створити дорожньо-будівельну організацію, дільницю з виготовлення заготовок стальної арматури, дільницю з виготовлення бетонного розчину, а це ще біля 300 працівників. Достатньо сказати, що тільки для закладення фундаменту для одного вітроагрегату, необхідно 380 м куб. бетону та 180 т стальної арматури.

Після повного закінчення будівництва (а воно розраховане на 7 років), постійне місце роботи будуть мати більше 120 працівників інженерних і робітничих професій. Фінансування даного проекту на етапі проектно-пошукових робіт здійснюється за рахунок Державного бюджету, а будівельно-монтажні роботи - за рахунок іноземних інвестицій, а це більше 150 млн.євро. Середній термін окупності даного проекту - від 4 до 7 років.

Проект будівництва ВЕС в чотирьох районах Львівської області здійснюється згідно із Законом України «Про електроенергетику», від 16.10.1997р., Законом України «Про альтернативні джерела енергії», від 20.02.2003р.та іншими законами і нормативами.

Що ж дає будівництво вітрових електростанцій для України, та зокрема для Турківського району?

Як відомо, левова частка всієї електроенергії в Україні виробляється атомними та тепловими електростанціями. Про екологічну та техногенну небезпеку АЕС знає, напевно, кожний, особливо після Чорнобильської катастрофи та катастрофи на АЕС «Фукусіма» в Японії. Тому багато країн відмовляються від атомних реакторів і терміново шукають альтернативні джерела енергії.

Теплові електростанції в західних областях України (Бурштинська -2400мвт та Добротвірська - 700 мвт) спалюють низькоякісне вугілля Львівсько-Волинського вугільного басейну. При спалюванні цього палива (з добавлянням природного газу або мазуту) в атмосферу викидаються майже всі хімічні елементи таблиці Мендєлєєва, в тому числі радіоактивний цезій і торій, утворюються оксиди азоту і сірки, які згодом випадають на землю у вигляді кислотних дощів. Достатньо сказати, що 85% всіх шкідливих викидів на Івано-Франківщині дає Бурштинська ТЕС.

Вітрові електростанції в процесі роботи не використовують ні паливних, ні водних ресурсів і не дають ні технологічних відходів, ні викидів в атмосферу.

90% промислових і побутових споживачів нашого району живляться електроенергією від двох великих підстанцій 110/35/10 Кв -«Турка» і «Гусне». Підстанція «Гусне» заживлена від ПЛ 110 Кв «Воловець-Сянки», яка належить до ПАТ «Закарпаттяобленерго». Ця лінія проходить в місцевості з сильними вітровими і ожеледними навантаженнями і тому часто аварійно вимикається, особиво в осінньо-зимовий період.

Підстанція «Турка» заживлена від ПЛ. 110Кв «Турка-Розлуч», і якщо, не дай Бог, вимкнеться ще і ця лінія, то 90% споживачів Турківського району на невизначений час залишаться без електроенергії. З введенням в дію ВЕС і під’єднання їх до діючих мереж, напругою 35Кв і 110 Кв, ПАТ «Львівобленер-го» дає можливість отримати надійне, безперебійне електропостачання.

Доречно відмітити, що країни Європи розвивають енергетику з альтернативних джерел енергії, зокрема вітроенергетику, бурхливими темпами. Лідерами в цій галузі є Іспанія, Німеччина, Данія, Великобританія, Франція, Португалія та інші. В Німеччині, до речі, вже працюють біля 300 таких електростанцій, і до 2022 року Німеччина планує закрити всі свої атомні електростанції. І це, насамперед, за рахунок збільшення електроенергії, що виробляється вітровими електростанціями.

В Україні діючі вітрові електростанції побудовані в основному в південно-східному регіоні - Кримська АР , Донецька та Миколаївська області. їхня проектна потужність становить 271 Мвт для державних ВЕС та 206 Мвт - для недержавних ВЕС.

Будівництво нових ВЕС планується в основному теж в південно-східному регіоні. Напевно, комусь вигідно, щоб Західна Україна і зокрема Львівська область залишалися енергетично-залежними і не розширювала свої енергогенеруючі потужності.

Тому ми повинні зробити все можливе і скористатися унікальним шансом в залученні прямих інвестицій в розвиток як енергетики зокрема, так і району в цілому.

Остап ПАВЛИК, депутат районної ради.

Газета "Бойківщина" №31,2012


ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА -КАМІНЬ СПОТИКАННЯ
Чи вдасться сесії райради прийняти програму розвитку вітрової енергетики на Турківщині?

До кінця серпня має відбутися засідання чергової сесїї Турківської районної ради. Зараз питання, що виноситимуться на її розгляд, активно обговорюють у постійних депутатських комісіях, де нерідко виникають гострі дискусії та суперечки. Минулої середи відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій з питань депутатської діяльності, етики, регламенту та законності і комісії з питань місцевого самоврядування та взаємодії з органами державної влади.

Погодивши порядок денний, депутати рекомендували на розгляд сесії список присяжних Турківського районного суду, які, разом із суддями, братимуть участь в судових засіданнях, де розглядатимуть питання, пов’язані з довічним ув’язненням підозрюваних у тяжких злочинах. До списку увійшли Віра Андрущакевич, Наталія Дуда, Віталій Земан, Стефанія Місько, Михайло Кріль, Галина Лепіш, Михайло Макаревич, Тарас Малець, Іван Нагайко, Остап Павлик, Василь Поточний, Ганна Семків, Василь Хащівський, Дмитро Цикаляк, Михайло Яворський. Втім, до даного списку можуть бути внесені зміни.Також комісії рекомендували сесії затвердити програму розвитку вітрової енергетики на Турківщині на 2011 -2018рр.

Наступного дня, на засіданні комісії з питань духовного відродження, гуманітарних питань та засобів масової інформації, питання розвитку вітрової енергетики було відхилено з аргументацією як недостатньо вивчене. Всі інші питання, в тому числі й перейменування Завадівської, Ластівківської, Нижньотурівської, Верхньогусиненської ЗОНІ в навчально-виховні комплекси, члени комісії підтримали.

Наступного тижня постійні депутатські комісії продовжать свою роботу.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №32,2012


ВІТРОВІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ СКАЗАЛИ ПОЧЕКАТИ

На черговій сесії Турківської районної ради, яка відбулася 30 серпня, депутати не підтримали рішення про розроблення детального плану території під будівництво та обслуговування вітрових електростанцій за межами населених пунктів Боринської селищної, Вовченської, Завадівської та Ільницької сільських рад. А тому реалізація масштабного проекту зі встановлення на Турківщині вітрових електростанцій поки що не має чіткої перспективи.

Газета "Бойківщина" №35,2012


ziktv.com.ua

Теги:  Турківщина, вітроенергетика

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 9575 | Додав: Admin | Теги: Турківщина, вітроенергетика | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1601 2 3 4 5 »
0
159 убивця вітру   (07.11.2014 23:52)
Молодці турківчани не дали загадити свою територію шкідливими вітряками. Вже скоро проїзжаючи трасою на ужгород ви побачите як зникає м.Ст.Самбір під дією инфоразвукового випромінювання вітряків як від дії вітряків зникають джоли та інші тварини і з не зрозумілих причин хворіють та вмирають жителі. славна еврота відмовилась від встановлення вітряків поблизу міст

0
160 Admin   (08.11.2014 00:08)
Ви , мабуть , забули ще написати , що птахи змінять свої маршрути міграції та катастрофічно зміниться клімат haha

0
158 Victor   (23.08.2014 09:02)
Так, вже розпочали. Дякуючи маскалям, держава має зараз вільні кошти, які спрямовує на турківський вітропарк та прийнятні тарифи. Площі під будівництво бізнесменами вже очищені від лісу. Тут від смерек звільнене місце не тільки під фундаменти вітрогенераторів, а й під 10-ти метрову (ширина) дорогу та багатокілометрові санітарні зони. Міністерство з охорони природи на днях перенаправило міграційні шляхи птахів іншими магістралями, так що за їхнє життя не варто переживати. Заводи Європи вже виготовили вітряки й на наступний місяць їхні бригади приїдуть сюди проводити дороги та встановлювати ці одоробла, які досить таки непогано прикрасять не тільки наші пейзажі, а й наше сіре, буденне життя. Фінансові надприбутки вже також розфасовані – район отримає круглий 0, а це потужний + на фоні децентралізації. Також визначені й робочі місця для турківчан, які вони отримають – це 4-и посади сторожів. До напіввимерлих сіл почали будувати дороги та клуби для старих бабів, тобто покращувати згідно проекту, інфраструктуру. Після кількох наступних мобілізацій на фронт, тут стане пусто й вітру буде де розгулятися. Так що вже йде реальне будівництво.

0
157 Ігор   (23.08.2014 00:39)
Яка тепер ситуація з вітропарком? Чи розпочали реальне будівництво?

0
155 lisnuk   (05.10.2012 11:46)
шановне товариство...цей гірський район має величезну і славну історію, екологічно чистий клаптик землі...крім туристичної галузі туда принципово не можна пхати грязні руки сучасного прогресу....промислово розвинуті країни мріють про такий еко. оазис...прийде час коли ці землі будуть дорожче золота...ми зобовязані зберегти карпати від всяких аферистів...

0
151 Victor   (05.10.2012 08:09)
Щоб перевести тему в інше русло, потрібно надрукувати трохи коментарів людей, котрі живуть поблизу вітряків, а особливо тих людей, котрі живуть в горах, а найкраще, коли ці люди будуть європейцями. Почитаємо, подумаємо і собі таке заведемо, а може й відмовимося. Особисто мені спеціалісти найвищого рівня можуть доводити про нешкідливість вітряка й годинами читати лекції про різні енергетичні поля. Та є наглядні приклади, норми, стандарти, котрі вже свідчать про шкідливість, котра починається при порушенні цих норм. Якщо сказали, що перед монітором потрібно сидіти на відповідній відстані, а за комп’ютером проводити відповідну кількість годин, то це не означає, що все це нешкідливе. Порушивши ці норми, людина перетвориться в якогось гуманоїда з майбутнього. Хліб сам по собі не шкідливий, але якщо в ньому завелася хлібна паличка, чи він запліснів, або його об’їстися без міри, то можна й ноги «простягнути». Вітряк сам по собі нешкідливий, але коли починає обертатися, а в санітарній зоні знаходиться щось живе, то воно має проблеми. Санітарна зона, звісно, умовна. Достатньо переглянути фільми, де розповідається про те, як в радянську епоху будували всяку всячину, не дивлячись на присутність житла. Одні вимерли, інші вкалічіли, ще інші стали постійними пацієнтами дурдомів. Сьогодні це визнано, та минулого вже не повернеш. Зате все це робилося, як Ви виразилися, робилося на патріотичних почуттях та на фоні економічних негараздів. Так що як бачимо, «не шляхетний популізм» процвітає й до сьогоднішнього дня й має свою аудиторію.

0
150 Victor   (05.10.2012 07:39)
Я й черпаю. Хто в Європі дозволить будувати вітряки в Альпах, Татрах, Карпатах, поблизу чи в національних парках, на шляхах міграції птахів, в густонаселених районах, довкола міст і т.д.? Це питання в них закрито, за те тут вони діють за нашими мірками. Тому такий вислів, що «дурень і в Африці дурень», тут, де діють подвійні стандарти, - не підходить. Виявляється, чистоплотний європеєць прагне за стінами свого дому створити срач для людей другого сорту, й мати для себе прибуток. Я не маю бажання дивитися на гори через крила вітряків. Я не хочу, щоб мене і моїх дітей боліла голова. Я не хочу заходити в мертвий ліс. Не хочу чути постійний шум з радіоприймача та бачити постійний сніг по телевізору. Я маю на це право? Чи мені тут будуть доводити, що всього цього не буде і як тільки поставлять вітряки, то я сам наглядно переконаюся? Поки придумають такі вітряки, щоб всього цього не було, то мої кістки вже й мохом поростуть. А я тут хочу спокійно дожити ту мить, котра мені залишилася, спокійно молитися й не дивитися на наші гори через крилате ріща.

0
149 Admin   (05.10.2012 01:23)
67 Victor : Я даю інформацію для народу, котрому тут «вішають на вуха лапшу»...

84 mod_KRAYANYN :Бо більшість зубожілих духом горян надіються на створення робочих місць і процвітання краю. Відповідно ніхто не почує цих одинаків-диваків.

92 mod_KRAYANYN: Можливо жителям Борині більше пасувалоб захистити цю ділянку від стихійного і безконтрольного сміттєзвалища. А може у них більш глобальні погляди. Вони за сусідів переживають, як за себе самих.

94 mod_KRAYANYN:Підприємець заробляє гроші, затоплюючи прибережні території, тим самим створюючи великі незручності і без того зубожілим господарям. А район як був бідний так і залишився.

106 mod_KRAYANYN: Як на мене люди відчувають небезпеку не від своєї некомпетентності, бо некомпетентну людину і невігласа значно легше задурити.
... Мало хто з нас українців і бойків в цьому числі розуміє: не дай скривдити сусіда, бо сьогодні "взули" його, а завтра "взують" тебе.

114 mod_KRAYANYN : ...як неприємно бути піддослідним кроликом.

115 Victor :...зелена енергетика, це не «льос» для місцевих, а звичайна удавка, а «льос» для тих, хто це втілить.

121 Victor: Якщо люди почнуть здихати, ніхто й вухом не поведе.

142 mod_KRAYANYN : Чим не вгодили Вам жителі Вашого рідного району? ... Не шкода жителів Слободи?


Хочеться заплакати. laugh Невже все так запущено?

Спекуляції на патріотичних почуттях та економічних негараздах, підміна понять - це, м'яко кажучи , не дуже шляхетний популізм. До таких прийомів ,зазвичай вдаються , коли немає що сказати по суті проблеми , або дуже хочеться перевести дискусію в інше русло.

Шкода... Дискусія починалася конструктиано. Обговорювалася конкретика ,шукалися шляхи вирішення проблем.

142 mod_KRAYANYN : Ну не хочуть жити люди під вітряками. Мають на це повне право. І їм до лампочки, шкідливі чи не шкідливі ВЕС.

Несподівано... wacko Але , мабуть, правдиво. Напевно, в такому відношенні до проблеми і є справжня її причина.

Добре ,що не всім "до лампочки" , бо можемо залишитися без лампочки.

0
153 KRAYANYN   (05.10.2012 10:59)
Так звана "нарізка" є прямим фальшуванням. В жодному суді вона не розглядається. Ні відео, ні аудіо, ні друкована.
Без лампочки ніхто не залишиться. Бо АЕС і ТЕС ніхто не збирається закривати.
Думаю наша дискусія себе повністю вичерпала. Ми виходимо на те з чого почали. Товкти воду в ступі, чесно скажу трошки піднадоїло. Кожен залишився при своїй думці і це також добре. Хто правий покаже час. Думаю свій потенціал ми можемо спрямувати на більш важливіші речі. А з вітряками місцеві жителі розберуться самі.

0
156 Admin   (06.10.2012 17:39)
Так звана "нарізка" є прямим фальшуванням. В жодному суді вона не розглядається. Ні відео, ні аудіо, ні друкована.

До чого тут суд !?
В чому фапьшування !?

wacko

0
134 lisnuk   (03.10.2012 13:42)
У V ст. до Христа з верхів’їв Дністра побував відомий грецький вчений Геродот, який річці дав назву Тірас, що означає швидкий.

У І-ІІ ст. по Христу древнім шляхом через Карпати до нас прибували торговці з римських провінцій розташованих у долині р. Дунай. Доказом цього є знахідка після сильної зливи 100 римських монет у с. Бориня, а окремі монети було знайдено також у с. Яблунів і Вовче.

Через територію краю пролягли шляхи різних народів під час так званих великих міграцій. Сліди перебування гунів біля с. Присліп у лісі Карданівка.

Польський історик А.Шнайдер у своєму рукописі “Пам’ятки історії та архітектури” пише, що у с. Риків на Грінському куті (урочище Гробища) є якісь незапам’ятних часів гроби, а на Ватащині – могила найбільш славетного вождя гунів Атілли, який підступно був убитий у 453 році.

У VІ-VІІ ст. по Христу наш край заселяють землеробські племена слов’ян, які утворювали велику державу антів.

Київський літопис на межі ІХ-Х ст. називає населення Карпат і Передкарпаття хорбетами (хорватами). А візантійський імператор і письменник Костянтин Багрянородний, згадуючи про білих хорватів, вживає назву “бойко”. А це говорить, що бойки наші нащадки, стали постійними мешканцями карпатських гір уже в VІІ ст. по Христу. Давність постійного заселення території верхів’їв Дністра і Сяну є п’ятою особливістю Турківщини.

Що приваблювало наших далеких предків? Насамперед територія з м’яким формами поверхні, де були світлі широколисті ліси з численними галявинами, де можна було займатися землеробством, випасати худобу а в лісах полювати на дичину.

У VІІ-ІХ ст. на території Передкарпаття і Карпат існувала слов’янська держава Велика Хорватія. Її в 992 році до Київської Русі приєднав великий київський князь Володимир Великий. Тоді ж було приєднано і Закарпаття. Шлях війська Володимира Великого проліг у долині Дністра і Стрия через Карпатський перевал у долину Латориці. Про його перебування у наших краях свідчить знахідка у с. Тур’є біля Стрілок давньоруського меча і інших речей, а також існують перекази місцевого населення. Шлях, по якому можна було потрапити у Русь, дістав згодом назву Руський Путь.

Щоб забезпечити свої кордони і місцеве населення від несподіваних набігів войовничих сусідів із-за Карий-угрів вздовж прадавнього карпатського шляху було споруджено оборонні укріплення.

Ціла система таких укріплень виникла в районі теперішнього Старого Самбора і с. Спас, які творили своєрідні Ворота. Дальше розміщувалися вони вздовж шляху біля Стрілок, в Розлучі, Турці, Турочках. Обороннє городище існувало на вершині гори Магура Лімнянська, і,як твердить польський історик Ян Длугош, біля витоків Дністра, яке мало назву Собінь. Про існування городищ свідчать результати археологічних розкопок, а також топоніми (назви). Так біля с. Спас є Замкова гора, біля Стрілок – гора Замок, в Розлучі – Підзамче, в Турці – Круг-Гродище, на горі Магура Лімнянська – Опін-Замчище.

Крім оборонних городищ, вздовж шляху Руський Путь, існували і сторожові поселення, зокрема вони виявлені біля Ільника, Лосинця, Штуківця. В часи Галицько-Волинської держави вже існували села Розлуч, Явора, Комарники, В.Висоцьке, Яблунів. У церкві с. Явора на зворотній стороні ікони було виявлено зображення воїнів-мучеників ХІІІ ст.

На всьому протязі давнього карпатського шляху була налагоджена система своєчасного оповіщення. Сигнали про не безпеку передавалися з вершини на вершину з допомогою вогню і диму. Це був найшвидший спосіб передачі інформації на значній відстані в той час. Наші предки вдало ним користувалися: вчасно оповіщені про небезпеку, мирні мешканці ховалися у ліси, а вони-дружинники ставали до оборони.

Цим безпечним шляхом користувались для своїх походів великі Галицько-Волинські князі. Князь Данило Галицький Руським Путем ішов походом 1269 року. Біля В.Висоцька є потік під назвою Данчин. За переказами, тут князь Данило, якого в народі ще називали Даньо, зупинився перепочити і освіжитися цілющою карпатською водою.

Неодноразово цим шляхом зі своїм військом здійснював походи син Данила князь Лев. У 1250 році він оженився з донькою Угорського короля Бели ІV Констанцією.

Очевидно, тоді, ніби скріплюючи свою вірність до коханої, він залишив свій напис на камені на вершечку гори Пікуй.

У 1258 році шляхом Руський Путь князь Лев пішов походом, щоб приєднати до свого князівства відібране уграми Закарпаття. У горах, які полюбив над усе, залишився Лев на вічний свій відпочинок, як чернець у 1301 році. Похований він у Лаврівському монастирі поблизу прадавнього шляху через Карпати.

Подробнее http://turka-ua.net/index/0-79#.T8XSfvY_YQI.vk&post=58556088_321#ixzz28EAXGGBJ
Under Creative Commons License: Attribution

0
133 Victor   (03.10.2012 09:38)
«найближчий вітряк в Борині буде стояти 600 метрів від сільських хат»

Виходить, що в той бік село вже не буде розбудовуватися, навіть якщо там і є прекрасні площі для забудови. А чи є в когось фото з інтернету «вітряки в горах», а саме – в Карпатах? Полистав інтернет, Господи, скільки тут всякої комедії про вітряки, не менше ніж в нашій темі. Одні хвалять, інші ганять, тут і про користь, і про шкідливість – вибирай, хто що хоче, мов на ринку – і чеши, чеши один одного, а третій буде робити свою справу. На одному сайті прочитав, що встановили 50-ть вітряків. Їхню роботу контролювало 4-ри людини. Тут казали, що люди від цього проекту будуть мати робочі місця. Тепер підсумуємо: 4 людини, купа гектарів землі, вихід електроенергії, бардак в екології, вплив на людину, орендна плата, «відсос» енергії з загальної мережі, простій в штиль і що район буде мати з цього? Та тут навіть людям, котрі будуть задіяні в цьому проекті, на зарплату не буде хватати. А що конкретно для району? Тут «інвестори» поставлять школу, клуб, дитячий садок, а може очисні споруди? Та свистали вони на все це, вони візьмуть свою долю й підуть дальше заробляти на дурнях, а ми будемо дивитися, як крутиться млин і слухати, як падають монети в кишеню «інвестора». Одне втішає, ми станемо «просунутими» бойками. Відколи бойки існують, їх завжди хочуть «просунути» і чим більше їх «просувають» тим для них стає темніше й з’являється більше смороду. Може час поміняти напрямок?

0
147 Admin   (05.10.2012 00:21)
№115 Victor : Люди в Європі в цьому плані набагато компетентніші, оскільки мають доступ до більш конкретної інформації: який вплив, які умови і т.д., й т.п., а тут все робиться тишком-нишком, а потім – оп, і ти тільки очі витріщив.


133 Victor : Полистав інтернет, Господи, скільки тут всякої комедії про вітряки, не менше ніж в нашій темі. Одні хвалять, інші ганять, тут і про користь, і про шкідливість – вибирай, хто що хоче, мов на ринку – і чеши, чеши один одного...


Щось не "в'яжеться"...

Інформації є багато.
Заходьте на європейські сайти і черпайте.

0
122 Admin   (02.10.2012 22:01)
Хочу навести приклад з власної практики.

1,5 роки тому я приймав участь в будівництві мережі інтернет в одному з міст Львівщини.
Схема такої мережі надзвичайно проста. В кожному будинку встановлюється ТКД (розподільчий пристрій) , від якого кабелі UTP заводяться в квартири. Всі ТКД мікрорайону з'єднуються між собою оптичним кабелем утворюючи об'ємне кільце .

В одному з будинків мешканкою 9-го поверху виявилася жіночка середніх років , яка з першого дня роботи на цьому будинку почала скандалити. Як тільки вона нас не обзивала. Викликала міліцію , телефонувала в СЕС , прокуратуру, міську раду , ЖЕО. Кричала всім про шкідливе випромінювання , про те , що після встановлення ТКД на стіні в під'їзді у неї почалися головні болі і почав погано працювати мобільник і ще всякі інші нісенітниці. Ніякі вмовляння не давали результату.
Як гласить відома російська приказка "дурной пример - заразителен". У цієї скандалістки знайшлися послідовники , які прибігли аж з 5-го поверху.

Саме смішне в цій історії те , що на стіні підїзду був встановлений лише металевий ящик ТКД. Ніякого обладнання в ньому не було , електроживлення не було підведено.

Та й обладнання , яке там встановлюється - це звичайний свіч D-Link на 24 порти , який можна побачити в багатьх офісах ,а подекуди і в домашніх локальних мережах.

Спільними зусиллями працівників міської ради та ЖЕУ вдалося з великими потугами змонтувати цей будинок.

Несподіване продовження ця історія отримала коли я ,нещодавно,випадково зустрівся з працівником техслужби провайдера і запитав як справи з будинком №17в. Яким було моє здивування , коли почув , що скандалістка з 9-го поверху підключилася до мережі однією з перших в під'їзді.

0
125 KRAYANYN   (02.10.2012 22:13)
Поляки від інтернету також не відмовляються, а вітряків в себе не хочуть.

0
129 Admin   (02.10.2012 23:01)
Цей приклад не стільки про інтернет, скільки про невігластво , яке має властивість плодитися і заважати роботі.

0
132 KRAYANYN   (03.10.2012 01:01)
Тьотка не знала про нешкідливість інтернету. А бойки не хочуть жити піддослідними кроликами. Краще бути невігласом, але живим, ніж сильно просунутим, але в могилі.

0
137 Admin   (04.10.2012 03:27)
Тьотка не знала про нешкідливість інтернету.
Бойки не знають про нешкідливість ВЕС.
Погано , що і знати не хочуть

0
142 KRAYANYN   (04.10.2012 10:33)
Ну не хочуть жити люди під вітряками. Мають на це повне право. І їм до лампочки, шкідливі чи не шкідливі ВЕС.
До речі Явірська ГЕС також не шкідлива. Але чомусь на весні річка потекла в іншу сторону. Скажіть десь описане в характеристиках ГЕСів, таке катастрофічне явище? А воно сталося. Так само і ВЕС. В теорії повна нешкідливість. А на практиці може бути зовсім не так. А пострадає хто? Місцеве населення. Чим не вгодили Вам жителі Вашого рідного району? Я декілька разів згадував про граблі у вигляді ГЕСу. Цей наявний приклад Ви старанно оминаєте. Не шкода жителів Слободи? Де той фінансовий ріг достаттку, обіцяний лоббістами в районній раді, коли вони пропихали проек ГЕСу? Давайте ще раз допоможемо нашим шановним землякам наступити на граблі. Проконсультуємо їх невігласів в повній нешкідливості ВЕС. А там може і фінансист-байкар знайдеться і нам допоможе.

0
146 Admin   (04.10.2012 23:56)
Я декілька разів згадував про граблі у вигляді ГЕСу. Цей наявний приклад Ви старанно оминаєте.

Неправда!
Ми вже обговорювали з Вами проблеми ГЕС тут
http://turka.at.ua/news/2011-01-25-360
Підняті деякі проблеми тут http://turka.at.ua/news/2009-01-27-5


До речі, всі бажаючі можуть обговорити всі проблеми ГЕС в темі http://turka.at.ua/news/2011-01-25-360

Тут пропоную обговорювати ВЕС.
Інакше , нам можуть зробити зауваження , що ми самі порушуємо Правила спілкування ...
І не тільки за це.

0
154 KRAYANYN   (05.10.2012 11:04)
Ну там таке саме товчення води в ступі. І кожен залишається при своїй думці. Є зміст розпочинати нову епопею?
Щодо порушення? Якщо ми тут обговорюємо вітрову єнергетику, то про інші види енергетики також можемо згадати. Адже є об’єднуюче слово "енергетика".

0
121 Victor   (02.10.2012 21:32)
В мене деколи складається таке враження, що ми просто здуріли. Якось в одній з лекцій про вплив алкоголю на свідомість людини, лектор розповідав про експеримент, який проводився на тваринах. Відібрали якусь кількість свиней разом з ватажком цього стада й дали їм пити пиво. Першим почав пити ватажок, а за ним все стадо. Через якийсь час свині мов подуріли, в стаді пропала ієрархія влади. Зчинився страшний бардак. Коли свині прийшли в себе, їм знову налили пива. Ватажок підійшов, понюхав і відійшов. Ніхто із стада не доторкнувся до цього пійла. До чого це я веду? Вчора зустрів жінку. Кульгає. На запитання, в чому справа?, відповіла: «Болять коліна». Я прикинув, з кількома людьми я зустрічався і у всіх та ж сама проблема – болять коліна. Ніщо не допомагає, ні ліки, ні гріття, ні масажі, ні приведення психіки в нормальний стан. В Турці маса народу має проблеми з колінами. Раніше такого не було. В чому річ, хто брався досліджувати причини цієї хвороби, для кого це важливо? Ні для кого. Чому? Тому що всі від цього мають велику користь – гроші. Через любов до грошей суспільство з’їдає себе разом з усіма бебехами. Одні привозять хто знає звідки й хто знає що за продукти, переслідуючи одну ціль - гроші. Інші вживають, калічіють і шукають допомоги у лікарів. Ті лікують – звісно за гроші. Допомоги ніякої. Йдуть до священників – ті моляться також за гроші. Ніякого результату. Але ніхто не прагне змінити ситуацію. Всім вигідно (крім хворих). Добавимо сюди наш проект. Якщо люди почнуть здихати, ніхто й вухом не поведе. Хто в районі веде подібну статистику? Давайте подивимось, скільки відносно молодих людей померло в районі і від чого. Такого немає ніде. За перевалом люди протестують проти вітряка, бо біля нього мухи здихають, а тут ніхто не кивне пальцем, якщо почнуть здихати люди. Тут, якщо на одну шальку терезів покласти людське життя, а на іншу нуль, то нуль виявиться важчим. Але тут не нуль ставлять, тут ставлять гроші, а це, як відомо, набагато переконливіші аргументи. Кажуть що це інвестиції. Я ще розумію інвестиції, коли прийшли багаті дядьки й вклали в Турці у водопровід, каналізацію, очисні споруди й почали ліпити для себе буди, аби тут комфортно відпочивати й дихати свіжим повітрям. Але коли тут ліплять вітряк, ведуть до нього бетону дорогу й називають це інвестиціями для району – вибачте. Це не інвестиції, це звичайні проституції.

0
117 lisnuk   (02.10.2012 11:14)
Щоб ви хлопці не говорили а в Борині ВЕС не буде і це вже факт....якщо зацікавлені районні чиновники будуть проштовхувати цей проект дальше то це може погано скінчитися....найблищий вітряк в Борині буде стояти 600 метрів від сільських хат....якщо чиновники покажуть приклад і дозволять ставити в себе на городі, біля своєї хати ВЕС.(якщо вони такі безпечні)...то тоді можна переконувати боринців щоб дали собі спокій....

0
148 Admin   (05.10.2012 01:00)
Як в тому анекдоті : "Не хочу корови , хочу щоб у сусіда здохла..."

0
116 KRAYANYN   (02.10.2012 10:56)
"І про шкідливість ми тут нічого не почуємо". Як це нічого не почуємо? В цій темі вже сотню разів наші компетентні спеціалісти завірили нас, в повній нешкідливості вітряків. А Ви далі про своє. Невже слово наших хлопців для Вас пустий звук? Я вже давно почав вірити в нешкідливість так званої зеленої енергетики. Тільки ніяк не можу зрозуміти яку мету вони переслідують, так завзято допомагаючи інвестору проштовхнути цей проект. Інвестор хоче грошей заробити, це зрозуміло. А їм що з цього? А може і вони в долі? Хлопці беріть мене з собою і я також почну вихваляти вітряки на всякий лад, обіцяю!

0
120 Admin   (02.10.2012 21:02)
"Хлопці беріть мене з собою і я також почну вихваляти вітряки на всякий лад, обіцяю!"

А без долі , слабо ? smile

0
123 KRAYANYN   (02.10.2012 22:08)
Ні з долею ні без долі. Вітрякам не місце в рекреаційних ресурсах.

0
115 Victor   (02.10.2012 09:49)
«Боринцi довели своє невiгластво»

Та не тільки боринці довели своє невігластво, своє невігластво (читай «хитрість») довели всі. Діалог потрібно вести не з тими, хто просуває цей проект, а з тими, хто його втілення не хоче бачити на своїй землі. А тут варто послухати коментарі людей із-за перевалу. Люди в Європі в цьому плані набагато компетентніші, оскільки мають доступ до більш конкретної інформації: який вплив, які умови і т.д., й т.п., а тут все робиться тишком-нишком, а потім – оп, і ти тільки очі витріщив. Вітрові парки, енергозбереження, зелена енергія – все це поки що тільки кольорові обгортки, а от яку цукерку будуть мати від цього місцеві – невідомо. Про це підозріло мовчать і не тільки підозріло – нагло. Про що це говорить? Люди хочуть заробити, а для того їм потрібна земля, де вони можуть «стригти вовну». Що там буде далі, нікого не цікавить. Не цікавить навіть те, що тут було до того. Тільки однорічне вимірювання сили та потоків вітру варте того, щоб побачити всю цю комедію. І про шкідливість ми тут нічого не почуємо, оскільки «дослідження» є досить поверхневими, хто ж буде пхати свої ідей та ще й наголошувати про якийсь ризик. Проблема з цим проектом мені нагадує лозунг: «Багаті поділяться з бідними». Коли багаті йдуть у владу й обіцяють народу легше життя, вони повинні розуміти, що від полегшення народного життя вони втратять в доходах, адже доведеться ділитися. Тому вони не такі дурні. Те саме й тут: зелена енергетика, це не «льос» для місцевих, а звичайна удавка, а «льос» для тих, хто це втілить.

0
99 Admin   (01.10.2012 22:06)
"...головне застовбити 150 га.карпатської землі...."
lisnuk ,звідки у Вас такі цифри ?
Ви плутаєте площу вітрового парку і площу землі під спорудами ,яка буде братися в аренду.
Не обманюйте людей

0
98 KRAYANYN   (01.10.2012 16:11)
А в чому полягає їхнє невігластво?

1
97 Roman   (01.10.2012 15:12)
Боринцi довели своє невiгластво

0
100 Admin   (01.10.2012 22:10)
+1 respect

0
101 KRAYANYN   (01.10.2012 23:55)
Так в чому полягає їхнє невігластво?

0
102 Admin   (02.10.2012 00:20)
До кого запитання ?

0
103 KRAYANYN   (02.10.2012 00:22)
До Вас також.

0
105 Admin   (02.10.2012 00:33)
На мою думку , Roman мав на увазі те , що Боринці не зрозуміли суті цього інвестиційного проекту . Ніхто його глибоко фахово не вивчив. Місцева влада "повелася" на доводи непрофесійних людей і прийняла рішення "на слух" ("Одна баба на базарі казала..." ) smile

0
96 KRAYANYN   (01.10.2012 11:46)
Цінність в тому, що вони довели можливість плідної боротьби, і показали живий приклад іншим селам, які опинилися під загрозою вітряків.

0
95 lisnuk   (01.10.2012 11:33)
головне що бориня не дозволила ставати вес....а тепер думаю і зі смітником розберуться...вони можуть...

0
92 KRAYANYN   (28.09.2012 21:47)
Можливо жителям Борині більше пасувалоб захистити цю ділянку від стихійного і безконтрольного сміттєзвалища. А може у них більш глобальні погляди. Вони за сусідів переживають, як за себе самих. Відносно РЛС. Ці установки діяли в часи тоталітаризму. Були два варіанти: живеш під облученням РЛС, або переселяють до екологічно чистого Сибіру. Зараз люди користуючись перевагами демократичного суспільства, відстоюють свої конституційні права. А стосовно загибелі від оковитої, то це особистий вибір. Хочу п’ю, а хочу пильнуюся. А вітряки поставлені під боком вибору не дають. Як ти не пильнуйся воно робить своє. На жаль від раку лікарств поки що немає. До речі я так і не зрозумів, за ради чого нам в район пхають ці вітряки?

0
93 Admin   (29.09.2012 00:20)
"До речі я так і не зрозумів, за ради чого нам в район пхають ці вітряки?"

Див. http://turka.at.ua/publ/1-1-0-458#ent2911

0
94 KRAYANYN   (29.09.2012 00:50)
Коли там буде конкретно написано, що всі ТЕС планують закрити, замінивши їх вітро і гідро станціями, тоді є зміст погодитися з вітряками на нашій території. На разі такого ми не бачимо, значить це не державна програма, планової заміни шкідливої енергетики на екологічну. А раз не державна, то буде як з Явірською ГЕС. Підприємець заробляє гроші, затоплюючи прибережні території, тим самим створюючи великі незручності і без того зубожілим господарям. А район як був бідний так і залишився.

0
104 Admin   (02.10.2012 00:24)
"Коли там буде конкретно написано, що всі ТЕС планують закрити, замінивши їх вітро і гідро станціями, тоді є зміст...."
А де це має бути написано ?

0
106 KRAYANYN   (02.10.2012 01:01)
Ви мені вказали на статтю. А там грамотний дядько описує свої роздуми. В державних проектах такою інформацією не керуються. За словами "де написано" я мав на увазі: що повинен бути конкретний план переходу на інший, екологічний спосіб виробляння електроенергії. Якщо в рамках державного проекту проведуть дослідження, які не підлягатимуть ніякому сумніву. І стане очевидною вигода заміни більшості ТЕС на ВЕС, тоді будь-ласка. Як на мене люди відчувають небезпеку не від своєї некомпетентності, бо некомпетентну людину і невігласа значно легше задурити. А відчуття небезпеки загострюється саме через відсутність конкретики. І в цьому випадку боринці молодці. Мало хто з нас українців і бойків в цьому числі розуміє: не дай скривдити сусіда, бо сьогодні "взули" його, а завтра "взують" тебе. До-речі в ролику не сказано як саме протестували боринці. Хтось знає про це?

0
107 Admin   (02.10.2012 01:20)
Та ніяк боринці не протестували. В селі ,напевно, крім депутатів с/р про цей проект ніхто не знає.
Сесія сільської ради не дала рішення про дозвіл на проведення проектно-вишукувальних та будівельно-монтажних робіт.
В таких рішеннях , як правило , не вказують причину відмови.
Депутати й самі не знають причини.
Фахівці "Народного адвоката" , всього лиш, підказали як правильно написати рішення.
Все банально , немає ніякої патетики. Перестрахувалися.
"Зарубати " справу - діло нехитре.
Стосовно статті , то в ній йдеться про перспективи вітроенергетики а не про державну програму реконструкції енергомережі. Хоча й існує державна програма сприяння зеленій енергетиці ( особливо актуальна вона зараз в світлі наших газоаих проблем ).

0
109 KRAYANYN   (02.10.2012 01:42)
"Якщо вже бути до кінця відвертим , то ,напевно, ( а може і ні ) ) треба було б виступати проти проекту мельничанам. Адже , з Борині , якщо глянути на проекти вітр.парків , цих вітряків і видно не буде". коментар №91. "Сесія сільської ради не дала рішення про дозвіл на проведення проектно-вишукувальних та будівельно-монтажних робіт". Коментар №107. Як по Вашому суперечить написане одне одному? А писала їх одна і таж людина.

0
111 Admin   (02.10.2012 02:07)
Не бачу тут суперечності
№91 Роздуми про те , що вітряки боринцям не могли заважати.
№107 Факт. Без дозвалу місцевої ради не починається ні одне будівництво.
Якщо Ви маєте на увазі слово "проект" , то в першому випадку йдеться про бізнес-проект , а в другому - робочий проект. Це різні речі.
На підставі бізнес-проекту при наявності дозволу розробляється робочий проект , по якому здійснюється будівництво.

0
113 KRAYANYN   (02.10.2012 02:32)
Ви дісно не зрозуміли, чи навмисне перекручуєте. Останнім часом стає дуже помітно. Скажіть мені будь-ласка чому Боринська сільрада мала давати рішення про дозвіл (коментар №107), якщо вітропарк дуже далеко від самої Борині (коментар №91)?

0
118 Admin   (02.10.2012 20:58)
Вітропарк знаходиться на землях Боринської с/р , тому дозвіл має бути саме від неї. Нічийної землі в Україні немає.
На перше питання дам відповідь в окремому коментарі.

0
126 KRAYANYN   (02.10.2012 22:17)
Тоді до чого ці слова? "Якщо вже бути до кінця відвертим , то ,напевно, ( а може і ні ) ) треба було б виступати проти проекту мельничанам. Адже , з Борині , якщо глянути на проекти вітр.парків , цих вітряків і видно не буде." Якщо Ви знали, що офіційний протест мусить йти через Бориню.

0
127 Admin   (02.10.2012 22:56)
Про який протест йде мова. Не чув про якісь акції протесту.

0
131 KRAYANYN   (02.10.2012 23:25)
В даному випадку слово протест замінило речення "виступати проти проекту" Думаю зміст Вами писаного речення Вам зрозумілий?

0
135 Admin   (04.10.2012 03:24)
Беру приклад з Вас. Прискіпуюся до окремих слів , навіть розуміючи в якому значенні вони введені в контекст. tongue

0
140 KRAYANYN   (04.10.2012 10:07)
Покажіть де таке було?
До коментаря №143. Переглянув, крім Ваших перекручувань нічого не побачив.

0
143 Admin   (04.10.2012 23:38)
Ну , хоча б №109,№126,№141,№139

0
138 Admin   (04.10.2012 03:35)
Останнім часом стає дуже помітно.
Чому лише останнім часом ? Я ніколи не приховував ,що є прихильником зеленої енергетики і ВЕС ,зокрема.
А про перекручення ,то хоча б вкажіть що саме перекручено.
Стосовно домислів про фінансову зацікавленість - повна маячня.
Хоча , якщо хтось звернеться до мене з проханням про допомогу в цьому питанні , допоможу - чим зможу.

0
141 KRAYANYN   (04.10.2012 10:15)
Далеко не будемо ходити. Прочитайте уважніше коментар-запитання де написані слова "Останнім часом стає дуже помітно"і скажіть до чого тут відповідь "Я ніколи не приховував ,що є прихильником зеленої енергетики і ВЕС"
"Стосовно домислів про фінансову зацікавленість - повна маячня." А хтось писав саме про Вашу фінансову зацікавленість?

0
144 Admin   (04.10.2012 23:47)
Невже слово наших хлопців для Вас пустий звук? Я вже давно почав вірити в нешкідливість так званої зеленої енергетики. Тільки ніяк не можу зрозуміти яку мету вони переслідують, так завзято допомагаючи інвестору проштовхнути цей проект. Інвестор хоче грошей заробити, це зрозуміло. А їм що з цього? А може і вони в долі?

??? deal

0
152 KRAYANYN   (05.10.2012 10:45)
Не бачу, де там саме про Вас написано.

0
108 Admin   (02.10.2012 01:24)
Як Ви вважаєте , чи була державна програма по переходу від паровозів до тепловозів , а потім до електровозів ? Чи , взагалі, для цього потрібна державна програма ?

0
110 KRAYANYN   (02.10.2012 01:51)
Цілком можливо. Планування має місце в будь якій галузі. Для цього і складають програми, де все чітко прописано в цифрах. А ми чомусь відштовхуємося від роздумів красномовного дядька, про перспективу зеленої енергетики.

0
112 Admin   (02.10.2012 02:13)
На мою думку , технічний прогрес диктує всякі програми ( і державні в тому числі). Його неможливо зупинити. Можна лише пригальмувати . Це , якраз , і зробили боринці , а Ви виставляєте їх героями-борцями smile

0
114 KRAYANYN   (02.10.2012 02:49)
Ви запитали про програму. Я вам відповів. І не тільки паровози планово міняли на електровози, а якщо пам’ятаєте то був план електрофікації. Тобто заміна гасової лямпи на електричну. Так що без плану і програми не обходиться. І не в тому числі за державними програмами, а тільки за державними. Це тільки в нас, де панує корупція і відкатні схеми, можна собі дозволити явірською ГЕС затоплювати людські поля. До-речі ГЕС наявний приклад технічного прогресу з "великими" перспективами для місцевих жителів.
Так прогрес дісно зупинити неможливо. Але стаються деколи фатальні помилки. А розплачуються завжди прості люди. Ви згадуєте тільки вдалі проекти. А скільки було катастрофічних? Можливо і менше, але під роздачу нікому не хочеться попадати. Поставте себе на місце проживаючих там людей, і можливо ви зрозумієте як неприємно бути піддослідним кроликом.

0
119 Admin   (02.10.2012 21:01)
Поки не створили перший електровоз ніяких програм по їх впровадженню не було. Отже , технічний прогрес в цьому випадку первинний.

0
124 KRAYANYN   (02.10.2012 22:12)
Створити і запустити в експлуатацію, це різні речі. І паровозів напевне можна було наштампувати скільки завгодно. А ось експлуатація в любому випадку вимагала систематизації.

0
128 Admin   (02.10.2012 22:57)
Технічний прогрес і в цьому випадку первинний.

0
130 KRAYANYN   (02.10.2012 23:22)
І яке відношення він має до нав’язування нам вітряків?

0
136 Admin   (04.10.2012 03:26)
Опа... Це що , знову все з початку ?

0
139 KRAYANYN   (04.10.2012 10:05)
Абсолютно ні. Первинний чи якийсь інший технічний прогрес, в даному випадку немає ніякого значення. Боринці скористалися своїм конституційним правом, правом вибору. Не захотіли люди жити під вітряками. Закону вони не порушили. Це їхній вибір. І не треба їх обзивати невігласами.

0
145 Admin   (04.10.2012 23:50)
Хто в ліс , а хто з лісу ... smile

1-20 21-40 41-60 61-80 81-88
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.