Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » PR » 2012 » Жовтень » 19 » У м. Турка урочисто відкрито пам’ятник Степану Бандері
19.10.2012 (23:32)

PR   У м. Турка урочисто відкрито пам’ятник Степану Бандері

У неділю, 14 жовтня, у м. Турка урочисто відкрито пам’ятник Степану Бандері. Церемонія приурочена 70-річчю створення Української Повстанської Армії. Бронзовий пам’ятник відлили і встановили на кошти мешканців Турківщини, Турківської районної ради та громадського діяча Андрія Лопушанського. Автором скульптури є Іван Самотос.

На святковому заході виступив кандидат у народні депутати від 125-го гірського округу Андрій Лопушанський, представники місцевої влади, настоятелі і церков. На святі були присутні майже тисяча місцевих мешканців та гості зі сусідніх районів.

Відкриття пам’ятника Степанові Бандері супроводжувалось пішим маршем УПА.

Пам’ятник Степану Бандері освятили священнослужителі різних конфесій Турківського деканату.

«Три роки назад Турківська районна рада підтримала ініціативу районної організації Конгресу Українських Націоналістів - будівництво пам’ятника Степанові Бандері у місті Турка, - згадує заступник голови Турківської районної ради Юрій Лило. - Місцева громада зібрала кошти, за які було оплачено проект, ескіз і макет пам’ятника. На тому гроші скінчилися. Тоді оргкомітет звертався до вихідців з Турківщини про допомогу. Однак, на жаль, ніхто не відгукнувся. Зустрівшись із головою Старого Самбора, я поцікавився, як їм вдалося спорудити пам’ятник у місті. Він відповів, що пам’ятник звели завдяки Андрію Лопушанському і запропонував з ним зустрітись в Саліні на відзначенні трагічних роковин.

На зустрічі він погодився допомогти. Однак, ознайомившись із проектом, Андрій Ярославич шокував земляків: він не братиме участі в спорудженні пам’ятника, який має вигляд напівфігури по коліна. Утім, одразу ж пояснив, що готовий допомогти, якщо перероблять проект. І скульптура Бан-дери буде в повний зріст. Бо вважає, що Бандера ніколи не стояв на колінах. Якби не Андрій Лопушанський, сьогодні такого пам’ятника в Турці не було б», - резюмував Юрій Лило.

... .. .. ..

Деякі опоненти зараз почали закидати Андрію Лопушансь-кому, що встановлення пам’ятника Бандері - це «підкуп» виборців. Проте Комітет Виборців України наголосив, що встановлення пам’ятника Степанові Бандері не може розцінюватись як «підкуп» виборців, а є громадянською позицією кандидата, тим більше, що це робиться не півроку перед виборами, а послідовно - з 2005 року.

Не дивлячись на супротив сьогоднішньої влади, Андрій Лопушанський 2007 року збудував пам’ятник Степанові Бандері у Старому Самборі, 2011 р. - долучився до будівництва у Самборі, 30 вересня цього року відкрив пам’ятник у Сколе, а на Покрову, 14 жовтня, - в Турці. У найближчих планах Андрія Лопушанського - встановити монумент Герою України у столиці України - Києві.

Прес-служба Андрія Лопушанського.

Газета "Бойківщина" №43,2012

Фото О. Писанчин

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: PR | Переглядів: 2744 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 10
1
10 Victor   (23.10.2012 09:22)
Уявімо собі, скільки б коштував кожен пам’ятник, якби скульптор починав його з ескізу. Шалені гроші. Тому робиться форма й з неї виливається сотні пам’ятників, які коштують копійки, тобто маємо лишень вартість матеріалу та праці штампувальника. Чи впливає це «клонування» на ідею? Ніяк. Особисто для мене, то таких однакових пам’ятників нехай буде по району сотня. Маємо ж ми одинакові придорожні хрести, храми, ікони. Звісно, хочеться чогось відмінного, але будемо жити при сотні однакових Бандерах, як жили при сотні однакових Ленінах, Сталінах і Шевченках.

0
8 KRAYANYN   (21.10.2012 23:23)
До карми пану Василю нехай додається, але якщо придивитися пильніше, то деякі відмінності в фігурі героя всетаки є. Цікаво чи розмір пам’ятника такий же скромний?

0
9 Admin   (22.10.2012 00:33)
Деякі відмінності є. Щоб ніхто не здогадався , в Турці додали шарф.
Пишуть ,що в Сколе пам'ятник трьохметровий.

-1
7 bojko   (21.10.2012 23:01)
Правильно, а нашо лопушанський має переплачувати. Він ж бо думає, що бойки тупі і двох однакових памятників в сусідніх районах не побачать.

Робіть висновки, шановні, за кого вас мають наші кандидати в депутати.

Пану Василю - +100500 до карми за вдалий коментар

0
6 Admin   (21.10.2012 19:27)
Пам'ятник в Турці - точна копія пам'ятника в Сколе. Напевно поставили на потік. Гуртом - дешевше smile


0
5 Victor   (21.10.2012 08:15)
«Безумовно, що такий пам’ятник…»

Безумовно. Але як ми знаємо, в кожного народу є свої боги-герої, котрі ненавидять один одного й постійно ворогують на політичному Олімпі. Ці боги на землі мають своїх поклонників, котрі також ненавидять одні одних та їхніх богів. Нав’язування богів один одному приводить до ще більшої ворожнечі, оскільки ведеться й нав’язування відповідної ідеології, котра стоїть за тими божками. Для чого нам в центрі Турки пам’ятник московського божка-Леніна? Так само їм непотрібен в центрі Москви й пам’ятник нашого бога-Бандери. Вони кадять і приносять жертви своєму богу, а ми своєму. Вони перед ним ходять колонами й возять бомби, показуючи тим, що вони готові померти за нього. Ну а ми перед своїм богом ходимо колонами й проявляємо не меншу жертовність – бажання віддати за нього своє життя. В світлі вчення свого бога вони вибудували державу рабів і панів. І ми в світлі свого бога вибудували державу рабів і панів. Тому, в кінцевому результаті, всі боги суть – біси, а для нас, християн, є один Бог, Котрий об’єднує все людство в одне Тіло в світлі любові і Котрому слава на віки.

0
4 Victor   (20.10.2012 10:44)
Коли б у нас був парк, а в ньому алея, то в кінці цієї алеї міг би стояти такий пам’ятник. Він міг би стояти там, де багато простору. Цей пам’ятник прекрасно вписувався би в сільську місцевість з малими архітектурними формами. Тут він «замкнений». Та тепер вже немає змісту про щось говорити. Ми завжди прагнемо національну ідею «втиснути» в центр населеного пункту. Це неправильний хід думки. От коли б проектували центр міста з пам’ятником, все виглядало б по іншому. Значення ідеї не падає навіть тоді, коли такий пам’ятник стоїть на окраїні. Але хто до цього прислухається, адже тут «кожен ховрах агроном». Тепер відносно самої скульптури. Вже від багатьох чув, що сама фігура занадто аскетична. Складається враження, що людина випустила повітря й забула його набрати перед виголосом. Те, що людина була худорлявою одне, а те, що в ній повинно вказувати героя, бунтарський дух – інше (тут повинні грати роль груди). А тут таке враження, що чоловік вийшов з терапії, погуляти по лікарняному парку. Це камінь в город автора пам’ятника. Колись, перед тим, як встановлювати пам’ятник Шевченка, у фойє Культурно центру було запропоновано на розгляд громади міста кілька проектів. Вибрали кращий, хоча був запропонований занадто символічний проект, який би спотворив самий образ. Критику писали навіть в нашій газеті, де і врахували мою позицію. А тут ніхто ні з ким не радився тому, що кожен вважає себе спеціалістом. А ось, що з цього вийшло – бачимо.

0
2 KRAYANYN   (20.10.2012 09:47)
Зараз дуже поширені пам’ятники в економ-варіанті. В нашій Турці інакшого не могло бути. Починаючи від місця встановлення, закінчуючи самим героем, громадськість не виявляла згоди з авторами ідеї спорудження цього монумента. А де на Вашу думку саме цей пам’ятник краще б дивився?

0
3 sokil   (20.10.2012 10:17)
Безумовно що такий памятник, а можливо і значно більших розмірів, найкраще виглядав би в центрі Москви на Красній площі )))

0
1 Victor   (20.10.2012 08:51)
Те, що встановили пам’ятник народному герою, славно. Хотіло б ся сказати кілька слів про значення даного пам’ятника, його ідею, виражену через скульптурні форми. В скульптурі відрізняють такі види скульптури, як монументальна, станкова й т.д. Монументальна скульптура ставить ціллю, крім вписування в довколишні архітектурні форми, ландшафт, ще й ідею. Чим вдаліше вона вписана в довкілля, тим яскравіше виражена ідея. Станкова скульптура, несучи ідею, призначена як для закритих приміщень, так і до замкнутих архітектурних форм. Ці два види скульптури зовсім по іншому сприймаються психікою. Приклад: пам’ятник Шевченка біля Культурного центру – це типова монументальна скульптура, прекрасно вписана в довкілля, монументальністю підкреслює ідею. Пам’ятник Бандери, це майже станкова скульптура, форми якої пригнічені довколишньою архітектурою. Вона приземлена, а через те втратила рух до верху, неба, свободи, моралі й т.д. Ця скульптура, виготовлена для іншого місця, де вона виразила б свою ідею, - тут втратила цей момент. Поряд маємо пам’ятник Богородиці, це також станкова скульптура, але знаходячись під покриттям, в густому оточенні дерев, набагато виразніше несе ідею й сприяє молитовному духу. Тут це вдалося. Ми досить часто в своєму житті спішимо втілити свої ідеї, котрі нібито й дозріли, та не мають матеріальної підтримки. Це не просто так, це воля Божа. Коли немає співпадання, значить ще не прийшов час. Та коли ми уловлюємо мить і прагнемо будь за що втілити свої мрії, це обертається для нас втратою самої суті. Так вийшло й тут. Спокусившись на підтримку добродія Лопушанського, спорудили пам’ятник, призначений скульптором зовсім для іншого місця. Думаю, що зі скульптором навіть і не радилися. Щоб пам’ятник «зіграв» в даному місці, тобто гармонійно вписався й виразив ідею, він повинен був бути за розмірами не менше пам’ятника Шевченка. Ну, але це моя думка й бачення змісту, тому сперечатися не буду, якщо хтось має й протилежні думки. За все дякуймо Богу.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.