П'ятниця, 20.04.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска » 2013 » Травень » 17 » В СУЗІР'Ї ТАЛАНТІВ
17.05.2013 (15:21)

   В СУЗІР'Ї ТАЛАНТІВ

З року в рік - а в 2011 році вп'ятнадцяте - збирав бойківський конкурс імені Мирона Утриска людей творчих, небайдужих і талановитих.

Це - історики, краєзнавці, композитори, поети, прозаїки, етнологи і фольклористи, мистецтвознавці, мовознавці.

Кожен із авторів ділився творчими здобутками, в основному, за останні роки, адже більшість учасників не новачки в конкурсі. В бібліотеці, що зберігається в народному музеї «Бойківгцина» - близько 1,7 тисячі книг та окремих праць, надбання попередніх років.

Від першого конкурсу в 1997 році до теперішнього приймає участь Йосип Фиштик, виходець із села Верхнє Висоцько Турківського району, відомий радіо-журналіст, поет-пісняр.

На цей раз оригінальна книга - «Квітка на вершечку» написана разом з донею Юлією. Книги, аудіоальбоми, журнали - а їх зібралось більше сорока - такий творчий доробок Йосифа Фиштика, лауреата V, VII, XIV конкурсів.

Як почувають себе люди, вирвані з родинного гнізда і переселені примусово далеко від вітцівгцини? Тему переселенців в попередніх конкурсах піднімала Наталя Кляшторна з Києва в двох книгах «Акція-51». В XV конкурсі вже чотири автори висвітлили цю болючу тему. Дарія Петречко (з м. Івано-Франківськ) у вагомій книзі «Втрачені українські села. Чорна» та Іван Ніточко (м. Одеса) -книга «Остання депортація» і буклет про пам'ятник вивезеним родинам та Ганна Лисенко з Донецької області.

Лауреатами визнані Дарія Петречко (м.Івано-Франківськ) і Марія Прокопець (смт. Добромиль, Старосамбіргцина), які не вперше приймають участь в бойківських конкурсах.

Марія Прокопець (лауреат IX, XV конкурсів) відома як краєзнавець, дослідник подій, що відбувались на Добромильщині, зокрема, пов'язаними із знищенням величезної кількості людей в «Саліні» - солевидобувній шахті. На цей раз авторка розширила свої дослідження і подала в книгах «Слово про Нижанковичі», «Небо не мовчатиме».

Справжнім відкриттям для широкої аудиторії читачів стала книга Івана Пала-мара (м. Львів) про талановитого українця - художника, музиканта, етнографа, а взагалі надзвичайно скромної людини Володимира Шагала в одноіменній книзі, виданій в пам'ять про нього.

Розкішне видання книги Марії Гелитович (м. Львів) «Ікони Старосамбіргци-ни» подала на конкурс Старосамбірська районна рада. Глибокий друк, лазерне лакування передають зображення стародавніх ікон ХІУ-ХУІ століття, що зберігаються в музеї Андрея Шептицького у Львові і видані до 100-річчя відкриття музею. Ця книга має не лише надзвичайно естетичний вигляд, але й величезну духовну цінність.

Прозові твори «Ніхто не хоче вмирати», «Воля як Воля», «Адвокат», «Земля просить допомоги» Мирослав Калаїурський (м. Львів) видав після багатьох літ писання «в шухляду». Аматорські розповіді автора не залишили байдужими журі і визнання його автора лауреатом стало оцінкою творів.

До професійного письменства належить учасник конкурсу з м. Тернополя Богдан Мельничук. Письменник, дослідник, пісняр, драматург - про це твердять його книги. Автор приймав участь і в XIV конкурсі, то ж звання лауреата за твори «Суд без суду», «Зек, вождь і Гарсіа Лорка», «Сад любові» - це визнання його письменницького таланту.

Диригент, композитор з м. Самбора Роман Паньків зібрав музичні твори власного авторства в вагому збірку, яку він назвав словами бойківської поетеси Любові Проць «Моя Вкраїно тополина, не вигасне твоя зоря». Розписані на партії твори послужать диригентам для практичного втілення представлених музичних композицій. Організаційний комітет погодився з оцінкою журі з мистецтва про визнання Романа Паньківа лауреатом.

Суцвіття талановитих творів подали дипломанти І ступеня. Зокрема, глибокого опрацювання книги Григорія Дем'яна, народного депутата II скликання, вихідця зі Сколівщини, науковця, дослідника про рідне його село Грабовець. Калущани Богдан Василів, Микола Петрів, Степан Василів, Марія Василів-Пара-щак та Марія Василів зуміли зібрати вагомі історико-краєзнавчі матеріали про життя села Добровляни від перших письмових згадок до сьогодення...

Переглянути вісник "Від Першого до П'ятнадцятого"

Віра Бончук, голова оргкомітетів І-ХV конкурсів ім. Мирона Утриска

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска | Переглядів: 986 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.