Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2013 » Серпень » 2 » Врятуймо рідну школу !
02.08.2013 (11:48)

   Врятуймо рідну школу !
Звернення депутатів Турківської районної ради
«Щоб учень мав добрі оцінки – батьки повинні
працювати із дирекцією школи»

В селищі Бориня, що на Турківщині, з повним розмахом можна відчути байдужість до нашого майбутнього, а саме - розвитку освіти.

Мова йтиме про Боринський НВК, школи, колись знаної на всю Львівщину – на її базі проводились обласні семінари, в школі працювали заслужені вчителі України, попередні керівники школи мали талант сформовати творчий колектив вчителів.

На сьогоднішній день, в селі занепадає школа, а її директор розповідає нам про «космічні досягнення та перспективи» випускників школи, а також про «добрі» результати в повсякденній зайнятості дітей в позаурочний час. Правда ж таки, трохи інша - протягом останніх років школа, крок за кроком, втратила свій імідж.

І, вже в 2013/14 навчальному році, Боринська школа, має всі шанси стати… восьмирічною!? Зараз, ці слова, для кожного мешканця, віддають болем – адже практично кожен житель села – випускник цієї школи. І в кожного, ще свіжі спогади і про участь в шкільних предметних гуртках і в гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях - участь та перемоги на районних, обласних змаганнях. Гурткова робота в шкільній майстерні та на шкільній ділянці. Організація вечорів відпочинку, як в шкільних приміщеннях так і в сільському Будинку культури.

Налагодження співпраці з сусідніми школами, через організацію спортивних змагань, виїзди учнівських колективів з концертними програмами, – завжди ці заходи і давали «наповнюваність» класів для Боринської школи. У школі кожного року обов’язково відбувалась якась знакова подія.

Поруч зі школою, завдяки зусиллям тодішнього її керівника І.Ю. Височанського та колективу школи, було збудовано прекрасне двоповерхове приміщення шкільного гуртожитку, навколо якого зараз, відпрацьовуються різні корупційні схеми на ремонтних роботах в т.ч. ведуться примітивні маніпуляції із зміною його цільового призначення. І то в часі, коли школа деградує, наповнюваність в 10 та 11 класах, становить… по 3-4 учні – в часі, коли потрібно залучати випускників шкіл, з навколишніх сіл.

Але, на превеликий жаль, від послуг Боринської школи, на сьогоднішній день, повністю відмовилися випускники 9-х класів, прилеглих до Борині сільських шкіл, а саме Н.Висоцької, Комарницької, Буковинської, Риківської, інших шкіл, а - це школи, випускники яких, традиційно йшли «вчитись до Борині». Зараз ці учні, навчаються в школах сіл Ільника, Бітлі, В.Висоцька, інш. У В.Висоцькій школі по два 10-11 класи і ніде розміщувати дітей!!! Діти з с.Риків, їдучи через Бориню, долають до 50км, добираючись до Ільницької школи, проживаючи тиждень в шкільному гуртожитку!!! А Бориня – поруч!

Постає питання, що примушує батьків та їх дітей оминати школу в селищі Бориня?

Основна причина – це помилкове рішення, щодо призначення директора Боринської школи. Вже декілька останніх років, мешканці села задаються питанням: хто і за які «заслуги», директором школи в селищі Бориня, призначив людину, без певного досвіду роботи, правда, якщо не враховувати «досвід» роботи в школі сусіднього села, школи, яка мабуть по іронії долі, вже в цьому році, по наслідках «вмілого керівництва», планується під закриття, як навчальний заклад.

Яка школа на черзі ? – так невесело зараз жартують боринчани.

Якщо зупинятись детальніше, слід відзначити – невдале призначення керівника, поступово дало результати – відбувся процес «приватизацієї школи» - територіальна громада, яка теоретично є власником школи - на практиці, участі в житті школи, не приймає. Також невідомо, коли і в який спосіб, обрано голову батьківського комітету, людину з низькою культурою спілкування, «політика місцевого рівня».

Школа «замкнулась в собі». Директору, з її власних висловлювань, нічого не потрібно – ні шкільного автобуса, ні грантових коштів для організації літніх таборів, ні організації поїздок дітей до цирку, інш. Ці кошти, запропоновані Боринській школі, в кінцевому результаті, опинились в інших закладах в т.ч у В.Висоцькій, Турківській, Лімнянській, інших школах району, де на відповідному рівні працюють керівники цих шкіл, де дітям було організовано дозвілля, екскурсійні поїздки, придбано спортінвентар. В Турківській школі працює представництво Львівського політехнічного університету, яке першочергово було запропоновано саме Боринській школі. Тут не описуються факти, як спроби випускників школи та навіть міжнародних фондів, знайти співпрацю з школою, були в різкій чи принизливій формі відкинуті. Тут не описуються спроби, щодо створення повноцінного шкільного музею, де була б відображена історія села, інш.

Школа працює в закритому режимі. Не підлягає ніякому обговоренню питання, щодо використання шкільної матеріальної бази, в т.ч. і спортзалу, членами сільської громади. Доступ самих учнів, до спортивного залу, інших приміщень, використання інвентаря, в позаурочний час – це питання, яке теж не обговорюється. Можна коротко навести приклади, коли учні 2-9 класів, при температурі -25 -30°C , неодноразово займались босоніж в непристосованих приміщеннях в спортивних секціях, в той час, коли шкільний спортивний зал з хорошим опаленням, постійно закритий на замок, пустував і пустує.

В школі панує непроста моральна атмосфера серед її працівників, які поділені за принципом «свої і чужі». «Свої» – це і родичі і «наближені». «Чужі» не користуються привілеями. Технічні працівники часто виконують роботу, поза межами своїх повноважень.

Школа, в останні роки не отримала розвитку. Наслідок бездіяльності керівника – це те, що скоріш за все, школа отримає статус «восьмирічної» , а - це і зникнення садочка, скорочення робочих місць, це навчання дітей-боринчан в інших школах району. Це і зменшення прибуткового податку до місцевого бюджету, інші «позитиви» в т.ч. і конфлікти в громаді, які в останній час, провокує керівниця зі своєю партнершею, головою батьківського комітету. Це реакція на зауваження. Саме це і змусило тут, частково описати ситуацію.

Не ставимо за мету, принизити директора школи, як вчителя математики, який повинен готуватись до уроків, оновлювати і поглиблювати свою професійну майстерність та досягати при цьому певного рівня розвитку, а також вміння відповідати на прості питання шестикласників. Не буде тут описуватись радість батьків, діти яких, хоча б в старших класах, «отримують» іншого, професійнішого вчителя математики. Позитивним в роботі школи є те, що в ній залишилось працювати декілька вчителів-професіоналів, завдяки яким деякі учні показують хороші результати при тестуванні, інш.

Значна частина людей творчих, або звільнились, або працюють «без привілеїв» - творчі люди не в пошані в цій школі.

Що чекає навчальний заклад за декілька років, можна тільки передбачати? Про негативи в роботі керівника школи, неодноразово наголошувалось керівництву відділу освіти Туркіської РДА. Відповідь була одна: «Звільнимо до 1-го вересня», але нічого не змінювалось…

На сьогоднішній день ситуація загострюється. Значна частина громади, яка не хоче миритись з подібними фактами бездіяльності, налаштована на доведені справи до логічного завершення – заклад повинна очолити людина творча, здатна виконувати на відповідному рівні завдання, які стоять перед школою, здатною зберегти її традиції, зберегти школу та селище, адже школа повинна бути центром розвитку громади.

Якщо дане звернення містить більш інформаційний характер, то в подальшому будуть відбуватись звернення в різні інстанції, відповідно, будуть залучені і контролюючі органи – для них також знайдеться робота.

Для інформації. Розпорядженням голови Турківської районної ради, створена тимчасова депутатська комісія з метою вивчення питань, пов’язаних з організацією роботи в садочку, який працює при Боринському НВК.

Богдан А. Комарницький, голова постійної депутатської комісії з питань інвестиційної політики, розвитку економіки громад, майна районної комунальної власності, член президії районної ради

Ігор І. Маркін, член президії Турківської районної ради.


Прим.: Лист поширюється в громаді смт.Бориня. Збираються підписи.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 4768 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1151 2 3 4 5 »
0
115 lovalova   (29.10.2014 20:06)
Дуже все цікаво . І про Лозюка і про Комарницького.Але зі школою дійсно великі проблеми. Я заступлюсь за Лозюка бо як подарунки на Миколая то добрий депутат,як відстоювати село від вітряків від закриття лікарні то молодець. А як шо хтось має особисту неприязнь то всі ми не ангели.Це людина яка має слово. А школу потрібно РЯТУВАТИ!!!!!!!!!! І це факт.

0
112 Міха   (04.08.2013 02:38)
Чи мають право депутати селищної ради виганяти з своєї сесії депутата районної ради ?

0
114 Марія(M_Pypenkeviq)   (13.08.2013 22:13)
мають....

0
111 Admin   (02.08.2013 23:43)
Надійшло вже 3 скарги.
Останнє китайське попередження всім учасникам


Шановні учасники дискусії !

Звертаю Вашу увагу на те ,що з часу заснування нашого сайту тут існують ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ НА САЙТІ.

Переконливо рекомендую ознайомитися з правилами та в подальшому їх не порушувати.

0
110 боринчанка   (02.08.2013 17:41)
Рідна школа

0
109 Вася   (02.08.2013 10:26)
Бориня прогресує,там народився чесний лісник який знає що таке мораль,совість,честь.

2
108 Lisnuk   (01.08.2013 22:29)
Пекло: стоять три казани і в них варяться грішники. ідуть два чорти і перевіряють як іде процес. приходять до першого і питає один іншого: тут хто вариться що так сильно охороняють . тут варяться жиди тому і посилена охорона бо якщо один вилізе то витягне всіх. приходять до другого. а тут хто??? тут москалі, їх охороняти не дуже треба але вони можуть втекнути. приходять до третього, а третій казан ніхто не охороняє....в чому справа питає старший чорт???, а тут варяться Боринці, їх не потрібно охороняти бо вони самі не дадуть нікому вилізти. Шановне товариство!!!, коли людина помирає то про неї говорять як вона прожила своє життя, що доброго зробила для сімї, для громади і т.д. А коли нема про що розказувати то люди мовчать. Бо про мертвих або добре або нічого. Так давайте кожен із нас станемо перед зеркалом і запитаємо себе що про нас будуть говорити, що ми доброго зробили. чи будуть мовчати............

1
106 Lisnuk   (01.08.2013 19:06)
Що за питання....чим бандит може займатися.

1
105 ГГГГГГГ   (01.08.2013 18:54)
Пан Роман правильно зазначає!!!! Лозюк нищить своїх конкурентів, але яким чином? Скільки бідонів горілки пішло на його передвиборчу кампанію? Він думає, що за самогон та гроші можна купити все- в тому числі і диплом. П.Лозюк, який же ви закінчували вуз і чим займаєтесь насправді-що ви такий "розумний"?!!!!!!!!

0
107 Марія(M_Pypenkeviq)   (01.08.2013 21:16)
ви шановне панство теж біля цього бідона тяжко робили свій вибір,раз впевнені  що був бідон..?

2
104 Victor   (01.08.2013 17:41)
«Чому бідні обирають багатих?»

Щоб багаті стали ще багатшими, а бідні – ще біднішими. Це багатовікова стійка традиція. Там, де вона порушується, й бідні вибирають бідних, багатих підіймають на вила. Для того, щоб зберегти свої ребра, багаті доводять грішми, що вони мудріші від бідних, а оскільки бідніших перед виборами добряче споюють, й вони втрачають зв'язок з розсудком, то їм і здається, що багаті мудріші. Коли ж протверезнуть, то відразу ж бачать, що багаті дійсно таки мудріші. Є файне прислів’я: «Чому бідний - бо дурний. А чому дурний – бо бідний». До цього й анекдот: «Спіймав бідняк золоту рибку. От за свою волю вона й обіцяє йому виконати єдине його бажання. Дядько й каже: «Щоб я став розумним». «Добре, - відповіла рибка, - хай буде по твоєму». Відпустив бідолашний рибку в море, а за мить подумав: «Ну й дурень же я був»».

0
103 Ігор   (01.08.2013 14:51)
Чому бідні обирають багатих?

1
102 Lisnuk   (01.08.2013 13:01)
п. Роман, цікаву думку ви висловили про Лозюка, правда не розумію навіщо йому це треба???. Наскільки я знаю Богдан Андрієвич програв йому вже третій раз.

-1
101 Роман   (31.07.2013 22:37)
Лозюк нищить своїх конкурентів в Борині.Богдан так просто не здається.Він може програти битву та виграти війну. Всі прекрасно розуміють стан "чудової" турківської районної освіти. Відділ освіти громотно листа відписати не вміє, а тому і покриває свої педпрацівників.Проблема порушена правильна.Батьки не повинні платити репититорам за те, що повинен був зробити вчитель у рідній школі. Діти стали заручниками звичайного політиканства директорів шкіл.Методист відділу освіти в сільській школі на нараді розказує, яка у нас погана влада у районі.В той самий час він являється працівником тої самої адміністрації. Працювати в адміністрації і кричати, що ваше начальство бездарне - анекдот нашої держави.

3
100 Віктор   (31.07.2013 21:39)
Пане Газдо.Розкажіть громаді,як ви *допомагали*директорам*,тим,яких тепер називаете заслуженими і талановитими!

-1
99 Не підкупний журналіст   (31.07.2013 18:07)
Дорогі жителі с.Бориня,ми з Вами прекрасно знаємо,що насправді п.Богдан зробив для села набагато більше ніж Всі Ви пустими балачками і провокаційними коментарями в його сторону!!!В нашому меньталітеті завжди переважає заздрість за те що ми самі зробити не можемо.Задумайтеся - за що ви його звинувачуєте? Можливо насправді краще йому стати деректором школи,щоб нарешті припинити бардак у навчальному закладі на який жаліються самі діти. Я впевнена,що Ваші діти вчилися в цій школі і Вам не одноразово доводилося йти до шкільних працівників щоб узгоджувати,всі ми знаємо яким способом,проблеми в їх навчанні. Чому з інших шкіл діти не хочуть навчатися в БЗОШ? А все тому що рівень навчання залежить від кількості грошей заплачених за атестати і медалі. Зробіть ремонт,підніміть рівень кваліфікації вчителів і поясніть їм що між дітьми з різних сіл і боринськими різниці немає бути,всі діти мають рівні права на навчання і солідарне відношення до себе.

3
97 Salomea   (30.07.2013 23:09)
Сума слів в твоїх коментах перевищує всі інші, що є доказом, що ти забалакуєш питання. Маєш інтерес? Маєш.І цей інтерес полягає в бажанні загарбати щось конкретне у школи. Не ти це будував, не тобі це привласнювати. Умови, в яких знаходиться садок, є просто неприйнятними і розвитку дошкільництва не сприяють. Не може бути в тому ж приміщенні апріорі аптеки і забігайлівки.Тобі це, Богдане, має бути зрозуміло.

0
95 Provokatorr   (30.07.2013 16:37)
101 коментар це напевне рекорд

0
96 Жителька:)   (30.07.2013 21:23)
А давайте запросим сюди пару троллів,вони в хвилину 200 коментарів накидають:) :D

1
94 сусід   (30.07.2013 13:46)
благими намірами вимощена дорога в пекло

-1
93 Lisnuk   (30.07.2013 13:14)
Шановне товариство!!!, залиште в спокої п. Богдана, він так багато зробив для громади і зараз пропонує цікаві речі а ви просто його не розумієте...

0
92 сусід   (30.07.2013 12:25)
Кормарницький просто хоче стати директором школи або училища

0
98 Жителька:)   (31.07.2013 09:06)
 :blahblah:

1
91 Lisnuk   (29.07.2013 23:38)
класно вам всім "жителька" дала перцю...молодець!!!!!!. але цікаво чому про третього Боринського депутата так мало пишуть................

1-20 21-40 41-60 61-80 81-98
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.