Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска » 2013 » Серпень » 31 » ОПРИЛЮДНЕНО ПІДСУМКИ XVII БОЙКІВСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ МИРОНА УТРИСКА
31.08.2013 (19:53)  

   ОПРИЛЮДНЕНО ПІДСУМКИ XVII БОЙКІВСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ МИРОНА УТРИСКА

Виступає Марія Маринець

На презентацію в м.Турка щороку приїжджають творчі люди, щоб зустрітися із відомими по конкурсах імені Мирона Утриска авторами та показати свою творчість.

Сімнадцятий Бойківський літературно-краєзнавчий конкурс імені Мирона Утриска теж не став винятком.

Традиційно, 30 серпня, в день народження Мирона Утриска проводиться презентація конкурсу названого в його честь.

З різних регіонів України із 146 конкурсантів на презентацію зібралася значна частина, а також гості та члени журі.

Об 11 год. народний музей «Бойківщина» приймав гостей, як і сімнадцять років тому, де вперше проводився конкурс. Тоді , в 1997 році було всього 18 учасників.

Після відвідин музею, конкурсанти та гості вирушили на Майдан Шевченка. Тут відбулося поетичне віче «Вінок Кобзарю». Своїми думками та емоціями поділилися поети, зокрема вчителька з с.Орява Сколівського району Марія Маринець, філолог з Калущини Ростислав Михайловський, вчителька з м.Борщів Тернопільської області Леся Любарська, лікар з м.Дрогобич Василь Гірчак та інші. Вів поетичне віче Михайло Вагіль, заступник міського голови, заступник голови оргкомітету XVII конкурсу ім. М.Утриска.Виступає Леся Любарська (м.Борщів Тернопільської обл.)


Виступає Ростислав Михайлов- ський (с.Негівці Калуського р-ну Івано-Франківської обл.)


Виступає Мирослава Головецька (м.Самбір Львівської обл.)


Виступає Василь Гірчак (с.Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл.)


Зі вступним словом - Голова оргкомітету конкурсу Віра Бончук


Лауреат конкурсу Мирослав Калагурський (м.Львів)

В актовому залі музичної школи проходить наступна частина офіційного заходу: підсумкове засідання та презентація конкурсу. Його відкрила голова організаційного комітету конкурсу ім.М.Утриска Віра Бончук. Вона виступила з доповіддю, яку подаємо далі. Дипломи і грамоти конкурсу вручав Петро Косачевич, голова робочої групи Світового Конґресу Бойків, голова президії громадського товариства «Бойківщина ХХІ століття».

На презентації були представники творчих об’єднань та організаційного комітету, зокрема, Іван Костюк з смт. Міжгір’я Закарпатської області, Ігор Дах з м.Червогоград, Ярослава Павличко з м.Львів, Богдан Ладанай з м.Самбір, Василь Касперевич з м.Старий Самбір, Романна Шимін з м.Дрогобич.

За матеріалами XVII Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска готується Вісник «З вершин і низин» №10.

Творчі доробки конкурсантів висвітлюватимуться також на сайті «Турка – перлина Карпат»: turka.at.ua .Лауреат конкурсу Наталя Кляшторна (м.Київ)


Лауреат конкурсу Юрій Леськів (м.Самбір Львівської обл.)


Лауреат конкурсу Ярослава Павличко (м.Львів)


Лауреат конкурсу Марія Проко- пець (м.Добромиль Старосамбір- ського р-ну Львівської обл.)


Лауреат конкурсу Василь Сто- ронський (м.Дрогобич Львівської обл.)


Лауреат конкурсу Іван Чонка (м.Тернопіль)

Доповідь Віри Бончук, голови організаційного комітету XVII Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска

Вельмишановне товариство!

Дозвольте від організаційного комітету XVII Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска привітати вас з сьогоднішньою подією – презентацію конкурсу!

Мені доручені функції організаційні та бібліографічні, що я, як всі наші активісти – члени організаційного комітету та члени журі виконуємо добровільно, на громадських засадах. Кожен з нас вкладає свої знання і вміння в те, щоб згідно з положенням літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска здійснювати основну мету його, а саме: збір нових матеріалів про Бойківщину, зустріч творчих особистостей краю, аматорів, сприяння краєзнавчій, дослідницькій роботі про Бойківщину, популяризація отриманих матеріалів.

Ім’я Мирона Утриска (1908-1988) – відомого громадського і політичного діяча, довголітнього голови товариства «Бойківщина», редактора «Літопису Бойківщини», який тривалий час жив і працював в м.Турка, ось уже сімнадцятий раз зібрала творчі сили, які зголосилися до нашого конкурсу і подали свої роботи.

В XVII конкурсі ім.М.Утриска взяли участь 146 чоловік, вони подали на розгляд журі 214 праць: книг, окремих друкованих досліджень.

Оцінювали роботи 14 членів журі, зокрема: науковці Василь Футала, Марія Зубрицька, Мирон Яким, Теодор Порада, Ярослав Коцур, а також наші активісти: Богдан Ладанай, Василь Касперевич (журналісти), вчителі Катерина Гоголевська, Марія Михайлишин, Дарія Лесик, Степан Бриндак, Олег Тимчак, медичні працівники Кароліна Писанчин та Оксана Павлик. Журі працювало в секціях: літературній, історико-краєзнавчій та мистецько-етнографічній.

Особливістю нашого конкурсу є те, що робота кожного конкурсанта оцінюється . Оцінки такі: лауреати, дипломанти І-ІІІ ступенів. Грамотами нагороджуються конкурсанти, які подали недостатньо матеріалу.

З приємністю відзначаю, що дипломами лауреатів сьогоднішнього конкурсу нагороджується 12 учасників. Про них хочеться розповісти окремо.Нагороджується поетеса, лікар-ентомолог, член робочої групи «Світового Конґресу Бойків» Оксана Павлик (м.Турка Львівської обл.)


Виступає Віра Турик


Виступає Степан Химин


Секретар товариства «Бойківщина» США та Канади Марія Камінська


Біля виставки творів лау- реатів конкурсу Голова оргкомітету Віра Бончук


Під час віча «Вінок Кобзарю» на Майдані Шевченка

Петро Вербоватий з м.Самбір Львівської області. Пройшовши майже дев’яностолітній шлях, він виробив чітку життєву позицію, якої дотримується неухильно. Учасник Великої Вітчизняної війни, більшість свого життя присвятив навчанню підростаючого покоління англійської мови. Він і тепер, в поважному віці має своїх учнів. Петро Климович – учасник XIII, XIV, XV, XVI конкурсів ім. М.Утриска. На XVIІ конкурс подав 8 власних книг, присвятивши їх важливим для нашої держави темам – утвердженням незалежності України, укріплення самосвідомості українців. Про це свідчать назви книг: «Діти потребують не лише батьків, а й Батьківщини, за яку вони обопільно відповідальні», «Божа й людська сутність явища українського національного патріотизму», «Хресна дорога української церкви», «Любов і справедливість поруч». То ж думка членів журі була одностайною – заслуговує автор звання лауреата XVIІ конкурсу ім. М.Утриска.

Роксолана Данчин теж з м.Самбір. Вона довгі роки очолює історико-етнографічний музей «Бойківщина», її ім’я – серед фундаторів та розбудовників цього культурного закладу. Зберігаючи надбання попередніх поколінь, нею було здійснено перевидання часопису «Літопис Бойківщини», який складав передрук виданих в Самборі чисел 3-6 за 1934/35 рр. та чисел 7-9 за 1936/37 (книг №2, 3). Перша книга (ч.1-2) за 1931-33 роки була представлена на XI конкурсу ім. М.Утриска в 2007 році. Автором вступної статті та упорядник теж була Роксолана Динчин. Як упорядник книг «Літопис Бойківщини» їй на XVIІ конкурсі присвоєно звання лауреата.

Мирослав Калагурський – не новачок в наших конкурсах. На XV конкурсі він, як автор 4 книг був визнаний лауреатом. Ще 2 книги представлені ним на XVI конкурс. Це повісті і вірші. На XVIІ конкурс подав збірку романів «Оленчина доля – Дві Ірини- Слава борцям» та роман «Рада». Журі високо оцінило ці твори, визнавши автора лауреатом.

Наталя Кляшторна – журналіст, етнолог. Читачам наших вісників «З вершин і низин» знайомі її твори з XI, XІV, XVІ конкурсів. В видавництві «Свічадо» вийшла книга «Слово про бойка»(2012р.). Оригінальна книга-фотоальбом «Розсіяні в степах», де авторка продовжує тему про жителів нашого краю, виселених з прадавніх українських земель на різні території. Книга надрукована українською, англійською, польською мовами, кольоровим друком в м.Івано-Франківську, видавництво «Лілея», 2013 рік.

Вразила об’ємом книга, яку видала Конфедерація Українських Пластових Організацій, Пластова Булава. Книгу подав на конкурс головний редактор альманаху, автор багатьох статей в ній Юрій Леськів. Це видання – альбом на 888 сторінок, координати видання: міста Нью-Йорк – Торонто – Львів, 2012 рік. Назва книги – «Альманах. 100-ліття «Пласту». Минуле і сьогодення постає перед читачем на сторінках цієї монументальної книги. Знаходимо відомості і про Мирона Утриска (с.582), який до кінця свого життя був курінним пластовим сеньйором з осідком в м.Філядельфії, США. З гімназійних літ він виховувався у Львові в «Пласті».

В народному музеї «Бойківщина» м.Турка як спогад про цю діяльність Мирона Утриска – фотографія групи пластунів з Львівської академічної гімназії (орієнтовно 1918-20рр.), серед яких Мирон Утриско, а також пластунська сорочка п.Мирона з емблемами «Пласту», переслана нам бл.п. Галиною Утриско. Нагороджений Мирон Утриско пластовою відзнакою – срібним орденом Юрія Змієборця. То ж не випадково лауреатами XVIІ конкурсу ім. М.Утриска став Юрій Леськів. За вагомий особистий вклад в створенні цієї книги до 100-літтнього ювілею «Пласту».

Оксана Маковець живе з 1996 р. в США (виїхала по Ґрін-карті). Народилася в с.Карпатське на Турківщині Львівської обл. Живучи та працюючи в Києві, писала поезію. Видала її вже будучи в США. Продовжує творчість і за океаном: пише вірші, пісенні тексти, поетичну прозу. Редагує і видає журнал «Верховина». На XVIІ конкурс ім. М.Утриска подала 6 книг та 8 номерів журналу. За книгу «Вірші особливого літа», «Вічність у порах року», «А калина цвіте» та «Нові пісні для тебе, Україно» - Оксана Маковець одноголосно визнана лауреатом.


Виступає Голова правління ВГТ «Бойківщина XXI» століття та робочої групи «Світового Конґресу Бойків» Петро Косачевич; в президії: перший ряд – Михайло Вагіль, Василь Комарницький, Кароліна Писанчин, Марія Камінська, Катерина Гоголевська, Дарія Лесик; другий ряд – Василь Касперевич, Богдан Ладанай, Оксана Павлик.

Ярослава Павличко досліджує давнє українське малярство в Національному музеї ім. Андрея Шептицького. Член Спілки письменників України, лауреат багатьох престижних премій. Подано нею на XVIІ конкурс ім. М.Утриска 5 книг поезій показують читачам авторку як людину тонкої вразливої душі, знавця стародавнього мистецтва. За книги «Вибране», «Титла і мідь», «Хоругви днів непроминальних» поетесі дано найвищу оцінку лауреата.

Іван Паламар на XV конкурсі ім. М.Утриска був визнаний лауреатом за дослідження творчості Володимира Шагали. В №8 (обидва номери) Вісника «З вершин і низин» друкувався обширний матеріал з книги. Цьогорічний вклад автора – дослідження про отця Северіяна Гнатюка (2012) та попередніх років видання книги про о.Юрія Кміта. Іван Васильович має великий досвід історика, досліджуючи минувшину нашого краю. Цьому сприяла і робота в Львівському музеї історії і релігії, і як голови правління благодійного фонду «Духовні діячі».

Марія Прокопець – вчителька, поетеса і композиторка, авторка книг «Саліна», «Небо не мовчатиме», «Слово про Нижанковичі», а також книжок для дітей. Цього разу дослідниця подала на конкурс книгу «Світло душі родини Левицьких», що вийшла в серії «Події і люди»Літопису УПА. Живучи в м.Добромиль Старосамбірського р-ну Львівської обл., Марія Андріївна зуміла зібрати обширний матеріал про жертовність членів родини Левицьких, дослідити їх життєвий шлях та показати вклад кожного в історію не лише України, але й інших держав. Книга цікаво ілюстрована, достойно вміщеного матеріалу. Як і попередній автор, Марія Прокопець була визнана лауреатом XV конкурсу ім. М.Утриска. Це звання журі присудило авторці і на XVIІ конкурсі.

Василь Сторонський виростав в музичній родині на Дрогобичі. Працював з школярами, а також в муздрамтеатрі. І писав музику. Видавав книги: «Калинова повінь», «Іду до тебе», «Берег любові», «Лебеді кохання». Читачі мали можливість ознайомитися з його творами в наших Вісниках XIV, XV, XVI конкурсів ім.М.Утриска. Диплом лауреата поет і композитор отримує за книги «Музика літа», «Другий поверх» та «Поховайте мене в вишиванці», яку він видав в авторстві з Анатолієм Власюком.

Оксана Тебешевська (Бойко) проживає в селі Голинь Калуського р-ну Івано-Франківської області. Вчителька, поетеса, дослідниця, керівник обласного літературного об’єднання. На її рахунку – понад 100 нарисів, статей, десятки книг. Авторка брала участь в наших конкурсах ще тоді, коли не видавався Вісник «З вершин і низин» і лише в № № 2,3 IX конкурсу читачі мали можливість прочитати її вишукані вірші. Цього року поетеса і дослідниця надіслала 6 книг. Книги «Розлуння», «Любові цілюще джерело», «Про що мовчить Михайлова скрипка» високо оцінені журі, а їх авторка Оксана Тебешевська отримала диплом лауреата XVІІ конкурсу ім. М.Утриска.


Велика увага учасників презентації прикута до виступів конкурсантів.

З концертом виступає колектив смт.Підбуж під керівництвом Софії Пікунець.

Іван Чонка народився на Закарпатті, живе і працює в місті Тернополі. Доцент кафедри хірургії медуніверситету, кандидат медичних наук і , крім того, заслужений винахідник України. В нашому конкурсі бере участь вперше. Його книга «Коли я приїжджаю у Карпати» насичена не лише поезією, але й етнографією, атнологією. В ній проявляється Іван Іванович як лікар, готовий зцілювати порадами не лише тіло, але й душу. Дуже символічно, що в горах Карпатах, в яких виростав автор, оцінили книгу найвище – дипломом лауреата.

Дипломами І ступеня відзначені 37 конкурсантів, дипломами ІІ ступеня – 59, дипломами ІІІ ступеня – 18.

Не всі, на жаль, можуть отримати дипломи власноручно. Одні - через хворобу, хтось – через відстань. А ще 7 наших учасників відійшли в інший світ. Як пише наша конкурсантка Світлана Дицьо в одній посвяті: «Ти ідеш тепер небесним лугом, білий пух здуваючи з хмарин». А можливо, вони , як і Мирон Утриско, на тій вічній ватрі дивляться незримо на нас з висоти. Це - Марія Ващишин, Калина Гніпа, Григорій Дем’ян, Володимир Криськів, Дмитро Мись, Ілля Мотреску, Євген Титикайло. Їх дипломи ми передамо родині або в краєзнавчі музеї. А ще відобразимо на сторінках Вісника «З вершин і низин» їхні твори. Про Євгена Титикайла наша відома поетеса Ольга Яворська писала:

«Здобувають багатства нетлінні,

Щоб не дати прекрасному вмерти,

Вірні правді трудяги незмінні –

Провінційні поети.»

На Бойківщині, яка на західному краєчку України, живуть люди творчі, що люблять свій край, а тому наш конкурс дає ще одну можливість їм зустрітися, познайомитися, пізнати їх думки і сподівання.

А досвід української діаспори, яку представляв Мирон Утриско, показує, що не потрібно чекати, коли хтось нас організує і підтримає, а організуватись самим, творячи ту неповторну ауру, здатну духовно укріпити наш народ, наше суспільство. І нехай в цьому нам допоможе Господь!

ПОСТАНОВА

організаційного комітету XVIІ Бойківського літературно-краєзнавчого

конкурсу імені Мирона Утриска

від 30 серпня 2013р. м. Турка.

В XVIІ Бойківському літературно-краєзнавчому конкурсі імені Мирона Утриска, який тривав з 30 серпня 2012р. по 10 серпня 2013р. прийняли участь 146 авторів. Подано на розгляд журі 214 книг, авторських підбірок, досліджень.

13 серпня 2013р. журі засідало в такому складі:

ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА СЕКЦІЯ:

Голова:

Футала Василь Петрович – доктор історичних наук, доцент, м.Дрогобич Львівської обл.;

Секретар:

Касперевич Василь Миколайович – журналіст, м.Старий Самбір Львівської обл.;

Члени:

Михайлишин Марія Михайлівна – вчитель, м.Турка Львівської обл.;

Порада Теодор Михайлович – кандидат с/г наук, м.Турка Львівської обл.

ЛІТЕРАТУРНА СЕКЦІЯ:

Голова:

Коцур Ярослав Степанович – кандидат педагогічних наук, директор обласної бібліотеки для юнацтва, м.Львів;

Секретар:

Гоголевська Катерина Василівна – вчитель української мови та літератури, м.Турка Львівської обл.;

Члени:

Зубрицька Марія Іванівна – кандидат філологічних наук, доцент, м.Дрогобич Львівської обл.;

Ладанай Богдан Антонович – журналіст, м.Самбір Львівської обл.;

Лесик Дарія Львівна – вчителька, член президії ВГТ «Бойківщина XXI століття», м.Турка Львівської обл.;

Писанчин Кароліна Степанівна – голова Союзу українок, м.Турка Львівської обл.;

Тимчак Олег Гаврилович – вчитель, м.Самбір Львівської обл.;

Яким Мирон Богданович - кандидат філологічних наук, доцент, м.Дрогобич Львівської обл.;

ЕТНОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ:

Голова:

Бриндак Степан Васильович – вчитель, художник, м.Турка Львівської обл.;

Секретар:

Павлик Оксана Василівна – лікар-ентомолог, член робочої групи Світового конґресу бойків, м.Турка Львівської обл.

Врахувавши оцінки журі, організаційний комітет

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Лауреатами XVІI конкурсу ім. М.Утриска визнані наступні учасники:

Петро Вербоватий (м.Самбір Львівської обл.) - за книги національно-патріотичної тематики;

Роксоляна Данчин (м.Самбір Львівської обл.) – як упорядник книг «Літопис Бойківщини»;

Мирослав Калагурський (м.Львів) - за книги «Оленчина доля.Дві Ірини.Слава борцям» та «Рада»;

Наталя Кляшторна (м.Київ) - за книги «Слово про бойка» та «Розсіяні в степах»;

Юрій Леськів (м.Самбір Львівської обл.) – як головний редактор книги «Альманах. 100-ліття «Пласту» та автор статей з історії «Пласту»;

Оксана Маковець (Вірджінія, США) - за книги «Вірші особливого літа», «А калина цвіте…», «Вічність у порах року»;

Ярослава Павличко (м.Львів) - за книги «Хоругви днів непроминальних», «Титла і мідь», «Вибране»;

Іван Паламар (м.Львів) - за книги «О.Юрій Кміт», «Юрій Кміт і сучасність», «Отець Северіян Гнатюк, василіянин»;

Марія Прокопець (м.Добромиль Старосамбірського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Світло душі родини Левицьких»;

Василь Сторонський (м.Дрогобич Львівської обл.) - за книги «Музика літа», «Другий поверх» та «Поховайте мене в вишиванці»;

Оксана Тебешевська (с.Голинь Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) - за книги «Розлуння», «Любові цілюще джерело», «Про що мовчить Михайлова скрипка»;

- Іван Чонка (м.Тернопіль) – за книгу «Коли я приїжджаю в Карпати».

2. Дипломантами I ступеня XVІI конкурсу ім. М.Утриска визнані наступні учасники:

Михайло Арендач (с.Плав’є Сколівського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Село Плав’є: погляд крізь віки»;

- Йосип Білик (м.Самбір Львівської обл.) - за книги «Сонячні терени»;

Василь Білич (м.Хуст Закарпатської обл.) - за книгу «Земне долаючи тяжіння»;

Галина Верес (м.Стрий Львівської обл.) – як упорядник книги «Стрий: дати, події, факти, імена»;

- Валерій Височанський (м.Варшава Польща) – як автор пісенної підбірки «Де Дністра вітає Стрий»;

- Ігор Дах (м.Червоноград Львівської обл.) - за книги «Чар-зілля», «На струнах Душі»;

Григорій Дем’ян (посмертно) (м.Львів) - за книгу «Український повстанський фольклор»;

Світлана Дицьо (м.Самбір Львівської обл.) - за книгу «Камертон»;

Мирослав Дочинець (м.Мукачеве Закарпатської обл.) - за книги «Многії літа. Благії літа»;

Олесь Дудин (м.Ходорів Львівської обл.) - за книгу «Всевишній Космос»;

Роман Залокоцький (м.Самбір Львівської обл.), Олексій Угнівенко (м.Волноваха Донецької обл.) - за книгу «Фортуна»;

Петро Зборовський (м.Турка Львівської обл.) - за книгу «Бойківські латканки»;

Петро Кицун (м.Стара Синява Хмельницької обл.) - за книгу «Штрихи життя і роздуми»;

Володимир Криськів (посмертно) (м.Стрий Львівської обл.) – за книгу «Служба безпеки ОУН-УПА»;

Василь Лаба (м.Львів) - за книгу «Історія села Берестяни»;

Богдан Ладанай (м.Самбір Львівської обл.) - за книгу «Вікторини плюс…»;

Зіновія Лисак (м.Львів) - за книгу «У пошуках Світла»;

Галина Лісовецька-Пановик (м.Львів) - за книги «Падолист», «Розкрилля»;

Леся Любарська (м.Борщів Тернопільської обл.) - за книги «Причастя», «Інакше жити він не вмів», «Ангел кохання»;

Зеновій-Тарас Масний (м.Львів) - за книгу «Чудовий світ. А ми ?..»;

Петро Матій, Василь Білич (м.Хуст Закарпатської обл.) - за книгу «Палай, любове, без кінця»;

Ігор Нижник (м.Борислав Львівської обл.) - за книги «Ліра», «Дзвін», «Свіча» ;

Марта Ониськів, Ганна Книш, Дарія Мельник (м.Калуш Івано-Франківської обл.) - за книгу «Пісні бойківського села Петранка»;

Стефанія Пахольчук (с.Страшевичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Боришківці мої»;

Дарія Петречко (м.Івано-Франківськ) - за книгу «Вишивані скарби Бойківщини»;

Олег Підківка (м.Самбір Львівської обл.) – за книги «Після довгих років забуття», «Пам’яті митців», «Євген Вахняк»;

Володимир Пішко (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Відкарбоване»;

Ніна Полив’яна (м. Прилуки Чернігівської обл.) – за книгу «Кумедна плутаниночка від Ніни Полив’яної;

Любов Рудавська-Вовк (м.Самбір Львівської обл.) – як упорядник книги «Зоряне суцвіття»;

Марія Сербін (м.Калуш Івано-Франківської обл.) - за книгу «Зі мною»;

Оксана Шалак (м. Київ) - за книгу «Сім високих небес», «Молитва про сад»;

Михайло Швед (м.Київ) – за книгу «Спаський та Лаврівський монастирі – осередки духовності й культури в Галичині»;

- Ольга Яворська (с. Тур’є Старосамбірського р-ну Львівської обл.) - за книги «Відлуння: щоденникові записи, поезія».

3. Дипломантами II ступеня XVIІ конкурсу ім. М.Утриска визнані наступні учасники:

Іван Бедек (м.Хуст Закарпатської обл.) - за книгу «Пісні світанкових гір»;

Марія Буришин-Ледчак (с.Репинне Міжгірського р-ну Закарпатської обл.) - за книгу «Бескиде зелений»;

Володимир Бухонок (с.Кожичі Яворівського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Сум’яття почуттів»;

Микола Бучко (м.Чернівці) - за книгу «Пророк або остання ніч Тараса Шевченка»;

Марія Ващишин (посмертно) (м.Стрий Львівської обл.) – як упорядник книги «Лука Данкевич»;

Уляна Вовчанчин (м.Старий Самбір Львівської обл.) - за поетичну підбірку «Мереживо миттєвостей»;

Юрій Гарник (с.Раневичі Дрогобицького р-ну Львівської обл.) - за книгу «І радість, і журба»;

Оксана Гентош (м.Львів) - за серію статей історико-краєзнавчої тематики;

Ярина Головецька (м.Самбір Львівської обл.) - за книги «З Ісусом в серці» та «Презентація картин»;

Марія Гриник (с.Медвежа Дрогобицького р-ну Львівської обл.) - за книгу «А спогади – мов застиглі сльозини»;

Андрій Грущак (м.Борислав Львівської обл.) - за книги «Трафунки», «Сірко»;

Галина Жубіль-Книш (м.Дрогобич Львівської обл.) - за книгу «Узагальнювальні асоціативні схеми на уроках мови»;

Ольга Кіс (с.Ясенівці Золочівського р-ну Львівської обл.) - за книги «Спів німої хористки», «Тривання таїни»;

Володимир Ковалик (м.Чікаго США) - за книгу «Любов і хрест – тернові квіти»;

Наталія Корнута (с.Дубове-Михальча Сторожинецького р-ну Чернівецької обл.) - за підбірку поезій «Пресвята Українонька»;

Віра Копчак, Юрій Копчак (м.Трускавець Львівської обл.) – як упорядники книги «Старосамбірщина – край історичних пам’яток та мальовничої природи»;

Юліана Ярема (м.Старий Самбір Львівської обл.) - за дослідження «Стара Самбірляндія»;

Тетяна Лемешко (м.Українка Київської обл.) - за книгу «Душа замість мене» та «Полиновий сон»;

Омелян Леськів (м.Самбір Львівської обл.) - за книгу «Каденція»;

Роман Любко (м.Долина Івано-Франківської обл.) - за книгу «Силою молитви»;

Надія Матвіїв-Таранова (м.Сокаль Львівської обл.) - за поетичну підбірку «Найдорожче»;

Дмитро Мись (посмертно) (с.Ясениця Турківського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Дороги-доріженьки»;

Ростислав Михайловський (с.Негівці Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) - за книгу «Дорога до Храму Слова»;

Ростислав Михайловський, Сергій Андрущак (м.Калуш Івано-Франківської обл.) - за книгу «Калуш весняний»;

Ілля Мотреску (посмертно), Марія Гулей (с. Банилів Підгірний Сторожинецького р-ну Чернівецької обл.) - за книгу «Гімн Карпатам»;

Василь Мушка (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) - за книгу «Твою сльозу вимірюю в каратах»;

Іван Ніточко (м.Одеса) - за книгу «Рідному краю»;

Ольга Пенюк-Водоніс (м.Сокаль Львівської обл.) - за книги «Країна дитинства», «У пошуках веселки»;

Віра Перегіняк (с.Новиця Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – задослідження історії с.Новиця;

Ірина Перелом (м.Борислав Львівської обл.) - за краєзнавчі дослідження міста Борислав;

Богдан Перун, Наталія Шевчук (м.Самбір Львівської обл.) - за книгу «Історія світу у цікавих фактах»;

Василь Пилипчинець (смт. Міжгір’я Закарпатської обл.) - за книгу «Родзинки глибинки»;

о.Миколай Пишкович (м.Борислав Львівської обл.) - за книги «Щасливе життя з Богом»;

о.Ярослав Пишкович (с.Новий Кропивник Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Правда, в яку важко повірити»;

Любомира Підківка (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за книгу «Не цурайся пісні»;

Софія Пікунець (смт.Підбуж Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – як упорядник книг «Світлиця» та «А слово Боже живе й діяльне»;

Ганна Плечій (с.Головецько), Одарка Скільська (с.Тухолька Сколівського р-ну Львівської обл.) - за книгу «З полум’я – у вогонь…»;

Віра Політаєва (м.Самбір Львівської обл.) – за книги «Нехай свіча любові не згасає», «Очима дитини»;

Олександра Приходько-Возняк (смт.Глибока Чернівецької обл.) – за книгу «Жаринки серця»;

Ярослав Пузич (м.Славута Хмельницької обл.) – за дослідження «Музика – найкращі ліки для душі»;

о.Орест Рубель (с.Плугів Сокальського р-ну Львівської обл.) – за книги «Подарована чаша», «Зцілення ранами Христа»;

Галина Савчин (с.Уличне Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Творчий доробок Івана Филипчака як засіб патріотичного виховання школярів»;

Світлана Семанів (с.Хотин Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – за книгу «Голос Всесвіту»;

Оксана Сирко (смт.Підбуж Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Творіть добро»;

Елеонора Скіпор (с. Нижні Петрівці Сторожинецького р-ну Чернівецької обл.) - за книги «Від щирого серця» та «Дивовижний світ поезії»;

Вікторія Стасів (м.Львів) – за книгу «Вірші та витинанки юної львів’янки»;

Вікторія Тереля (м.Ужгород) – за книгу «Йосип Тереля – провідник релігійного дисиденства на Закарпатті»;

Євген Титикайло(посмертно) (м.Борислав Львівської обл.) – за книгу «Часослов – 2»;

Микола Турківський (м.Прилуки Чернігівської обл.) – за книгу «Сузір’я Катерини Білокур»;

Павло Федака (м.Ужгород) – за книгу «Відроджена «Просвіта»: двадцять років на шляху державотворення»;

Василь Федько (смт. Оброшино Львівської обл.) – за книгу «На розкопках пам’яті»;

Іван Фриган (с.Колочава Міжгірського р-ну Закарпатської обл.) – за книгу «Поетичні твори»;

о. Ігор Цар (м.Львів) – за книгу «Нова євангелізація в Україні»;

Лілія Цінкевич (м.Дебальцево Донецької обл.) – за книгу «Пізнаючи білий світ»;

Наталія Шкоропаняк (с.Збора Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – за дослідження «Житейський іконостас або моє «портретування» минувшини рідної Збори»;

Теодор Шрамко (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Струни поезії мого серця».

4. Дипломантами III ступеня XVIІ конкурсу ім. М.Утриска визнані наступні учасники:

Василь Береза (с. Чаплі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) - за дослідження «З історії села Чаплі»;

Ігор Бованько (м.Старий Самбір Львівської обл.) - за книгу «З вірою у серці»;

Леся Гуняк (с.Медвежа Дрогобицького р-ну Львівської обл.) - за підбірку поезій «З молитвою до України»;

Василь Касперевич (м.Старий Самбір Львівської обл.) - за дослідження «Про що говорить прізвище людини»;

Павло Кобець (м.Вінниця) - за книгу «Любов у стилі ретро»;

Марія Лавер (с.Кіндратів Турківського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Подих осені»;

Емілія Лемко-Писанчин (смт.Бориня Турківського р-ну Львівської обл.) - за книгу «Наша церква»;

Василь Малета (смт.Міжгір’я Закарпатьскої обл.) - за книгу «Кроки до покаяння»;

Василина Малиш (с.Берегомет Вижницького р-ну Чернівецької обл.) - за поетичні підбірки «Невмирущі творці невмирущої мови»;

Марія Маринець (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.) - за поетичні підбірки «Серце віршами говорить» та «Через терен до зірок»;

Юрій Мартинюк (с.Боб’ятин Сокальського р-ну Львівської обл.) - за поетичну підбірку «Слід на землі»;

Оксана Павлик (м.Турка Львівської обл.) - за книгу «Чар-зілля з Карпат»;

Йосип Палятинський (м.Кіцмань Чернівецької обл.) - за дослідження «Іван Франко: я думав про людське братерство нове…», «Марко Черемшина і Сильвестр Яричевський - однодумці», «Мужня дочка Прометея»;

Василь Сигерич (м.Старий Самбір Львівської обл.) - за підбірку віршів «Нормально»;

Катерина Скипакевич-Хім’як (м.Старий Самбір Львівської обл.) - за дослідження «Кушнірство у Старім Самборі»;

Наталія Сушко (с. Опака Дрогобицького р-ну Львівської обл.) - за підбірку віршів «Жити для людей»;

Іван Тереля (с.Голятин Міжгірського р-ну Львівської обл.) - за дослідження про козаків Голятина;

- Степан Яким (м.Дрогобич Львівської обл. ) - за книгу «Момент істини».

5. Грамотами XVIІ конкурсу ім. М.Утриска за участь в конкурсі нагороджені:

Василь Гірчак (с.Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл.);

Калина Гніпа (посмертно) (Міжгірський р-н Закарпатської обл.);

Христина Дубленич (с.Залокоть Дрогобицького р-ну Львівської обл.);

Аліна Змійовська (с.Матків Турківського р-ну Львівської обл.);

Іван Костюк (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.);

Ярина Лапицька (с.Міженець Старосамбірського р-ну Львівської обл.);

Віталій Лужецький (с.Медвежа Дрогобицького р-ну Львівської обл.);

Олег Лужецький (с.Медвежа Дрогобицького р-ну Львівської обл.);

Андрій Нискогуз (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.);

Мар’яна Нискогуз (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.);

Йосиф Сірка (Онтаріо, Канада);

Петро Сов’як (м.Дрогобич Львівської обл.);

Василь Сольчаник (м.Старий Самбір);

Йосиф Сушинський (м.Самбір Львівської обл.);

Юлія Тетерюк (м.Ужгород);

Іван Фідик (м.Старий Самбір Львівської обл.);

Михайло Храпко (м.Старий Самбір Львівської обл.);

Олег Шимін (м.Дрогобич Львівської обл..);

Микола Янів (с.Стрільбичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.);

Віктор Яців (м.Стрий Львівської обл.).

6. Вручити лауреатам та дипломантам XVІІ конкурсу імені Мирона Утриска (п.1-4) дипломи, а згідно п.5 - грамоти.

7.Представлені на конкурс твори популяризувати через Вісник XVІІ конкурсу імені Мирона Утриска «З вершин і низин» та інші видання, а також усно.

8.XVIІІ Бойківський літературно-краєзнавчий конкурс імені Мирона Утриска провести 30 серпня 2014 року. Строк прийому робіт – до 10 серпня 2014 року.

9.Праці на XVIІІ конкурс імені Мирона Утриска приймає організаційний комітет за адресою: вул.С.Стрільців 17/1, м.Турка, Львівської області, 82500.

Голова організаційного комітету: Віра Бончук

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска | Переглядів: 5113 | Додав: Ruslan_Bonchuk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.