Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2013 » Вересень » 6 » За пільговими путівками в «Артеку» відпочили діти чиновників ??
06.09.2013 (17:17)

   За пільговими путівками в «Артеку» відпочили діти чиновників ??

Доповнено 15.09.13 - Турківський феномен
Доповнено 11.09.13 - відео ТСН
Доповнено 04.09.13 - За махінації з сирітськими путівками на Львівщині покарали шість чиновників
Доповнено 23.08.13 - «ЛИПОВІ» ДОВІДКИ
Доповнено 17.08.13 - На Львівщині підробили меддовідки, щоб діти безплатно відпочили в «Артеці»
Доповнено 17.08.13 - Країна, де чиновники крадуть гроші у дітей, – приречена, – Добродомов
Доповнено 17.08.13 - ТУРКІВСЬКИЙ СКАНДАЛ З АРТЕКІВСЬКИМИ ПУТІВКАМИ

Прокуратура Львівської області провела перевірку додержання вимог законодавства при оздоровленні дітей пільгових категорій і виявила кричущі порушення. Пільгові путівки на оздоровлення до «Артеку», які мали дістатися дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, у Турківському районі Львівщини отримали діти із забезпечених сімей, а саме діти посадовців місцевої влади.

Про це 8 серпня на колегії Львівської ОДА повідомив голова ЛОДА Віктор Шемчук.

«Зокрема, на оздоровлення в «Артек» за рахунок державного бюджету скеровано 18 дітей з Турківського району з благополучних сімей, здебільшого дітей керівників місцевих органів влади. У той час з наявних у районі 69 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в «Артеку» не оздоровлено жодного», – повідомив Шемчук висновки прокуратури.

Також зафіксовані непоодинокі випадки надання пільговій категорії дітей частково оплачуваних путівок при наявності безоплатних, факти надання за рахунок бюджетних коштів кількох путівок упродовж року на оздоровлення однієї і тієї ж дитини, скерування дітей на відпочинок при неналежному оформленні документів, що підтверджують статус обдарованих дітей.

Як підкреслив Шемчук, такі порушення зафіксовані у Мотиському, Радехівському, Буському, Бродівському, Перемишлянському районах, Стрию, Моршині, Трускавці.

Окремо Шемчук прокоментував ситуацію у Турківському районі.

«Мені здавалося, що в Україні такого заповідника корупції та цинізму вже немає. Я розумію, якби ви 69 дітей-сиріт оздоровили і після цього відправили своїх, чорт з ним. Але коли жодної дитини-сироти не відправили, а повідправляли своїх – за це буде найжорстокіша кара», – заявив Шемчук.

Голова ЛОДА повідомив, що вчора підписав подання на звільнення голови Турківської РДА Володимира Гребенюка.

Окрім того, Шемчук звернувся до міліції і прокуратури з проханням завершити перевірку по кожному факту надання путівки до «Артеку» та «Молодої гвардії», скласти протоколи про корупцію, відкрити кримінальні провадження щодо всіх керівників, які відправили туди своїх дітей.

Зокрема, як зазначив Шемчук, у Турківскому районі бюджетні путівки отримали діти посадовців РДА, реєстраційної служби районного управління юстиції та інших посадовців влади. Голова Турківської РДА отримав дві путівки для дітей.

«У результаті цих перевірок будуть прийняті не тільки кадрові, а й адміністративні і кримінальні рішення», – підкреслив Шемчук.

zik.ua


Через скандал з дитячими путівками можуть полетіти голови у ЛОДА

Голова Львівської ОДА Віктор Шемчук вимагає притягнути до відповідальності посадовців Львівської ОДА, які затверджували списки, відповідно до яких на відпочинок в «Артек» та «Молоду гвардію» бюджетним коштом поїхали не діти-сироти, а діти посадовців влади.

Про це Шемчук заявив 8 серпня на колегії Львівської ОДА.

Голова ЛОДА звернувся до свого заступника Ірини Романів з проханням «за результатами службової перевірки подати пропозиції щодо відповідальності або звільнення із займаної посади працівників ОДА, які затверджували списки і відправляли дітей до «Артеку» і «Молодої гвардії».

Шемчук застеріг від подібних дій присутніх у залі керівників РДА.

«Всі ви є громадянами України. Ви маєте таке саме право, як і інші громадяни України, у тому числі на те, щоб ваші діти відпочивали в «Артеку». Але при цьому ви маєте зобов’язання, які покладаються на вас законом України про державну службу, ви маєте обмеження, які ви зобов’язані виконувати. Хто цього не розуміє, буде нести відповідальність і ця відповідальність буде жорстокою», – підкреслив Шемчук.

Він звернувся до правоохоронних органів з проханням перевірити інформацію щодо всіх державних службовців, які своїх дітей відправляли до «Артеку» і «Молодої гвардії» за бюджетні кошти, і за результатами перевірок по кожному прийняти рішення.

«Щодо оцінки керівництва цього департаменту (освіти і науки ), я хотів би завтра вранці побачити результати. Я знаю що відібрані пояснення, хотів би почути про міру відповідальності кожного», – підсумував голова ЛОДА.

zik.uaШемчук назвав героїв-чиновників, які відправили своїх дітей у «Артек»

Із 22 червня по 10 липня 18 дітей місцевих чиновників із Турківського району відправлено на оздоровлення та відпочинок у МДЦ «Артек» за бюджетні кошти.

Про це під час засідання колегії Львівської ОДА повідомив голова Віктор Шемчук, який наголосив, що зачитує тільки найбільш кричущі порушення, виявлені прокуратурою Львівської області.

За словами Віктора Шемчука, йдеться здебільшого про керівників органів державної влади. «Із наявних у районі 69 державних путівок у МДЦ «Артек» не оздоровлено жодної дитини», – повідомив Віктор Шемчук.

Він розповів, що йдеться про начальника управління економіки Турківської РДА пані Курус, про головного архітектора району, про працівника ДПІ у Турківському районі гр.. Курус, також про представника головного управління юстиції, головного спеціаліста сектору контролю РДА, про консультанта голови Турківської районної ради та інших.

«Голова Гребенюк – дві путівки на двох дітей у «Артек» за бюджетні кошти! Я не раджу нікому із вас повторювати такого у себе в районі», – сказав Віктор Шемчук.

Він також звернувся до представників СБУ, прокуратури та МВС із проханням перевірити усі факти отримання путівок за державні кошти усіма чиновниками на Львівщині.

«Я наголошую, що за це буде найжорстокіше покарання, ці люди будуть звільнені, а правоохоронні органи я прошу скласти протоколи на корупцію і відкрити кримінальні провадження», – повідомив голова Львівської ОДА.

Віктор Шемчук наголосив, що по усіх цих фактах будуть прийняті не тільки кадрові, але й адміністративні і навіть кримінальні рішення. За його словами, після 2005 року, коли були звільнені масово чиновники, які відповідали за путівки, такого в Україні вже не було. «На жаль, я помилявся і це сталось на Львівщині», – повідомив Шемчук.

Він також додав, що порушення із путівками також виявлено у Буській РДА, у Перемишлянській РДА, Стрийській міській раді, у Моршині, у Трускавецькій міській раді, Червоноградській міській раді та багатьох інших.

Голова Львівської ОДА також доручив заступнику Ірині Романів провести службову перевірку тих осіб Львівської ОДА, які підписували погодження документів, які приходили із районів.

«Я прошу перевірити усіх державних службовців Львівщини на отримання путівок у «Артек» і по кожній особі індивідуально прийняти рішення. І цим працівникам ОДА, які затверджували списки і відправляли дітей також повинна бути дана оцінка. Якщо ми говоримо про те, що Львівщина – регіон, вільний від корупції, то в першу чергу ми самі повинні самоочиститись. Я не знаю, як тепер їхати у Турківський район і розповідати про соціальні ініціативи Президента України зокрема щодо оздоровлення дітей у «Артеку» та «Молодій гвардії». Якщо хтось ще не втямив, то будь ласка. Це останнє попередження. Яка міра покарання буде? Об’єктивна і кадрова. Прошу доповісти мені завтра зранку про управлінські і кадрові рішення щодо працівників Львівської ОДА, а правоохоронці дадуть кримінальну відповідальність. Я знаю, що від працівників ОДА уже відібрані пояснення, завтра зранку чекаю доповіді», – зазначив Віктор Шемчук.

dyvys.info


Доповнено 17.08.13

На Львівщині підробили меддовідки, щоб діти безплатно відпочили в «Артеці»

На Львівщині прокуратура Турківського району виявила підроблені медичні довідки, на підставі яких діти за державний кошт відпочивали в «Артеку».

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, перевірка дотримання вимог законодавства під час оздоровлення дітей у Турківській КЦРЛ встановила, що медустанова видала семи дітям медичні довідки про їх перебування на диспансерному обліку, що є підставою для скерування на оздоровлення та відпочинок у МДЦ «Артек».

Однак, вивчивши медичні картки зазначених дітей, прокурорами виявлено факт підроблення двох карток, у яких відсутні записи про те, що дитина перебуває на такому обліку.

У зв’язку з цим прокуратурою Турківського району розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.358 КК України.

Досудове розслідування за вказаним фактом проводиться слідчим відділом Турківського районного відділу міліції за процесуального керівництва прокуратури району.

Як раніше повідомляло IA ZIK, пільгові путівки на оздоровлення до «Артеку», які мали дістатися дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, у Турківському районі Львівщини отримали діти із забезпечених сімей, а саме діти посадовців місцевої влади.

«Зокрема, на оздоровлення в «Артек» за рахунок державного бюджету скеровано 18 дітей з Турківського району з благополучних сімей, здебільшого дітей керівників місцевих органів влади. У той час з наявних у районі 69 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в «Артеку» не оздоровлено жодного», – повідомив 8 серпня голова Львівської ОДА Віктор Шемчук висновки прокуратури.

Зловживанням чиновників з пільговими путівками дітей теж була присвячена програма журналістських розслідувань «Народний контроль» телеканалу ZIK. У програмі прказали, як чиновники, котрі купують годинники за тисячі доларів, замість дітей-сиріт відправляють у табори власних чад.

Виявлений факт зловживань ланцюговою реакцією відкрив очі на численність, навіть системність цього явища. Тим паче, що приклад Турківського району – найбільш яскравий, але схожі історії знайшлися і в інших районах області.

Так, у прямому ефірі «Народного контролю» заступник голови ЛОДА з гуманітарних питань Ірина Романів повідомила: масштабна перевірка, ініційована Віктором Шемчуком, виявила й інші зловживання у розподілі путівок: «Ви ще не маєте цієї інформації, вона абсолютно свіжа: звільнено одного з директорів департаменту ЛОДА. Його дитина також відпочивала за пільговою путівкою».

zik.ua


Доповнено 17.08.13

Країна, де чиновники крадуть гроші у дітей, – приречена, – Добродомов

Програма журналістських розслідувань «Народний контроль» телеканалу ZIK показала, як чиновники, котрі купують годинники за тисячі доларів, замість дітей-сиріт відправляють у табори власних чад.

Cкандал із розподілом бюджетних путівок у Турківському районі на відпочинок у знаменитому дитячому таборі набирає обертів. Відомо, що голова ЛОДА Віктор Шемчук уже зробив подання на звільнення голови районної адміністрації Володимира Гребенюка, який, щоправда, зараз перебуває на лікарняному. Та на цьому «політ» голів не закінчився, він триває і триватиме надалі.

Один виявлений факт зловживань ланцюговою реакцією відкрив очі на численність, навіть системність цього явища. Тим паче, що приклад Турківського району – найбільш яскравий, але схожі історії знайшлися і в інших районах області.

Так, у прямому ефірі «Народного контролю» заступник голови ЛОДА з гуманітарних питань Ірина Романів повідомила: масштабна перевірка, ініційована Віктором Шемчуком, виявила й інші зловживання у розподілі путівок: «Ви ще не маєте цієї інформації, вона абсолютно свіжа: звільнено одного з директорів департаменту ЛОДА. Його дитина також відпочивала за пільговою путівкою».

Нагадаємо, минулого тижня прокуратура Львівської області провела перевірку щодо дотримання вимог законодавства при оздоровленні дітей пільгових категорій і виявила кричущі порушення. На Турківщині пільгові путівки на оздоровлення до «Артеку», які мали дістатися дітям-сиротам та дітям, що позбавлені батьківського піклування (а таких у районі 69), отримали діти із забезпечених сімей, а саме – посадовців місцевої влади.

Так, Турківщина одержала 18 таких путівок, та жодна дитина-сирота чи дитина, позбавлена батьківської опіки, в «Артеку» не побувала. Зате аж дві путівки отримав голова Турківської районної адміністрації Володимир Гребенюк.

«Хай не ображається голова Турківського району, але якось наші журналісти побачили у нього на руці годинника вартістю 30 тисяч доларів, – каже автор та ведучий програми Дмитро Добродомов. – Уявіть собі: людина, яка може собі дозволити настільки дорогу річ, зазіхає на пільгову путівку, що була призначена сироті!»


Автор і ведучий проекту "Народний контроль" Дмитро Добродомов

Як розповів журналістам «Народного контролю» Андрій Добрянський, заступник начальника управління з питань сім’ї та молоді ЛОДА, розподіл путівок ведуть у ручному режимі, тож незрозуміло, за якими критеріями одному району надають 18 путівок, іншому – 5, ще іншому – 10. А окремі взагалі не отримують жодної. «Саме ручний режим і призвів до таких зловживань», – наголосив він.

Своєю чергою, Ірина Романів відзначила, що перевірки триватимуть і надалі. Відтак у майбутньому розподіл путівок відбуватиметься прозоро. Схожих ситуацій більше не виникатиме.


Заступник голови ЛОДА Ірина Романів

«Такі зловживання – це наслідок безкарності, яка діє у нас в країні, – зробила свій висновок народний депутат Ірина Геращенко. – Я думаю, що справді кожен із цих чиновників має достатньо коштів для того, щоб організувати відпочинок своїй дитині. Але така безкарність породжує бажання красти навіть по-дрібному, де тільки можна – хапати путівки, оздоровлюватися державним коштом і так далі».


Народний депутат України Ірина Геращенко

«Я можу сказати одне: країна, де чиновники крадуть у дітей, – приречена, – коротко резюмував Дмитро Добродомов. – Я хочу вірити, що задекларовані перевірки та обіцяні покарання винних не виявляться лише словами. Адже такі схеми, спрага заробити на дитячому відпочинку призводять не лише до розкрадань та скандалів, а й до трагедій. Маю на увазі історію, коли в санаторії «Юність» загинула львівська дівчинка. На жаль, лише через це лихо вдалося викрити справжню шахрайську схему, в якій були задіяні навіть освітяни. Вони ставали посередниками у пошуках здорових дітей, яких за гроші скеровували у санаторій для хворих на туберкульоз. Ця історія, її цинізм – і досі не вкладаються в голові. Але такими є реалії нашого життя, які для багатьох мають стати доброю наукою на майбутнє. А от чи стануть – покаже час!» – зазначив ведучий.

zik.ua


Доповнено 17.08.13

ТУРКІВСЬКИЙ СКАНДАЛ З АРТЕКІВСЬКИМИ ПУТІВКАМИ

Останнім часом темою №1 на Турківщині є начебто корупційний скандал, що виник з розподілом путівок у Міжнародний дитячий центр «Артек». Інтернет, газетні публікації, теле- та радіопередачі лише жваво обговорюють наш район, мовляв, дивіться, як процвітає корупція.

Зрозуміло, що осторонь цього ажіотажу не залишилася й Турківська районна рада. Під головуванням заступника голови районної ради Юрія Лила, відбулася президія, де в деталях обговорено всі питання, що стосуються розподілу путівок та оздоровлення дітей у 2013 році взагалі. Так уже сталося, що одним із фігурантів у цій справі став і голова Турківської РДА Володимир Гребенюк. Двоє його дітей -Юлія та Юрій - саме відпочивали цього літа в «Артеку». І йому тут дісталося, як кажуть, «на горіхи» найбільше. Все ж таки - перша особа в районі.

Щоб внести ясність, а відтак логічно зняти з себе всі звинувачення, Володимир Володимирович, не дивлячись на те, що перебуває у відпустці, прийшов на президію й взяв участь в обговоренні даного питання.

Загалом для Турківського району було виділено 11 путівок в «Артек». Але, завдяки старанням завідувача сектору сім’ї та молоді відділу освіти, сім’ї та молоді Турківської РДА Олександри Цуняк, до цього списку додалося ще 7 путівок, які не змогли використати в інших районах. Таким чином їх стало 18. Але перед тим, як процитувати слова Володимира Гребенюка, друкуємо список тих дітей, які відпочивали у п’яту тематичну цільову зміну в «Артеку». Отже, бюджетні (безкоштовні путівки) отримали Світлана Вікторівна Джура, Вікторія Максимівна Курус, Віктор Петрович Аннич, Христина Михайлівна Шкітак. На це, як кажуть в РДА , у них є законні підстави. Путівки з 20% оплатою (а це 1063 грн.36 коп.) дісталися Ярославу Васильовичу Барабашу, Олексію Васильовичу Барабашу, Діані Миколаївні Созанській, Ігорю Андрійовичу Писанчину, Наталії Михайлівні Ярошович, Степану Івановичу Шкітаку, Анні Романівні Чудак, Софії Володимирівні Шевчук. Путівку з 30% оплатою (1595грн. 03 коп.) дістала Лідія Василівна Кріль. 50 відсотків за путівку ( 2658 грн. 39 коп.) довелося заплатити батькам Юлії Володимирівни Гребенюк, Юрія Володимировича Гребенюка, Павлини Іванівни Чудак, Христини Євгенівни Яворської, Мар’яна Олеговича Яворського. До того ж, всі вісімнадцять відпочивальників заплатили по 481 грн. 33 коп. за дорогу в «Артек» і додому.

- Перед тим, як відправити своїх дітей в оздоровчий табір, - розповідає Володимир Гребенюк. -я звернувся до свого заступника Івана Січака, який був відповідальним за розподіл путівок, із запитанням: «Чи можуть мої діти, відмінники навчання, неодноразові переможці районних олімпіад та конкурсів, поїхати в «Артек» з 50-процентною оплатою?» Іван Миколайович мене запевнив, що можуть, і навіть зачитав Положення «Про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок бюджетних коштів» : «Путівки з частковою оплатою, у розмірі 50 відсотків вартості, яка сплачується за рахунок батьків(осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством: виділяють талановитим та обдарованим дітям - переможцям районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; дитячим творчим колективам та спортивним командам - переможцям районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; відмінникам навчання; дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій». А тому, вважаю, що в цій ситуації я, як людина і голова райдержадміністрації, не порушив ніяких законів. Відтак, і мої діти, поряд з іншими, мали законні підстави для оздоровлення. Викупив я путівки майже перед самою відправкою дітей. Тоді ніхто не хотів доплачувати по 3 тисячі гривень за путівку. Тому в дечому мене дивують упереджені коментарі засобів масової інформації».

Також на президії виступила й керівник сектору сім’ї та молоді відділу освіти, сім’ї та молоді Турківської РДА Олександра Цуняк й доповіла, як пройшло оздоровлення.

А на завершення президія прийняла рішення, в якому записано, що в майбутньому необхідно оздоровчу кампанію проводити більш прозоро, інформуючи громадськість Турківщини про наявність тих чи інших путівок в районних ЗМІ.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №33,2013


Доповнено 23.08.13

«ЛИПОВІ» ДОВІДКИ

Прокуратурою Турківського району виявлено підроблені медичні довідки, на підставі яких діти за державний кошт відпочивали в «Артеку»

Зокрема , під час проведення перевірки дотримання вимог законодавства під час оздоровлення дітей в Турківській КЦРЛ встановлено, що медичною установою видано 7 дітям медичні довідки про їх перебування на диспансерному обліку, що є підставою для скерування на оздоровлення та відпочинок у МДЦ «Артек».Однак вивчивши медичні картки зазначених дітей, прокурорами виявлено факт підроблення двох карток, у яких відсутні записи про те , що дитина перебуває на такому обліку.

У зв’язку з цим, прокуратурою Турківського району розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст358 КК України. Досудове розслідування за вказаним фактом проводить слідчий відділ Турківського районного відділу міліції за процесуального керівництва прокуратури району.

Прес-служба прокуратури Львівської області.

Газета "Бойківщина" №34,2013Доповнено 04.09.13

За махінації з сирітськими путівками на Львівщині покарали шість чиновників

Замість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Львівська ОДА скерувала на відпочинок до «Артеку» 18 дітей з благополучних родин, здебільшого керівників місцевих органів влади Турківського району. За цими фактами прокурором області внесено подання, за результатами розгляду якого притягнуто до відповідальності шість службових осіб.

Про це повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Генпрокуратури України Володимир Вишинський, інформуючи про результати перевірок додержання прав дітей на оздоровлення та відпочинок, – передає прес-служба ГПУ.

«Окрім цього, головою ЛОДА ініційовано питання про звільнення з посади голови Турківської райдержадміністрації. А прокурором Турківського району розпочато кримінальне провадження за фактом направлення службовими особами райдержадміністрації на оздоровлення до МДЦ «Артек» двох неповнолітніх за недостовірними медичними довідками», – повідомили в Генпрокуратурі.

zik.ua/ua/news/


Доповнено 11.09.13

Випуск ТСН.19:30 за 10 вересня 2013 року


Доповнено 15.09.13

Турківський феномен

Якось довелося спілкуватися з учителями української мови, які зізналися, що найбільше вони не люблять писати з дітьми твори на тему «Мої літні канікули». Мене це вразило, бо згадала, з яким захопленням в усі часи школярі ділилися враженнями літа — зупинити неможливо! «А вам доводилося читати бодай один такий твір? — відповіла літня вчителька. — Мені дуже сумно від прочитаного — дітям нема про що розповісти».

Літня пора для більшості карпатських дітей — виснажливі будні. Випасали корів, ходили до лісу гриби-ягоди збирати, допомагали батькам на сінокосах. Ну хіба що більш сумлінні учні згадають, скільки встигли прочитати з позакласного читання. Більшість навіть не уявляють, яке воно — справжнє море!

Море горянам тільки сниться

Мало яка з родин у віддаленому гірському селі Либохора, найбільшому в Турківському районі Львівської області, може собі дозволити відпочинок на морі. З 2120 мешканців села понад 70% родин — малозабезпечені. Зазвичай тут мають по 5-6 дітей. Про те, що ці діти — пільговики і мають право на путівку до «Артека» чи «Молодої гвардії», в гірських селах ніхто і не здогадувався.

За словами сільського голови Миколи Коліщака, море їм тільки сниться. Коли в лісі дозрівають ягоди, сільські діти збирають дари лісу. Важка то праця — кожній ягідці кланятись під спекотним сонцем, а потім з повними відрами долати марафонські дистанції в 5-6 кілометрів гірськими схилами додому! Спершу йдуть по лісову суницю, відтак збирають чорницю, пізніше дозріває малина-ожина, а вже згодом настає черга грибів.

А зібране ще й продати треба. З чорницею легше: заготівельники самі в село приїжджають, а все інше треба нести-везти до траси Чоп—Київ, що кілометрів за 20. А там — ловити покупців. За літній сезон школярі заробляють на своє утримання — шкільну форму і приладдя зазвичай купують на «дитячі» заробітки. І ніхто того не цурається.

Діти Федьків, Щурів, Цимбірів, Ковташів завжди перші на полонинах. А ще ж батькам у полі на сінокосах допомагають. Ой, як гарують селянські діти: на довгу осінь-зиму скільки ж то сіна для своїх годувальниць треба заготовити! Єдина втіха — місцева річка Либохірка. А що дуже зміліла через спекотне літо, то дітвора і з цим дає собі раду: перекрили загатами течію і мають де купатися.

Ось і виходить: мажорам — мажорове, сиротам — сирітське. Діти начальників за бюджетні кошти — до «Артека» на море, а хлопчики й дівчатка з малозабезпечених родин — до лісу гриби-ягоди збирати. Вони й не здогадуються, що саме про них піклується держава, гарантуючи за державні кошти опинитися бодай на три тижні в дитячій казці на березі прекрасного Чорного моря. Для кожного з дітей-сиріт, які вже встигли пережити кожен свою трагедію, така подорож додала б позитивних емоцій, розтопила б лід у дитячій душі.

Власних дітей оздоровили

Під завісу літа на Львівщині розгорівся гучний скандал за результатами перевірки, проведеної прокуратурою Львівської області щодо розподілу путівок для дітей пільгових категорій. У Турківському районі на Львівщині розподілили кулуарно й так, як треба! Їх отримали діти з… добре забезпечених сімей, зокрема діти посадовців місцевої влади.

Скандал одразу набув розголосу. Згадали, що й раніше в райцентрі не бракувало розмов про зловживання з виділенням дитячих путівок, надто після руйнівної повені. Переповідають, їх у віддаленому районі надавали не пільговикам, а дітям «потрібних» людей. Та далі містечка розголос про турботливих за своїх дітей махінаторів не виходив. Про порушення жителі області дісталися з перших вуст: випадки зловживань озвучив у своєму виступі на колегії голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук. Масштаби зловживань вражають цинізмом і розмахом.

— Під час перевірки дотримання законності надання путівок в «Артек» та «Молоду гвардію» за кошти бюджету на липень-серпень цього року виявлено факти зловживань та порушень, — розповів начальник відділу захисту прав і свобод неповнолітніх прокуратури Львівської області Ярослав Шокало, — два з них мають ознаки кримінального злочину, зокрема у Червонограді та Жидачівському районі.

Двічі впродовж року пощастило відпочити за пільговими путівками 13-річній школярці М. із Червонограда. Спершу, за словами Ярослава Григоровича, дівчинка набиралася здоров’я в «Молодій гвардії», а відтак знову поїхала на кримське узбережжя до «Артека». Можна було б порадіти, бо й справді нічого поганого в тривалому оздоровленні немає, якби такий відпочинок дитині оплатили із сімейного бюджету. Однак школярка з Червонограда відпочивала замість когось із ровесників, яким теж не завадив би морський клімат.

Незаконно видано недешеву путівку до «Артека» (а вартість тритижневого перебування в Міжнародному дитячому центрі — близько 6 тисяч гривень) й у Жидачівському районі. Виявили, каже Ярослав Шокало, непоодинокі випадки надання пільговій категорії дітей частково оплачуваних путівок за наявності безоплатних та факти дисциплінарних порушень, пов’язаних зокрема з неналежним оформленням документів. Загалом видано близько 50 путівок, в яких зафіксовано інші порушення (неналежне оформлення документів чи їх брак), але які не передбачають складу злочину. Недоліки в оформленні документів, наголошує Ярослав Шокало, були в більшості районів — у Моршині (Стрийський район), Сокальському, Радехівському, Жидачівському, Буському, Мотиському, Бродівському, Перемишлянському районах, Стрию та Трускавці.

Та поза сумнівом, «лідером» зловживань у розподілі дитячих путівок до кримської оздоровниці став Турківський район. Особливо «відзначилося» турботою про оздоровлення дітей, щоправда, не сиріт, а власних, місцеве керівництво. Замість контролю за дотриманням соціальної справедливості посадовці відправили до моря, як кажуть у Турці, 18 нащадків можновладців районного масштабу. Люди обурюються, як вистачило совісті посадовцям внести до списку дітей далеко не бідних батьків — голови райдержадміністрації, начальника управління економіки РДА, головного архітектора району, представника управління юстиції, працівника ДПІ у Турківському районі та інших місцевих чиновників, керівників місцевих органів влади.

Проте жодної путівки не дісталося дітям із пільгових сімей, зокрема, й дітям-сиротам! А їх у депресивному гірському районі 69. Здивував не лише розмах, з яким чинили порушення посадовці, а й мовчання навколо розподілу путівок. Сподівалися, ніхто не довідається. Дізналися — не лише ровесники щасливчиків, а й відповідні органи. Тепер за вчинене, наголосив керівник області, і відповідальність буде адекватна.

— Дивує, що з району не надійшло жодної скарги, — підсумовує начальник відділу прокуратури Львівської області Ярослав Шокало. — Чи батьки не поінформовані про програму оздоровлення дітей пільгових категорій?

Заохотили… обдарованих

По-своєму спробувала пояснити ситуацію завідувач сектору з питань сім’ї та молоді відділу з питань освіти, сім’ї та молоді Турківської райдержадміністрації Леся Іванівна Цуняк, зв’язатися з якою було непросто. Куратор підростаючого покоління виявилася надто зайнятою людиною, якій довго не вдавалося викроїти кілька хвилин для розмови з журналістом «УК». А в розподілі пільгових путівок, яке стало предметом уваги прокуратури, вона не бачить жодних порушень. Діти, наголосила чиновниця, поїхали, бо заслужили: відмінники навчання і переможці творчих конкурсів, змагань.

Без вагань у Турці виписали путівки, зокрема, й дітям голови райдержадміністрації Володимира Гребенюка. Вони, каже, заслужили отримати путівки відповідно до положення з частковою оплатою розміром 50% вартості путівки, бо талановиті і обдаровані, переможці конкурсів, олімпіад. Втім, запевняє, мали право і на пільгову оплату як відмінники навчання, проте й тих активів достатньо.

Ніхто не ставить під сумнів обдарованості доньки й сина голови РДА, як і не ревізуватиме права на відпочинок дітей посадовців в «Артеку», «Молодій гвардії» чи в інших оздоровницях. Та можна було б зрозуміти таку турботу посадовців про власних дітей, наголосив на колегії голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук, якби оздоровили 69 дітей-сиріт і вже опісля відправили своїх. Але ж не відправили жодного пільговика, а тільки власних нащадків!

Та не лише про дітей-сиріт забули у Турківському районі. Не згадали і про 337 дітей-інвалідів, 1085 з багатодітних та 874 з малозабезпечених родин, чиї скромні статки разюче свідчать про необхідність додаткової турботи про дітей.

Невже в наш час зайве говорити про мораль та совість? Чи хапати все, що донесеш, — то життєвий заповіт, який разом із пільговою путівкою можновладці передають своїм дітям?!

Оксана МЕЛЬНИК

ukurier.gov.ua

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 5907 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 531 2 »
0
52 ПАРАДОКС по - бойківськи.   (08.09.2013 11:01)
Один був з годиником нібито за 30 тисяч доларів, а наступний буде з автомобілем за 40 тисяч євро.

0
53 Provokatorr   (09.09.2013 11:42)
В нього навіть колір хати, такий як лікарня.

0
48 БОЙКІВЧАНКА   (23.08.2013 15:21)
Автор і ведучий проекту "Народний контроль" Дмитро Добродомов, звертаюся до вас ви як людина допропорядна, великодушна, чесна вносите ясність як то кажуть "в люд" , ви сказали в прямому єфірі передачі , що у голови Турківської ОДА годинник за 30000$ . Чи можете ви відрізнити вартість годинника за 3000 гривень від годинника за 30000 $ і взагалі як ви можете давати таку неправдиву інформацію та ще і на всю Країну .Можна вас запитати скільки вам заплатили щоб ви вносили таку "брехню". Чи це про вас треба передачу показати як вас там купили і шо ви нороду говорите. Порада вам - перед тим ,як виносити інформацію людям перевіряйте інформацю особисто а не " та баба на базарі казала" ви ж відносите себе до професіонала.

0
49 KRAYANYN   (23.08.2013 18:50)
До чого це все? Навряд пан Дмитро є активним користувачем цього сайту і автор цього коментаря це прекрасно розуміє. Тоді коментар набуває виправдовувального характеру. Навряд авторка виправдовувального коментаря пише його з власної ініціативи, на це  вказує знання точної ціни злощасного годинника. Для чого власнику годинника замовляти виправдовувальний коментар? Чи може опальний чиновник почав користуватися жіночим псевдо? Як на мене, то суть не в годиннику, скільки б він там не коштував, суть в бездіяльній позиції на даній посаді.

0
50 Admin   (23.08.2013 23:34)
Мова йде про імовірну неточність у програмі "Народний контроль"
Якщо це так , то це звичайний ляп журналіста. Можливо , за нього варто було б вибачитися.

Зрештою , чому Ви вважаєте , що людина , яка отримує пристойну зарплату мусить носити дешевий китайський годинник wacko

0
51 KRAYANYN   (24.08.2013 09:06)
Щось я в жодному коментарі ні словом ні натяком не бачу, щоб хтось так вважав.

0
46 Victor   (22.08.2013 15:42)
Пане Провокаторе. Моя дитина не їздила в Артек. Вона їздила в Коблево за пільговою путівкою, а не за сирітською. Цю путівку вона дістала за умовами пільг тай то, коли від поїздки відмовилась інша дитина. Ні я, ні моя жінка не являємось чиновниками. Я так зрозумів з Ваших слів, що Ви не просто взяли собі псевдонім «Провокатор», Ви надаєте інформацію у викривленому світлі, потім нагнітаєте істерію й приводите народ до осудження один одного. Особисто я ніякі свої інтереси тут не захищаю й не використовую для цього релігію, бо релігія ніколи не захищає неправду. Хто це пробує робити, той до релігії немає ніякого відношення. Тай розпинатися за неправду немає ніякого змісту, адже щоб наслідувати Христу в розп’ятті, потрібно володіти правдою. А для цього потрібно бути її носієм, чим я, нажаль похвалитися не можу. Вибачте.

0
47 Provokatorr   (23.08.2013 10:44)
Ну тоді тим більше, для чого тут захищати Гребенюка, ваша дитина була в Коблево в посередніх умовах а його в шиком в Артеку.

0
44 Victor   (21.08.2013 16:44)
«Узагалі тут йдеться про махінації з путівками…».

Так, звісно. Але махінаціями займається закон й виносить свій вердикт. Махінації з путівками також цікавлять людей, в котрих є пристрасть до пліткарства, бо це для них єдиний спосіб себе задовольнити, осудити, знайти для себе істину й т.д. Тут відбулася спроба поглянути на махінації в світлі Священного Писання, а тому й виник цей діалог, для багатьох християн не зрозумілий, оскільки сьогоднішнє християнство нездатне пов’язати в одне ціле: кадило, Біблію та свої поступки. Варто було б поглянути на махінації це й з точки зору Велесової книги, Вед, Корану й т.д. Тому вибачте, що відступили від основного, - від махінацій з путівками та махінацій язиком, який здатен перемолоти найміцніші кістки ближнього, зламати хребта слонові та залізти в будь яку шпарину.

0
45 Provokatorr   (22.08.2013 13:38)
Не використовуйте релігію в своїх інтересах, за ті гроші які ви витратили на артек ви могли спокійно відправити дитину на море (приватний сектор на Чорне або Азовське море і навіть Болгарія) і не треба було зараз тут розпинатись вам.

0
42 Victor   (20.08.2013 15:54)
«П. Вікторе наведіть хоч один приклад…».

Ото ж бо воно й є. Нажаль немає ні одного прикладу, оскільки християнство
сприймається як звичайний юдаїзм, як буква, а не як дух. Таке можна побачити в життях окремих святих, а не в спільнотах. Жаль.

«Мені дуже шкода…».

І мені дуже шкода, що за два тисячоліття ми так і не змогли вникнути у вчення Христа й далі живемо за заповідями «старого дохристиянського завіту»: око за око, зуб за зуб… Фізичне знищення нації загрожує від самої нації, а не від іноплемінників. Що за лад нація для нації вибудувала? Хто тут пан і кого зробив жебраком? Хто краде, пропиває, блудить нюхає мухомори…? Кому хто заважає ставати кращим, добрішим…? Я не хочу переводити «стрілки» на когось. Ось тут мої ближні, мій народ, моя нація. Люби Бога й люби ближнього – цього достатньо для спасіння. Але ні. Нам завжди хтось заважає: Єрусалим, Візантія, Москва, Рим, Єгова, Христос. То хто мені заважає любити Бога та ближнього? І поки я цьому не навчусь, «до того я не знаю Бога».

Що це за клоунада в Турці з путівками? Це що, неможна відкрити у нас нормальний санаторій для дітей з Криму і приймати їх тут круглий рік, щоб і наші діти за бажанням могли їздити в Крим? Виділили на район кілька путівок і не знати, кому давати. Сором і ганьба. Хто винен: який Рим, 1-й, 2-й, 3-й? Давайте, все ж таки, дивитися на проблеми суспільства трохи серйозніше.

0
43 Provokatorr   (21.08.2013 10:42)
Узагалі тут йдеться про махінації з путівками, а ви тут Біблію переписуєте.

0
41 Victor   (20.08.2013 15:32)
«Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести…» (Мф.10.34-35).

Ви, пане Геннадію, так тлумачите слова Христа, що самі заплуталися й пробуєте свій стиль нав’язати читачеві. Не виривайте цитат з контексту, бо так роблять ті, хто прагне довести свою правду, а не правду Христа. Ось послухайте як тлумачить ці слова в світлі вчення Церкви, християнин Віктор для внука Дажбога, Геннадія.
Глава десята присвячена настановленню апостолів, котрих Господь вибрав для проповіді Благої звістки. Він наділяє їх владою над бісами, та владою зцілення. Посилаючи їх на проповідь, Господь посилає їх спочатку до юдеїв, духовність котрих знаходилася в досить плачевному стані. Посилаючи їх, Він наголошує, що посилає овець поміж вовків, тобто проповідь їхня буде з небезпекою, оскільки проповідуючи істину між людьми, які духовно впали нижче жителів Содоми й Гоморри, вони повинні готуватися до жертовності, до смерті. Не всі приймуть слова істини, а тому відбудуться розділення: в сім’ях, суспільстві, державі. Ті, хто не прийме істини, піднімуться й умертвлять Христових послідовників. Дійде до того, що в своїй ненависті до істини, будуть убивати: брат - брата, діти - батьків. Своєю злобою гонителі відкриють своє серце, тобто всю внутрішню злобу та непричетність істині. В гоніннях відкриється й серце тих, кого будуть гнати за істину, тобто всі побачать там правду Божу, яка виражається навіть в любові до гонителів, які в своєму безумстві не відають що творять. Ті, хто будуть сповідувати Христа своїм життям перед людьми, Христос сповідує перед Лицем свого Отця Небесного. Господь приніс не мир світу, який дає світ, бо світ в своєму злі єдинодушний. Господь приніс меч, Слово Істини, щоб відділити пітьму від світла, щоб виявити гріх і привести до праведності, до спасіння. В цій боротьбі світла з пітьмою відбудуться розділення, в яких домашні стануть ворогами істини. Хто ради світського миру полюбить своїх ближніх, полюбить їхню неправду більше за правду Христа, той стане недостойним Христа, оскільки зрікся Бога ради миру без Бога. Така людина нездатна нести свого хреста вслід Христа. Зберігаючи свою душу, влаштовуючи для неї комфортне життя в грішному світі, людина її втрачає,оскільки втрачає преображення в Бозі.

«Я прийшов вогонь кинути на землю – і як Я прагну, щоб він уже запалав!» (Лк.12.49).

Саме про вогонь преображення говорить Господь, в якому все проходить через очищення. Тут вказується на духовну силу, яка спопеляє все те, що людина вибудовувала в гріху й залишає те, що здатне до вічного існування.

Ну а тепер читач нехай порівняє тлумачення й зробить висновки, кому більше вірити – Христу, чи внуку Дажбога, якого сам Дажбог навчає ненавидіти Церкву Христову.

Ну і пару слів в коментарі про путівки, щоб прив’язати це до теми, бо й тут є практична сторона, як і в заповіді Блаженства про вбогість. Чиновник любить своїх дітей і ради миру з ними придбав для них путівки. Він зробив для них добро, бо любить свою душу. Але бачите, чим все це обернулося. Нібито все по закону світу – любов, спасіння душі й т.д., все те, про що Ви тут ратуєте. Але є крім закону світу – закон Христа. Згідно нього поступки повинні були бути на спасіння душі в Бозі, а не в світі. Поступив би він інакше, міг би відбутися сімейний конфлікт, - і це в такому малому. Що ж тоді говорити за Христа, ради Котрого повинно відбуватися його служіння народу? Ось він меч, і ось він вогонь.

0
39 Victor   (20.08.2013 10:47)
Щоб коментувати коментар, потрібно в нього вчитатися. Духовна вбогість – це здатність розсудку розгледіти неможливість свого буття поза буттям Бога – не більше. Це не софістика, а реальність нашого буття. Ви, пане Любомире, переведіть своє мислення з матеріальної площини в духовну. Тут раціоналізм, яким ми пробуємо наповнити християнство, не спрацьовує, оскільки це вже не християнство. Людина втратила ціль життя й спотворила образ свого існування й їй здається, що перемагаючи злом зло, вона досягне своєї високої цілі. Саме гріховне життя поклало початок таких відносин, про які Ви описуєте і це життя перемагається не вилами, а праведністю та любов’ю. Закон відсторонив одного чиновника й поставить на його місце іншого, котрий також попаде в розставлене кимось сильце. Святий Антоній сидів і довго плакав, а коли його братія запитала, чого він так тужить, то він відповів, що в видінні бачив всю землю, покриту сильцями, які розставив диявол для людей. Тоді його запитали, як же можливе спасіння? Він відповів – тільки смиренний може уникнути цієї біди. Всі ті спотворення, про які описує добродій Геннадій в своїх коментарях, мали місце бути і біда в тому, що вони канонізовані й зведені на рівень чеснот. Таким чином дійсно можна ката зробити святим. Але говорячи про це, ми повинні усвідомлювати, що ми йдемо шляхом, далеким від любові, а тому маємо потребу в Бозі. Я не пробую канонізувати зло, я просто застерігаю, що опираючись на такі дикі приклади, ми ніколи не збудуємо нормальне суспільство. Осуджуючи праведників Старого Заповіту, ми спокійнісінько, з чистою совістю, встановлюємо в центрі міста пам’ятник такому ж самому праведнику С.Бандері, підкреслюючи цим актом те, що ми являємося правонаступниками цього спотвореного способу життя. Вила не вирішують ніякої проблеми суспільства. Тут вже в якійсь темі ми приводили приклад з мультфільму «Дракон». Буйний дух людини, спраглої волі, а в цей же час не вгамований чеснотами, уподібнюється психічно нездоровій людині, котра уявляє себе Наполеоном в поході на Москву, й замість лаврів переможця, дістає заспокійливі уколи та масаж кийками по ребрах від обслуговуючого персоналу дурдому. Ось і весь результат. За весь час свого перебування на сайті, я ніде в своїх коментарях не захищав і не канонізував бардак, ні в суспільстві, ні в Церкві. Але я не являюся прибічником дикої критики, бо все, що відбувається з нами, хочемо ми цього, чи не хочемо, несе в собі відпечаток спасіння й погибелі, а тому все корисне для навчання. Саме з таким підходом для мене є зрозумілим пам’ятник в нашому місці Бандері, Шевченку, Богородиці, Христа, воїнам, - ба, і навіть пам’ятник Леніну. І навіть якщо тут встановлять пам’ятник якогось дохристиянського божка, то і це буде зрозумілим. Людина завжди в своєму житті буде розкривати той образ, який вона собі написала в своєму серці своїми ділами. А християнство покликане розкрити в людях через любов образ Христа. І якщо ми забуваємо про Христа, а розкриваємо себе, то яка користь суспільство від наших ікон?

0
40 Любомир   (20.08.2013 14:01)
П. Вікторе наведіть хоч один приклад з історії країн , народів , цивілізацій коли коли добро і смиренність перемогли зло.Клин вибивають тільки клином.Куди поділися древні цивілізації індіанців Америки котрі не знаючи християнського вчення полюбили чужоземців як своїх ближніх? Вони просто зникли з лиця землі.
  І тільки повставши збройно їхні залишки змогли вибороти для себе у християн колонізаторів мізерні  резервації на своїй рідній землі.Якщо християнство є вченням істинним то воно повинно проектуватись на всі часи і на всі народи однаково і ми неповинні тлумачити Біблію в залежності від часу в якому живеш чи від ситуації в якій опинився.Що означає термін "мій ближній" ? Я вважаю що десь заховане і протилежне значення цього терміну.Одна з основних заповідей пропонує мені полюбити Тютюнника який свідомо знищує нашу культуру освіту і робить з наших дітей ідіотів , а разом із ним і Азірова що на весь світ глузує і знущається з моєї рідної мови.Своєю смиренністю і любовю ми вже здобули Україну незалежну від українців. Залишилось зробити наступний крок і зробити Україну вільною від українців.  Цей процес вже відбувається , от тільки реклами на зразок "Змінимо вам Батьківщину на Царство Небесне не відходячи від каси" бракує.
   Мені дуже шкода що людина з таким великим потенціалом в час коли нації загрожує фізичне знищення закликає до смиренності та покори використовуючи заповіді чужого нашій культурній традиції юдо-християнства. Думаю в цьому контексті не завадить нагадати кілька рядків із Заповіту Шевченка :
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отоді я
І лани і гори —
Все покину і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю бога.

0
38 genakogut   (19.08.2013 22:55)
Продовження цитати
І на останок наведу приклад «християнської любові» вже з наших, цивілізованих часів, коли 1945 року християнська держава США, навіть на грошах якої викарбовано напис «In God we trust», скинула атомні бомби на нехристиянську Японію. Воістину, «Бог є любов»!
Звідки ж взялася така «любов»? Читаємо Біблію:
«Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, – я не мир принести прийшов, а меча.
Я ж прийшов “порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір’ю, і невістку з свекрухою її”.» (Мт., 10: 34, 35)
«Я прийшов вогонь кинути на землю – і як Я прагну, щоб він уже запалав!» (Лк., 12: 49) ...
Цитата
І на останок наведу приклад «християнської любові» вже з наших, цивілізованих часів, коли 1945 року християнська держава США, навіть на грошах якої викарбовано напис «In God we trust», скинула атомні бомби на нехристиянську Японію. Воістину, «Бог є любов»!
Звідки ж взялася така «любов»? Читаємо Біблію:
«Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, – я не мир принести прийшов, а меча.
Я ж прийшов “порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір’ю, і невістку з свекрухою її”.»
 (Мт., 10: 34, 35)
«Я прийшов вогонь кинути на землю – і як Я прагну, щоб він уже запалав!» (Лк., 12: 49)


А тепер від впливу християнства на «сильних світу сього» пропоную опуститися до народних мас і простежити, як позначається на їхній свідомості ця «високодуховна» релігія. Для цього давайте пригадаємо деякі з постулатів, прописаних у так званому «святому письмі»:
«Підстав ліву щоку, коли б’ють по правій»;
«Возлюби ворога свого, як самого себе»;
«Блаженні ниці духом, бо їх є царство небесне»;
«Віддай кесарю кесареве, а Богу – божиє».

При цьому неодноразово наголошується, що людина – це раб божий (прошу порівняти з православною вірою, за якою ми не раби, а онуки Дажбожі), людина народжується у гріху, а тому від самого народження є грішником і може вимолити собі спасіння лише через смирення, терпіння, страждання та постійне плазування навколішках чи ниц перед «богом народу Ізраїлевого».
То це і є та «висока духовність», яку так захоплено проповідують християнські «пастирі», перетворюючи людей на стадо слухняних безсловесних овець?
А чому такі природні людські потреби як секс подаються, як щось низьке і негідне, і навіть більше – як великий гріх? – адже сам Бог нас створив із такими потребами, і в такий спосіб розмножуються всі живі істоти на землі:
«А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. Коли праве око твоє спокушає тебе, – його вибери, і кинь від себе…» (Мт., 5: 28-29)
З огляду на це досить кумедним виглядає той факт, що так звана «сексуальна революція» мала місце лише у християнських країнах – країнах, що сповідують єдину з усіх відомих у світі релігій, що вважає секс за гріх…
То чому ж гріхом є те, що природне? Відповідь надзвичайно проста і очевидна: тому що людину намагаються зайвий раз ткнути обличчям в багнюку, щоб усмирити її споконвічний гордий дух і довести, що вона – бидло, ґой. Людину, якій приписано «підставляти ліву щоку…», а намагаються ті, яким те саме «святе письмо» приписує: «зуб за зуб, око за око».
Тому чи варто дивуватися, що слідуючи впродовж десятків сторіч подібним ідеалам, арійські народи сьогодні виявляють цілковиту неспроможність протистояти експансії у свої землі інших етносів, чий менталітет сформовано більш агресивними релігіями, які проповідують справжню силу духу?

0
37 genakogut   (19.08.2013 22:51)
Продовження цитати
Християнські ідеологи стверджують, що навернення до християнства зрівняло Русь з іншими європейськими державами, піднесло її до їхнього рівня. Зрівняло – так, але не піднесло, а навпаки опустило, бо зі світового лідера, який накидав усім свою волю і свій світогляд, Русь перетворилася на другорядну країну, ляльку-маріонетку, що лише виконувала настанови і служила інтересам чужинської держави – Візантії, тієї самої, що ще нещодавно тремтіла перед силою руської зброї і Руського духу, і сплачувала Русі неабияку данину; тієї самої Візантії, що сама будучи могутньою імперією, безсило і принижено схиляла голову перед мечами великих руських князів Олега, Ігоря, Святослава…
Щойно я розглянув історико-політичний аспект міфу про так звану «історичну необхідність» прийняття християнства на Русі. Та не це, на мою думку, є головним.
Цитата
Християнські ідеологи стверджують, що навернення до християнства зрівняло Русь з іншими європейськими державами, піднесло її до їхнього рівня. Зрівняло – так, але не піднесло, а навпаки опустило, бо зі світового лідера, який накидав усім свою волю і свій світогляд, Русь перетворилася на другорядну країну, ляльку-маріонетку, що лише виконувала настанови і служила інтересам чужинської держави – Візантії, тієї самої, що ще нещодавно тремтіла перед силою руської зброї і Руського духу, і сплачувала Русі неабияку данину; тієї самої Візантії, що сама будучи могутньою імперією, безсило і принижено схиляла голову перед мечами великих руських князів Олега, Ігоря, Святослава…
Щойно я розглянув історико-політичний аспект міфу про так звану «історичну необхідність» прийняття християнства на Русі. Та не це, на мою думку, є головним. Давайте подивимось на це питання з іншого боку – морального. Тож скажіть, будь ласка, віруючі люди, з точки зору якої моралі можна виправдати «історичною необхідністю» зраду віри і Бога? І яким чином ця зрада могла обумовити піднесення і процвітання держави? Тому давайте називати речі своїми іменами – християнізація Русі могла призвести і призвела лише до її поступового занепаду і врешті до втрати державності. Звідси наразі й маємо «на рідній, не своїй землі» колоніальну (хоча й суто формально незалежну) країну і народ, що перебуває у стані глибокої моральної кризи. А татарська, московська, польська колонізація нашого народу – то насправді лише наслідки, наслідки тих самих наслідків щойно розглянутої «історичної необхідності». Так, тепер ми маємо незалежну українську державу – дійсно незалежну від нас, українців…
Говорячи про насадження християнської віри, варто зазначити, що жодна країна не прийняла її добровільно: або ж вона накидалася вогнем і мечем, як на Русі, або шляхом політичного та економічного тиску, або ж підкупом прогнилої національної еліти…
Але повернемось до прикладів «християнської любові» і перенесемося від часів Володимира Кривавого та Василя Болгаробійця приблизно на пів тисячоліття вперед – до часів, коли середньовічну Європу охопили вогнища «святої інквізиції». Це вже не окремі нелюді-тирани, а сама церква – уособлення християнства, а відтак і проповідуваної ним любові, з «любов’ю в серці» живцем спалювала десятки, а то й сотні тисяч людей – переважно таких самих християн. В цьому контексті хочу нагадати прибічникам християнської ідеї, які, наче папуги, бездумно талдичать зазубрену фразу, нібито християнство несло людству якийсь прогрес, долю Джордано Бруно та інших видатних вчених і суспільних діячів, прогресивних реформаторів самої церкви, таких як Ян Гус чи Мартін Лютер.

0
36 genakogut   (19.08.2013 22:49)
Абсолютно підтримую п.Любомира і хочу навести цитату із праці "Троянський кінь" для арійських народів"

Говорячи про звірячу і людиноненависницьку сутність юдо-християнської віри, в якій «Бог є любов», маємо зазначити, що лідери церкви і християнських держав яскраво втілювали її в життя.
Подібними прикладами пістрявіє всесвітня історія від часів впровадження християнства і до наших днів. Наведу лише декілька з них, свідомо розкидавши в часі протягом останньої тисячі років:
Був такий собі Візантійський імператор Х ст. Василь (з рук якого отримав імператорську корону Русі інший виродок людського роду Київський князь Володимир, купивши її ціною зради православноївіри наших пращурів). Так от, імператор Василь до свого воцаріння на Константинопольському престолі був відомий тим, що весь свій час проводив у молитвах і богослужіннях, тобто був дуже ревним християнином. Та вже будучи імператором під час військового походу на Болгарію (до речі, таку само християнську державу, як і власне Візантія) з істинно християнською любов’ю звелів виколоти очі розпеченими кілками десяти тисячам болгарських полонених воїнів! Подібної лютої звірячості не знала всесвітня історія навіть за часів правління таких божевільних тиранів, як Нерон чи Калігула, але ж людське суспільство постійно рухається вперед у своєму розвитку, стає все культурнішим, освіченішим, цивілізованішим, і, як стверджують щедро проплачені певними колами діячі від історії, завдячує цим прогресом саме переходу до християнської релігії.
Цитата
Говорячи про звірячу і людиноненависницьку сутність юдо-християнської віри, в якій «Бог є любов», маємо зазначити, що лідери церкви і християнських держав яскраво втілювали її в життя.
Подібними прикладами пістрявіє всесвітня історія від часів впровадження християнства і до наших днів. Наведу лише декілька з них, свідомо розкидавши в часі протягом останньої тисячі років:
Був такий собі Візантійський імператор Х ст. Василь (з рук якого отримав імператорську корону Русі інший виродок людського роду Київський князь Володимир, купивши її ціною зради православноївіри наших пращурів). Так от, імператор Василь до свого воцаріння на Константинопольському престолі був відомий тим, що весь свій час проводив у молитвах і богослужіннях, тобто був дуже ревним християнином. Та вже будучи імператором під час військового походу на Болгарію (до речі, таку само християнську державу, як і власне Візантія) з істинно християнською любов’ю звелів виколоти очі розпеченими кілками десяти тисячам болгарських полонених воїнів! Подібної лютої звірячості не знала всесвітня історія навіть за часів правління таких божевільних тиранів, як Нерон чи Калігула, але ж людське суспільство постійно рухається вперед у своєму розвитку, стає все культурнішим, освіченішим, цивілізованішим, і, як стверджують щедро проплачені певними колами діячі від історії, завдячує цим прогресом саме переходу до християнської релігії. Тому не зайвим буде зазначити, що ті ж Нерон та Калігула жили за тисячоліття до Василя «Болгаробійця».
Згадавши у зв’язку з Василем князя Володимира, нагадаю також, як цей нелюдь, одержимий жадобою абсолютної влади, запровадив мирне (за твердженням тих самих «фахівців» з історії) хрещення Русі – а в дійсності вогнем і мечем, – під час якого було винищено цвіт руської нації: в деяких джерелах навіть пишеться, що під час «мирної» християнізації населення Русі скоротилося втричі.
Ще зі шкільної лави з подачі тих самих псевдо науковців українцям намагаються вбити в голови прописану в усіх підручниках з історії думку, що прийняття християнства було для Русі історичною необхідністю і призвело до піднесення і розквіту країни. Давайте ж розглянемо цей ідеологічний штамп докладніше.
Отримавши від Візантії імператорську корону, Володимир перетворив Русь із демократичної держави (бо правителів на той час обирало віче) на абсолютну монархію, що спричинило узурпацію і подальшу консервацію влади, і відповідно її моральне розтління: варновий устрій руського суспільства поступово замінювався розшаруванням за майновим станом, справжня національна еліта усувалася від влади і занепадала.
Цілковите винищення вищої касти – волхвів – позбавило країну об’єднавчої ідейної спрямованості, яка впродовж тисячоліть служила державним інтересам. Одразу ж, як наслідок, почалися міжусобиці і братовбивчі війни, що знекровлювали Русь і роздирали на частини.
Було винищено найкращу й найактивнішу частину руського народу – тих, хто відмовився зраджувати православну віру і всіма силами до останнього подиху опирався насадженню чужинської рабської релігії – тих, чиїми руками кувалася велич, міць і слава Руської держави, тих, на чиїх плечах вона трималася.
Було знищено писемність і всі дохристиянські писемні джерела, народ позбавили його історії й духовного коріння, що аж ніяк не могло сприяти розквіту держави і нації.

-1
34 Victor   (18.08.2013 10:38)
Питання поставлене вчасно і в тему. Попробую розтлумачити. Говорячи про духовну вбогість, ми повинні опиратися на антропологію. Єство людини складається з духа, душі, тіла. Дух є від Бога, душа ж та тіло – матеріальні, «від землі». Дух виражає властивості Бога – це образ Божий в людині. Душа та тіло виражають подобу Бога, якщо живуть по духу, по образу Божому. Та крім того, що ми говоримо про дух, як природу, ми ще говоримо про дух, як властивість. Говорячи про людський дух взагалі, ми можемо констатувати такий факт: горіння духу - ревність; гнилий дух – рабський; високий дух – вільний і т.д., що показує на здатність душі до причасності, чи непричасності духу як природі, тобто тут просто виражається душевний стан. А тепер для яснішого прикладу візьмімо притчу про фарисея та митаря. У фарисея ми бачимо високий дух – він праведник: два рази в неділю поститься, дає десятину, звісно й обрізаний і т.д. В цьому випадку високість його духу йде від його особистих чеснот – він самодостатній, йому Бог непотрібен, оскільки він спасається законом, виконуючи який, дістає «перепустку» в вічне щасливе життя. Митар же – грішний, він немає за собою нічого з фарисейської праведності, тобто він вбогий духом, як властивістю, безталанний. Але!!! Саме дух, як природа, як образ Божий, звіщає людині істинне багатство – благодать, яка наповнює людину всякими духовними дарами – вона багатіє в Бога не своєю праведністю, а праведністю Божою в ній самій, стаючи до неї причасною своїм життям. Усвідомлюючи свою вбогість, митар став причасником Бога через покаяння й дістав доступ до духу, як природи. Як результат, можемо це побачити ще й в поступку митаря Матфія, коли він приймав у себе Господа. Отже вбогий духом той, хто усвідомлює свою залежність від свого Творця, до Нього звертається, Ним живе. В результаті стає причасником дарів Творця – облагодатствованим. Заповідь блаженства про вбогість дана не як результат, а як процес, який приведе до іншого результату: вбогий прийде до багатства; багатий прийде до вбогості – побачить, що своїх сил недостатньо для спасіння, упокориться, покається і так прийде до істинного багатства. Ми досить часто тут підіймаємо теми про рабство та волю. Людина, котра плазує по землі в страстях, про волю навіть немає права підіймати питання. Щоб стати рабом (робітником) Бога, вона повинна перестати буди робітником у диявола. Ставши робітником у Бога, вона дістане свободу від гріха, стане вільною. Це також процес. А взагалі й весь Декалог – це процес, процес і Заповіді Блаженства. Ну а тепер спроектуємо це на дану тему. Чиновник має достаток, і має доступ до путівок. Він влаштував життя громади так, що вона немає достатку, хоча через інформацію може мати доступ і до путівок. Хто поїде в Артек? Той хто має достаток. Але той, хто має достаток, може поїхати й на Мальдіви, й в Артек, але за свої кошти. Та тут є нагода: зекономити, використавши громадське. Тут спрацьовує страсть: гроші люблять гроші й багатому щораз важче розстатися з багатством. Він що раз більше буде придумувати такі закони, за якими народ буде приходити до ще більшої вбогості, а він – до ще більшого багатства. При цьому всьому діючи в рамках закону, придуманого від його праведності, самодостатності. Чому жерці та князі здаються народу богами? Бо вони вершать його долю. А хто ж вершить їхню долю? Цар царів – Господь, Котрий в Своєму вченні навчає про євангельську вбогість, та багатіння в Бозі, а не про земне багатство, яке точить міль і яке слугує в осудження на Суді, оскільки відібране в народу, вкидаючи його в безнадію та розпач, плодячи в ньому зажерливість, продажництво й т.д. Це спокуса, але Господь у Своєму вченні нагадав і спокуснику про його долю.

1
35 Любомир   (19.08.2013 13:52)
Послуговуючись софістикою можна будь що перевернути з ніг на голову.У селянина виводять останню корову із хліва і він убогий духом мовчить та плаче бо розуміє що обрікає дітей на голодну смерть.Так йому буде Царство Небесне.І діткам його малолітнім через місяць а може і швидше буде Царство Небесне
  А старший син напяв на вила єнкаведиста і сам загинув.Йому Царство Небесне не світить.Бо не полюбив ближнього свого як самого себе та й владі яка є від Бога вчинив супротив.А головне духом був сильний.
  Ще трохи софістики і можна з чистою совістю організувати збір коштів на будівництво памятника катам України бо тільки завдяки їм у Царстві Небесному убогих духом українців є найбільше серед усіх народів.

0
33 Admin   (17.08.2013 21:49)
Шановні дискусанти !
Навіть усвідомлюючи те, що мене можуть звинуватити в порушенні правил спілкування на сайті ( дискусія не відповідає темі матеріалу), не можу втриматися від участі в цьому обговоренні.
Тут зачепили неоднозначне питання тлумачення біблійних текстів , котрі , на мій погляд, вже давно треба було б розтлумачити та канонізувати.
До теми цієї дискусії хочу поставити запитання , на яке не знаходжу ПОЗИТИВНОЇ відповіді ( усвідомлюю , що мене можуть тут обізвати єретиком , поганином і всякими іншими нехорошими словами ).

У своїй нагірній проповіді(вибачте, існує декілька означень цієї проповіді, ) Іісус сказав :
5.3 "Блаженні вбогі духом , бо їхнє Царство Небесне" (The Gideons internationals)
5.3 "Блаженные нищие духом , ибо их есть Царство Небесное" ( Канонические в Русском Переводе)


Чому саме "вбогі духом" мають право на Царство Небесне?

Дивно ,що мені зрозумілі та прийнятні всі інші тези цієї проповіді від 5.4 до 7.27.
До того ж всі вони органічно виписані стилістично.

Складається враження ,що теза 5.3 вписана пізніше кимось іншим, хто мав для цього свої мотивації, і , насправді , Іісусом ніколи проголошена не була.

0
32 Victor   (16.08.2013 23:07)
Жити потрібно за Христом, та за Його наслідувачами. Але даруйте. Ніхто не є святим, як тільки Бог. Того, кого ми називаємо святим – це поняття відносне. Чому? Та тому, що святість статичною буде тільки в Царстві Небесному. Тут, на землі, вона динамічна. Як тільки людина відійшла від благодаті, вона відразу ж зі святої стала грішником, але розкаявшись та змінивши образ буття, знову стала святою. Чи варто наслідувати такій людині? Звісно що так, бо прямо наслідувати Христу Богу ніхто з людей не здатен. Тут не можна поставити знак = між Богом та творінням. То як ми повинні виховуватися самі, виховувати своїх дітей, виховувати суспільство? На наглядних прикладах Втіленого Бога та святих. Християнство цю проблему підіймає з самого початку свого існування. Але так звані «пастирі» вважають за краще перекрутити християнство в напівмагію, ніж на святе життя. Звідси й відповідні висновки про рабство, гниль та продажність. Тут варто все ж таки розділити те що є від Бога, і те, що придумали люди. А в процесі самовиховання все ж таки спиратися на Божественне начало, ніж на людські передання. Маємо ситуацію з путівками. Я вже описав, як би можна було поступити з християнської точки зору. Але це непопулярне в нашому соціумі. Краще поступити по людському, так як ми розуміємо, адже під будь який випадок свого життя ми можемо підвести приклад з Біблії. Але й тут даруйте, давайте тоді дослідимо в історичному, культурному та психологічному плані, чому так поступила людина з минулого і чи варто так поступати мені? Для цього й дана нам Біблія, тай не тільки Біблія, адже ми маємо достатньо історичного матеріалу й про свою культуру, щоб ми вивчаючи позитивні та негативні сторони життя конкретних історичних персонажів, вибирали для себе все, що веде до спасіння й уникали всього того, що приводить до загибелі. Ми не обов’язково повинні наслідувати блудниці в блуді, але для нас може буди важливим для наслідування момент її покаяння. Не потрібно нести свого сина на жертовник, а мати віру і т.д. Чиновники, які поступили так, як поступили – це також приклад для наслідування – так не можна поступати. От і всі приклади, на яких ми можемо виховуватися самі й виховувати своїх дітей. Ось тоді християнство, яке не для нас проповідують, а яке ми показуємо своїм життям, не буде релігією слабкодухих рабів, а звичайним життям облагодатствованої людини. Моє християнство починається не з «пастиря» і не з Вас – воно починається з мене й у всіх проблемах, з якими я стикаюся в своєму житті, винен тільки я сам. Суспільство, яким я незадоволений і яке оточу мене – це я сам. Будь я святим, довкола мене були б святі, якби був володарем жертовної любові, то таку ж любов мали б і довкола мене люди. А так я залишаюсь невиправним грішником і цей гріх проектую на соціум – звідси й всі мої проблеми. Навіть в ситуації з путівками є й моя доля вини, так як і кожного з нас, а в першу чергу наших вихователів, вчителів та духівників. Будь вони в своєму моральному вихованні на крок попереду своїх учнів, такого б не сталося.

-1
30 Victor   (16.08.2013 00:23)
Я щось приблизне чекав у відповідь. Але давайте замислимось над іншим і проведемо паралель між древністю та сучасністю. Війна. З Турки беруть на фронт народ. Хтось пішов класти життя за ближніх, за Сталіна, за Батьківщину, хтось втік, а хтось пішов в протилежний табір, класти життя за Адольфа, за Батьківщину. Один загинув, інший відсидівся в схроні, хтось перебув в тюрязі, а хтось прожив щасливо до сьогоднішніх днів. То яким судом судити цей народ, адже в кожного свої погляди на конкретну ситуацію? Які писхологізми підберете сюди? Ну а тепер візьмімо наш конкретний час, й подивимось, як влада «має» народ. Народ – який мовчить. Як Ви вважаєте – цей народ втратив честь? А кожен з нас, Ви, я та інші – ми про честь щось знаємо? Коли народ згадає про честь, то ми на свої очі побачимо все те, що переживали наші предки: і віру, і жертви, і продажництво, і зречення, і подвиги. Всього буде повно, тільки на все свій час. Тоді кожен зрозуміє, для чого йому потрібно було жити, й що ще в житті може бути важливішии, крім грошей та влади – таке прозріння час від часу приходить, але про нього скоро забувають. Не забуваймо, що кожен народ має свою біблію де відображені його стосунки з Богом чи богами. А найживіше втілення Біблії ми можемо побачити кожен в своєму житті. Тут є місце як для Старого Завіту, так і для Нового. В якому завіті і в якому періоді завіту живе сьогодні кожен з нас, варто замислитись, а звідси змоделювати й події, які кожного з нас очікують в близькому майбутньому. Алегорія добра річ, якщо нею розумно користуватися, тоді не так гостро буде осуджуватися минуле й не так сліпо звеличуватися сучасне, бо й тут є, як свій Єгипет, Содом і Гоморра, так і обіцяна земля, Авраам і Христос.

1
31 Любомир   (16.08.2013 16:02)
Суть дискусії для мене полягає в тому на яких життєвих і моральних прикладах вчитися жити  самим і вчити свої дітей.Якщо будемо вчитися на прикладах Лота, Авраама, Якова та інших біблійних персонажів то отримаємо суспільство продажних слабодухих негідників метою яких буде вижити і здобути статус у суспільстві будь якою ціною. Вбивством брата,торгівлею дочками , дружиною,крадіжкою первородства і т.д.У всіх сюжетних лініях біблійних героїв виживають і стають нашими святими праотцями негідники а позитивні персонажі завжди вбиті ,обмануті та обкрадені.Висновок напрошується один- жити так як жили наші праотці -послуговуйся на своєму життєвому шляху брехнею та віроломством і ти виживеш та ще й станеш святим.Цеквою було написано чимало тлумачних томів що б такий висновок приходив непомітно безболісно  і врешті ставав закономірним і буденним.Замініть слово "ПІЗНАТИ" словом "ЗГВАЛТУВАТИ" в історії з Лотом і сто відсотків людей які читають Біблію вперше зрозуміють ситуацію зразу і не потребуватимуть від когось пояснень,і Лотів поступок ніхто не тільки не одобрить а ще і всі визнають ганебним.
    Констатувати стан нашого суспільства мало.Треба ставити собі питання - Що робити? Якщо за  два тисячоліття церковне вчення не зробило людей кращими імовірно що воно не ефективне - це мягко кажучи.Що б знайти вихід треба перестати в першу чергу бути рабом і вчитися думати як людина вільна. Християнське вчення в тому вигляді в якому нам його сьогодні подають є релігією слабодухих і рабів які завжди змушені вибирати із двох зол менше не розуміючи що в тому випадку вони завжди вибирають обидва зла.
   Щоб проілюструвати свої думки приведу на кінець одну баєчку.
  Якось Лев цар звірів вирішив скласти собі меню на день.Взяв з собою Шакала секретарем та й пішли по лісу.Зустріли Ведмедя.
   -О як добре , сказав Лев, яке калорійне мясо! На коли тебе Ведмедю записувати в меню -на сніданок чи на обід?
    -Очікування смерті - гірше самої смерті .-Подумав Ведмідь та й сказав: Чого буду мучитись до обіду, записуйте на сніданок.
   Ідуть далі. Зустріли Лисицю. - О! Руда з тебе буде прекрасний холодець.На коли тебе в меню записувати? На обід чи на вечерю?
  Подумала лисиця що важко жити в страху до вечора та й відповіла : -Пишіть вже краще на обід.
  Записав Шакал лисицю в меню. Йдуть далі.
   Зустрічають Зайця.  -О! Привіт Сірий! Твоє мясо дуже дієтичне.Я хочу його сьогодні скуштувати.На коли тебе зїсти?На вечерю чи перед сном?
  -Ви знаєте, сказав Заєць,я взагалі не хочу що б ви мене їли.
 -О! Прекрасно,сказав Лев. Шакале так і запиши: Заєць не хоче що б ми його їли.
         Мораль цієї така: Ніколи не вибирайте з двох зол менше.Завжди памятайте що є ще і третій вибір.

0
28 Provokatorr   (15.08.2013 10:22)
Годинник за 30000 дол!


1
27 Salomea(Н_Дребот)   (14.08.2013 17:48)
Ой, люди, люди, нарікання все продовжуються! Коли приїзджаю в Турку, на вокзалі умовно цивілізація закінчується: до тої ж Борині не доберешся, а, якщо пощастить. з маршрутки в ній не так просто вийти.Я не знаю, наскільки дітям горян, що живуть чудових горах, які недаремно називають легенями України, потрібно їхати на другий кінець країни. Живу поруч з Кримом, маю відношення до путівок. Батьки пишуть заяви на лікування. оздоровлення, комісія приймає рішення щодо його необхідності і категорії закладу для оздоровлення. Цікавим є те. що багато батьків відмовляються від запропонованих путівок в силу різних причин, тобто напруга знята, за відьмами не полюють. Путівки є, часто шукаємо бажаючих.

0
26 Артек   (13.08.2013 16:40)
Дивитись всім!


0
25 Victor   (12.08.2013 22:40)
«Дуже «вдалий» приклад із біблійним Лотом».

«Схід – діло темне». Тут дійсно, пане Любомире, важко збагнути психологію людини Сходу, а особливо нинішній людині. Щоб це зрозуміти, треба стати на хвильку Лотом, ввійти в цей історичний період, культуру, середовище, в якому жив Лот і стати поряд з Ангелами-гостями. Тоді, напевно, стане все ясно. А особливо поглянути на наслідки. Приклад високий, але ми бачимо в ньому тільки негатив. Так дехто дивиться на смерть Христа, на «подвиг» Петра з мечем й т.д., забуваючи про ціль поступку. Хтось готовий померти ради цноти, а хтось стоїть довжелезними чергами, пропонуючи своє тіло; хтось керує, віддаючи себе, а хтось керує – забираючи собі… Не дивно, що ми ніяк не можемо докупи зліпити ні Церкву, ні державу, ні себе самих.

1
29 Любомир   (15.08.2013 18:01)
"Схід - діло темне "це дуже мя"гко сказано.В даному випадку варто називати речі своїми іменами і сказати що це діло гидке і підле.Моральні цінності у всі часи і майже у всіх народів незалежно від віросповідань завжди залишались однаковими.Вони тому і цінності що не залежать а ні від часу а ні від ситуації.В підтвердження цьому можна привести такий древній епос як Рамаяна чи більш пізніший пвір Шота Руставеллі (1100 роки) Витязь в тигровій шкурі.
     Цікаво було б побачити реакцію Ваших дітей коли в вечері посадивши їх біля себе на канапу розкажете чи прочитаєте їм історію про Лота та ще й підсумуєте.
    " - Ось і я доню в такій ситуації поступив би як праведний Лот і віддав би тебе на згвалтування юрбі гомосексуалістів щоб не зганьбити своє імя та честь гостей."
    Якщо вони це витримають і не дістануть шок  можна добавити щось наступне: "-А коли Бог захотів би випробувати мою віру я поступив би синочку так як наш праотець Авраам
 і звязав би тобі руки і ноги, перекинув через плече і поніс в Шименку до того вогнища де печемо картоплю та звідки любуємось краєвидами рідного міста щоб зарізати."Напевне не донесли б Ви пане Вікторе дитини живою до місця екзикуції   - бідна дитина померла б на пів-дорозі від жалю в серці.Думаю Ви б із дому навіть не вийшли бо дружина проламала б Вам чимось важким голову на рідному порозі. Якщо і цю розповідь Ваші діти витримають то варто покликати з кухні маму і розказати їм про ваші плани здійснити подорож до Єгипту. І подорож цю Ви плануєте провести так як і праотець Авраам. "-Із страху щоб мене не вбили я буду видавати діточки нашу маму за свою сестру , візьму за неї від фараона великі багатства або по простому кажучи стану маминим сутенером і проведу таку оборудку мінімум два рази."
   Я сумніваюся що після таких розповідей Ваші діти захочуть визнавати Вас за батька ,шукати у Вас захисту ,поради чи опори.Безумовно вони гарно виховані а тому поплачуть тихенько в іншій кімнаті та подумки покрутять Вам біля мізків пальцем.
   Вибачте пане Вікторе що я так жорстоко змоделював ситуацію але всі ці події не виссані з пальця а взяті із Біблії. Я не знаю чи вистачило б мені сили і хоробрості захистити честь моїх гостей та моєї родини,опинись я на місці Лота.Я навіть не знаю чи вистачило б мені мужності пожертвувати за них життям але відкупитися честю своєї дочки я б не запропонував ніколи ,сподіваюся і Ви також.
  В такій ситуації в приклад треба брати князя Святослава.Опинившись перед вибором :знеславлення через полон чи смерть - Святослав з дружиною вибрав смерть в бою бо "Мертві сорому не імуть".Авраам ,Лот та багато інших біблійних праотців були убогі духом безчесні і продажні.Виховуючи дітей на їхньому життєвому прикладі ми ніколи не виховаємо чесну порядну та самовіддану молодь.

0
24 Артек   (12.08.2013 17:51)
Давайте поставимо крапку з 40 по 45 секунду цього запису ви побачите документ з таблицею. Зверніть увагу на графу категорія дитини, і що ми бачимо "Дитина, що перебуває на диспансерному обліку" і що ви тепер скажете шановні чиновники, також можна побачити правку олівцем в двох рядках малозабезпечена сімя і переможець обл олімпіади.
Можливо вам не краще всім звільнитись, яка взагалі ваша роль в суспільстві?
Поки суспільство не може контролювати чиновника в нас порядку не буде, як не хотів би Касюхнич вкрасти йому важче боїться звільнення. А тут В РДА КРАДИ, ДІЛИСЬ, МОВЧИ І ДО ПЕНСІЇ ДО СИДИШ


0
22 Victor   (11.08.2013 22:45)
Коли я зроблю гріх перед народом, то перед народом покаюся, покаюся й перед Богом, бо жодна людина не застрахована від гріховних поступків, скільки б не намагалася бути тверезою. Я ніде в своїх коментарях не переходив на особистості, не образив ні добродія Гребенюка ні інших. Більш того, мені відомо, що між дітьми чиновників є дійсно хворі діти, які потребують таких путівок, є й відмінники та ін. Ні Вам, ні мені, ні чиновникам немає чого переживати, бо совість наша чиста перед народом і перед Богом. Наша дитина кожне літо просилася в табір, але все відкладалося з року в рік. Того року вона сама ходила й вишукувала путівку, бо за такою ж путівкою їхала сусідська дитина. Я мусів написати, що цим питанням займалась жінка, оскільки все це робилося не без нашого відому. Але мушу зазначити, дійсно, як Ви зауважили, замість моєї дитини могла поїхати й інша, тому поганий осад все ж таки залишається в душі. Здається, що щось в когось вкрав. Таке вже наше суспільство, навіть коли й щось дістанеться від нього по закону, то складається враження, що виляпався в лайні. Краще б не брав. Я ні на кого не ображаюся й ще раз прошу пробачення, якщо когось чимось образив. Якщо путівки для сиріт реалізували з-за того, що сироти не змогли поїхати, а таки не змогли, бо як я вже зазначав, що не кожна дитина мала матеріальну змогу, - й ці путівки реалізували для інших дітей, то й тут немає криміналу. Проблема в тому, що влада повинна була зайнятися цим питанням, але чи це питання совісті, чи законного обов’язку – це вже інше. Весь цей бардак я називаю комедією, бо тут не сироти в центрі конфлікту стоять, а можливо зовсім інші питання.

Дякую пану Василю, за вислів отця Павла (Адельгейма), котрий трагічно загинув минулого тижня. Прошу заходити на його сайт, це Пастир з великої букви, котрого гнали в Церкві за істину. Читаймо його проповіді, вислови, й навчаймося всі живого християнства, а коли згрішимо один перед одним, просімо один у одного прощення й так будемо жити єдиною громадою, для котрої будь яка проблема одного, буде проблемою всіх.

1-20 21-36
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.