Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2014 » Травень » 31 » Про вибори голови Турківського районного суду
31.05.2014 (22:34)

   Про вибори голови Турківського районного суду
Доповнено 17.05.2014 - Головою суду обрано І.Федитника
Доповнено 01.05.2014 - Оголошення про вибори голови суду
Доповнено 19.04.2014 - Стенограма пленарного засідання ВРУ
Доповнено 19.04.2014 - ДЕ КРИЮТЬСЯ ПРИЧИНИ БЕЗКАРНОСТІ?
Доповнено 24.04.2014 - ПРИЧИНИ БЕЗКАРНОСТІ
Доповнено 24.04.2014 - Стосовно судді Турківського суду Кріля Л. М. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вже двічі відкривала дисциплінарне провадження
Доповнено 01.05.2014 - Оголошення про вибори голови та заступника голови Турківського районного суду

Нещодавно вступив в силу ЗАКОН УКРАЇНИ "Про відновлення довіри до судової влади в Україні"

Як написано в самому законі "Цей Закон визначає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі - перевірка суддів) як тимчасового посиленого заходу з використанням існуючих процедур розгляду питань про притягнення суддів судів загальної юрисдикції до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв’язку з порушенням присяги з метою підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості."

Отже , Закон дозволяє підвищити якісний склад судів всіх рівнів і , відповідно, відновити довіру до них. Після набрання чинності Законом всі судді звільняються з адміністративних посад.

Розділ II Ч.2 З дня набрання чинності цим Законом вважаються такими, що звільнені з адміністративних посад, голови вищих спеціалізованих судів, їх заступники, голови апеляційних судів, їх заступники, голови місцевих судів та їх заступники. З дня набрання чинності цим Законом вважаються такими, що звільнені зі своїх посад, також секретарі судових палат вищих спеціалізованих судів, їх заступники та секретарі судових палат апеляційних судів.

Для забезпечення повноцінного функціонування судів в перехідний період прийняті зміни в Законі України "Про судоустрій і статус суддів".

Стаття 24 ч.3 "У разі відсутності голови суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді"

Для перевірок Законом встановлено певний термін їх проведення

Стаття 2. Ч 1. Перевірка суддів проводиться протягом одного року з дня формування складу Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі - Тимчасова спеціальна комісія), що утворюється у порядку, визначеному статтею 4 цього Закону.

Отже , здавалося б , сворено всі умови для продуманої перебудови судів, відновлення законності і справедливості. Тимчасова спеціальна комісія у встановлений термін зможе провести перевірки суддів та рекомендувати для роботи в судах найкращих.

Не зрозумілою є поспішність , з якою в деяких судах всіх рівнів намагаються відновити суддів на адміністративних посадах відразу ж після публікації Закону.

Подібна ситуація склалася і в Турківському районному суді.

17.04.2014 р суддя Турківського районного суду Федитник І.Д. подав заяву про призначення зборів суддів, на яких запропонував , провести таємне голосування суддів з метою призначення на адміністративні посади суддів Турківського районного суду .

Цього ж дня заява судді Федитника І.Д. була розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України

Судді Турківського районного суду
Львівської області
Строні Тетяні Григорівні


Судді Турківського районного суду
Львівської області
Кріль Луці Михайловичу

ЗАЯВА

У зв’язку із вступом Закону України „ Про відновлення довіри до судової влади в Україні" та внесення змін до інших законів від 11.04.2014 року голови місцевих судів та їх заступники вважаються звільненими з адміністративних посад. На виконання Закону вважаю за необхідне сьогодні 17.04.2014 року після обіду в узгоджений час, навіть після робочого дня, провести таємне голосування суддів з метою призначення на адміністративні посади суддів Турківського районного суду Львівської області. Це вимога Закону і необхідно виконувати негайно.

Я суддя Федитник Іван Дмитрович висуваю свою кандидатуру на посаду голови Турківського районного суду Львівської області.

Додаток: дві копії заяви.

Суддя: Федитник Іван Дмитрович

17.04.2014 р

17.04.2014 р суддя Турківського районного суду Т.Г.Строна на офіційному веб-порталі судової влади України опублікувала відповідь на заяву судді Федитника І.Д.

Судді Турківського районного
суду Львівської області
Федитнику І.Д.

Шановний Іване Дмитровичу!

На Вашу заяву від 17.04.2014 року про негайне проведення таємного голосування суддів, доводжу до Вашого відома, що на час набуття чинності Закону України від 08.04.2014 року «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» - 11.04.2014 року - Ви виконували обов’язки голови Турківського районного суду Львівської області і саме Ви зобов’язані були на виконання даного Закону вчинити передбачені цим Законом дії.

Однак Ви цього не зробили, а переклали всю відповідальність на мене.

Як Вам відомо, в перший день виходу на роботу після відпустки, 16.04.2014 року, мною видано наказ про складання мною адміністративних повноважень голови суду, із цим наказом Ви ознайомлені.

Повідомляю Вас, що збори суддів із піднятого Вами питання обов’язково будуть проведені у відповідності до законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», і підняті у Вашій заяві питання обов’язково будуть розглянуті.

Нагадую Вам, що у відповідності до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Посадові особи зобов’язані діяти лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Оскільки Законом України від 08.04.2014 року «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» не передбачено способу проведення таємних зборів суддів, які до цього часу ніколи не проводилися, на даний час мною, як в.о. голови Турківського районного суду Львівської області проводиться вивчення діючого законодавства із метою належної організації проведення зборів суддів із піднятого Вами питання.

Окрім цього, у зв’язку із великим громадським значенням питання обрання голови суду для жителів Турківського району Львівської області, вважаю доцільним провести збори суддів по виборах голови суду не у закритому режимі і поспіхом, як Ви пропонуєте, а у режимі максимальної відкритості для громадськості та із залученням місцевих засобів масової інформації, що відповідає меті і духу Закону України від 08.04.2014 року «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»

Тому я маю намір скористатися своїм правом, передбаченим Законом України «Про судоустрій і статус суддів», та запросити на збори суддів представників органів місцевого самоврядування, місцевих засобів масової інформації, громадськості та правоохоронних органів.

Вашу заяву я отримала 17.04.2014 року о 13.00 год. Підготувати збори суддів негайно і в такому ж режимі вивчити діюче законодавство із цього питання я не маю фізичної можливості, оскільки так само, як і інші судді, розглядаю судові справи, також виконую обов’язки голови суду. Окрім цього, проведення зборів суддів у запропонованому Вами режимі суперечитиме меті і духу закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Особисто я, бувши головою і виконуючою обов’язки голови Турківського районного суду Львівської області протягом 1993-2014 років, як Ви знаєте, завжди узгоджувала із суддями, в тому числі і з Вами, дату і час проведення зборів суддів, і вважаю, що я також маю право на узгодження їх зі мною.

Прошу врахувати, що Ви особисто ніякої допомоги із підготовки зборів суддів мені не надаєте і навіть не пропонуєте, а я сама негайно все зробити не можу.

Питання виборів голови суду є досить серйозним та потребує вивчення і ретельної підготовки.

При цьому звертаю Вашу увагу, що
-Законом України від 08.04.2014 року «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» не передбачено негайності проведення зборів суддів;
- у відповідності до Закону України «Про статус суддів і судоустрій» збори суддів мають проводитися не рідше одного разу на три місяці. Останні збори суддів Турківського районного суду Львівської області відбулися 28.03.2014 року;
- метою Закону України № 1188-VII від 08.04.2014 року «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» є відновлення довіри до судової влади. Довіра до судової влади в Україні є неможливою без інформування громадськості про таку подію, як вибори голови суду, а також забезпечення можливості представникам громадськості бути поінформованими про можливість бути присутніми на зборах суддів і особисто пересвідчитися у відкритості судової влади району для його жителів.

Враховуючи викладене мною вище, запевняю Вас, що збори суддів щодо виборів голови суду відбудуться обов’язково та у відповідності до законів України «Про судоустрій і статус суддів» і «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» та у розумний строк, що випливає із мети вищезазначених законів України, але не негайно, як Ви вимагаєте, а після достатнього вивчення діючого законодавства, узгодження дати і часу зборів із усіма суддями та запрошеними на збори суддів особами.

В.о. голови Турківського районного суду Львівської області Т.Г.Строна

17.04.2014 р.

Т.Г.Строна: "...у зв’язку із великим громадським значенням питання обрання голови суду для жителів Турківського району Львівської області, вважаю доцільним провести збори суддів по виборах голови суду не у закритому режимі і поспіхом, як Ви пропонуєте, а у режимі максимальної відкритості для громадськості та із залученням місцевих засобів масової інформації, що відповідає меті і духу Закону України від 08.04.2014 року «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»

Тому я маю намір скористатися своїм правом, передбаченим Законом України «Про судоустрій і статус суддів», та запросити на збори суддів представників органів місцевого самоврядування, місцевих засобів масової інформації, громадськості та правоохоронних органів."

Благородні наміри. Чи вдасться втілити їх в життя ?

Мабуть, необхідна підтримка громадськості ?

В.Ланчак


Доповнено 19.04.2014

Виявляється претензії до турківських суддів були й раніше:

Стенограма пленарного засідання 13 Липня 2000

ЗАСІДАННЯ ВІСІМДЕСЯТ ТРЕТЄ

Сесійний зал Верховної Ради України. 13 липня 2000 року.16 година.

Веде засідання Голова Верховної Ради України ПЛЮЩ І.С.

..........

ЗАДОРОЖНІЙ О.В., голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики (виборчий округ 217, м. Київ). Шановні колеги! На ваш розгляд вноситься 14 проектів постанов про обрання, звільнення суддів. Я просив би вас, Іване Степановичу, поставити першим на голосування проект 5409-2, бо тут найбільша кількість суддів, у тому числі Харківської області...

..........

ЗАДОРОЖНІЙ О.В. Турківського районного суду Львівської області - Строну Тетяну Григорівну.

ГОЛОВА. Депутат Фурдичко.

ФУРДИЧКО О.І., перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики,природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (виборчий округ 125, Львівська область). Шановні народні депутати! Я звертався до комітету із заявою щодо роботи Турківського районного суду і особисто судді Строни. Прошу зняти цю кандидатуру. У мене є декілька запитань.

..........

ЗАДОРОЖНІЙ О.В. Турківський районний суд Львівської області- Строна Тетяна Григорівна. Були запитання.

ГОЛОВА. Фурдичко Орест.

ФУРДИЧКО О.І. Шановний Іване Степановичу! Шановні народні депутати! До мене надійшли скарги з приводу роботи Турківського районного суду і на суддю Строну Тетяну Григорівну. Я подавав заяву до комітету, комітет розглядав цю заяву. І запитання до Строни. 14 і 17 квітня 1998 року Турківським районним судом з порушенням у двох випадках процесуальних норм було прийнято заяву про скасування рішення окружної комісії про визнання народного депутата обраним та визнання виборів недійсними по виборчому округу 125. Чому ви прийняли заяву з порушенням термінів, що потягло за собою два судові процеси в Городоцькому районі Львівської області і в Печерському районному суді міста Києва? Прошу дати відповідь.

ГОЛОВА. Будь ласка.

СТРОНА Т.Г., суддя, голова Турківського районного суду Львівської області. Хочу сказати, що я ту заяву не приймала і не розглядала. Але запитання народного депутата нагадало мені мого покійного чоловіка, який помер чотири роки тому. Я сама харків'янка, а він корінний карпатський бойко. Він був дуже хорошою і доброю людиною,але в нього була така риса характеру, притаманна бойкам: причепиться ні до чого, зрозуміє врешті-решт, що він не правий, але ніколи цього не визнає.

Так і шановний Орест Іванович: йому кваліфікаційна комісія доводить, що я абсолютно не винна, йому доводить прокуратура, що я абсолютно не винна, йому доводить комітет Верховної Ради, що я абсолютно не винна, а він все одно наполягає на своєму.

По-моєму, це просто якось жорстоко і не по-людськи так ставитися до мене. Враховуючи те, що я 18 з половиною років працюю, 13 років працюю суддею, враховуючи те, що я одинока жінка, вдова, що в мене на утриманні маленька дитина...

(Оплески).

Можна, я ще скажу?

ГОЛОВА. Прошу проголосувати кандидатуру.

СТРОНА Т.Г. Я сподіваюся тільки на розум Верховної Ради, тому що за моїми плечима 18 років державної служби і маленький хлопчик, напівсирота, я надіюся на вас, люди!

ГОЛОВА. Тетяно Григорівно, ви переконали народних депутатів, я ставлю на голосування. Будь ласка, прошу голосувати.

"За" - 296.

(Оплески).

Джерело: http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/2535.html


ДЕ КРИЮТЬСЯ ПРИЧИНИ БЕЗКАРНОСТІ?

Не так давно в нашому районі створено громадську організацію «Майдан Турківщини». До неї увійшли учасники Євромайдану, представники політичних партій, та й просто небайдужі люди. Уже на першому організаційному засіданні чітко визначено її мету і завдання, обговорено статут.

Важливим є те, що в структурі громадської організації є ряд ініціативних груп, що займаються різними напрямками суспільної діяльності. Мені як колишньому працівнику міліції доручено налагодити співпрацю з правоохоронними органами й, по можливості, надавати їм допомогу у вирішенні наболілих проблем.

Вивчивши думку громадськості та систематизувавши пропозиції та зауваження , що стосуються роботи працівників міліції, ми зустрілися з начальником райвідділу Андрієм Кумечком. У ході тривалої й конструктивної розмови їх викладено Андрію Олеговичу. Він занотував усі зауваження й після детального вивчення пообіцяв озвучити громадськості результати їх розгляду.

А коли мова зайшла про роботу Турківського відділення ДАІ (запитань до цього підрозділу є багато), в райвідділ покликали заступника начальника відділення Михайла Цаповича. На запитання, чому так мало притягують до відповідальності водіїв, які досить часто перевищують швидкість, ігнорують знаки, він відповів, що протоколів складають багато, але, після того, як їх направляють в суд, починається незрозуміла тяганина. Судді по декілька разів повертають їх даівцям, аргументуючи тим, що вони неналежно оформлені. Буває, що насправді протокол по декілька разів «футболять» подібним чином, аж допоки не спливає три місяці. Як відомо, після цього порушника вже не можна притягнути до відповідальності.

Зараз мені важко стверджувати про правильність чи неправильність оформлення протоколів (до речі, по одному з таких фактів проводить розслідування прокуратура району), дивує інше: чому прокурор району не проводить перевірки по фактах затягування розглядів протоколів у суді - чому ніяк не можемо врегулювати цю ситуацію і реально взятися за наведення порядку в місті, усунувши всі непорозуміння? Штрафи, після розгляду протоколів, мали б надходити в місцеві бюджети, за які громади могли б вирішувати господарські проблеми, яких у нас вистачає. Та й правопорушники відчували б свою відповідальність, і я переконаний - були б толерантнішими на вулицях нашого міста.

Думаю, що цікаво було б почути думку працівників суду: в чому ж таки проблема і як її можна вирішити?

Микола КОНОВАЛЕНКО.

Газета "Бойківщина" №16,2014


Доповнено 24.04.2014

ПРИЧИНИ БЕЗКАРНОСТІ

(із приводу статті в газеті «Бойківщина» від 19.04.2014 року «Де краються причини безкарності?»)

В газеті «Бойківщина» від 19.04.2014 року була надрукована стаття «Де криються причини безкарності?», в якій зазначено, що заступник Турківського ВДАІ Михайло Цапович висловив претензії до суддів Турківського районного суду щодо безпідставного повернення протоколів про адміністративні правопорушення, оскільки вони неналежно оформлені. При цьому звинувачує суддів Турківського районного суду в незрозумілій заступнику начальника Турківського ВДАІ тяганині.

З огляду на те, що в статті не конкретизувалось, до кого із суддів висловлюється невдоволення результативністю та швидкістю розгляду справ про адміністративні правопорушення згаданої категорії, саме мені, як в. о. голови суду необхідно давати роз'яснення громадськості з цього приводу.

При надходженні матеріалів справ про адміністративні правопорушення до Турківського районного суду, відповідно до законодавства, зокрема Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, обов'язково заводиться справа про адміністративне правопорушення, яка зберігається в суді. Навіть у випаду, коли суддею була винесена постанова, за якою матеріали про адміністративне правопорушення повертаються до Турківського ВДАІ для належного оформлення, копія протоколу про адміністративне правопорушення, оригінал постанови судді у справі, а також супровідні та поштові документи залишаються при справі, яка працівникам Турківського ВДАІ не передається, а передається на зберіганні до архіву суду. Копія листа суду про повернення матеріалів про адміністративне правопорушення з вихідним номером і датою відправлення також залишається при справі. Всі документи, які надходять до суду, реєструються і обліковуються в порядку, встановленому законодавством. Необлікованих та незареєстрованих протоколів про адміністративні правопорушення, в тому числі і тих. які було повернено для належного оформлення, в суді не існує.

Працівники апарату Турківського районного суду Львівської області належно та сумлінно виконують свої обов'язки із реєстрації та обліку матеріалів-про адміністративні правопорушення, що підтверджується відсутністю скарг громадян.

Відсутність перевірок прокуратури району за можливими фактами затягування розглядів протоколів у суді свідчить про те, що працівники Турківського ВДАІ не зверталися до прокуратури зі скаргами на дії суддів.

Причинами повернення матеріалів про адміністративні правопорушення працівникам Турківського ВДАІ не є бажання затягнути розгляд справи, або ж інші суб'єктивні причини, а суттєві недоліки, допущені особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення. Ці недоліки не дають можливості розглянути матеріали всебічно, повно та відповідно до законодавства.

Самостійно усувати недоліки, допущені при складенні протоколу, суддя права не має, це заборонено законом. Бланк протоколу про адміністративне правопорушення є документом суворої звітності.

Всі працівники Турківського ВДАІ зобов'язані знати «Інструкцію з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», затверджену наказом МВС № 77 від 26.02.2009 року, та складати протоколи про адміністративні правопорушення чітко відповідно до неї.

Матеріали про адміністративні правопорушення направляються до суду безпосередньо начальником ВДАІ Турківського району, або особою, яка виконує його обов'язки. Кількість матеріалів, повернених для належного їх оформлення, а також причини їх повернення, відомі начальнику Турківського ВДАІ, оскільки повертаються безпосередньо йому.

Для розуміння читачами справжньої ситуації, яка склалась у Турківському районі з притягненням до адміністративної відповідальності водіїв транспортних засобів працівниками Турківського ВДАІ, мною проаналізовано всі справи про адміністративні правопорушення, які були предметом розгляду суддів Турківського районного суду Львівської області протягом 2013 року. Встановлено, що від Турківського ВДАІ в 2013 році на розгляд суду надійшло 246 матеріалів про адміністративні правопорушення, а це не так вже й багато, як комусь може здаватись. Працівники ВДАІ не перетрудилися, складаючи протоколи, враховуючи те, що суддями Турківського районного суду в 2013 році розглянуто всього 1709 справ і матеріалів, в тому числі 1438 справ: суддею Крілем Л.М. - 437, суддею Строною Т.Г. - 489, суддею Федитником І.Д. - 512, в тому числі цивільних та кримінальних, які є набагато складніші та об'ємніші. Направлено для належного оформлення всього 63 протоколи, в тому числі: (суддею Строною Т.Г. - 12, суддею Крілем Л.М. - 22, суддею Федитником І.Д. -29). На постанови суддів про повернення протоколів для належного їх оформлення протягом 2013 року ніхто зі скаргами не звертався.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 7 «Про посилення судового захисту прав та свобод людини і громадянина» поверхове вивчення справ, неналежна їх підготовка до судового засідання, несвоєчасне повідомлення учасників процесу про час розгляду справ, безпідставне перенесення часу їх розгляду викликають справедливе обурення громадян. У зв'язку з цим Верховний Суд України зазначив, що суддя несе особисту відповідальність за своєчасний і якісний розгляд справ. Навмисне порушення закону чи несумлінне його виконання, якщо це призвело до тяганини при розгляді справи й істотно обмежило права і законні інтереси громадян, слід розглядати як неналежне виконання суддею професійних обов'язків, яке тягне передбачену законом відповідальність. Тому я проаналізую справи, розглянуті безпосередньо мною. Щодо інших суддів - нехай відповідають за себе самі.

Особисто мною у 2013 році було повернено для належного оформлення 12 протоколів про адміністративні правопорушення, в тому числі - один протокол двічі. Окрім цього, дві справи поверталися для розгляду справи по суті, оскільки згідно із законом їх повинен був розглянути і накласти на правопорушника стягнення безпосередньо працівник ДАІ, а не суд.

Так, 26.04.2013 р. мною повернено для належного оформлення протокол щодо гр. Г (№536), оскільки в протоколі не було зазначено, за якою частиною статті обвинувачується правопорушник, а також не було зазначено всі відомості про особу порушника, які необхідні для правильного накладення стягнення. Хоча ці відомості можна з'ясувати в судовому засіданні (якщо на нього з'явиться порушник), однак закон забороняє розглядати справу, якщо протокол неналежно оформлений. Крім цього, в протоколі не була заповнена графа дати і години розгляду справи в суді. Протокол був складений 16.04.2013 р., а направлений до суду лише 25.04.2013 р. Справа була розглянута 26.04.2013р. Той же самий протокол повторно направлений Турківським ВДАІ до суду (№568) 08.05.2013 року в такому ж вигляді. В цей день справу було розглянуто і знову направлено цей протокол для належного оформлення із тих же підстав.

28.08.2013 р. в суд поступив протокол, складений 01.08.2013р. щодо гр. X (№597) за ч. 2 ст. 130 КУпАП (керував скутером в стані алкогольного сп'яніння). Вищезазначений протокол був повернений для належного його оформлення, оскільки в ньому не зазначено підстав, за якими працівник ДАІ кваліфікував дії гр. X. саме за ч. 2 зазначеної статті КУпАП (повторність вчинення правопорушення), а не за ч. 1. Справа була розглянута 09.09.2013р., що не є порушенням її строків розгляду згідно зі ст. 277 КУпАП (загальний строк розгляду справ про адміністративне правопорушення - 15 днів).

21.10.2013р. складений протокол на гр. П за ст. 188-1 КУпАП (№765), поступив до суду лише 12.11.2013 р. В той же день справа була розглянута, протокол був повернений для належного його оформлення, оскільки до матеріалів був долучений припис, в якому не було зазначено, що гр. П. мав вчинити для його виконання, а лише констатовано факт його невиконання, що перешкоджало суду розглянути дану справу по суті.

02.06.2013 р. був складений протокол на гр. П., поступив до суду 20.06.2013 р. (№784). При розгляді даної справи 25.06.2013 р. прийнято рішення про повернення протоколу для належного його оформлення, оскільки в ньому не вказано частину статті, за якою кваліфікується правопорушення, натомість долучено довідку, яка не мала правового значення, крім того, вказані в довідці час та місце вчинення правопорушення відрізнялися від інформації, вказаної в протоколі.

12.04.2013 р. складений протокол, а 25.04.2013 р. поступив до суду (№534). В протоколі не було зазначено місце вчинення правопорушення, що суперечить вимогам ст. 256 КУпАП. А тому 03.05.2013 р. протокол було повернено для належного його оформлення.

25.08.2013 р. складений протокол, поступив до суду аж 20.09.2013 р. (№1318). 07.10.2013 р. протокол був повернений для належного його оформлення, оскільки в протоколі відсутні були пояснення особи, яка притягалась до адміністративної відповідальності чи відмітки про відмову від пояснень.

01.06.2013 р. був складений протокол, який поступив до суду 10.06.2013 р. (№746). Розгляд справи був призначений працівником ДАІ на 01.07.2013 р. Справа була розглянута в той же день. Протокол повернений для належного оформлення, оскільки у ньому не була вказана особа потерпілого (хоча така особа існувала), а також місце його проживання, реєстрації транспортного засобу та державний реєстраційний номер автомобіля.

25.01.2013 р. складений протокол, поступив до суду 31.01.2013 р. (№159), 14.02.2013 р. протокол був повернений для належного оформлення, оскільки у ньому не зазначено точну адресу проживання порушника, а лише населений пункт. При цьому з'ясувалось, що в даному населеному пункті правопорушник насправді не проживав, і суд не міг повідомити його про дату та час розгляду справи.

29.12.2012 р. був складений протокол, поступив до суду 11.01.2013 р. (№57). Справа була розглянута 24.01.2013 р. Протокол був повернений для усунення його недоліків, оскільки у ньому була відсутня вказівка на частину статті, за якою кваліфікується правопорушення, що перешкоджало розгляду даного протоколу судом.

03.05.2013 р. складений протокол, надійшов до суду 17.05.2013 р. (№609) і розглянутий в той же день. Повернений на дооформлення, так як в ньому були відсутні пояснення правопорушника, а наявні у матеріалах фотокопії пояснень правопорушника, потерпілого, свідків та схеми місця ДТП не завірені в установленому законом порядку. Також копія протоколу не була вручена порушнику.

02.02.2013 р. складений протокол, який був направлений до суду аж 05.04.2013 р., отриманий судом 09.04.2013 р. (№456). Справа була розглянута 22.04.2013 р. Протокол був повернений для належного його оформлення, оскільки порушник за місцем, вказаним у протоколі про адміністративне правопорушення, не проживав, з протоколу не можна було зрозуміти, в якому районі області було вчинено правопорушення, тобто не вказано місце правопорушення. Окрім цього, неможливо було прочитати в протоколі, яким саме транспортним засобом керував порушник.

З аналізу вищезазначених матеріалів можна прийти до висновку, що незрозуміла заступнику начальника Турківського ВДАІ тяганина при розгляді цих справ про адміністративні правопорушення була породжена самими працівниками ВДАІ. які неналежним чином оформляють протоколи про адміністративні правопорушення,несвоєчасно їх направляють до суду, допускають помилки, які неможливо виправити в суді.

Ці ж недоліки повторюються і в 2014 році, також і в інших категоріях справ. Так. в одному із останніх протоколів (в справі №497), який до суду направив Турківський райвідділ міліції, вказано, що правопорушниця народилася в м. Рівне Заліщицького району. В Заліщицькому районі Тернопільської області відсутній населений пункт з такою назвою.

Повідомляю, що із приводу незаконного винесення постанов суддями Турківського районного суду із працівників Турківського райвідділу міліції та ДАІ Турківського району Львівської області до прокурора, голови суду або Кваліфікаційної комісії суддів України на дії суддів протягом 2013 року ніхто не звертався, що свідчить про те. що працівники Турківського РВ ГУ МВС України та Турківського ВДАІ жодних претензій до постанов суддів протягом 2013 року не мали.

Додатково повідомляю, що із приводу незаконного винесення постанови суддею Турківського районного суду із працівників Турківського ВДАІ у 2014 році до прокурора звернувся лише один працівник, і на даний час проводиться перевірка, про результати якої говорити ще рано, і ще не факт, що в діях судді прокурором будуть виявлені ознаки порушення. А тому передчасно говорити про те, що судді діють всупереч закону.

Варто зазначити, що суду підвідомча лише невелика частина справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Такі порушення як перевищення швидкості, ігнорування дорожніх знаків чи інше недотримання правил дорожнього руху в основному підвідомчі безпосередньо ВДАІ.

Значна частина жителів Турківщини можливо вважає, що голова суду самостійно призначає та звільняє суддів Турківського районного суду, або має на них адміністративний вплив. Це не відповідає дійсності та діючому законодавству. Призначення та звільнення з посади судді, призначеного вперше, здійснюється безпосередньо Президентом України, призначення та звільнення суддів, обраних безстроково, здійснюється безпосередньо Верховною Радою України. Дисциплінарні стягнення на суддів має право накладати лише Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» всі питання внутрішньої діяльності суду вирішуються зборами суддів відповідного суду.

У 2013-14 рр. до голови суду зі скаргами на дії суддів з приводу незаконного розгляду ними справ ніхто не звертався, що свідчить про те, що мешканці Турківського району задоволені діями суддів та вважають їх законними.

Працівникам Турківського ВДАІ замість того, щоб “відфутболювати” всі претензії, висловлені до них громадськістю до суду, варто зайнятися чисткою власних рядів, а також ретельніше та відповідно до законодавства складати протоколи про адміністративні правопорушення. Тоді не буде жодної тяганини і, як наслідок, жодних претензій, в тому числі і до них.

Водночас хотіла б зазначити, що у мене немає можливості постійно давати пояснення та роз'яснення на необгрунтовані закиди у зв'язку із значним завантаженням робочого дня: аналіз та підготовка до аналізу справ, а також безпосереднє письмове роз'яснення із цього приводу зайняло значну частину мого позаробочого часу протягом кількох днів. Нехай особи, які незадоволені діями працівників ВДАІ чи конкретного судді, звертаються в кожному окремому випадку до компетентних органів зі скаргами, а не мовчать, а потім дискутують між собою із цього приводу та вимагають пояснень у засобах масової інформації.

Ось у чому, на мою думку, криються причини безкарності.

 
В.О. голови Турківського районного
суду Львівської області
Т.Г.Строна
24.04.2014 року

Джерело: Судова влада України


Доповнено 24.04.2014

Стосовно судді Турківського суду Кріля Л. М. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вже двічі відкривала дисциплінарне провадження

Минулого тижня на нашому сайті інформацію про те, як двоє турківських суддів розпочали між собою війну за посаду голови суду (при тому, що всього в цьому суді працює лише троє суддів), було доповнено витягом зі стенограми засідання Верховної Ради України від 13.07.2000 р. під назвою: "Виявляється, претензії до турківських суддів були й раніше", що стосувався судді Строни Т. Г.

Сьогодні пропонуємо почитати про справжній "рекорд" наймолодшого Турківського судді Кріля Луки Михайловича, від голосу якого зараз і залежить, кому дістанеться головна суддівська посада на Турківщині. Кріль Л. М., уродженець села Шандровець Турківського району, є випускником Національної Юридичної Академії ім. Я. Мудрого (закінчив цей ВУЗ у 2005 році) http://court.gov.ua/kvalifikatsijni_komisiyi/k12/. Саме цей суддя вже встиг "заробити" два дисциплінарні провадження впродовж перших своїх двох років роботи.

Так, на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 9 листопада 2011 року було розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, справу відкрито щодо судді Турківського районного суду Львівської області Кріля Л. М. http://turka.at.ua/news/2011-11-12-560

І вже через три місяці 9 лютого 2012 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатами розгляду матеріалів прийняла рішення відкрити ще одне дисциплінарне провадження стосовно судді Турківського районного суду Львівської області Кріля Л. М. http://www.vkksu.gov.ua/print/ua/news/visha-kvalifikatsiyna- komisiya.../

Нагадаємо, 7 листопада 2008 року через важку хворобу померла суддя Спурза Марія Володимирівна http://tk.lv.court.gov.ua/sud1325/30/. На її місце 3 лютого 2010 року Президент України Віктор Ющенко одним із останніх своїх Указів (№ 99/2010) призначив на посаду судді вперше (на випробувальний п’ятирічний термін) Кріля Луку Михайловича http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/99/2010.

Отож, за неповних два роки важкої праці суддя Кріль Л. М. встиг «заслужити» два дисциплінарні провадження: у листопаді 2011 року та лютому 2012 року.

У лютому 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядатиме питання про звільнення або призначення судді Кріля Л. М. довічно.

До речі, рідний брат судді Кріль Михайло Михайлович (нар. 28.09.1963 р.) – відомий на Турківщині приватний підприємець, директор МПП «Сян» - є депутатом Турківської районної ради від Політичної партії «Наша Україна» http://turka.org.ua/content/deputatskii-korpus.

Саме МПП «Сян», що зареєстроване у селі Боберка Турківського району, (реєстраційний номер: 20787427; вид економічної діяльності за КВЕД: іншi роботи з завершення будiвництва) http://852eda6fae723 e8a7cc0550166bf4f3e.../ у 2006 році отримало від Турківської комунальної центральної районної лікарні майже 300 тисяч грн будівництво приміщення лікарської амбулаторії http://z.texty.org.ua/deal/115690.

Василь Чорний


Доповнено 01.05.2014

14 травня 2014 року о 15:00 в приміщенні суду відбудуться вибори голови та заступника голови Турківського районного суду Львівської області.

На збори запрошені представники засобів масової інформації, громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування.

Станом на 29.04.2014р. подав свою кандидатуру на посаду голови суду- Федитник І.Д., кандидата на посаду заступника голови суду немає.

Джерело http://tk.lv.court.gov.ua
В о. голови Турківського районного суду
Львівської області
Т.Г. Строні

Звернення

Для побудови демократичного суспільства надзвичайно важливим фактором є відновлення довіри до правоохоронних структур і до судової влади, тому необхідно, щоб при обранні чи призначенні керівників цих структур максимально була врахована думка місцевих громад. У зв’язку з цим, ми виражаємо повну підтримку ініціативі Тетяни Григорівни Строни про проведення зборів суддів по виборах голови суду не у закритому режимі, а відкрито, із залученням органів місцевого самоврядування, місцевих засобів масової інформації, громадськості та правоохоронних органів. Це повністю відповідає духу закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Доводимо до відома думку нашої громадської організації про те, що серед суддів Турківського районного суду найвищим моральним та професійним авторитетом користується суддя Строна Т.Г. Тому ми вважаємо, що саме Строна Т.Г. повинна бути обрана на посаду голови Турківського районного суду.

Просимо Вас надати можливість представникам громадськості та всім запрошеним на збори суддів звернутися із запитаннями до кандидатів на посаду голови та заступника голови Турківського районного суду. Це би дало можливість максимально забезпечити об’єктивність оцінки громадськістю кандидатур на відповідні посади.

Голова ГО «МАЙДАН Турківщини»      Г.Й. Когут

Доповнено 17.05.2014

Обирали голову суду -
обрали Івана Федитника

Вперше в історії української держави суддям дали можливість обирати собі керівників, щось на зразок початку 90 років ХХ століття. Тоді працівники установ та організацій обирали для себе лідерів. Добре це, чи погано - можна стверджувати по-різному.

14 травня відбулися збори суддів з вибору керівника й у Турківському райсуді. Це стало можливим завдяки прийняттю Верховною Радою України 8 квітня Закону «Про відновлення довіри до суддів». Цей нормативний акт набрав чинності 11 квітня.

Варто відзначити, що задовго до зборів подія була добре анонсована. Виконуюча обов’язки голови Турківського районного суду Тетяна Строна, яка очолювала суд 20 років, заздалегідь проінформувала владу району, правоохоронні органи, засоби масової інформації та широкий загал громадськості про дату їх проведення. А тому у залі судових засідань, де відбувалися збори, зібралося більше 20 запрошених, працівники апарату суду, зрештою, ніхто не забороняв бути присутнім всім бажаючим.

Після звичних протокольних процедур з обрання голови зборів та лічильної комісії, до слова записалося 5 бажаючих. Висловлюючи свої думки з приводу роботи суду взагалі та окремих суддів зокрема, виступаючі часто опускалися до банального не обґрунтованого зведення порахунків. Робили спроби ревізувати рішення суду, які пройшли всі касаційні інстанції і були залишені в силі, та й висловлювали особисті амбіційні звинувачення, які не мають ніякого відношення до законності та правосуддя. Все виглядало: «Я так вважаю - і так має бути».

Втім, давайте повернемося до самих зборів. Свою кандидатуру на посаду голови суду висунули судді Іван Федитник та Тетяна Строна, після того як заручилася підтримкою громадської організації «Майдан Турківщини». Судді відповідали на запитання присутніх та давали коментарі з приводу тих чи інших звинувачень. Затим відбулася сама процедура голосування. Із трьох суддів двоє проголосували за Івана Федитника, один - за Тетяну Строну. Таким чином, і в суд прийшла демократія, як наголосив після обрання Іван Дмитрович. А це означає, що протягом року він керуватиме судом. А вже час покаже, під чиєю егідою він буде ефективнішим і, головне, справедливішим... Нарікань та зауважень до роботи судової влади в Україні, зокрема й на Турківщині, є чимало. Про це свідчили і виступи запрошених на зборах суддів Турківщини.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №20,2014

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 4644 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 30
0
30 ivan   (20.05.2014 11:01)
Січак в прольоті.Хто його буде захищати?

2
28 Victor   (18.05.2014 09:06)
«Втім, давайте повернемося до самих зборів».

Давайте. І так, маємо закон «Про відновлення довіри до суддів». Чия довіра відновлюється до суддів: народу до суддів, чи суддів до суддів? Звісно, що народ тут викреслений з цього правового поля. Підтвердженням цього стала коротенька лекція п. Тетяни про те, що народ залишений права обирати, в даному випадку, голову суду. Причиною цього є думка про те, що народ може бути втягнутий в корупційну схему. А ось судді – не можуть? Можуть – цьому є підтвердження сьогоднішнього стану в суддівській системі. Ми з вами стали свідками того, як вища каста, прикриваючись демократією та гаслами про громадськість та владу народу, діє поза волею народу, чинячи свою волю. Що змінилося? Нічого. Народ просто лицезрів таїнство, в якому не приймав ніякої участі. Вам доводилося бувати на Богослужіннях, де священик сам причастився, а народ облизався? Особисто я бував. Це народна служба Богу без народу. Таке могли придумати лишень ті, хто втратив всякий зв'язок як з Богом, так і з самим народом. Дані збори носять ту саму печать – кастову. Каста не допускає до себе безправний плебс. Вища каста не допускає до себе нижчу касту. І так до самого верху пірамідальної системи, на вершині якої сидить божок, якого «викотили» туди нижчі божки. Кожна каста волає про права плебсу, про його благо й т.д.. Народ чекає на права з відкритим ротом, але за всю історію людства туди не потрапила жодна крихта з пропонованих прав. В даній касті з трьох суддів, двоє вибрали одного попри волю народу. Говорили про закони, права, жертовність й т.д.. Я думаю, що цей словесний потік відразу б обірвався, коли б поставили на столі детектор брехні й запитали кожного: «Хабар брав»? «Добро за гроші робив»? Знаєте друзі, від суми й тюрми не варто зарікатися, але кожному небайдуже те, до якої моральної особи він попаде. Сьогоднішня законотворча система досить недосконала. Вона провокує людину на порушення закону. Сам закон далекий від досконалості. І тут на тобі: відновлюється довіра. Народ ніколи не мав довіри до суддів, а після даних зборів, ще більше втратив цю довіру. Дякуємо вам, що ще раз переконали народ в тому, що він потрібен лишень там, де треба пролити кров і піт, а дальше йому – зась!

0
29 KRAYANYN   (18.05.2014 10:58)
Як і прогнозують, повинна відбутися ще одна революція. Але пролиється вже кров не народу. Я не закликаю до насильства, але бачу властьімущі не зробили жодних висновків і продовжують накопичувати негатив проти себе, який згодом вибухне народним гнівом, а тоді вже наслідки не передбачувані.

0
27 МКМ   (14.05.2014 17:06)
Головою суду Кріль з Федитником вибрали Федитника. Ну тепер нашому районному правосуддю повна ср..ка

0
26 іван   (10.05.2014 22:12)
)))

0
25 Правда   (04.05.2014 21:00)
https://www.youtube.com/watch?v=5KxuRWPMDnU

-1
21 Володимир   (24.04.2014 10:52)
Строна довіряє лише одній людині ( на прізвисько дед), а в Турці всім відомо до кого в райвно підходити. Та і він частий гість районного суду. Адвокат Сен... звичайний посередник між суддею та людиною що дає хабар. Таких ментовських адвокатів в дупку копати треба.Колишніх міліціонерів не буває! Медицина, Освіта,КРУ, СУД, архітектура найбільш корумповані в районі.

0
22 Артек   (24.04.2014 14:40)
Хто такий дед?

0
19 Зоряна   (23.04.2014 15:57)
Чому немає ніякої люстрації  на суддю Кріля?  Всі в Турківському районі і за його межами знають про афери Кріля з Імексбанком. Як він загрібає у людей по 5 штук гривень ніби на штраф, а сам із своїм швагром з імекса  печатают  липові квитанції. Куда дивиться казначейство, суд і прокуратура? Вони явно, що всі в курсі, але мовчать.  Чому законопослушна Строна Т,Г. не звільнить його ?

-1
20 Артек   (23.04.2014 22:39)
Кругова порука і чи компромат на компромат

0
23 Олежик(ЛЯШКО)   (24.04.2014 15:23)
Голова суду Строна суддів не обирає на посаду і не звільняє. Там всі судді самі по собі.  Закон України «Про судоустрій і статус суддів»: Стаття 105. Звільнення судді з посади у разі порушення ним присяги
1.Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади у зв'язку з порушенням ним присяги судді.
2.Факти, які свідчать про порушення суддею присяги, мають бути встановлені Вищою кваліфікаційною комісією суддівУкраїни або Вищою радою юстиції.
3.Звільнення судді з посади на підставі порушення ним присяги судді відбувається за поданням Вищої ради юстиції після розгляду цього питання на її засіданні відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції".
4.На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України видає указ про
звільнення судді з посади.
5.На підставі подання Вищої ради юстиції Верховна Рада України приймає постанову про звільнення судді з посади.
Стаття 106. Звільнення судді з посади у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього
1.Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо судді, негайно повідомляє про це
Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
2.У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо судді Вища
кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
3.Суддя, щодо якого обвинувальний вирок суду набрав законної сили, не може продовжувати здійснювати свої повноваження і втрачає передбачені законом
гарантії незалежності і недоторканності судді, право на грошове та інше забезпечення.

0
24 Артек   (24.04.2014 21:42)
А хто має писати скаргу в вищу раду юстиції. Припустимо є суддя "А","Б","В" суддя "А" знає що "Б" і "В" отримують через адвоката "К" хабарі, суддя "А" знає і мовчить отже суддя А "тихий співучасник". Відповідно для чого суспільству судді А, Б, В ? А тепер почитаймо сьогоднішній Експрес (Львівські новини) з 6 районних судів Львова 5 голів переобрали самі ж судді, корупційна система себе зберігає і без заміни новими людьми вийде така ж фігня, як за Ющенка. А якщо суддя А вважає себе чесною ну тоді нехай звільниться з посади судді і спробує заробляти адвокатською діяльністю і в матеріальному плані можливо це вигідніше , тим самим звільнити місце для молодих.

0
18 Олежик(ЛЯШКО)   (23.04.2014 15:12)
Жінку було засуджено суддею Кріль за крадіжку каструлі. У реєстрі судових рішень все є. Ось ссилка http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29893242  і вирок

Справа № 458/269/13-к

1-кп/458/14/2013

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 березня 2013 року Турківський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Кріль Л.М.
при секретарі: Сербін Г.Б.

із участю старшого прокурора прокуратури: Кричківського В.М.
та потерпілої: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Турці кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки АДРЕСА_1, громадянки України, українки, з середньою освітою, розлученої, інвалідності немає, депутатом не являється, непрацюючої, в силу ст.89 КК України раніше не судимої, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.185 ч.1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:


23.11.2012 року близько 18 год. 00 хв. в місті Турці в житловому будинку по АДРЕСА_2 ОСОБА_3, будучи в стані алкогольного сп'яніння, з метою викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, зайшовши до житлового будинку потерпілої ОСОБА_2 та, скориставшись відсутністю господаря житлового будинку, умисно, з корисливих мотивів, направлених на протиправне заволодіння чужим майном, таємно, викрала алюмінієву каструлю ємкістю 30 літрів, вартістю 269 грн. 50 коп., що підтверджується висновком експерта №9/57 від 14.02.2013 року, заподіявши потерпілій ОСОБА_2 матеріальну шкоди на суму 269 грн. 50 коп.

Обвинувачена ОСОБА_3 винною себе у викраденні чужого майна, шляхом вільного доступу до житлового будинку потерпілої ОСОБА_2, при вищевказаних обставинах визнала повністю і дала показання. Не заперечує і просить визнати недоцільним дослідження доказів по справі.

У судовому засіданні учасники судового провадження не заперечують і просять визнати недоцільним дослідження доказів по справі, які ніким не оспорюються.

Дії ОСОБА_3 правильно кваліфіковані по ст.185 ч.1 КК України, оскільки вона, з корисливих мотивів і з метою викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, зайшовши до житлового будинку ОСОБА_2 і, скориставшись відсутністю господаря, таємно, викрала в потерпілої ОСОБА_2 алюмінієву каструлю ємкістю 30 літрів, вартістю 269 грн. 50 коп., яку привласнила, із чим погоджується, як обвинувачена так і інші учасники процесу.

При призначенні покарання обвинуваченій ОСОБА_3, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, що вчинила злочин середньої тяжкості та особу обвинуваченої, що позитивно характеризується по місцю проживання.

В якості пом'якшуючих покарання обвинуваченій ОСОБА_3 обставин, суд враховує те, що обвинувачена у вчиненому щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину, має на утриманні троє неповнолітніх дітей та прохання потерпілої ОСОБА_2 не позбавляти обвинуваченої волі.

В якості обтяжуючої покарання обвинуваченій ОСОБА_3 обставини, суд враховує те, що обвинувачена вчинила кримінальне правопорушення, будучи в стані алкогольного сп'яніння.

Враховуючи всі вищенаведені обставини у їх сукупності, суд вважає обрати обвинуваченій ОСОБА_3 покарання у межах санкції частини статті у виді громадських робіт, оскільки має на утриманні троє неповнолітніх дітей та прохання потерпілої ОСОБА_2 не позбавляти обвинуваченої волі.

Керуючись ст.ст.349, 368, 370 КПК України, суд,-

ЗАСУДИВ:


ОСОБА_3 визнати винною по ст.185 ч.1 КК України та призначити їй покарання у виді 80 годин громадських робіт.

Речові докази по справі: алюмінієву каструлю, ємкістю 30 літрів, яка знаходиться на зберіганні в Турківському РВ ГУМВСУ у Львівській області (а.с.76) повернути потерпілій ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області судові витрати за проведення експертизи, які зазначені на а.с.63 в сумі 294 грн. 00 коп.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Львівської області через Турківський районний суд Львівської області протягом 30 діб із дня його проголошення.

Копія вироку вручається негайно після його проголошення.

Головуючий:

0
17 Слава7   (22.04.2014 17:16)
читайте новини http://www.vobu.com.ua/ukr/news/social

1
15 Victor   (22.04.2014 07:57)
Шановний (на) пане (ні) mmmukr, те, що справа з каструлею закінчилася виправними роботами, я знаю, оскільки живу в Турці, а значить причетний бодай хоч до якоїсь інформації. Тому справу з каструлею та колосками узагальнив і видав не у відношенні якогось конкретного судді, а в зальному, як Ви можете це побачити з мого коментаря. Пані Строну знаю давно і чув про неї лишень позитивні відгуки. Про інших чув негативне, але ні те, ні інше, вибудуване на чутках, для мене немає ніякого значення. Лишень живе спілкування, якісь живі відносини можуть давати право людині говорити про неї те, чи інше. Один раз я зі своїм тестем, котрий на той час працював водієм в редакції, побували в гостях у п. Строни, коли жив ще покійний п. Микола, її чоловік. Від спілкування з нею я виніс тільки приємні враження, які залишилися в мене й по сьогодні. На даний момент в мене нічого не змінилося – я завжди пам’ятаю позитив у своєму житті і постійно вгамовую пам’ятний життєвий негатив.

P.S. Особисто для мене немає значення день, в котрий потрібно обговорювати життєві проблеми. Проблеми виникають і в Страсну п’ятницю, і на Великдень, - а тому їхнє обговорення завжди являється актуальним, що і являє самий зміст, як П’ятниці, так і Великодня, бо саме в богословії святкування цих днів лежить метаморфоза людської природи. Якби кожен з нас знав зміст Хреста Господнього, та Господнього Воскресіння, то сьогодні таких діалогів не виникало б, не було б потреби і в самій люстрації, оскільки люстрацією кожна людина займала б ся в своєму серці. Вибачте, коли образив загальним коментарем, хоча на особистості в спілкуванні рідко переходжу – при втраті внутрішнього контролю, втрачається сердечний мир. Бажаю і Вам, тай всім людям, миру, в світлі Воскреслого Христа.

2
14 mmmukr   (22.04.2014 01:12)
Про совість, закон і люстрацію
Інформація для роздумів для п.Viсtor і Артек

Кожному з нас хочеться жити в державі, де люди будуть поважати один одного, в державі, основою якої є добрі моральні підвалини і справедливі закони. Ніколи б не подумав, що саме Ви, п. Viсtor,поважна людина, яка не належить до тих, хто просто паплюжить своїми коментарями інших, людина, яка розмірковує, причому над складними релігійними питаннями, не дозволили собі навіть подумати над тим, чи правдивою є інформація, яку Вам надав зранку о 6:56 у Страсну п’ятницю «анонімний воїн диванної армії» Артек про те, що у Турківському суді жінка за крадіжку каструлі отримала 3 роки позбавлення волі з реальним відбуттям покарання (не умовно). Ви сприйняли інформацію на віру і приєднались до числа її поширювачів, обізвали людину «далекою від совісті» і «підлою» та навіть провели порівняння з справами 2-х колосків. Згідний з Вами в тому, що совість має надзвичайно важливе значення. Але щоб чинити по-совісті, треба знати факти, а вони такі:
Згідно інформації Єдиного державного реєстру судових рішень
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29893242  справді у провадженні Турківського районного суду перебувала справа про те, що жінка вкрала каструлю. Але,по-перше, цю справу розглядав суддя Кріль Л. М., а по-друге, ця жінка була засуджена не до 3-х років позбавлення волі, як впевнено кажете Ви і п. Артек, а до 80 годин громадських робіт.

Шановний п. Артек. Наскільки я розумію, Ви надзвичайно хочете, щоб у Турківському районі відбулась люстрація працівників органів державної влади, оскільки тільки справжній поборник люстрації здатний зайнятися нею о 6.56 Страсної п’ятниці, а в час, коли люди святять паски, обзивати «хворими на голову» своїх опонентів.

Пропоную Вам, як особі, що надає на сайт значний масив інформації про корупцію та негативні риси характеру працівників органів місцевого самоврядування та органів державної влади, а також користувачів сайту, розпочати люстрацію з себе, вписавши своє справжнє прізвище, ім’я та по-батькові у анкетні дані користувачів цього сайту. Адміністрації сайту пропоную стати тут контролюючою особою, і якщо Артек не здійснить самолюстрацію – пропоную позбавити його права бути користувачем сайту шляхом бану – нехай в подальшому коментує як гість.

Згідно інформації Єдиного державного реєстру судових рішень  http://www.reyestr.court.gov.ua/ серед кримінальних справ, щостосуються злочинів, передбачених статтею 185 КК України, та які розглядались Турківським районним судом Львівської області незначна частина людей була засуджена до реального відбуття покарання у виді позбавлення волі. Це траплялось тоді, коли підсудний (обвинувачений) не вперше вчиняв злочин, зокрема тоді, коли він вже знаходився на час винесення нового вироку на випробувальному терміні (засуджений умовно) за інший раніше вчинений злочин. Це підтверджується у ч. 3 ст. 78 КК України. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/parao538#o538 
Окрім цього додатковою підставою для прийняття таких вироків могла бути ст. 67 КК (Обставини, які обтяжують покарання).

-2
16 Артек   (22.04.2014 08:07)
Пані Строна бачу вам не подобається критика впертих бойків - А за крадіжку 200 грн - 3 роки і інші надсуворі вироки, скільки виправдальних вироків ? Я не стверджував що каструлю розглядала Строна. Те що зараз відбувається не є ніякою люстрацію, жоден працівник суду, міліції, прокуратури не звільнений, якщо люди не вимагають відставки. А коли наприклад приходять і вимагають відставки Захарчика в нас знаходяться моралісти "що це не законно", "хулігани", "цигани по місту", "в нього діти малі" і Бога згадують і піст. Це збереження системи коли в одних є права а в інших нічого немає грошей в'язниця, хочеш якесь рішення навіть справедливе збирай гроші. Нам потрібні абсолютно нові люди а не старі обличчя звільніться. Чим суспільству буде гірше коли замість старих суддей прийдуть нові судді які пройдуть поліграф і будуть готові працювати за зарплату і для чого вибирати голову суду створюючи корупційну ієрархію, це ж не секрет суддя ділиться з головою суду і далі до обл апеляційного і так далі.

2
13 mmmukr   (22.04.2014 01:12)
Інформація п. Артека про те, що лише у Турківському суді за невеликі крадіжки можна отримати реальний термін позбавлення волі також є неправдивою. Щоб переконатись у цьому пропоную скористатись вищезгаданим реєстром і почитати вироки, винесені іншими судами щодо осіб, які вчинили злочини, передбачені ст. 185 КК України. Вся інформація у ньому окрім відомостей про осіб є відкритою та загальнодоступною.

Окрім цього згідно ч. 2 статті 27 та ч. 1 ст. 328 КПК України за загальним правилом кожен (за пред’явленим документом, що посвідчує особу) може бути присутнім у судовому засіданні під час розгляду будь-якої справи, якщо у залі судових засідань є достатня кількість місць, і може особисто впевнитись у законності чи незаконності того чи іншого рішення суду, що дасть можливість у подальшому не переповідати можливо неправдиву інформацію іншим людям, а висловлювати власну думку, підкріплену фактами.

Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» суддя здійснює правосуддя на засадах верховенства права. Це означає, що кожне рішення суду може бути оскаржене стороною, яка вважає його незаконними чи необгрунтованим. На сайті Турківського районного суду функціонує ресурс «Електронний інформаційний запит на отримання публічної іформації» 
http://tk.lv.court.gov.ua/sud1325/forma/ 

Люстрація не може здійснюватись шляхом поширення неправди і образ. Совість має тут найважливіше значення.

3
12 Ivan   (21.04.2014 21:52)
Шановні. Гарних суддів просто неможе бути. Конкретний приклад. Коли в суді зустрічаються двоє, то із залу виходить один - дякує Богу і просить для судді здоровя, а інший проклинає до кінця життя. Ось і все. А оскільки пані Строна суддя вже не перший рік, тому в неї "оцих других" є чимало. Я особисто підтримую її, Тетяна Григорівна є дуже порядна людина. Ще я б запропонував інший критерій, щоб змагалися не хто скільки бруду вилиє на того чи іншого суддю, а чиї вироки найменше скасовують суди вищої інстанції.

1
11 Victor   (21.04.2014 08:28)
«При чому совість до правосуддя?...»

Совість відіграє тут найважливішу роль. В законотворчому процесі приймає роль не проста людина, а ті, хто над нею – владики. Тому закони в будь якій спільноті світу виражають волю владик. Вони вибудувані таким чином, щоб тримати напівголодні, отупілі маси в покорі, послуху та рабстві. Звідси й так зване «право»-суддя, яке до дійсного совісного права немає ніякого відношення. Легалізувати й вибрати в вожді злодія й бандита, та осудити бідака на 3 роки за каструлю; дати 15 років Колими за сніп жита й стелитися перед катами – ось ціна такому правосуддю. Володіючи такою палітрою законів, суддя, далекий від понять совісті, ще й тут умудряється створити підлість – порушивши «право» простої людини. В процесі навчання у виші, його вже навчають на основі «права» владик, діяти поза совістю. Суддя – це в першу чергу, суддя себе. І не по якомусь ефемерному закону, а по благодаті, котра вказує на легітимність закону, тобто чи він відповідає совісті людини будь якого статусу. Суддя, котрий «право»-судить, повинен розуміти, що він своїми діями віддзеркалює суд Божий, а не являється власником людини, долю якої вершить одним розчерком пера на догоду всякій підлоті, своїм уявленням про совість, чи на основі людського «права». За кожне своє діяння від дасть звіт перед Богом. Як показали останні події – в нас немає суддів, котрі не були б причетними до тих, чи інших злочинів, а значить – у нас немає дійсного права, права, котре б відображало в собі рівність людей перед законом Божим. Чи є в Турці люди, з юридичною освітою, котрі, поклавши руку на серце, могли б перед народом заявити, що їхня совість чиста і вони своїми діями не нашкодили будь якій людині? Таких немає, ні в Турці, ні в державі, бо вони тут не знайшли б собі роботи. Корумпована спільнота породжує корумповане «право» та корумповані суди, а коли приходиться шукати істини, розводить руками, бо все тут схоплено, мов щупальцями спрута, в одну «правову» корумповану систему.

0
9 Артеку   (20.04.2014 11:02)
При чому совість до правосуддя? Якщо б Ви, Артек, були обізнані у праві- то знали б що суддя керується виключно нормами закону, фактами та доказами! а не просто словами(як ми більшість уміємо) на вітер.....

0
10 Артек   (20.04.2014 19:58)
Це ви про який суд говорите і в якій країні? В нас кожний суддя має грішки і кожний бере хабарі а те що вони самі себе люструють ну це плювок суспільству, скільки в нас юристів по місту що не можна 3 суддів нових знайти поліграф при чому публічно, екзамен і до роботи при чому зарплата судді немаленька можна і без хабарів працювати. Ну і додайте сюди Суд присяжних який би вибирався методом жеребу (а не як зараз коли там рідний брат судді Кріля) і маєте всі реформи. А зараз закінчиться тим що було в 2004 хабарі виростуть в 2 раза по причині "нам страшно боротьба з корупцією" і буде по революції.

0
5 Артек   (18.04.2014 18:00)
3 роки за невелику крадіжку це принциповість чи неадекватність?

0
6 Lokotosh_Yurij   (19.04.2014 14:05)
Так потрібно робити,аби знав на все життя що красти не треба

-1
7 Артек   (19.04.2014 15:51)
Умовного не досить, бачу з совістю в когось проблеми.

-2
8 Артек   (19.04.2014 15:52)
і з мозгами також

0
4 Admin   (18.04.2014 10:05)
Єгор Соболєв в ФБ:

Суду - честь! Вищий господарський суд відмовився обрати головою Віктора Татькова. Цей пан очолював найшкідливіший для бізнесу суд в часи Януковича, був звільнений законом про початок очищення судів в п'ятницю і спробував повернутися через вибори сьогодні. Але судді проголосували за Богдана Львова.
Судді, будь ласка, випрямляйтеся! Країні як ніколи потрібні інституції, на які вона зможе спертися


2
3 Lokotosh_Yurij   (18.04.2014 09:24)
Якщо Головою суду буде не Строна,то суду в Турці не буде...Буде збіговисько недосуддів,яке буде затягувати справи,брати хабарі в неймовірних сумах і справи вирішуватимуться на користь того,хто має бабло...
А Федитник рветься на посаду,правильно,в нього синочок скоро закінчує навчання,зразу і місце тепле знайдеться...

0
2 Admin   (18.04.2014 09:20)
Єгор Соболєв в ФБ:

Ще один важливий крок до очищення судів. Вищий спеціалізований суд з цивільних та кримінальних справ відмовився обирати новим головою Володимира Колєсніченка. За Януковича він був головою Вищої ради юстиції, яка нагнула всіх суддів "під папу". Також пан Володимир є дуже близьким другом Сергія Ківалова. Проти Колесниченка були навіть бійці УДО, яким наказали охороняти суд. Новим його головою обрано Бориса Гулька


-3
1 Артек   (18.04.2014 07:56)
Спочатку пані Строна розкажіть, які вироки ви виносили і чи варто вам пройти огляд психіатра і поліграф. Тільки в Турківському суді за не великі крадіжки 200-300грн отримують по 3 роки, а справа про жінку яка вкрала каструлю чим закінчилось, скільки заносить менто-адвокат Канареєв хабарів. Може звільнитесь

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.