Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2014 » Липень » 31 » "Батьківщина молода" підкорила найвищу вершину Львівщини
31.07.2014 (23:14)  

   "Батьківщина молода" підкорила найвищу вершину Львівщини

26 – 27 липня 2014 року у Турківському районі Львівської області проходив молодіжний табір «Слідами короля Данила» та сходження на гору Пікуй. Організатором та ідейним натхненником даного заходу виступила молодіжна громадська організація «Батьківщина молода» за підтримки управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації.

Мета цього заходу - відзначення 750-річчя князювання Данила Галицького, проходження частини легендарного «Руського путі» та сходження на найвищу вершину Львівщини г. Пікуй.

Понад п’ятдесят молодих людей із різних районів Львівщини розпочали своє знайомство з Турківщиною у суботу вранці із оглядових екскурсій найстарішими храмами Бойківщини. Спочатку познайомилися із церквою Собору Пресвятої Богородиці у Маткові. Це одна із 8 українських дерев’яних церков, внесених до Списку світової спадщини ЮНЕСКО з найвищим пам’яткоохоронним статусом.

Далі у с. Верхнє Висоцьке група відвідала храм Різдва Пресвятої Богородиці - найстарішу культову споруду Турківщини, яка розташована на давньому торговому шляху «Руська путь». Саме тут зупинялись на відпочинок князь Данило з сином Левом, коли йшли до свата і тестя, угорського короля, адже попереду був високий і тривалий підйом, і треба дати відпочинок коням і людям. Стверджують, що саме цим шляхом прийшло в Галичину християнство на межі VIII-IX століть. Дата будівництва храму невідома. Перші згадки сягають 1507 р., проте храм збудовано значно раніше.

Також завітали і до церкви Святого Миколая, яка постала на кошти уродженця села Василя Вериги-Височанського. Вона розташована в центрі села на високому пагорбі при дорозі. Її особливістю є те, що вона орієнтована вівтарем на захід.

Пізніше була поїздка, встановлення табору та ночівля у підніжжі гори Пікуй в с. Гусне.

А вже наступного дня відбулося підкорення найвищої вершини Львівської області. Ми побачили мальовничу місцевість з прекрасними краєвидами, чудовими панорамами – проминути таку атракцію було просто неможливо. Молоді активісти розгорнули на вершині величезний український прапор і виконали державний гімн.

Крім того, важливим етапом заходу було прибирання схилів гори Пікуй під час спуску.

Варто також зазначити, що до поїздки долучилися учасники громадської організації «Товариство «Турківщина» у Львові (зокрема, наймолодшим учасником нашої групи був одинадцятирічний Сергійко Писанчин, який вперше в своєму житті мав можливість позмагатися із старшими своїми товаришами у підкоренні найвищої вершини Львівщини), яке, об’єднавши у Львові сотні вихідців із Турківщини, взяло на себе обов’язок берегти пам’ять про рідний край, дбати про його розвиток та бути могутнім лобі Турківщини у владних обласних структурах.

…Зелені, величні та багаті українські Карпати впродовж всього лише двох днів подарували нам відчуття безмежного простору. Та найбільше багатство цього краю - його трудолюбиві, привітні, мудрі й талановиті люди. Вони одвічно славились майстерністю рук своїх, щедрістю і багатством душі. Як вміло завжди вони облаштовують свої власні оселі, так прагнуть довершеності, миру і злагоди у нашому спільному домі. Зрештою, приїжджайте в цей чарівний куточок смарагдових лісів та гірських потоків, у край гостинних, доброзичливих людей і ви переконаєтесь у всьому самі.


..
..
..
..
..

Фото Олександра Писанчина

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1595 | Додав: chornyi(В_Чорний) | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0
2 KRAYANYN   (01.08.2014 21:53)
Дякуємо пане Віктор! Це дійсно подія для дитини.

0
1 Victor   (29.07.2014 07:53)
Молодці!!! Вітання Сергійкові Писанчиному. Чекаємо фотозвіту.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.