П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска » 2014 » Серпень » 2 » І КНИГИ МАЮТЬ ЮВІЛЕЇ
01.08.2014 (23:41)

   І КНИГИ МАЮТЬ ЮВІЛЕЇ

Десять років тому побачив світ перший Вісник «З вершин і низин», який презентував твори учасників Восьмого літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска.

Цей захід, ось уже сімнадцять років, щороку проводить народний музей «Бойківщина» м. Турка. Обкладинка книги оформлена символічно, щоб підказати читачам значення конкурсу. Внизу - герб міста Турка на фоні гір, долин, лісу і річки. В кутах - розетки, які часто бойківські майстри вирізьблювали на своїх виробах. Жовто-блакитна стрічка вгорі - це символ України.

Таке оформлення придумали наші активісти, а здійснив задум турківський художник Іван Бордун. Використовується ця символіка на кожному випуску Вісника. На даний час вийшло 17 випусків. З XVII конкурсу маємо трьохтомник, в якому подані такі розділи: І том - історія, краєзнавство, етнографія; II - поетичні твори; III - проза, твори для дітей, гумор і сатира, пісні та музика.

Усі книги друкує видавництво «Камула». До речі, воно здійснило в 2007 р. випуск фотоальбома Івана Думи «Турківщина - серце бойківського краю». Текст двомовний - український і англійський.

Двадцять років тому народний музей «Бойківщина» зумів організувати друкування комплекту з 15 поштівок про Турку.

Завдяки популяризації краєзнавчих книг, читачі дізнаються про Турківщину далеко за її межами. З надходжень на конкурси музей створив вагому бібліотеку краєзнавчого змісту.

Цьогорічний, XVIII конкурс, передбачено провести в серпні: до 10 числа приймаємо роботи, 30 - презентація. З нашого району маємо лише декілька праць, а більше півсотні - з інших областей та районів України. Роботи продовжують надходити.

Віра БОНЧУК, голова організаційного комітету конкурсу ім. М.Утриска.

Газета "Бойківщина" №31

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска | Переглядів: 937 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.