П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска » 2014 » Вересень » 6 » НАШІ ЗЕМЛЯКИ - СЕРЕД ЛАУРЕАТІВ ТА ДИПЛОМАНТІВ
05.09.2014 (23:32)

   НАШІ ЗЕМЛЯКИ - СЕРЕД ЛАУРЕАТІВ ТА ДИПЛОМАНТІВ

Підбито підсумки XVIII літературно-краєзнавчого конкурсу ім. М. Утриска. Журі прийняло до розгляду 184 праці 123 конкурсантів.

Роботи 18 авторів не оцінювали через невідповідність Положенню про конкурс.

Лауреатами визнано 11 осіб, серед яких 3 - наші земляки.

Йосип Созанський, відомий як журналіст газети «Бойківщина», тепер - на заслуженому відпочинку. Все свідоме життя не полишала Йосипа Васильовича думка віднайти могилу батька, сліди якого загубились у Другій світовій війні. Подана на конкурс книга має промовисту назву «Дорога до Батька». Це своєрідний підсумок життя автора, його пошуків і журналістської діяльності.

Відомий за межами району етномузикант, дослідник усної народної творчості, краєзнавець Петро Зборовський видав цікаву книгу «Легенди, бувальщини та оповідки з Турківщини». В ній розкривається багата духовна спадщина наших краян через зразки оповідної творчості.

Виходець із с. Верхнє Висоцьке, житель Дрогобича, радіожурналіст, лауреат багатьох престижних премій, Йосип Фиштик не відступив від свого захоплення як поет-пісняр. Пісні на його слова виконують популярні артисти, звучать вони по радіо та телебаченню. За книги «Мамо, лишайтеся з нами», «Пісню не забути, що цвіте від рути», журі одностайно визнало автора лауреатом.

Приємно вразила книга Михайла Яворського «Поворот долі». Соціально-психологічна повість розкриває проблеми сучасного молодого покоління. Для двадцятирічного студента Національного лісотехнічного університету диплом II ступеня - це не перша відзнака. Михайло отримав атестат з відзнакою про закінчення навчання в Турківському НВК.

Посмертно вийшла книга Ярослава Сеньківа «Наближали незалежність», видана його родиною. Автор висвітлив невідомі сторінки життя наших земляків, які боролись і загинули за незалежну Україну. Поважна оцінка книги - це лише невеликий внесок в пам'ять про автора та героїв його книги.

На Фото (зліва - направо): член журі конкурсу, доктор Мирон Яким (м.Дрогобич); лауреат XVIII конкурсу ім.М.Утриска Юлія Драгун (с.Новоселиця Тячівського р-ну Закарпаття); голова товариства "Бойківщина XXI століття" Петро Косачевич; дипломантка І ст. XVIII конкурсу ім.М.Утриска, вчителька Марія Грицак (с.Красне Тячівського р-ну Закарпаття); голова оргкомітету конкурсу ім.М.Утриска Віра Бончук; почесний гість, доктор Василь Кирилич (м.Київ); секретар оргкомітету конкурсу ім.М.Утриска Оксана Павлик (м.Турка); член журі конкурсу Михайло Павлик (с.Ясениця-Замкова Старосамбірського р-ну).

Дипломами II ступеня оцінені роботи вихідців з Турківщини Оксани Маковець (з дому - Бурковської), Василя Федька, Михайла Яворського.

Виходець із с. Мельничне Михайло Яворський - кандидат фізико-математичних наук, автор більше 20 книг. Його праця «Повернення до першоджерел або Синтез науки і релігії» видана 6 років тому, але актуальна і тепер. Книгу на конкурс представив Любомир Яворський. В його книгарні можна її придбати.

Василь Федько - виходець із с. В. Гусне, відомий як поет і прозаїк. Твори видає регулярно, намагаючись донести до читача своє бачення світу. Про це говорять назви його книг «З голосу предків» (2007), « На розкопках пам'яті». «Життя за сонцем» (2012). Тема відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка популярна на цьогорічному конкурсі: друга книга цього автора має назву «За Кобзарем».

Оксана Маковець, що народилася в с. Карпатське, довгий час проживала в с. Верхнє Висоцьке, а тепер живе в США (штат Вірджинія), була лауреатом минулорічного конкурсу. Вона спрямовує творчі сили на донесення своїх думок серед англомовного населення через Інтернет, де має власний журнал, а також через видання книги. Пані Оксана - українка не лише за походженням, але й за переконанням. Перебуваючи за океаном, переживає за долю України, і ці переживання передає через популяризовані власні твори.

Презентація XVIII конкурсу ім. Мирона Утриска пройшла 30 серпня. Це день народження та іменин Мирона Утриска. Після презентації оргкомітет приступає до підготовки Вісника «З вершин і низин» (№11).

Віра БОНЧУК, голова оргкомітету конкурсу ім. М. Утриска.

Газета "Бойківщина" №36,2014

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска | Переглядів: 1108 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.