Вівторок, 20.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска » 2014 » Жовтень » 5 » Результати XVIII Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска
05.10.2014 (13:10)  

   Результати XVIII Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска

Виступ голови оргкомітету Віри Бончук на презентації XVIII літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска

ШАНОВНЕ ТОВАРИСТВО!

В тяжкий для України час відбувся XVIII конкурс, коли на південному сході земля поливається кров’ю наших воїнів, коли гинуть мирні жителі країни.


Не плач, мати, та не тужи,
Син ранений, та й не дуже:
Головонька начетверо,
А серденько нашестеро,
Білі пальці на кавальці,
Біле тіло, як мак дрібно.

Ці слова записала наша конкурсантка Наталя Шкоропаняк і подала два роки тому. Пісня називається «Ой, три літа, три неділі».

Хто знав, що ці слова будуть стосуватися нашого часу, теперішнього покоління!...

І хто міг передбачити, що розповідь про науковця Богдана Сольчаника в т.1 №10 Вісника – це розповідь про майбутнього героя Небесної Сотні. Вічна слава героям!

На XVIII конкурс подали роботи 141 автор, прийнято до розгляду твори 123 учасників. Важливо, що 9 конкурсантів – з Донецької області, зокрема з шахтарської Горлівки – 7. Їх організував Ігор Дах. Географія проживання конкурсантів широка – від Тячева до Одеси, від Києва – до Чікаґо. Звичайно, найбільше робіт подано з Бойківщини. Всього поступило 139 книг та 46 підбірок чи досліджень.

Літературна секція.
Ліворуч: Олег Тимчак, Катерина Гоголевська, Дарія Лесик; Праворуч: Мирон Яком, Василь Зварич, Михайло Павлик.
Літературна секція (зліва-направо):
Ярослав Коцур, Олег Тимчак, Кате- рина Гоголевська, Дарія Лесик.
Історико-краєзнавча секція (зліва-направо):
Михайло Вагіль, Василь Футала, Теодор Порада.
Мистецька секція (зліва-направо): Богдан Жидик, Ярина Зборовська, Богдан Ладанай. Велика увага учасників презентації прикута до виступів конкурсантів. Гості та конкурсанти на поетичному вічі «Вінок Кобзарю»Журі та оргкомітет після підсумкового засідання.
І ряд (зліва-направо): Михайло Вагіль, Богдан Жидик, Катерина Гоголевська, Ярина Зборовська, Дарія Лесик, Оксана Павлик, Олег Тимчак, Богдан Ладанай, Ярослав Коцур, Віра Бончук; ІІ ряд (зліва-направо): Теодор Порада, Василь Зварич, Василь Футала, Михайло Павлик, Мирон Яким.

Лауреатами оргкомітет спільно з журі визнав 11 авторів, 31 – дипломантами І ступеня, 41 – дипломантами ІІ ступеня, 30 – дипломантами ІІІ ступеня. Грамоти за участь в XVIII конкурсі ім. М.Утриска мають 10 осіб. За Положенням конкурсу даються оцінки роботі кожного учасника. 18 авторів не оцінювалось через невідповідність Положенню про конкурс.

Отже, найвищої оцінки – лауреата заслужили:

Мирослав Воньо за книгу «Я люблю тебе цілим світом». Поет, пісняр, співак, перекладач, автор 8 книг, з них 2 збірки пісень, автор слів до понад 400 пісень. Народився в Городовичі на Старосамбірщині, проживає в м.Хмельницьку, він трепетно відчуває божественний дух рідної землі, душевну красу рідного народу, що передає в поетичних творах, які нерідко стають популярними піснями.

Поетеса і художниця з с.Нижня Вовча Старосамбірського району Марія Деленко відома, в основному, як дитяча поетеса. На цей конкурс авторка особисто привезла 6 ошатно оформлених книжечок, серед яких збірничок логопедичних віршів «Пішов дзбанчик у танчик», а також вірші для дітей «Я – абеточка твоя», «Лічилка для Данилка» та казки, оповіді, вірші для наймолодших дітей.

Поет-трибун Володимир Пішко (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну, Львівщина) Свої вірші читає Михайло Храпко (м.Старий Самбір, Львівщина) Поет-пісняр з Дрогобича Василь Сторонський.
Письменник з Червонограда (Львівщина) Ігор Дах. Юна поетеса зі Львова Вікторія Стасів. Автор лібрето до дитячих опер, лікар зі Львова Сергій Гейшев.

Вже не вперше стає лауреатом конкурсу ім. М.Утриска Юлія Драгун з с.Новоселиця Тячівського району Закарпаття. Всеукраїнське державне видавництво «Карпати» видало чергову книгу «Веселіться, верховинці». Це казки-п'єси і сценки для найменших читачів та п'єси за мотивами закарпатських вечорниць. Добротно і барвисто видана книга показує і діяльність авторки в популяризації серед дітей написаних нею творів.

Широко відомий етномузикант, дослідник усної народної творчості, краєзнавець з Турки Петро Зборовський зібрані в результаті особистих експедицій надбання надав читачам в книзі «Легенди, бувальщини та оповідки з Турківщини». В ній розкривається багата духовна спадщина наших краян через окремі зразки оповідної творчості.

Керівник шкільного літературного клубу «Джерельце», упорядник багатьох альманахів, поетеса і композитор вчителька з смт. Підбуж (Дрогобицький р-н, Львівщина) Софія Пікунець. Голова оргкомітету конкурсу ім.М.Утриска Віра Бончук, художник-карикатурист, дослідник краю Степан Муряш, голова товариства «Бойківщина ХХІ століття» Петро Косачевич. Науковець, письменник, краєзнавець виходець з с.Верхнє Гусине (Турківщина) Василь Федько.
Музикант, вчитель музики поет з с.Бусовисько (Старосамбірщина) Михайло Щербан. Михайло Яворський (м.Турка, Львівщина) – студент Львівського лісотехнічного університету, автор книги «Поворот долі». Вчителька і поетеса з с.Красне (Тячівщина, Закарпаття) Марія Грицан.

Село Муроване Пустомитівського району має цікавого автора. Лише протягом останніх років у видавництві «Камула» вийшли його твори «Тарасові страсті», «Тан під мечем», «Се мого серця драма». Зіновій Легкий створив цікаві психологічні романи про Івана Франка, Тараса Шевченка та про останнього команданта УГА Осипа Микитку.

Назвою «Споборники святої волі» об'єднані романи про наших велетів думки – Тараса Шевченка та Івана Франка. Автор пропустив через власну душу страждання, думки, поступки, наблизивши до читача постаті своїх героїв і наче по новому відкриваючи їх.

Іван Паламар зі Львова лауреат XV та XVII конкурсів ім. М.Утриска відкрив для широкого загалу такі особистості, як Володимир Шагала, Юрій Кміт, Северіян Гнатюк. В поданій на XVIII конкурс книзі перед нами постає життя і діяльність Соколівського душпастиря, народовця отця Володимира Кальби, який був греко-католицьким парохом села Соколівка на Львівщині, розкриває його активну життєву позицію, його гуманізм та патріотизм.

Перед презентацією – виступ вокального колективу з смт.Підбуж (Дрогобицький р-н, Львівщина), керівник Софія Пікунець. Веселі хвилини під час презентації конкурсу. І ряд (зліва-направо): Віра Бончук, Петро Косачевич, Василь Кирилич, Дарія Лесик, Кароліна Писанчин, Оксана Павлик. Фото на згадку з молодим поколінням (зліва-направо): Петро Косачевич, Віра Бончук, Михайло Яворський, Вікторія Стасів, Василь Кирилич, Юлія Драгун, Оксана Павлик, Марія Грицан.
Марія Маринець (с.Орява Сколівського р-ну, Львівщина) – щорічна учасниця конкурсу ім. М.Утриска. Журналіст з м.Старий Самбір, краєзнавець Василь Касперевич. Ветлікар з м.Старий Самбір, краєзнавець Василь Сольчаник.

Справжнім подарунковим виданням порадувала своїх читачів Віра Політаєва з Самбора. Видавництво «Коло» зуміло належно оформити і видрукувати збірник дитячих віршів авторки на 350 сторінок під назвою «Очима дитини», що мають розважальне, повчальне та пізнавальне значення. Конкурсантка щорічно подає на оцінку журі видані нею книги, починаючи з XIII конкурсу. Лауреатом стала вперше.

Все свідоме життя Йосип Созанський з Турки шукав могилу свого батька Василя, який зник з життя чотирирічного хлопчика в роки Другої світової війни. Вже в зрілому віці відшукав її аж в Бельгії, пройшовши у власних пошуках складні та хвилюючі моменти. Ніби звітуючись за прожиті роки, автор назвав книгу «Дорога до Батька», як підсумок власного життя – журналіста, батька, громадянина.

Житель Дрогобича, радіожурналіст, лауреат багатьох престижних премій Йосип Фиштик не відступив від свого захоплення як поет-пісняр. Виходець з Карпат, він відомий далеко за межами Бойківщини. Його пісні виконують популярні артисти, звучать вони на радіо та телебаченні. Книги «Мамо, лишайтеся з нами», «Пісню не забути, що цвіте від рути» мають авторство теж відомих творців пісні – Людмили Єрмакової та Анатолія Горчинського. Йосип Фиштик був переможцем на I конкурсі та лауреатом на XIV.

Почесний гість доктор Василь Кирилич (м.Київ) Дитяча поетеса Юлія Драгун з юним шанувальником її творчості.

Після презентації XVIII конкурсу ім. М.Утриска (зліва-направо): член журі конкурсу, кандидат філологічних наук Мирон Яким (м.Дрогобич Львівщина); лауреат конкурсу поетеса Юлія Драгун (с.Новоселиця Тячівського р-ну Закарпатської обл.); голова товариства «Бойківщина ХХІ століття» Петро Косачевич (м.Турка Львівщина); учасниця конкурсу вчителька Марія Грицан (с.Красне Тячівського р-ну Закарпатської обл.); голова оргкомітету конкурсу ім. М.Утриска Віра Бончук(м.Турка Львівщина); доктор Василь Кирилич (м.Київ); секретар оргкомітету конкурсу Оксана Павлик (м.Турка Львівщина); член журі вчитель Михайло Павлик (с.Ясениця Замкова Старосамбірського р-ну, Львівщина).

Зеновія Ханас – народилась і живе в м.Стрий на Львівщині. Народилася в сім’ї політв’язнів. Працює заступником директора музею «Верховина». Активна учасниця громадського життя, вона обрала для дослідження теми з історичного минулого краю. Подані на XVIII конкурс роботи «Слідами жіночого віча у Стрию» та грунтовна книга «Нариси з історії жіночого руху Стрийщини» отримали найвищу оцінку журі.

Бабинці – люди небідні –зробив висновок Василь Черевко. То ж видав вагому за змістом і в натурі книгу про рідне село. «Історія села Бабина Самбірського району» - назвав свою працю автор. Використав великий історіографічний матеріал, який як справжній дослідник-краезнавець зібрав не лише в державних архівах, але й серед односельців, з приватних архівів. Василь Черевко як конкурсант брав участь в V, VI, XI конкурсах, історія села Бабина досліджувалась ним давно, починаючи з шкільництва аж до широкого спектру тем в поданій на XVIII конкурс книзі, за що отримав визнання лауреата.

Багато добротних книг подали дипломанти I і II ступенів, розкрити їх зміст передбачається в одинадцятому номері Вісника «З вершин і низин».

Станом на цей час, починаючи з Восьмого конкурсу видано 17 номерів нашого Вісника. Суть видання полягає в тому, щоб популяризувати конкурс та кращі твори, які поступають на них, а також знайомити учасників між собою. Для того, щоб зберегти інформацію про твори, розповсюджуємо як серед конкурсантів, так і через заклади, що мають призначення для цього. Бойківщина лише на території України має десятки музеїв, розширену мережу бібліотек. То ж розсилання в центральні бібліотеки, краєзнавчі музеї кожного примірника Вісника зобов'язує нас мати більший тираж книг, десь 250-300 на кожен випуск. Все це пов'язано з матеріальними затратами, які не завжди можна компенсувати. В минулі роки суттєву підтримку надавало товариство «Бойківщина» США та Канади, а також родина Мирона Утриска. 2014 рік виявився дуже складним, ми змогли вкласти в I і II томи №10 ту допомогу, яку отримали в 2013 році. То ж, як кажуть «порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих». Маємо скластися коштами, щоб був довготривалий результат.

Від імені організаційного комітету дозвольте подякувати всім небайдужим до нашого конкурсу людям, завдяки яким можемо утримувати цей, презентований сьогоді XVIII конкурс ім.М.Утриска і оголосити його результати.


Фото на згадку про поетичне віче «Вінок Кобзарю»


До уваги учасників XVIII конкурсу ім.М.Утриска.

Обставини складаються так, що Вісник конкурсу «З вершин і низин» №11 буде формуватися з творів, учасники яких долучилися доброчинними внесками. Тому структура томів Вісника залежатиме від збору коштів. На т.1 №11 відводиться час до 1 листопада 2014 року, на інші томи – залежно від обставин. Адреса оргкомітету конкурсу: вул. С.Стрільців, 17/1, м.Турка, Львівська обл., 82500.

Голова оргкомітету конкурсу імені Мирона Утриска Віра Бончук

ПОСТАНОВА

організаційного комітету XVIII Бойківського літературно-краєзнавчого

конкурсу імені Мирона Утриска

30 серпня 2014 року м.Турка

На XVIII Бойківський літературно-краєзнавчий конкурс імені Мирона Утриска, який тривав з 30.08.2013 р. по 10.08.2014 р., надіслали роботи 142 особи. До оцінювання журі прийняло твори 124 учасників, так як праці 18 авторів не відповідали Положенню про конкурс ім. М.Утриска. На підсумковому засідані, яке відбулось 12 серпня 2014 року, журі конкурсу оцінило 140 книг та 46 окремих праць чи підбірок.

СКЛАД ЖУРІ

ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА СЕКЦІЯ:

Голова – Футала Василь Петрович, доктор історичних наук, доцент (м.Дрогобич, Львівської обл.);

Секретар – Вагіль Михайло Семенович, заступник голови оргкомітету конкурсу, вчитель (м.Турка, Львівської обл.);

Члени:

- Порада Теодор Михайлович, кандидат с/г наук (м.Турка, Львівської обл.);

- Комарницький Василь Йосипович, кандидат історичних наук, вчитель (с.Буковинка Турківського р-ну, Львівської обл.)

ЛІТЕРАТУРНА СЕКЦІЯ:

Голова – Коцур Ярослав Степанович, кандидат педагогічних наук, директор обласної бібліотеки для юнацтва, м.Львів;

Секретар – Гоголевська Катерина Василівна, вчитель-філолог (м.Турка Львівської обл.);

Члени:

- Зварич Василь Захарович, кандидат філологічних наук, доцент (м.Дрогобич Львівської обл.);

- Лесик Дарія Львівна, вчитель, член президії ВГТ «Бойківщина XXI століття» (м.Турка Львівської обл.);

- Павлик Михайло Григорович, вчитель (с.Ясениця-Замкова Старосамбірського р-ну Львівської обл.);

- Тимчак Олег Гаврилович, вчитель (м.Самбір Львівської обл.);

- Яким Мирон Богданович, кандидат філологічних наук, доцент (м.Дрогобич Львівської обл.)

МИСТЕЦЬКА СЕКЦІЯ:

Голова – Жидик Богдан Григорович, вчитель, член оргкомітету конкурсу (м.Старий Самбір Львівської обл.);

Секретар – Павлик Оксана Василівна, лікар-ентомолог, секретар оргкомітету конкурсу, член президії ВГТ «Бойківщина XXI століття»;

Члени:

- Зборовська Ярина Петрівна, вчитель музики (м.Турка Львівської обл.);

- Ладанай Богдан Антонович, журналіст (м.Самбір Львівської обл.)

Врахувавши оцінки журі, організаційний комітет

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Лауреатами XVIII конкурсу імені Мирона Утриска визнані наступні конкурсанти:

- Воньо Мирослав (м.Хмельницьк) – за книгу «Я люблю тебе цілим світом»;

- Деленко Марія (с.Нижня Вовча Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за серію книг для дітей;

- Драгун Юлія (с.Новоселиця Тячівського р-ну Закарпатської обл.) – за книгу «Веселіться, верховинці»;

- Зборовський Петро (м.Турка Львівської обл.) – за книгу «Легенди, бувальщини та оповідки з Турківщини»;

- Легкий Зіновій (с.Муроване Пустомитівського р-ну Львівської обл.) – за книги «Тарасові страсті», «Споборники святої волі»;

- Паламар Іван (м.Львів) – за книгу «Соколівський душпастир, отець Володимир Кальба, народовець»;

- Політаєва Віра (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Очима дитини»;

- Созанський Йосип (м.Турка Львівської обл.) – за книгу «Дорога до Батька»;

- Фиштик Йосип (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книги «Мамо, лишайтеся з нами», «Пісню не забути, що цвіте від рути»;

- Ханас Зеновія (м.Стрий Львівської обл.) – за книги «Нариси з історії жіночого руху Стрийщини», «Слідами жіночого віча у Стрию»;

- Черевко Василь (с.Бабина Самбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Історія села Бабина Самбірського району».

2. Дипломантами І ступеня визнані наступні конкурсанти:

- Бухонок Володимир (с.Кожичі Яворівського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Стежина долі»;

- Вербоватий Петро (м.Самбір Львівської обл.) – за книги «Феномен явища і сутності Тараса Шевченка», «Божий дивосвіт: життя людини – понад усе», « Голгофа України», «Богоугодні традиції сім’ї»;

- Воловець Левко (с.Колоденці Кам’янко-Буського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Ольга Яворська»;

- Ганущак Василь (посмертно)(м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книгу «Причали мої за обрієм…»;

-Грись Іван (м.Старий Самбір Львівської обл.) – як автор статті та автор ідеї книги-фотоальбому «Старий Самбір»;

- Дах Ігор (м.Червоноград Львівської обл.) – як упорядник журналу «Місцевий часопис» та автор книги «Живу, як усі», «До рідної хати…», а також поезії для дітей;

- Калагурський Мирослав (м.Львів) – за книги «Родина», «Розламані долі»;

- Комбель Володимир (м.Червоноград Львівської обл.) – за книгу «Світло любові»;

- Кондра Оксана (с.Озеряни Борщівського р-ну Тернопільської обл.) – за книгу «На ангельськім крилі»;

- Косяченко Віктор (м.Чернівці) – за книгу «Та не однаково мені»;

- Котович Віра (с.Раневичі Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Походження назв населених пунктів Дрогобиччини»;

- Кульчицька Анна (Чікаго, США) – за книгу-альбом «Вишивка»;

- Магаль Ярослав (посмертно)(м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книги «Ти моя надія», «Моя любов», «Осінній засів»;

- Могорита Михайло (м.Ужгород) – за книгу «За покликом душі»;

- Муряш Степан (с.Біличі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за серію сатиричних малюнків, а також за дослідження «Білицькі крижі (хрести)»;

- Павличко Ярослава (м.Львів) – за книгу «Срібло місячних шабель», «Зерцало», «Із відчиненої брами», «Знаки та профілі»;

- Підківка Олег (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за книгу «Колядує вся родина» та як співавтор книги «Єднаймося»;

- Підківка Семен (м.Старий Самбір Львівської обл.) – як співавтор книги «Єднаймося»;

- Пікунець Софія (смт.Підбуж Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Скарбничка творчості» та як упорядник і співавтор книги «Світлиця» (Вип.5);

- Прокопець Марія (м.Добромиль Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Разом з Тарасом до Тараса»;

- Романовський В’ячеслав (м.Харків) – за книги «Ласкавка», «Іще літаю уві сні…», «Волошечка»;

- Рудавська-Вовк Любов (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Фантазуємо і співаємо» та як упорядник і співавтор книги «Дорогою незгасної святині»;

- Ряст Юрій (м.Київ) – за книгу «Мати і сонях»;

- Сенейко Микола (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу повістей «Тінь правди. Довге чекання»;

- Сердунич Любов (смт.Стара Синява Хмельницької обл.) – за книги «Душа не терпить порожнечі», «Вустами правди і болю», «Із народної криниці», «Дві барви»;

- Сторонський Василь (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Записано зі слів Василя Сторонського», фотоальбом «Незабутні миттєвості», а також як співавтор 6 книг пісень;

- Тиличко Ігор (м.Самбір Львівської обл.) – за краєзнавчі комплекти листівок про Самбір, Кульчиці та календарі з історії Самбірщини;

- Хланта Іван (м.Ужгород) – за краєзнавчі дослідження 2013-14 років;

- Шевчук Оксана (м.Одеса) – за книгу «Зрима пісня лине по всій Україні»;

- Шевчук Петро (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книги «Поклін віддаю», «Із криниці життя», «Біле диво»;

- Шкоропаняк Наталія (с.Збора Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – за дослідження «Шевченкознавчі мотиви оповідно-літописної спадщини зборян»;

3. Дипломантами ІІ ступеня визнані наступні конкурсанти:

- Білич Василь (м.Хуст Закарпатської обл.) – за книгу «Ноша»;

- Власюк Анатолій (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Інтуїція»;

- Воробець Катерина (с.Завій Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – за книги «Завій над Луквою-рікою», «Стежиною пам’яті» (2 кн.), «Дорогою осені»;

- Гейшев Сергій (м.Львів) – за книгу «Четверо чорнявих мачо»;

- Грицан Марія (с.Красне Тячівського р-ну Закарпатської обл.) – за книгу «Голос душі»;

- Гук Надія (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за дослідження «Конотація як національний аспект психіки народу»;

- Гуменюк Марія (м.Тернопіль) – за книги «Відсію з пам’яті кукіль», «Мандрівка павучка»;

- Девда Петро (м.Чернівці) – за книгу «Біб льос гуцула»;

- Кара Олександра (м.Тернопіль) – за книги «Україно моя», «Слова-зернини»;

- Кашлюк Тамара (м.Львів) – за книгу «Карпатські мотиви»;

- Кляшторна Наталя (м.Київ) – за консультації до мапи-путівника «Бойківщина»;

- Ковальська Наталія (м.Горлівка Донецької обл.) – за книги «Горобина», «Краски леса», «Світло осені»;

- Корнійчук Валентина (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книгу «Причетність»;

- Кузів Оксана (м.Івано-Франківськ) – за книгу «Адамцьо»;

- Ладанай Богдан (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Духовне джерело»;

- Лисенко Ганна (с.Мирне Донецької обл.) – за книгу «У слові пам’ять проростає»;

- Лобай Марія (с.Сілець Сокальського р-ну Львівської обл.) – за книги «Молюсь за тебе, Україно», «Стежками дитинства»;

- Маковець Оксана (Вірджінія США) – за книгу «Вітрила надії»;

- Матвіїв-Таранова Надія (м.Сокаль Львівської обл.) – за підбірки «Казка-сон», «Пронизане болем»;

- Матвіїшин Галина (м.Чернівці) – за серію мистецтвознавчих статей;

- Новіков Микола (м.Горлівка Донецької обл.) – за книги «Прошлое о настоящем», «Відлуння часу», «Земля поет»;

- Ониськів Дарія (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за серію краєзнавчих статей в газеті «Дзвони Підгір’я»;

- Пекар Олена (м.Ужгород) – за книги «У цвітінні сакури», «Про дівчинку Оленку»;

- Пенюк-Водоніс Ольга (м.Сокаль Львівської обл.) – за співаник «Під ніжними пелюстками троянд»;

- о.Пишкович Ярослав (с.Новий Кропивник Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Правда, в яку важко повірити. Мудрі слова»;

- о.Рубель Орест (с.Плугів Золочівського р-ну Львівської обл.) – за книги «Вислухай, Боже, мою молитву», «Радуйся, Благодатна», «Найбільший цілитель – сам Господь»;

- Салай-Пак Маріанна ( с.Великі Лози Ужгородського р-ну Закарпатської обл.) – за книгу «У долонях вічності»;

- Сатурська-Кочержук Оксана (м.Львів) – за книгу «Словник. Слова, які вживали до війни бойки села Лецівка»;

- Сеньків Ярослав (посмертно)(м.Турка Львівської обл.) – за книгу «Наближали незалежність»;

- Сенько Іван (м.Ужгород) – за книгу «Ментальність русинів-українців»;

- Сигерич Василь (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за підбірку сатиричних віршів «Все буде добре»;

- Скіпор Елеонора (с.Нижні Петрівці Сторожинецького р-ну Закарпатської обл.) – за книги «Життя, присвячене служінню святому алтарю», «Мерцишор», «Божий храм»;

- Стасів Вікторія (м.Львів) – за книгу «Радіє літо разом з нами»;

- Страчук Галина (м.Івано-Франківськ) – за книгу «Із звичаїв рідного краю»;

- Тарчинець Василь (м.Львів) – за книгу «Кепа»;

- Турківський Микола (м.Прилуки Чернігівської обл.) – за книгу «Тарас у слові, малюнку, в пісні, скульптурі»;

- Федько Василь (смт.Оброшино Пустомитівського р-ну Львівської обл.) – за книгу «За Кобзарем»;

- Шимін Романа (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Хресна дорога»;

- Щербан Михайло (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Окремішне дерево в лісі»;

- Яворський Михайло (м.Турка Львівської обл.) – за книгу «Поворот долі»;

- Яворський Михайло (м.Трускавець Львівської обл.) – за книгу «Повернення до першоджерел»;

4. Дипломантами ІІІ ступеня визнані наступні конкурсанти:

- Галай Любов(м.Старий Самбір, Львівська обл.) – за тематичну підбірку «Незабутні події, славетні постаті»;

- Головецька Мирослава (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Борцям за волю України»;

- Касперевич Василь (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за краєзнавчі статті про Ярослава Гірника та Володимира Паїка;

- Коберник Дарія (м.Червоноград Львівської обл.) – за книгу «Я життя дороги заплітаю в коси»;

- Костюк Іван (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) – за серію краєзнавчих статей;

- Курій Любов (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за дослідження про Лаврівський монастир;

- Малета Василь (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) – за поетичну підбірку «Апостол правди»;

- Малиш Василина (смт.Берегомет Вижницького р-ну Чернівецької обл.) – за поему «Лук’ян Кобилиця» та підбірку віршів «Світло душі»;

- Маринець Марія (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.) – за поетичну підбірку «Ми – діти Святої епохи»;

- Маркович Любов (с.Голятин Міжгірського р-ну Закарпатської обл.) – за дослідження про родину Сюськів;

- Мартинюк Юрій (с.Боб’ятин Сокальського р-ну Львівської обл.) – за добірку віршів «Симфонія життя»;

- Матюша Валерія (м.Горлівка Донецької обл.) – за книгу поезій «Життя на зворотах фотокарток»;

- Міщук Уляна (м.Дрогобич Львівської обл.) – за драматичну поему «Допоки живуть ангели»;

- Мушка Василь (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) – за підбірку новел «Про тварин, людей та інше»;

- Нечипорук Іван (м.Горлівка Донецької обл.) – за книгу «Каждым нервом»;

- Палятинський Йосип (м.Кіцмань Чернівецької обл.) – за серію краєзнавчих статей;

- Панчак Ігор (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Утоплене щастя. А жити варто»;

- Паславська Оксана (смт.Стрілки Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за дослідження «Тарас Шевченко у творчості поетів Старосамбірщини»;

- Пастух Наталія (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) – за дослідження національного одягу Міжгірщини;

- Пахольчук Стефанія (с.Страшевичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за поетичну підбірку «Гордість України»;

- Перегіняк Віра (с.Новиця Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – за календар «Новиця, 2014» та дослідження «Апостол любові і добра»;

- Пішко Володимир (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за співавторство в календарі «Дивлюся, аж світає»;

- Соловей Орися (м.Львів) – за поетичну підбірку «Жіноча паралель»;

- Сольчаник Василь (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за серію краєзнавчих досліджень;

- Фединишинець Володимир (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) – за книгу «Будитель»;

- Фриган Іван (с.Колочава Міжгірського р-ну Закарпатської обл.) – за поетичну підбірку «Пересторога»;

- Хім’як Катерина (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за дослідження «Відродження греко-католицької церкви в м.Старий Самбір»;

- Хоменко Тетяна (м.Львів) – як співавтор книги «Тремтлива струна»;

- Чернявський Сергій (м.Горлівка Донецької обл.) – за книгу «Реформатор»;

- Яворський Юрій (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Пізнання людей через математику»;

- Янів Микола (с.Стрільбичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за дослідження про отця Івана Яворського.

5. Грамотами за участь у конкурсі відзначено наступних авторів:

- Грущак Андрій (м.Борислав Львівської обл.);

- Гулич Мар’яна (м.Самбір Львівської обл.);

- Кінаш Ганна (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.);

- Ковальська Валерія (м.Київ);

- Магур Михайло (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.);

- Маринець Василь (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.);

- Павліха Іван (м.Калуш Івано-Франківської обл.);

- Полюга Стефанія (с.Торчиновичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.);

- Федько Іванна (с.Либохора Турківського р-ну Львівської обл.);

- Храпко Михайло (м.Старий Самбір Львівської обл.);

- Чистяков Анатолій (м.Донецьк).

6. Вручити лауреатам та дипломантам XVIII конкурсу ім.М.Утриска (п.1-4) дипломи, а згідно п.5 – грамоти.

7. Представлені на конкурс твори популяризувати через Вісник XVIII конкурсу ім.М.Утриска «З вершин і низин» та інші видання, а також усно.

8. Презентацію XIX Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска провести 30 серпня 2015 року. Строк прийому робіт – до 10 серпня 2015 року.

9. Праці на XIX конкурс ім.М.Утриска приймає організаційний комітет за адресою:

вул. С.Стрільців 17/1, м.Турка, Львівська обл; 82500.

Голова організаційного комітету

конкурсу ім.М.Утриска Віра Бончук

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска | Переглядів: 3771 | Додав: Ruslan_Bonchuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.