П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2014 » Листопад » 28 » КОНСТРУКТИВНО, У ГОСТРИХ ДИСКУСІЯХ, ПРОЙШЛО ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
28.11.2014 (22:30)

   КОНСТРУКТИВНО, У ГОСТРИХ ДИСКУСІЯХ, ПРОЙШЛО ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

На порядок денний XXIV сесії Турківської районної ради попередньо було заплановано 26 питань, що стосуються різних проблем життєдіяльності району. Але вже на початку засідання три з них ( зокрема про відставку голови районної ради Василя Дребота, про відставку заступника голови районної ради Юрія Лила, щодо «Карпатської ВЕС» - вирішено перенести на наступну сесію, а питання про затвердження типової форми контракту з керівником закладу охорони здоров'я спільної власності територіальних громад Турківського району та про внесення змін до рішення I сесії VI скликання №7 від 2.12. 2010р. «Про регламент Турківської районної ради») взагалі знято з порядку денного. Щодо контракту з головним лікарем, то необхідність в ньому відпала через те, що з початку наступного року має бути міністерський, а щодо регламентного, то депутати вирішили - нехай буде все, як раніше. Депутатським запитом вважатиметься й той, що написаний письмово, а також й усний.

Через брак газетної площі, наразі не можна описати розгляд всіх питань. Це буде зроблено в наступних номерах. Сьогодні ж зупинимося на декількох.

Зокрема гостра дискусія розгорілася щодо подальшої долі «Карпатської ВЕС». Ця тема уже багатьом набила оскому й навіть посіяла таке собі нерозуміння ситуації. Отже питання «Про затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земельних ділянок для передачі в оренду ТзОВ «Карпатська ВЕС» для будівництва та обслуговування вітрових електростанцій, розташованих на території Завадівської, Ільницької сільських та Боринської селищних рад», вирішено перенести на наступну сесію. Натомість, виступаючи з цього питання, депутат Володимир Лозюк наголосив, що ніхто не проти будівництва вітрових електростанцій. Проблема в процедурі розгляду питання. На його думку, вона чомусь надто утаємничена й завуальована. Найперше ми мусимо спитати людей - хочуть вони, щоб поблизу їхніх сіл були вітряки, чи ні? Чітко порахувати, яку вигоду, в разі їх спорудження, матиме громада.

Як відомо, на двох попередніх слуханнях, що відбулися в селах, всі висловилися проти. Не виключено, що в недалекому майбутньому, після детального вивчення всіх питань, пов'язаних з цим, громада дасть згоду. Але все має бути прозоро, без будь-яких підводних течій. А тому депутати вирішили створити тимчасову слідчу комісію, яка займеться вивченням законності надання в оренду земельних ділянок «Карпатській ВЕС». І якщо буде з'ясовано, що все зроблено в межах чинного законодавства, можливо вже в грудні технічну документацію з нормативної оцінки земельних ділянок буде затверджено й сільські ради почнуть отримувати кошти за оренду. До слідчої комісії увійшли депутати Володимир Яворський, Михайло Повханич, Володимир Гребенюк, Любомир Гуляк, Мирослава Павлик, Роман Ільницький, Надія Яворська, Віра Андрущакевич, а очолив її Володимир Лозюк, який сказав що уже найближчим часом буде з'ясовано усі деталі даної проблеми й проінформовано громадськість.

Одноголосно депутати підтримали пропозицію відділу освіти Турківської РДА перейменувати загальноосвітні школи сіл Присліп та Розлуч в НВК та вирішили передбачити в бюджеті на 2015р. по 75 тис. грн. Ластівківській та Нижньотурівській школам на реалізацію проекту заміни вікон.

Також було заслухано інформацію представника Львівського відділення УФСІ щодо проведення у 2014 році реконструкції об'єктів на Турківщині, у зв'язку із затягуванням термінів здачі їх в експлуатацію (а це, зокрема три об'єкти в Турці - ЗОШ №1, дитячий садок №1, водогін та амбулаторії в селах Ільник, Верхнє, Боберка, ФАП у с. Шандровець). Депутати вирішили звернутися в київське представництво УФСІ з вимогою прискорити роботи. До речі, до ремонту ФАПу в с. Шандровець генпідрядник, порушивши тендерні умови, ще й не приступав, але пообіцяв депутатам розпочати роботи уже з понеділка і завершити до 11 грудня.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №49,2014

Теги:  Турківщина, вітроенергетика

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 2320 | Додав: Admin | Теги: Турківщина, вітроенергетика | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 471 2 »
0
43 песиміст   (04.12.2014 22:43)
для п. Краянина. Звичайно, Турківська ВЕС на відключення світла в раноні, якщо буде включена в загальну енергосистему не вплине. Але якщо потужність ВЕС буде набагато більшою ніж споживана районом потужність ,то чому б і ні. Можна було б робити елементарну комутацію для заживлення району. Але ми ділимо шкуру не вбитого звіра. Коли в Парижі збудували Ейфелеву вежу, то всі тоді говорили що дана споруда спотворила вигляд Парижу .І окрасою Парижа вежа стала по спливу певного часу. Ось Вам і соціальний вплив . Ніякої шкоди в плані охорони природи та рекреації не буде.Це моє переконання і певний життєвий досвід. А може ж ВЕС стати окрасою наших лисих гір? Чи бути місцевим місцем паломництва туристів. Санітарна зона організовується  біля багатьох технічних споруд - щоб ніхто туди не зайшов і не отримав якоїсь травми через необережність чи невігластво . Цемоя відповідь. Ви праві. На цю тему вже сказано багато і ми просто повторюватимось. Кожен з нас, як я бачу, залишиться при своїй думці. На пропозицію обговорити цю проблему в очному спілкуванні ніхто не відгукнувся. Полеміка тут виглядає на протистоянні двох баранів на вузькій лавці.Дякую за спілкування, полеміку припиняю, бажаю Вам утвердитися в своїй правоті.

0
44 Admin   (04.12.2014 22:51)

0
45 KRAYANYN   (04.12.2014 23:11)
Спасибі за побажання! Вам також всього найкращого. Я щось пропустив пропозицію очного обговорення. Може хтось підкаже де вона зафіксована?

0
46 Admin   (04.12.2014 23:40)

0
47 KRAYANYN   (05.12.2014 00:04)
Дякую! Дійсно є така пропозиція. То чому б і не провести круглий стіл? Хто крім нас там має бути присутній?

0
42 песиміст   (04.12.2014 22:16)
для п.Віктора. Хотів дати більш широкий коментар, але п.Адміністратор багато в чому мене випередив. В пересувних чи переносних світлогенераторах якими користуються всі кому це потрібно і багато має їх в домашньому господарстві використовується той самий принцип - бензомотор крутить генератор і він (генератор) видає ел.струм. Ніхто не каже ,що що цей генератор комусь шкодить. Тепер пряма відповідь на поставлене Вами питання. А звідки Ви взяли що ВЕС продукує будь-яке шкідливе випромінювання? Не повторюйте чуток, Ви ж самі казали,що перед тим як написати допис перевертаєте купу паперу. Пане Віктори,Ви ж розумна людина, прочитайте  про ВЕС без перестороги.

0
41 песиміст   (04.12.2014 21:56)
Для п.Провокатора. Я відносно Вашого допису п.33. Виступаю,мимоволі ,адвокатом п.Віктора. Статус безробітного не визначається мірою освідченості людини. Серед безробітних ,нажаль,зустрічаються й люди з науковими ступенями. Це просто міра везіння,або щастя. Просто людина в певний час не була в певному місці де вона була б затребована. Це біда і окремої людини і держави,яка витратилася для навчання людини і не могла забезпечити людину роботою. В моєму житті був такий випадок : зі мною в гуртожитку в одній кімнаті проживав студент, який в змаганні з БЕСМ-22 (електроно-обчислювальна машина) постійно вигравав змагання на швидкість розробки макету друкованої плати по заданій принциповій схемі. Я маю на увазі чисту роботу машини - без часу на введення даних на розробку - тоді дані вводилися перфокартою - готовити перфокарту  досить клопітка й довга робота. Цей студент став інженером і працював в одній з філій ЛОРТА в КБ.(ЛОРТА -Львівсьське об"єднання радіо.апаратури, КБ-конструкторське бюро). Після розпаду СРСР виявився нікому непотрібний і торгував кіндерсюрпризами на базарі. Будь він молодший, його б з руками забрала будя-яка загранична фірма,але роки вже зробили його непотрібним ні заграниці ні власній державі. Нажаль, безробіття це наша загальна біда. Зараз Укртелеком вивільняє багато своїх людей і досить грамотних спеціалістів. В Турц і на біржі стоїть багато спеціалістів як технічних так і гуманітаріїв. Це  наша загальна біда.

0
40 Admin   (04.12.2014 18:25)
На жаль , п.Віктор , без цифр та калькулятора нічого довести не вдається. Оцінювати вплив того чи іншого випромінювання на організм людини можна лише маючи цифри та порівнюючи їх з ПДУ , які людство розробило на підставі наукових досліджень.

Всі ці дані є в інтернеті , в бібліотеці і т.д. deal

Найсмішніше те , що у випадку з ВЕС того всього робити не треба . Тут немає таких випромінювань.

Не можу второпати - звідки в вітроагрегаті можуть взятися якісь міфічні випромінювання, поясніть мені "темному" ( вже традиційно в цій дискусії кожен учасник по черзі називає себе "темним" - надійшла моя черга smile ). Тут немає ніяких джерел НВЧ , немає приймально-передавальних чи інших радіотрактів, немає взагалі нічого такого , що могло би спричинити якесь шкідливе випромінювання. Про які хвилі тут можна говорити ? blink

Спробую , все ж , без цифр та калькулятора. Приведу лише відомі аналогії.

ГЕС - гідротурбіна механічно зв'язана з генератором обертає його ротор . В результаті генератор виробляє струм промислової частоти 50 Гц (строго кажучи , генератор створює е.р.с. , а струм з'являється , коли до нього підключають навантаження).

ТЕС - парова турбіна механічно зв'язана з генератором обертає його ротор . В результаті генератор виробляє струм промислової частоти 50 Гц.

ВЕС - вітряк механічно зв'язанй з генератором обертає його ротор . В результаті генератор виробляє струм промислової частоти 50 Гц.

ЕМП частотою 50 гц з тими мізерними рівнями , які є безпосередньо біля генератора абсолютно безпечні для людини (запитайте в працівників ГЕС або в лікарів що проводять профогляди) . До речі, в США - промислова частота 60 гц (енергетика більша і вплив мав би бути більший.) Але ж американці, чомусь, не бунтують. Може , має рацію Задорнов називаючи їх тупими. smile

Ніколи не чув щоб комусь прийшло в голову танцювати з індикатором НВЧ навколо генератора ТЕС чи ГЕС вишукуючи якісь міфічні випромінювання. Поясніть, звідки таке упередження до ВЕС ?

А щоб не було шуму , треба добре змастити "шміром" або поплювати на вісь вітряка щоб не скрипів. smile smile smile

P S В сотні раз більше шкоди може принести мобілка під подушкою та неправильно заземлена або погано заекранована мікрохвильова піч , яка зараз є в кожному домі.

0
38 Victor   (04.12.2014 09:40)
До п. Песиміста. А звідки Ви взяли те, що (нехай інші частоти), які виникають під час роботи ВЕС, не впливають на людину? Ви не проводили дослідження, не вели статистику й т.д. і т.п. Тому питання й до Вас, як і до п. Провокатора. Розкажіть про це все мені «темному», щоб і я міг розповідати людям – ВЕС на їхньому городі, це ознака «просунутого» суспільства, підняття екологічного рівня, покращення здоров’я, незалежність від маскаля й т.д.

0
37 Victor   (04.12.2014 09:30)
До Провокатора. Повірте, мені про кібернетику є з ким поговорити: син та невістка на відмінно закінчили цю спеціальність. Дипломна сина, як краща, знаходиться в бібліотеці Університету. Якщо я помиляюся про наднизькі частоти, то є інші частоти від обертання вітряка, як це зазначив п. Василь в коментарі про «жвачку». Тоді мене цікавить інше: опишіть будь ласка, який вплив мають ці частоти на людину й як би, наприклад Ви, «технар, чи кібернетик», провели дослідження. Голі операції на калькуляторі, які пропонує п. Василь, мене не цікавлять, - мене цікавить вплив відповідних хвиль на природу людини і як це визначити.

P.S. Щодо мого безробіття. Якщо суспільство вважає мене розумним, бо я себе таким не бачу, і не має в мені потреби, то це питання до суспільства, а не до мене. Я ніколи не нав’язував себе суспільству, як в світському плані, так і в церковному. І взагалі, що таке офіційна робота? Я працюю від ранку до ночі в різних напрямках і за все своє життя жодного дня не був у відпустці. Моя робота завжди пересипана навчанням. Навіть для того, аби дати тут якийсь коментар, мені, деколи, доводиться прочитати немалий відрізок різних текстів, чи переглянути наукові фільми. А тому й до даної теми в мене творчий підхід – я просто хочу знати процес та результат досліджень впливу ВЕС на людину. А коли такого впливу немає, то до чого тут санітарні зони довкола агрегатів?

0
36 Admin   (04.12.2014 00:54)
Знову та сама "жвачка" про наднизькі частоти.

Я вже десь в коментарях намагався довести які саме коливання виникають при роботі вітроагрегата. А тут http://turka.at.ua/index/34-1-5#ent4848 навів технічні характеристики вітроагрегата.

Візьміть , нарешті, в руки калькулятор та помножте мінімальну швидкисть обертання в секунду на три і отримаєте частоту першої гармоніки шуму від роботи вітроагрегата. Непарні гармоніки будуть мати частоти, відповідно, в рази вищі.

Апологети теорії надзвичайно шкідливих наднизьких частот , мабуть, не знають , що наднизькі коливання шкідливі в першу чергу для самого вітряка тому , що при таких розмірах резонансна частота лопасті знаходиться в тому ж діапазоні. Вони мабуть не знають про таке явище як флаттер, що розвалювало в повітрі літаки на дрібні куски і з яким так довго боролися авіатори.

Хочу зауважити , що інженери ретельно розрахували кожну нервюру лопасті щоб уникнути низькочастотних коливань які могли б її зруйнувати. Як відомо, хороший інженер вартий декількох НЕхороших НЕінженерів. Не треба надто зверхньо ставитися до їхньої праці.

На додачу рекомендую скептикам оцінити спектр та рівні шумів при роботі вітроагрегата , переглянути сімейство графіків залежності затухання звукової хвилі від частоти та визначити рівні та спектр шуму на відстані 500-1000м від вітрогенератора. Повірте , відразу зрозумієте , що всі ці перестороги - звичайна маячня.

0
35 песиміст   (03.12.2014 20:02)
до п.Віктора. Прошу мені "темному " пояснити звідки береться інфразвук в зоні роботи ВЕС і чому ці наднизькі коливання не впливають на людей в тих місцях де ВЕС вже працюють ,а якщо спостерігається такий вплив,то в чому це проявляється?

3
34 песиміст   (03.12.2014 19:40)
Для п.KRAYANYNа. Я почуваюся винним в тому,що забрав стільки Вашого часу на написання відповіді мені,але я знову ж не з усім Вами сказаного можу погодитися. Цілком згоден з Вами про те ,що вказівки партії не виконував - я мав на увазі інше, але виходячи з того,що я не володію даром "красного письменства" ви мене справедливо поправили, дякую. А тепер по суті. Може я погано знаю історію суспільства, але я ніде не зустрічав що б громада - окрім суспільних заворушень- здобула якийсь прогрес в технічному розвитку людства, якщо Ви мене поправите, буду вдячний. Принаймі жодних рішень по будівництву чогось нового громада ніколи рішень не приймала. І навіть в демократичних країнах - приклад побудови Колайдера в Швейцарії. Ви пишете, що не розбираєтеся в технічних тонкощах експлуатації ВЕС. То чому ж Ви так затято виступаєте проти будівнийтва ВЕС? Ніхто не бачить користь літом від опалювального котла ,бо кому це тепло потрібне,коли й так тепло? За чотири роки питання ВЕС кардинально не змінилося бо світло було. І ніхто не думав що на котли прийде зима, а на ВЕС прийде криза із світлом. Вже почалися почергові відключення світла по області. У Львові в ліфтах у понеділок кілька годин провело близько 40 людей - вимкнули без попередження світло. Дифіцит стався через аварію одного з блоків на Запорізькій АЕС. На ТЕС запасу вугілля залишилося ,за даними мін.енерго на кілька днів. Цікаво, як почнуть по районі вимикати світло, чи збільшиться прихильників ВЕС? Як прийдеться посидіти в темноті і холоді (багато котлів працюють від світла) , як це сподобається громаді? Побачимо вже невдовзі. Я проти Вас особисто нічого немаю, просто висловлюю свою точку зору.

0
39 KRAYANYN   (04.12.2014 12:08)
Часу на написання відповіді дійсно пішло не мало, але я сам приймав рішення, дати по можливості вичерпну відповідь, чи обмежитися лаконічною відпискою. Так що винним себе не відчувайте, як в нас кажуть не гризіться. Більшість питань, які ми з Вами обговорюємо, вже піднімалися на сайті. Тому з Вашого дозволу, не будемо робити ще один виток дискусій. Але є дійсно новий аспект. Країні починає не вистачати світла. Погодьтеся, що справжньої причини, нам, громаді яка нічого не вирішує, не скаже ніхто. Можливо це дійсно нестача вугілля або аварія на АЕС, а можливо комусь потрібно купити черговий острів? Думаєте наявність вітряків вирішить цю проблему? Якщо будуть відключати світло в районах, то на Старосамбірщині його також відключатимуть. І Турківщину не обмине відключання, навіть при наявності вітряків. Тому що проблема нестачі світла в країні дещо глобальніша, ніж проблема відсутності вітряків. Нас стригли як овець і дальше продовжують стригти. Ось в чому вся біда. Україні залишилась від союзу предостатня кількість електростанцій. Вистачає навіть за кордон продавати. На виручені кошти можна було модернізувати ці ж самі АЕС, щоб уникнути подальших аварій. Але ці кошти осіли в кишенях властьімущих. А тепер вони виказують велику турботу за нас, прагнучи підсунути інвестиційний проект у вигляді зеленої енергетики. Думаєте з вітряками не буде так само як з реакторами? Ви не задавалися логічним запитанням, для чого ландшафт з рекреаційним потенціалом перетворювати на техногенну зону? Чому так турбуючись за нас, нам не запропонують відпочинково-лікувальні проекти, адже потенціалу в районі достатньо для таких них. Тут не потрібно знати тонкощі про наднизькі частоти, гляньте на вітряки в соціальному аспекті і можливо побачите все по іншому. Про це ми також вже дискутували на сайті. Не хочу повторюватися і нав’язувати Вам свою думку. Думаю життєвого досвіду у Вас предостатньо, щоб самому розібратися в цій ситуації.

0
32 Victor   (03.12.2014 08:30)
«Віктор Кібернетик».

Дякую, пане Провокаторе, за новий титул, яким Ви мене нагородили. Я ці титули скоро не буду мати куди складати. Технічної освіти я дійсно не маю, але маю вищу богословську освіту і трохи знаю антропологію людини в світлі християнського світогляду. Я знаю як діє нервова, психічна та божественна енергія в людині і як це впливає на ближнього. Також трохи знаю про те, як діють на людину енергетичні поля всесвіту, землі й т.д. Тому мене цікавить в даній темі питання впливу наднизьких частот на людину та довкілля, котрі будуть знаходитися в санітарній зоні ВЕС. Виступаючи, «спеціаліст» переконує, що жодного шкідливого впливу тут немає. Для людини, котра звикла аналітично мислити, така відповідь неприйнятна, оскільки ми не маємо багаторічних досліджень в плані впливу на покоління людини. Вживання модифікованих продуктів, харчових добавок, користування мобільними телефонами, проведення щеплень сумнівними вакцинами… все це «аукнеться» завтра в наших внуках та правнуках. Ви, напевно, знаєте, скільки в районі онкохворих людей? Тут є села, в яких є до сотні й більше (в кожному), хворих. Яка причина цього?, ніхто дослідження не проводив. А це нікому й непотрібно, головне, щоб люди справно купували в аптеках ліки. Ми вже тут говорили про санітарні зони. Ніхто з «спеціалістів» не дав конкретної відповіді, оскільки таких досліджень не проводиться. Досліджують напрям вітру – об’єкт прибутку. На суб’єкт-людину та довкілля ніхто не звертає уваги. Повернуся до кібернетики. Якщо Ви такий спеціаліст з кібернетичних питань, будь ласка, розвійте в мені ВЕСфобії зі своєї кібернетичної дзвіниці знань і просвітіть своїм світлом темряву в головах громади, інакше так і залишитеся Провокатором-пустословом.

1
33 Provokatorr   (03.12.2014 11:12)
Не я перший згадував слово кібернетика, не треба вітряків припихати рак, гмо, і ще щось. Пане Віктор якщо ви такий розумний чому ви офіційно безробітний?

-1
31 KRAYANYN   (03.12.2014 00:27)
Продовження.  Щоб приняти відповідальне рішення, потрібен певний рівень знань, а про обізнаність противників ВЕС можна бачити з їхньої аргументації прочитавши виступи ,які звучали з трибуни Районної Ради. Громада не може і не повинна розбиратися у всіх технічних тонкощах проекту - чи то ВЕС чи будь-якого іншого. (Цілком з Вами згіден, серед противників, як і серед прихильників ВЕС є і невігласи. Тому не всі аргументи "за" і "проти" є дійсно аргументами. І я особисто абсолютно не розбираюся і не хочу розбиратися у технічних тонкощах даного проекту. Думка місцевої громади, в демократичному суспільстві, стоїть на першому місці. В даному випадку вона не на стороні ВЕС.) Для цього є відповідні посадовці ,які повинні поінформувати громаду , що в даному випадку не було зроблено. (І тут згоден, але винувата в цьому не громада, на яку постійно вішають всіх собак) Громада не повинна вирішувати потрібні вітряки чи ні,але громада повинна бути поінформована про ці плюси і мінуси що принесуть ці вітряки і дати згоду ,або не дати згоду на це будівництво- а це  велика різниця в підході до справи. (Очевидно Ви маєте на увазі фразу з мого коментаря "коли громада вирішить, що вітряки дійсно потрібні", погоджуюся, правильніше було написати  "коли громада вирішить, що на її землі вітряки дійсно потрібні", хоча не думаю, що суть від цього сильно поміняється.  На разі не дає громада згоди. Якщо це в силу поганої поінформованості плюсів, чи мінусів, то значить ініціаторам встановлення ВЕС, не вигідно вводити людей в дійсний курс справи, бо як вже було підмічено на сайті, справа висить в повітрі аж чотири роки, а за такий час вже слонові можна було роз’яснити всю користь від цих вітряків.) І ще один факт. В м.Яремча Ів.Франківської області громада прйняла рішення про припинення дії мобільних операторів,бо мобільні вишки, мовляв, шкодять на здоров"я мешканців. Мобільники виключили. І що? Люди витримали близько місяця і самі почали вимагати на відновлення мобільної мережі. Мережа мобільних операторів була відновлена,ніхто більше не бунтувався і на здоров"я мешканців більше негативного впливу  не було. (Я думаю, що не тільки в Яремчі був такий, або подібний трафунок. Раз через місяць попросилися повернути все назад, значить відчули реальну потребу в мобільному зв’язку. Якщо б ми відчули потребу у вітряках, то також через місяць-два після відмови, попросили б їх встановити. Минуло вже чотири роки, а потреба у вітряках чомусь не відчувається.  А якщо серйозно, то я розумію Вашу солідарність до спеціалістів з ВЕС. Їм, як і Вам  не дають встановлювати професійне обладнання, а вимагають результату. Народ хоче користуватися мобільним зв’язком, але не хоче бачити мобільної вишки. Народ хоче користуватися світлом, але не хоче бачити вітропарків. Аналогія тут проглядається. Але погодьтеся, що вишки мобільного зв’язку не займають стільки площі як вітропарки. І в разі потреби демонтувати їх значно легше. В наш район ніколи інвестицій ніхто не робив, а тут пхають і пхають, нав’язують і нав’язують. Ось це і насторожує людей. Якщо б це була вигідна пропозиція для всіх, то вже давно була б втілена. Хоча у Вас можливо своє бачення.)

-1
30 KRAYANYN   (03.12.2014 00:25)
Відповідь п. песимісту. Для п. KRAYANYNа. Я, хоч людина і старша,але тверезого глузду ще не втратив,(не пригадую, щоб я писав про втрату Вами тверезого глузду) а що-до совка в середині, то мушу Вам сказати,що я стояв біля витоків організації Руху в нашому районі (за це вклоняюся вам до самої землі, бо часи тоді були дійсно важкі і небезпечні і далеко не кожен відважувався на такий відчайдушний крок) і на вказівки партії ніколи не зважав (Тут не можу з Вами погодитися. Коли Різдво випадало на будний день, то Ви не виходили на роботу?), а доклався, в міру моїх можливостей,що б комуну відсунути від активної діяльності в суспільстві. А тепер про ремонт в хаті. Ви не збирали сусідів на віче,чи робити ремонт в хаті чи ні, а самі вирішували. (Про ремонт в хаті я вирішував з своєю сім’єю, яка є власником даної території. Так само громада є власником території району, тому і передбачено законом проводити громадські слухання, для вирішення питань районного масштабу) Ніколи громада не була двигуном прогресу. Ніколи громада не вирішувала чи будувати завод з будівництва літаків, будувати ГЕС, ВЕС,АЕС,будувати космодром, будувати Великий андронний колайдер і будувати телеретранслятор в Турці чи Світлотехнічний завод, який ,нажаль,вмер. Всі рішення приймали певні люди, які йшли на певний ризик і відповідали б в разі невдачі. (Ось тут Ви і повертаєтеся до союзного підходу. В союзі дійсно громада не була двигуном прогресу. Саме тоді ні в кого нічого не питали, а виселяли людей з своїх територій, бо партія вирішила їх технологічно освоїти. А в демократичному суспільстві, саме громада є рушієм прогресу.) А громада не відповідає нізащо, бо немає винуватця. (Після колективного прийняття рішення, про втілення того, чи іншого проекту, доручають певній людині, чи групі людей, виконати цей проект. Ось Вам і відповідальний.)

1
29 песиміст   (02.12.2014 20:07)
Для п. KRAYANYNа. Я, хоч людина і старша,але тверезого глузду ще не втратив, а що-до совка в середині, то мушу Вам сказати,що я стояв біля витоків організації Руху в нашому районі і на вказівки партії ніколи не зважав,а доклався, в міру моїх можливостей,що б комуну відсунути від активної діяльності в суспільстві. А тепер про ремонт в хаті. Ви не збирали сусідів на віче,чи робити ремонт в хаті чи ні, а самі вирішували. Ніколи громада не була двигуном прогресу. Ніколи громада не вирішувала чи будувати завод з будівництва літаків, будувати ГЕС, ВЕС,АЕС,будувати космодром, будувати Великий андронний колайдер і будувати телеретранслятор в Турці чи Світлотехнічний завод, який ,нажаль,вмер. Всі рішення приймали певні люди, які йшли на певний ризик і відповідали б в разі невдачі. А громада не відповідає нізащо, бо немає винуватця. Щоб приняти відповідальне рішення, потрібен певний рівень знань, а про обізнаність противників ВЕС можна бачити з їхньої аргументації прочитавши виступи ,які звучали з трибуни Районної Ради. Громада не може і не повинна розбиратися у всіх технічних тонкощах проекту - чи то ВЕС чи будь-якого іншого. Для цього є відповідні посадовці ,які повинні поінформувати громаду , що в даному випадку не було зроблено. Громада не повинна вирішувати потрібні вітряки чи ні,але громада повинна бути поінформована про ці плюси і мінуси що принесуть ці вітряки і дати згоду ,або не дати згоду на це будівництво- а це  велика різниця в підході до справи. І ще один факт. В м.Яремча Ів.Франківської області громада прйняла рішення про припинення дії мобільних операторів,бо мобільні вишки, мовляв, шкодять на здоров"я мешканців. Мобільники виключили. І що? Люди витримали близько місяця і самі почали вимагати на відновлення мобільної мережі. Мережа мобільних операторів була відновлена,ніхто більше не бунтувався і на здоров"я мешканців більше негативного впливу  не було.

1
27 Victor   (02.12.2014 08:19)
«Зрозуміло. Немає аргументів».

«Ось ви, вчені люди, завжди так… Скидок наробите, як зайці на снігу! Я, брат, чую, що тут ти неправильно гуториш, а ось приперти тебе не вмію…» М.О.Шолохов. «Тихий Дон».

Що таке заяча скидка? Ось одне з пояснень, яке найкраще підходить до нашої теми. Після того, як заєць наївшись, вибирає місце для сну (лежку), він плутає сліди. Скидка – один з елементів цього плутання: біжить прямо, зупиняється, повертається своїм слідом назад і робить сильний скачок вбік: за кущ, камінь, горбок. Довжина скачка 4-5 м. Цей скачок називається скидкою – він мовби скидається зі сліду.

Для того, аби встановити ВЕС в районі, «спеціалісти» зустрілися й «поговорили» з громадами, тобто наробили заячих скидок, нічого конкретно не пояснивши. Лишень загальні фрази: ви будете живі, а ми будемо мати гроші. Після того, як ми прикрасимо ваш ландшафт, та покращимо екологію, ми попіклуємося про свої надприбутки. Ось і Старо-Самбірщина вже купається в грошах – копійках. Не бійтеся. Це не боляче. Як казав Горбатий: «Ми тебе не сильно заріжемо. Чік, і ти вже на небесах» (т/с «Місце зустрічі змінити неможна»).

0
28 Provokatorr   (02.12.2014 14:08)
"Віктор Кібернетик" ви не маючи жодної технічної освіти ви створюєте паніку, не зрозуміло кому погано від того що будуть вітряки? Тільки таким нитікам як ви і темним людям.

0
19 KRAYANYN   (30.11.2014 23:24)
А хто заважає? Вперед! Донесіть до народу світло істини. Промайнуло, як Ви помітили, 4 роки. При своїй 300 відсотковій правоті можна було це організувати.

0
20 Admin   (30.11.2014 23:33)
Я не депутат райради і навіть не депутат сільської ради. Ваш закид явно "не в той город". Мабуть у Вас аргументи закінчилися.

Ті , хто за посадами та повноваженнями мають право організовувати громадські слухання , добре знають як це треба робити. Але , чомусь , не хочуть. Дурять народ в угоду місцевим корупціонерам.

0
21 KRAYANYN   (01.12.2014 00:07)
В мене один аргумент: поважати думку місцевої громади. Народ наш не так легко здурити, а місцеві корупціонери якраз і хочуть проштовхнути цей сумнівний проект. Це Ви чомусь завжди вдаєтеся до перекручування фактів.

0
22 Admin   (01.12.2014 00:08)
Назвіть бодай один "перекручений" факт tongue

0
23 KRAYANYN   (01.12.2014 00:17)
Вже не один раз називав. Пошукайте в попередніх коментарях. Повторювати заново, не бачу змісту, бо знову вийдемо на цей самий результат. Поважайте думку громади і можливо буде якесь зрушення в цій справі.

0
24 Admin   (01.12.2014 00:19)
Зрозуміло. Немає аргументів

0
25 KRAYANYN   (01.12.2014 00:21)
Ось Вам і перекручення

0
26 Admin   (01.12.2014 00:23)
??? tongue

0
18 Admin   (30.11.2014 23:20)
То треба організовувати справжні повноцінні громадські слухання , а не балаган з нетверезою масовкою

0
17 KRAYANYN   (30.11.2014 23:16)
В даному випадку передбачено законом враховувати результат громадських слухань. То виходить місцеві жителі не праві, що користуються своїм законним правом, бути почутими?

0
16 Admin   (30.11.2014 23:13)
Стратегічні питання на мітингах не вирішують

0
15 KRAYANYN   (30.11.2014 23:06)
Для діагностів. Маніпулювати громадою можуть також і прихильники ВЕС, а це Ви чомусь виключаєте. На рахунок питати в громади, візьмемо трішки простіший приклад. Ви в себе вдома робили ремонт? А хто вирішував робити його чи ні? Ви, господар своєї оселі. Після вирішення питання так чи ні, Ви робите наступний крок, довіряєте зробити цей ремонт фахівцю. У випадку з вітряками, коли громада вирішить, що вітряки дійсно потрібні, тоді і наступить черга фахівців по встановленню цього чуда техніки. Але Вам мабуть важко збагнути важливість громадської думки, Ви звикли до союзного підходу, як з верху наказали, так і буде. А не згіден з рішенням партії, ось тобі відразу діагноз і ставлять.

1
14 песиміст   (30.11.2014 22:22)
для тих хто посилається на думку громади. Щоб знати думку громади,з громадою треба попрацювати,розповісти всі "за " і "проти". А в нас цим терміном маніпулюють і використовують громаду в своїх інтересах. Якби Пyтiн сьогодні сказав що Україна найкращий друг Рсії і запустив би всю пропагандистську машину,то вже за тиждень всі мocкaлi палко б нас полюбили. Пропаганда  - то велика сила і маніпулюють думкою громади ще з незапам"ятних часів. За Союзу ніхто не бачив злочинів клятих капіталістів,але всі на зборах по організаціях, підприємствах і т.д. "клеймили позором преступления капитализма", всі розказували анекдоти про Леоніда Ілліча і всі його і лінію партії палко і одноголосно з бурхливими оплесками "одобряли і підтримували". Не посилайтеся на думку громади,бо то є фарисейство. Громада повинна вирішувати питання громадського життя, побудови парків, місць масового відпочинку, доступність лікування,навчання,пересування і.т.д. ,але не питання ,які потребують фахового підходу. Тай на цю тему я вже висловлювався в попередніх дописах по питанню ВЕС. Але складається враження  що переконувати нікого більше не треба ,бо то вже діагноз.

1-20 21-30
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.