Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2014 » Грудень » 26 » Меморіальна дошка Роману Мотичаку : великому патріоту - від вдячних земляків
26.12.2014 (23:46)

   Меморіальна дошка Роману Мотичаку : великому патріоту - від вдячних земляків

В історії ХХІ ст. особливо знаковими, на жаль, й трагічними, залишаться події, пов'язані з Революцією Гідності на київському Майдані та війною українського народу з російськими загарбниками, сепаратистами та найманцями. А особливе місце в літописі священної визвольної боротьби займуть люди - мужні і віддані українські патріоти, які змінили, найперше, моральний вектор нашого суспільства, скинувши злочинну владу Януковича.

Немає сумніву, що українські герої здобудуть перемогу над російським агресором. Звичайно, боляче, що в цій боротьбі сотні кращих українських патріотів віддали своє життя, ставши для нас, на землі сущих, ангелами добра і миру, залишивши прийдешнім поколінням зразки мужності та відваги.

У славній когорті героїв, для яких заклик «Україна - понад усе!» був не лише гаслом, а глибоко змістовним, усвідомленим - аж до самопожертви, сенсом буття, є й Роман Мотичак - великий патріот, в житті - скромна, високо моральна людина. Він любив Україну не популістськими гаслами, а щоденними вчинками гідності та порядності. Його небайдужа душа в особливий спосіб реагувала на прояви брехні, лицемірства, лукавства. Він не мирився з малодушністю й байдужістю, коли стояло питання боротьби за національні ідеали. Ніколи у складних обставинах не ховався за спини інших, аби зачаїтися або перечекати можливу небезпеку. Цінував вірних друзів, яких у нього було не так вже й багато (зрештою, вірних друзів багато не буває.) Коли треба було захищати правду, був безкомпромісним і рішучим, ніколи й ні за яких обставин не схиляв голову перед сумнівними авторитетами, як це в нас часто буває.

Роман не вимірював свою участь у Революції Гідності кількістю поїздок до Києва чи кількістю пробутих там днів. Коли було затишшя на Майдані, брав рюкзак і їхав додому. При цьому наголошував побратимам по боротьбі: «Як тільки почнеться «кіпіш» (так він називав загострення протистояння), обов'язково буду тут з вами». І це для нього було принциповим. Його друзі розповідають: «Він, спокійний і врівноважений, був рішучим і безстрашним, коли потрібно було відстоювати честь і гідність України».

Таким його пам'ятають й бойові побратими у батальйоні «Донбас», де Роман воював й загинув геройською смертю. їдучи на війну, він навіть близьким не сказав про це. Не хотів засмучувати рідних. Зрештою, мама Романа - Ярослава Іванівна -каже, що у своїх намірах він був надзвичайно рішучим, і ніякі умовляння не змогли б його зупинити, коли Україні потрібна була допомога.

Директор місцевої школи Ярослав Тирик, каже, що Роман все життя готував себе до боротьби, загартовуючись фізично й морально. Навіть й на строкову службу попросився в елітний підрозділ морської піхоти, де пройшов велику школу військового мистецтва.

У рідному селі любили і шанували Романа. Для багатьох він був й залишається зразком у житті, тому й не дивно, що учнівський та педагогічний колективи школи, зібравши відповідні кошти, вшанували його світлу пам'ять встановленням меморі альної дошки на фасаді навчального закладу. З нагоди її освячення, в Лімну прибули бійці 29-ї Бойківської сотні, багато лімнян та жителів довколишніх сіл, представники влади та громадських організацій. Після панахиди, перед присутніми виступили побратими Романа - голова ГО «Майдан Турківщини» Геннадій Когут, сотник 29-ї сотні Іван Круц, який вручив дружині Героя, Оксані, орден Спілки морських піхотинців України, керівник апарату Турківської РДА Мирон Бойко, керівник секретаріату районної ради Лілія Голко, директор Лімнянського НВК Ярослав Тирик. А учасник АТО, підполковник міліції Михайло Кричківський, після свого виступу, виконав власну пісню, під акомпанемент гітари, «Було АТО». Учні школи підготували літературно-патріотичний монтаж на прославу Герою та Україні.

Після завершення офіційної частини заходу, друзі-майданівці, що прибули з Турки, помолилися на могилі Романа й присягнули, що продовжуватимуть велику справу, за яку він віддав життя.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №53,2014

***

«Було АТО» . Виконує підполковник міліції Михайло Кричківський

Теги:  Мотичак

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1616 | Додав: Admin | Теги: Мотичак | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.