Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Довідка » 2015 » Квітень » 8 » Про анонімність , анонімів , та анонімки
08.04.2015 (13:03)

   Про анонімність , анонімів , та анонімки

Анонім (від грец. (ἀνώνυμος ) anonimos — безіменний):
1. Автор листа, повідомлення, твору, який зумисно приховує своє ім’я.
2. Твір без зазначення імені автора.

Значення слова «анонім» є різним для різних видів текстів. Анонімними можуть бути як літературні твори, листи, доноси тощо. В літературі анонімним називається літературний твір, автор якого не виставив свого імені. Головним критерієм є неможливість точно встановити особу того хто писав.

Соціальні медіа уможливлюють персональність та анонімність одночасно. В українських реаліях ця анонімність спонукає до безвідповідальності та вульгарності у записах чи коментарях. Таку думку висловив ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк у інтерв'ю «Телекритиці». «Коли людина є слабка, то вона ховається. Це часто пов'язано з якоюсь спокусою. А медіа можуть допомогти людині бути на світлі, а не в темноті».

Борис Ґудзяк вважає, що як і кожний комунікативний засіб, соціальні медіа можуть бути використані як на добро — на підтримку рухів справедливості, свободи, — так і на зло.

Саме таке визначення аноніма дає Вільна енциклопедія.

У всі часи люди страждали від діяльності анонімів та від їх опусів , які в народі називають "анонімками". Анонімники відправляли людей в ГУЛАГ , ламали людські долі , руйнували сім'ї.

Не оминула ця Божа кара і всесвітню мережу WWW , яку ми називаємо Інтернетом. Відколи з'явилася можливість вільного спілкування в мережі , відразу ж тут розпочалася активна діяльність анонімщиків. В інтернеті така ганебна діяльність має декілька різновидів - Тро́лінг, Флейм, Флуд ...

Тро́лінг (від англ. trolling) — розміщення в Інтернеті (на форумах, у групах новин Usenet, у вікі-проектах та ін.) провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, образи, війну редагувань, марнослів'я тощо. Тролінг є грубим порушенням мережевого етикету (нетикету).

В інтернет-термінології, «троль» — це людина, яка розміщує брутальні або провокаційні повідомлення в Інтернеті, наприклад, у дискусійних форумах, перешкоджає обговоренню або ображає його учасників. Слово «тролінг» може характеризувати одне конкретне повідомлення, або розміщення таких повідомлень загалом. Поняття «тролінг» також використовується, щоб описати діяльність тролів взагалі.

Найхарактернішою рисою тролінгу є те, що його постійна кінцева мета — привернути увагу до власної персони. Троль хоче відчувати свою значущість і популярність, справити незабутнє враження, і для цього застосовує будь-які засоби. Існує думка, що це люди, які страждають комплексом меншовартості, розчаровані чи стомлені повсякденною рутиною. Але слід пам'ятати, що крім цілком суб'єктивних проявів тролінг взято на озброєння бійцями інформаційних воєн. У цьому випадку мета застосування тролінгу — це, зокрема, відвернення уваги від гострих тем і переведення конструктивного обговорення в перепалку, а також один із методів нападу шляхом агресивного вкидання наклепу, компромату, чуток тощо.

Флейм (від англ. flame — вогонь) — обмін повідомленнями в ехоконференціях , інтернет-форумах і чатах: словесна війна, яка не має жодного стосунку до початкової теми.

Повідомлення флейму містять особисті образи, і часто направлені на подальше розпалювання суперечки, сварки. Іноді застосовується в контексті тролінгу, але частіше флейм спалахує просто через образу на віртуального співрозмовника.

Флуд (неправильна вимова англ. flood /flʌd/ — «повінь», «потоп») — марнослів'я, повідомлення в інтернет-форумах і чатах, яке займає (в багатьох випадках) великі обсяги і не несе якоїсь нової чи корисної інформації. Крім того, на форумах флудом називають будь-яке повідомлення, яке не стосується теми форуму (офтопік).Особа, яка поширює флуд, називається флудером.

Флуд поширюється як знічев'я, так і з метою тролінгу, наприклад, з бажання комусь дошкулити. Мережевий етикет засуджує флуд і флейм, тому що вони ускладнюють спілкування, взаємодопомогу і обмін інформацією.

В багатьох інтернет-форумах створюються спеціальні окремі розділи і теми «для флуду» (на деяких форумах їх з гумором називають галявина флудера), щоб флудери не поширювали свою діяльність на інші розділи і теми.

Найменшим злом , на мій погляд, є флудери. На нашому сайті періодично трапляються випадки , коли флудери залишають відразу в декількох публікаціях однакові за змістом коментарі , як правило, зовсім не пов'язані з темами публікацій. Іноді , помилково залишають коментарі-дублі в одному матеріалі. Але бувають і такі , що знають про порушення правил і щиро про це шкодують ( вони починають свої коментарі приблизно так : "Розумію ,що пишу не по темі , але хочу сказати ..."). Зазвичай , при таких одиничних порушеннях до флудерів ніяких санкцій не застосовується.

Значно більше шкоди роблять тролі. Відвертий тролінг , іноді з застосуванням ненормативної лексики, створює напруження в обговореннях , провокує інших учасників дискусії до аналогічних ганебних дій. Як приклад наведу ситуацію , яка нещодавно склалася навколо публікації в новинах матеріалу "Турківська міська влада продала міське комунальне майно за фантастично низькими цінами."

Почалося все банально. На сторінці нашого сайту в соцмережі Facebook до мене звернувся Володимир Касюхнич з наполегливою вимогою опублікувати матеріал. Треба сказати , що цей матеріал я вже бачив і навіть підготував його до публікації. Матеріал був розміщений на сторонньому ресурсі і не був підписаний автором. Тому я вирішив вияснити хто автор та перевірити деякі наведені в ньому факти. Звернення В.Касюхнича було слушною нагодою знайти автора публікації. Але на моє запитання молодий чоловік , чомусь, відреагував дуже агресивно (мабуть , брак виховання ).

Безумовно, матеріал був цікавий для відвідувачів сайту . Тому я його опублікував без підпису автора з вказанням джерела. Роблю такі публікації ,особливо резонансні , дуже рідко . В футері сайту є певні застереження щодо авторських матеріалів.

Намагаючись пояснити мою правомірну позицію , до переписки долучився Костянтин Малетич.

Але... "Остапа понесло..." .

Розлючений В.Касюхнич почав звинувачувати нас у всіх гріхах. Тут і висвітлення лише бажаних новин , і інформація на сайті , буцімто, однобока , і новини на сайті лише "нейтрального характеру" , і ,взагалі, йому з нами все ясно (що саме ясно? ).

Зважаючи на останні події , які нещодавно відбувалися в Турківській міській раді , образи В.Касюхнича якось можна зрозуміти , але аж такі нападки та безпідставні звинувачення виправдати неможливо.

Але , як виявилося , вся ця переписка була лише прелюдією. Справжній шквал оскаженілого тролінгу розігрався в коментарях до вказаного матеріалу.

Відразу ж перший коментар , в якому читалася іронія та спонукання до полеміки, був написаний під нікнеймом "Гуцул гуцулятко гуцулище" (до чого тут "Гуцул" в бойківському краї ? )

Сам цей перший коментар нічого забороненого в собі не містив ( легка іронія , легка провокація-запрошення до полеміки). Загалом , можна вітати саме такі активні коментарі.

Але в наступних коментарях розлючений "Гуцул гуцулятко гуцулище" розперезався так , що почав неприкрито ображати всіх учасників дискусії не гребуючи відверто хамськими випадами. Тим він порушив деякі пункти "Правил спілкування на сайті" , про які , безумовно , знав.

Після чотирьох діб такого неподобства я відправив його в групу "Флудери" , хоч в цій ситуації він заслуговував безумовного бану. Зрозумівши , що знаходиться під премодерацією , він почав писати гнівні коментарі погрожуючи мені тим , що комусь щось розкаже і вчинить мені аутодафе

Дісталося від розлюченого Гуцула і мені

Сподіваюся, з часом "Гуцул гуцулятко гуцулище" зрозуміє свої помилки , "підтягне" граматику , та усвідомить недопустимість такої поведінки на будь якому інтернет-ресурсі.

Даний приклад демонструє жорсткий тролінг з флеймом. Результатом його є підвищена напруженість полеміки.

Більш вишуканим способом тролінгу є так званий "інтелігентний тролінг" . При такому способі не використовується ненормативна лексика, флейм, не наносяться особисті образи. Для цькування одного учасника дискусії використовують 3-5 тролів , які в свїх коментарях йому опонують. В повідомленнях використовуються недостовірні дані , які важко перевірити та відверта брехня , в яку так охоче вірять пересічні відвідувачі, перекручуються та по-своєму інтерпретуються слова опонента і т.і. Тролі створюють інформаційне навантаження , яке дозволяє скомпрометувати опонента.

Цікаво, що такий вид тролінгу може створити одна людина.

Як приклад такого тролінгу наведу полеміку до матеріалу 32. ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД КУПОЛАМИ? (Продовження).

Тут для тролінгу одного опонента використовується , нібито, 3 троля з нікнеймами Бойко , Православний та Турківчанин . Приведу тут їх коментарі з log-файлу нашого сайту.

Поглянувши уважніше , можна побачити , що всі ці повідомлення написані з одної ІР-адреси ( підкреслено червоною лінією).

Таким чином тут діяв один троль , який сам писав коментарі , сам їх підтримував, сам ставив запитання , сам на них відповідав , сам себе похвалив , а потім ще й сам собі подякував .

Ці та інші неподобства можливі тому , що відчуваючи себе анонімами , деякі люди розуміють цей статус як вседозволеність. Свободу слова , як велике надбання демократії , такі недалекі люди розуміють як можливість розповсюджувати брехню , можливість паплюжити того , хто має свою думку, відмінну від їхньої , можливість безкарно ображати будь кого і т.і. Такі люди упиваються своєю анонімністю не розуміючи , що вона досить примарна.

Не буду тут розкривати всі секрети (розумні люди можуть знайти в мережі докази моїх слів ) , скажу лише те , що повна анонімність в інтернеті неможлива. Інакше мережа не могла би існувати.

Всі неподобства , які чинять нібито анонімні коментатори , на мою думку , треба розглядати в моральній площині. Високоморальна людина , навіть якщо вона не здогадується ,що її анонімність дуже умовна, не дозволить собі прямі образи опонента, розповсюдження брехні та неперевірених фактів. Високоморальна людина відкрито висловить свою власну думку , навіть якщо знає , що дехто з нею не погодиться.

Вже неодноразово різними способами до мене зверталися відвідувачі сайту з закликами заборонити анонімні коментарі на сайті (дехто навіть пропонував заборонити будь-які коментарі ). На перший погляд це дуже легко зробити.

Давайте поміркуємо , що тут можна зробити.

1. Заборонити коментарі незареєстрованим відвідувачам. Такий крок "відсіче" від коментарів більшу частину відвідувачів. Через 2-3-х неадекватів позбавляться можливості приймати участь в дискусіях десятки нормальних людей.

Не знаю чому , але наші люди панічно бояться реєстрації на сайті (не знають/не вміють/не хочуть/просто бояться). Мені вже тут закидали , що при реєстрації ми вимагаємо забагато особистих даних.

Ще раз відповідаю :

МИ НЕ ВИМАГАЄМО ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ВАШИХ СПРАВЖНІХ ОСОБИСТИХ ДАНИХ

При реєстрації на сайті людина вказує e-mail , пароль , ім`я , прізвище, нікнейм , дата народження. Всі дані (крім e-mail) можуть бути вигаданими. Окремий e-mail можна відкрити на будь якому сервісі ( на нього будуть приходити повідомлення та сповіщення з сайту).

В описаному вище прикладі троль успішно зареєструвався під нікнеймом "Гуцул" і писав коментарі як повноправний користувач.

На сайті є можливість заходити під реєстраційними даними деяких популярних соціальних мереж. Тому відвідувача видно на сайті під тим нікнеймом , з яким він реєструвався в соцмережі.

До речі, про моральність ... До мене звернувся користувач , який заходив на сайт з реєстраційними даними соцмережі , і попросив змінити його нікнейм на сайті на справжнє ім'я та прізвище. Отже, не тільки "Гуцули" реєструються на сайті.

2. Надавати право коментування окремим групам користувачів. Тут виникає запитання - хто буде тим авторитетним арбітром , який буде вирішувати кому надавати право на коментарі , а кому - ні ? Навіть , якщо допустити наявність такого арбітра , його швидко дискредитують . Це , панове, повна диктатура. Якщо я щось подібне зроблю , мене будуть "топтати" всі відвідувачі сайту та вся інтернетспільнота.

Однак , у мене як адміністратора сайту , все ж , є певні "диктаторські" функції : за порушення "Правил спілкування на сайті" застосовувати певні санкції до порушників (зрозуміло , в рамках "Правил..."). Наприклад , скориставшись такою функцією я відправив "Гуцула" в групу Флудери з певними обмеженнями при написанні коментарів , за що він на мене дуже загнівався.

3. Заборонити будь-які коментарі. Тут пропадає основна "родзинка" інтернет-ресурсу - інтерактивність. Саме зворотній звязок вигідно відрізняє інтернет-ресурс від інших ЗМІ. Гадаю , можна ввести заборону коментарів для матеріалів рекламного чи декларативного характеру.

Розглянувши ці заборонні заходи , мабуть, кожному зрозуміло , що це шлях в нікуди. Отже , треба шукати інші способи боротьби.

Тролінг, флуд , флейм і т.і засуджуються інтернет-спільнотою. Напрацьований досвід з протидії таким проявам. Інтернет-ресурси встановлюють певні правила та вимагають їх дотримання всіми учасниками інформаційної мережі. Не є винятком і наш сайт. У нас існують Правила спілкування на сайті , з якими може ознайомитися кожен бажаючий. В цих правилах не багато обмежень. Вони дуже мало відрізняються від загальноприйнятих в мережі і , сподіваюся, інтуітивно зрозумілі кожній людині. Виконання цих правил могло би позбавити нас від описаних вище проблем.

Крім того , напевно , варто утримуватися від надто різких відповідей тим , хто провокує та очікує саме таку відповідь. Малоімовірно , щоб в дискусію яка ведеться з дотриманням загальнолюдських норм міг "вклинитися" троль і наробити великого рейваху. Ігнорування - найкраща зброя в цьому випадку. Крім того , я надам права модераторам тимчасово блокувати окремі коментарі. Користувачам раджу користуватися функцією спам-скарг . Це дозволить нам виявляти коментарі , які порушують правила.

Публічні люди , побоюючись критики в коментарях, іноді відмовляються надавати матеріали для публікації в інтернеті. Дехто ображається на коментаторів та інтернет ресурс. На мою думку, особа ,яка живе громадським життям має бути готовою до критики , в тому числі і необоснованої. А на подібні побоювання хочу відповісти словами Папи Івана Павла ІІ -" Не бійтеся !"

Василь Ланчак , admin

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Довідка | Переглядів: 1690 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0
4 Admin   (08.04.2015 10:47)
До теми про репрезентативність інтернет-ресурсів :

Сьогодні в одній з турківських груп в VK побачив такий постПриємно відмітити , що свідомість просинається .  Молодь починає розуміти , що таким чином можна скотитися до повної деградації . А , може, і в нас щось підчитали...  smile

Адже було i таке :
І таке :
І , навіть , таке:


0
2 Provokatorr   (07.04.2015 13:02)
Я ображений мене не згадали

0
3 Admin   (07.04.2015 13:36)
Всіх "героїв" в одній статті не згадаєш. Я навів лише приклади.
Не хочу Вам лестити , але Ви все ж іноді тонко відчуваєте ту грань , за яку не варто переходити.
Сподіваюся Ви погодитеся з викладеними в цій статті доводами і надалі тішитимете нас  влучними і , водночас , толерантними коментарями.
А анонімність Ваша не так вже й важлива в якісній дискусії.

Хоч цей сайт і не є офіційнимм ресурсом державної чи громадської організації , він в силу своєї направленості та аудиторії має певну географічну локацію. Тому , в якійсь мірі, є репрезентативним для географічного об'єкту локації ( в даному випадку м.Турка та Турківський район). В залежності від контенту та порядків на сайті можна додати авторитету Турківщині , або навпаки його понизити.

Погодьтеся , гидко читати  турківські групи ВКонтакте , де турківська молодь матюкається та обзиває один одного. Як ,на  Вашу думку, це додає авторитету Турківщині , Бойківщині, чи , може, підвищує її туристичну привабливість ???

1
1 Victor   (07.04.2015 09:21)
Дякую за статтю. На мою думку анонім має право на коментарі, але його потрібно тримати в рамках розумної моралі. Особисто мене не дратує спілкування з анонімами, але коли я помічаю в дискусії психічні розлади та втрату самоконтролю в аноніма, для його ж користі припиняю дискусію. Стаття 32. ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД КУПОЛАМИ?, написана мною на основі багатьох історичних джерел, які не тільки підтверджують одне одного, а й стають очевидними навіть в нашому сьогоденні. Аноніми, чи анонім «Бойко», «Православний», «Турківчанин» - людина, в котрій живуть багато людей і кожен зі своїми психічними вадами. Всі вони намагаються захистити псевдо-християнство, а в дискусії виглядають звичайними сектантами, або адептами «Русского міра». В дійсному християнстві ця хвороба називається ПМ – православ’я мозку, а зазвичай таких людей називають православнутими. Це релігійні фанатики, або сексоти на яких тримається псевдо-релігія. Але й вони вимагають до себе деякої уваги. У дискусії повинен панувати здоровий глузд і її задача – прийти до істини та мирного співіснування. Коли цього не вдається зробити, таких людей варто обмежувати в спілкуванні правилами, як ґазда обмежує поведінку худобини кавалком хліба, окриком, палицею та бичем. А занадто неслухняну та войовничу худобину продає на свинському базарі, або веде на бойню.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.