П'ятниця, 20.04.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2015 » Серпень » 12 » З'їхалися бойки здалека і зблизька (день другий)
12.08.2015 (22:59)

   З'їхалися бойки здалека і зблизька (день другий)

7 серпня , другий день Конгресу , виявився насиченим конференціями та мистецькими заходами. Місто заповнилося святково вдягнутими людьми. Велася жвава торгівля сувенірами , витворами мистецтва та унікальними продуктами (купив шматок дуже смачної бринзи).

Надзвичайно цікаво за відгуками очевидців, комітетом жіночих організацій булли організовані виставки декоративного мистецтва та науково-практична конференція "Економічні, соціальні та гуманітарні проблеми жінки-бойкині: шляхи її подолання". Мистецькі виставки приваблювали чисельних гостей міста.

***

Пощастило мені побувати на науково-практичній конференції ради розвитку медицини як традиційної так і нетрадиційної на Бойківщині і в діаспорі на тему :"Традиційні та нетрадиційні методи лікування , народна медицина Бойківщини , здоровий спосіб життя " В залі Турківської музичної школи зібралося багато медичних працівників та пересічних гостей міста. Завітали привітати учасників конференції заслужений працівник культури України, Голова МГО «Світовий Конгрес Бойків» та Координаційного центру Конгресу, директор районного народного дому , організатор бойківських мистецьких форумів Петро Косачевич та очільники району - Голова Турківської РДА Олександр Лабецький та голова Турківської районної ради Володимир Лозюк.

Олександр Лабецький тепло привітав медиків , подякував за плідну роботу, підкреслив надзвичайну користь таких зустрічей, коротко розповів про про підготовку прогресу та проблеми району.

Володимир Лозюк у своєму вітальному слові подякував всім за розуміння теперішньої складної ситуації в країні та в Турківському районі зокрема , побажав всім здоровя, миру і злагоди в родинах , перемоги нашій країні.

Надзвичайно інформативним було вітальне слово Петра Івановича Косачевича. Він розповів про підготовку конгресу , про підтримку влади , про зустрічі з очільниками країни. Петро Іванович поділився планами на проведення майбутніх Бойківських фестин , розповів про участь наших митців у мистецьких заходах в Україні і за кордоном. Була озвучена ідея створення школи мистецтв для збереження нашого бойківського мистецтва , яке , на жаль, без належної підтримки в наш час зникає.

Першим спікером власне медичної конференції академік, доктор медичних наук завідувач кафедри Львівського медичного університету Іван Григорович Ільницький. Він зробив блискучу доповідь , в якій охарактеризував стан сучасної медицини в Україні та про підходи до лікування та профілактики поширених хвороб. Як на мене , особливою "родзинкою" було те , що протягом своєї 50-хвилинної надзвичайно цікавої доповіді він лише декілька разів використав спеціальні медичні терміни.

Детальніше з перебігом зустрічі можна ознайомитися прослухавши аудіозаписи:

***

Дуже хотілося побувати на конференції під назвою "Іноваційні проекти та залучення інвестицій для розвитку економіки бойківського краю" , але сталася прикра нестиковка. Конференцію , яка мала відбутися в приміщенні районного центру зайнятості перенесли в НВК №2 , в якому в цей же час проходили велелюдні заходи освітян.

***

В фойє НВК №2 були розгорнуті чисельні мистецькі виставки та майстер-класи. Юрби маленьких бойків з цікавістю спостерігали за народними умільцями , які демонстрували технології виготовлення різноманітних мистецьких витворів.

Освітян , які зібралися в просторому залі , привітав Петро Іванович Косачевич. Він закликав всіх до єдності , розповів про роботу та підготовку до Конгресу , про проблеми товариства та про шляхи їх подолання.

Надзвичайно яскравим видався "Парад вишиванок". Під звуки маршу до зали увійшли хлопці та дівчата одягнуті в святкове вишите вбрання.

***

В цей же час в спортивному залі НВК №2 в самому розпалі відбувалися баталії шахово-шашкового турніру ім. С.Попеля

Богдан Москаль : "У рамках проведення Третього Світового Конгресу Бойків розпочались шахово-шашкові турніри, пам’яті Степана Попеля, визначного шахіста світу, чемпіона Львова, Парижа, Північної Америки, світського канцлера митрополита Андрея Шептицького, уродженця с. Комарники Турківського району.

Організаторами турнірів є сектор молоді та спорту Турківської райдержадміністрації (завідувач Віталій Михайлечко) та федерація шашок Львівської області (президент Іван Ільницький) за спонсорської підтримки фірми «Ніка Захід» (директор Дмитро Смуток). Позмагатися у цих турнірах прибули 65 учасників з 10 областей України. У турнірі з шахів беруть участь майстер ФІДЕ Юрій Лембак (м. Турка), який має титул «Шаховий король Бойківщини» та 4 кандидати у майстри спорту.

У шашковому турнірі беруть участь міжнародний гросмейстер, віце-чемпіон світу Сергій Бойко з Харкова, який має титул «Шашковий король Бойківщини», 4 відомі майстри спорту Євген Івашко з Києва, Вячеслав Новицький з Миколаєва, Олександр Крупій з Дніпродзержинська, Олександр Ананєв з Миколаєва та 7 кандидатів у майстри спорту.

Учасники зіграють 9 турів по швейцарській системі."

..

***

В фойє , де відбувалися майстер-класи зустрів голову Товариства «Бойківщина» в Великобританії Ніну Гринаш та голову Івано-Франківського осередку товариства «Бойківщина» Дарію Петречко , які з цікавістю спостерігали за велелюдним дійством.

***

Далі мені пощастило відвідати круглий стіл суспільної служби "Завдання громадсько-благодійної допомоги на Бойківщині і в діаспорі". Тут я зустрів доволі представницький склад учасників круглого столу :
депутат Турківської районної ради, голова фрації ВО «Свобода» у Турківській районній раді , голова фонду "Милосердя" Мирослава Калинич ;
заступник начальника управління соціального захисту населення - начальник відділу фінансово-господарського забезпечення та кадрової роботи Іванна Кожан ;
голова Товариства «Бойківщина» в Великобританії Ніна Гринаш ;
вчитель Турківської школи-інтернату , волонтер фонду "Милосердя" Оксана Тацишин ;
волонтер фонду "Милосердя" Марія Бонтей ;
волонтер фонду "Милосердя" Романна Павлик.

У вступному слові Мирослава Калинич розповіла про роботу фонду та окреслила ряд проблем які доводиться вирішувати волонтерам, розповіла про цікаві випадки роботи волонтерів фонду.

Іванна Кожан розповіла про роботу служби соціального захисту населення , навела статистичні дані по категоріях соціально незахищеного населення району, відповіла на запитання учасників круглого столу.

Ніна Гринаш тепло привітала турківських волонтерів , розповіла про свою волонтерську діяльність у Великобританії та про багаторічні зв'язки з благодійними організаціями України. Вона наголосила на необхідності надання адресної допомоги малозабезпеченим , інвалідам , сиротам.

Решта учасників поділилися своїми думками , розповіли про методи волонтерської роботи , про проблеми та шляхи їх вирішення.

Детальніше з перебігом зустрічі можна ознайомитися прослухавши аудіозаписи:

Загалом ця зустріч проходила в теплій атмосфері , а невимушене спілкування дозволило дізнатися багато нового та корисного для себе. Така атмосфера дозволила напрацювати і певні практичні результати. Тут же , під час цього круглого столу були вибрані 2 дітей-сиріт та одна малозабезпечена багатодітна сім'я яким може бути надана адресна матеріальна допомога (контактні дані були передані Ніні Гринаш).

***

Завершував програму дня круглий стіл ради правового виховання на такі теми: "Захист людських та громадянських прав і свобод Українців-бойків та інших етнографічних груп як у нас так і в діаспорах" та "Захист наших людей-заробітчан за кордоном"

Володимир Хомин : "Провели круглий стіл правничої групи Третього Світового Конгресу Бойків. Надіюсь, що присутні оцінили роботу учасників та доповідачів. Хотів би подякувати Хащівському Степану та Рибчич Наталії за клопітку роботу та активну участь. А також, щиро вдячний Петру Івановичу Косачевичу, за те що залучив мене цього року до такого грандіозного заходу як Третій Світовий Конгрес Бойків. Для мене було за честь очолювати групу правників Конгресу..."

.

***

А на Співочому полі, поблизу Явори, де з початком Конгресу тривав молодіжний фестиваль «Бойко-фест» з наметовим містечком , молодь розважалася та приймала участь в різноманітних культурних заходах.

Василь Ланчак

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 914 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.