Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска » 2015 » Вересень » 7 » Оголошено результати XIX ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ МИРОНА УТРИСКА
07.09.2015 (14:30)  

   Оголошено результати XIX ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ МИРОНА УТРИСКА
Доповнено 07.09.2015 - ПОСТАНОВА організаційного комітету XIX Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска від 30 серпня 2015 року .

ВИСТУП НА XIX ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОМУ КОНКУРСІ ІМЕНІ МИРОНА УТРИСКА ГОЛОВИ ОРГКОМІТЕТУ ВІРИ БОНЧУК

Шановне товариство !

Сьогоднішній 19-й літературно-краєзнавчий конкурс ім. Мирона Утриска проходить в часи, коли Україна змушена боротися у збройному протистоянні з першим сусідом по кордону – Росією. І поки ця частина української території зв'язана, як пуповиною з чужою державою, рана не заживе, а буде кровопролитною. Завезені після голодомору сотні ешелонів переселенців з Росії, вони до цього часу не прийняли Україну, її мову і культуру, а територію вважають своєю.

Під час молитви за Україну в Римі діти випустили двох білих голубів. На одного з них накинувся крук, на іншого – чайка. Але голуби зринули ввись, позбувшись нападників. Цей символ використала на обкладинці своєї роботи наша конкурсантка. І ми вибрали цей символ емблемою нашого XIX конкурсу ім Мирона Утриска. Україна, як та біла голубка вирветься з пазурів чорного крука.

Про це утверджують автори своїми творами. Немає жодної збірки, де б не звучали актуальні на нинішній час теми. А краєзнавчі дослідження висвітлюють історію боротьби нашого народу за незалежність, жертовність нашої нації. Етнографічні матеріали показують особливість звичаїв як Бойківщини, так і всієї України. Вишивка стала гордістю Українців, і було прикро чути, що при переїзді з окупованих територій довелося ховати вишиті речі від злого ока антиукраїнців.

Етнографічна секція (зліва-направо): Оксана Павлик, Богдан Ладанай, Марія Михайлишин.Історико-краєзнавча секція (зліва-направо): Михайло Вагіль, Василь Футала, Михайло Павлик.Літературна секція (зліва-направо): Оксана Паславська, Катерина Гоголевська, Олег Тимчак, Василь Зварич, Мирон Яким.
Журі та оргкомітет після підсумкового засідання. І ряд (зліва-направо): Богдан Ладанай, Оксана Павлик, Марія Михайлишин, Катерина Гоголевська, Оксана Паславська, Віра Бончук, Руслана Вовчанчин; ІІ ряд (зліва-направо): Мирон Яким, Олег Тимчак, Василь Зварич, Михайло Вагіль, Василь Футала, Михайло Павлик. Виконання Гімну України гостями та конкурсантами на поетичному вічі «Вінок Кобзарю»Фото на згадку біля пам’ятника Т.Г.Шевченка

Зустріч конкурсантів на ІІІ Світовому конґресі бойків. Зліва – направо: Катерина Воробець, Наталія Шкоропаняк, Віра Бончук, Марічка Савчин, Ніна Гринаш, Олена Пекар, Ольга Савчин.

В XIX конкурсі ім М.Утриска взяли участь 124 автори, які надіслали 171 працю. Географія проживання - майже всі області України, а також Польща, Великобританія, Німеччина, США, Іспанія.

Оцінюючи отриманні твори, журі спільно з оргкомітетом визначили 18 лауреатів, 22 дипломантів І ступення, 41 – другого, 25 – третього. 18 авторів отримають грамоти.

Лауреатами названі:

- Світлана Біленька – як редактор журналу «Дім і сім'я» (м.Київ) за дослідження життя і побуту українців, їх національної культури. В цьому журналі неодноразово друкувалися статті про Бойківщину, перед Третім конґресом бойків більшість матеріалів були присвячені нашому краю;

- Андрій Грущак – краєзнавець , журналіст, поет з Дрогобиччини брав участь в 8 наших конкурсах. Зібравши кращі поетичні здобутки за всі роки, видав книгу «Краплі». Подав на суд журі краєзнавчу книгу про рідне село «Волоща», а також літературно-критичні нариси «Слово про слово».

- Великий духовний потенціал має музей «Бойківщина» в Самборі. Його експозиції постійно поновлюються. Директор цього закладу Роксоляна Данчин в альбомі «Оновлення традицій: виставки ікон кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ у музеї «Бойківщина» знайомлять з молодими митцями та їх роботами.

- Роман Дяків, представляючи в столиці наш край, не забуває про свою малу батьківщину. Село Корчин на Сколівщини виплекало багато вчених людей, серед яких і автор поважної книги, академік, політичний і культурно-громадський діяч. Як редактор і автор окремих статтей на суд громадськості подав книгу «Енциклопедія Бойківщини: люди, мова». В конкурсі ім.М.Утриска бере участь вперше.

- Василь Здоровик з Турки, проживає в Іспанії. Він вперше бере участь в конкурсі. 8 книг відображають цикли поезій в залежності від сприйняття автором певного в його житті періоду. Про це говорять їх назви»Новий день», «Спалені мости», «Пам’ять серця”, «Дві дороги», «Неслух», «Добрий грішник», «Гра з вогнем», «Із добром в душі».

- Іван Іванцюра більш як півстоліття прожив в Великобританії, а народився в Доброгостові біля Дрогобича. Воєнне лихоліття закинуло його, як і тисячі українців далеко від дому.Але і там наші земляки проявили працьовитість і винахідливість, зберігши рідну мову і культуру. Його книга «Британія і українські поселення на цьому острові» доносить до нас історію життя автора книги та тих українців, які опинилися на туманному Альбіоні. Іван Іванцюра був лауреатом XVI конкурсу та дипломантом XI.

Марія Яворська (м.Турка)Володимир Пішко (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.)Лауреат конкурсу Ольга Плішка, поет Володимир Пішко, Любов Плішка.

- Виходець з села Ільник Турківського району Микола Ільницький (м.Львів) літературознавець, критик, поет, перекладач. Вперше бере участь в конкурсі імені Мирона Утриска. Здобувши високі визнання на літерознавчій ниві, автор більше 20 книг, трьохтомного видання «На перехрестях віку» і подану книгу присвятив літературі: «Знаки доби і грані таланту».

- Село Буковинка на Турківщині може гордитися істориком за фахом, кандидатом історичних наук Василем Комарницьким, який неодноразово був лауреатом наших конкурсів. В новому виданні відкрив ще одну грань свого таланту. Книга вийшла у видавництві «Камула» у Львові і має назву «Там, де живуть бойки: господарство, етнографія, фольклор».

- В далекому Чікаґо (США) більше 60 літ проживає Анна Кіт (по дівочому), по чоловіку Анна Кульчицька. Колись її село Дністрик Головецький належало до Турківського повіту. Волею обставин в 1953 році опинилася за океаном, але зберегла в англомовному середовищі Чікаґо українську мову, розвивала та вдосконалювала народну вишивку різних регіонів України. Авторка нового альбому «Вибрані твори», що вийшла в видавництві «Камула», показує власні роботи вишивок, народних костюмів власного моделювання. Шостий раз бере участь п.Анна в нашому конкурсі , два рази була лауреатом. На порозі круглої дати – 90-річчя від дня народження ця книга – своєрідний подарунок авторки рідній землі – Україні.

- Письменник, редактор, журналіст, краєзнавець Богдан Мельничук з Тернополя – автор 43 книг. Брав участь в наших конкурсах три рази , був лауреатом. Велику за об’ємом і змістом книгу “Перейти на другий берег» та пісні для дітей «Козацького роду» привертають увагу читачів своєю актуальністю, різноманіттям тем. Досконала рука автора цікаво змальовує портрети і характери своїх героїв, відкриває невідомі сторінки історії України. Новели, поезії, п’єси, статті, сатира і гумор, пісні – така складова книги, поданої на теперішній конкурс.

- Дослідження історії краю, керівник обласної громадської організації «Бойківщина» в Івано-Франківську Дарія Петречко збирає і відтворює Івано-Франківську вишивані скарби, які збереглися народі. Попередньо поданий на XVII конкурсі альбом вишивки західного регіону Бойківщини, а на XIX конкурс дослідниця подала подальшу роботу – «Вишивані скарби. Східна Бойківщина». Видана книга-альбом в Дніпропетровську. Давні фотографії переплітаються з сучасними вишивками рушників, сорочок, сукенок, цілих костюмів. Це по справжньому скарби не лише нашого регіону, але й всієї України.

Заступник голови оргкомітету Михайло Вагіль вручає диплом лауреата вченому секретарю музею «Бойківщина» м.Самбір Галині Мартинович для Роксоляни Данчин.
Лауреат конкурсу Ольга Плішка (м.Старий Самбір Львівської обл.)
Письменник з Червонограда (Львівщина) Ігор Дах.
Вручення медалі лауреата конкурсу ім. Володимира Дроцика голові оргкомітету Вірі Бончук .
Богдан Ладанай
Василь Сторонський
Валерій Височанський
Сергій Гейшев
Хвилююча поезія Володимира Пішка
Любов Плішка
Василь Сольчаник
Ігор Зачко
Ярослав Ільків
Під час презентації в залі
Василь Касперевич
Степан Муряш
Павло Ризванюк
Василь Сигерич
Оксана Трофим’як
В президії голова Товариства «Бойківщина XXIст., заслужений працівник культури Петро Косачевич (в центрі)
Книги авторів, які отримали звання лауреатів.
Портрет Мирона Утриска та емблема XIX конкурсу.
Example Frame

- Сучасні події в Україні породили багато героїв. Герої Майдану, герої АТО- Герої України. Шкода, що стільки їх полягло за нашу незалежність.Одним з таких став Богдан Сольчаник. Історико-краєзнавчий збірник про Героя «Небесної сотні» подала на конкурс бібліотекар зі Старого Самбора Ольга Плішка. Це лиш невелика часточка вдячності за покладене на вівтар свободи його життя. Чуйний до людського горя, непримиренний до несправедливості, вже маючи за собою вагомі наукові досягнення Богдан Сольчаник поліг в Києві, відстоюючи «вашу і нашу свободу».

- Донести до народу християнську науку не лише усно, але й при допомозі друкованого слова – таку ціль поставив перед собою отець Орест Рубель з с.Конотопи Сокальського району Львівської області, де він є душпастирем. Народжений в Карпатах, він активно несе до людей роз’яснення Біблії. І сьогодні можна звернутися до людства словами, якими звернувся Господь до Адама після його гріхопадіння: «Де ти [Адаме]? Де ти [людино]?» Отець Орест має не одну книгу з роз'ясненням християнських істин, він брав участь і в попередніх конкурсах.

- Кандидат історичних наук, дослідник церковної архітектури та історії Василь Слободян вкладає величезний внесок в дослідження церковного будівництва на Бойківщині. Ним опрацьовані історії церков Перемиської та Холмської єпархій, церкви Турківщини зокрема. На цей раз «Камула» здійснила видання книги «Українське сакральне будівництво Старосамбірського району». Це справді розкішна книга великого об'єму, виконана в досконалій техніці. Матеріали по Старосамбірщині збиралися тривалий період, не було фінансування. З допомогою блаженної пам'яті Володимира Горбового, інших зацікавлених осіб це видання вдалося здійснити.

- Поет, художник Микола Турківський дев'ятий раз бере участь в наших конкурсах. Серед шести книг, поданих на XIX конкурс особливу увагу привертає книга «Бориславські побратими» про творче життя трьох поетів – Івана Гнатюка, Ігора Нижника, Євгена Титикайла. Живучи в Прилуках Чернігівської області Микола Турківський створює своєрідний літопис не лише чернігівцям, але й тим, хто зустрічався на його творчому шляху, коли він працював в Стебнику до 1971 року. Саме про тих людей оповідається в його книгах, поданих на конкурс.

- Виходець з Турківщини, пісняр і радіожурналіст Йосип Фиштик співпрацює з багатьма композиторами, співаками, вченими, іншими відомими діячами. Про це засвідчує його книга, видана в видавництві «Посвіти» в Дрогобичі»Радіопубліцистика: дискурс тексту». Має вона трьох авторів: Йосипа Фиштика, Миколу Замомрю і Миколу Ткачука. Збірник нових пісень «Дзвіниця роду» в співавторстві із Анатолієм Безугленком. З Першого конкурсу до Дев’ятнадцятого, на яких представлялися його книги, видно творче зростання автора, його зрілість.

- Володимир Чорнописький з Калуша на Івано-Франківщині – новачок в конкурсі ім Мирона Утриска. Вже сама назва книг «Коли кусає ґедзь Пегаса» літературні пародії, жарти», «Відьма», (авантюрно-містична казка для дорослих), «В море думок я закидаю вудку…» (задеркуваті катрени не без іронії, самоіронії та фривольностей) свідчить про велике почуття гумору автора. Писані віршованою формою, твори читаються легко і сприймаються зрозуміло.

- Вчителька за фахом, письменниця за покликанням Ольга Яворська родом з Тернопільщини, проживає в с.Тур'є Старосамбірського району Львівської області. Її ім'я відоме не лише в районі, але далеко за його межами. Великий вплив на письменницю мав Іван Гнатюк, який на той час жив в Бориславі. На цьогорічний конкурс авторка подала дві книги і дитячу «Дзень-дзелень» і вибрані прозові твори «Незабуте». В її творах відчувається тонка поетична жіноча душа. Хоч деколи сюжет творів далеко не оптимістичний, він заставляє читача співчутливо ставитися до тих людських доль, які з різних причин не склалися. Стиль письменниці доступний для сприйняття, насичений емоційністю і своєрідною поетичністю.

Про твори лише 18 авторів йшлося в цій доповіді із 124. Немало цікавого містять книги багатьох конкурсантів, то ж показати їх доцільно в Віснику конкурсу. Видання вісімнадцяти номерів уже здійснено, на черзі – дев'ятнадцятий. То ж надіймося, що спільними зусиллями вдасться детальніше ознайомитися з авторами конкурсу та їх творами.


ПОСТАНОВА

організаційного комітету XIX Бойківського літературно-краєзнавчого

конкурсу імені Мирона Утриска

30 серпня 2015 року м.Турка

На XIX Бойківський літературно-краєзнавчий конкурс імені Мирона Утриска, який тривав з 30.08.2014 р. по 10.08.2015 р., надіслали роботи 132 автори, до розгляду журі прийняло 171 працю 124 авторів. Оцінюючи одержані роботи – книги, дослідження журі визначило 18 лауреатів, 22 дипломантів І ступеня, 41 – другого, 25 – третього. 18 авторів нагороджені грамотами за участь в конкурсі. 8 робіт не прийнято до розгяду як такі, що не відповідають Положенню про конкурс.

СКЛАД ЖУРІ

ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА СЕКЦІЯ:

Голова – Футала Василь Петрович, доктор історичних наук, доцент (м.Дрогобич, Львівської обл.);

Секретар – Вагіль Михайло Семенович, заступник голови оргкомітету конкурсу, вчитель (м.Турка, Львівської обл.);

Члени:

-Комарницький Василь Йосипович, кандидат історичних наук, вчитель (с.Буковинка Турківського р-ну, Львівської обл.);

-Павлик Михайло Григорович, вчитель (с. Ясениця-Замкова, Старосамбірського р-ну, Львівської обл.).

ЛІТЕРАТУРНА СЕКЦІЯ:

Голова – Яким Мирон Богданович, кандидат філологічних наук, доцент (м.Дрогобич Львівської обл.);

Секретар – Гоголевська Катерина Василівна, вчитель-філолог (м.Турка Львівської обл.);

Члени:

-Зварич Василь Захарович, кандидат філологічних наук, доцент (м.Дрогобич Львівської обл.);

-Паславська Оксана Олегівна, вчитель ( смт.Стрілки Старосамбірського р-ну Львівської обл.);

-Тимчак Олег Гаврилович, вчитель (м.Самбір Львівської обл.);

ЕТНОГРАФІЧНА СЕКЦІЯ:

Голова – Ладанай Богдан Антонович, журналіст (м.Самбір Львівської обл.);

Секретар – Павлик Оксана Василівна, лікар-ентомолог, секретар оргкомітету конкурсу, член президії ВГТ «Бойківщина XXI століття» (м.Турка Львівської обл.);

Члени:

-Михайлишин Марія Михайлівна, вчитель (м.Турка Львівської обл.).

Врахувавши оцінки журі, організаційний комітет

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Лауреатами XIX конкурсу імені Мирона Утриска визнані наступні учасники:

-Біленька Світлана, редактор журналу «Дім і сім'я» (м.Київ) – за дослідження життя і побуту українців, їх національної культури;

-Грущак Андрій (м.Борислав Львівської обл.) – за книгу «Краплі», «Волоща», «Слово про слово»;

-Данчин Роксоляна (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Оновлення традицій: виставки ікон кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ у музеї «Бойківщина», як редактор і автор вступної статті;

-Дяків Роман (м.Київ) – за книгу «Енциклопедія Бойківщини: люди, мова» - як упорядник і автор статей;

-Здоровик Василь (Німеччина) – за збірки поезій 2010-2014 р.;

-Іванцюра Іван (м.Ноттінгам, Великобританія) – за книгу «Британія і українське поселення на цьому острові»;

-Ільницький Микола (м.Львів) – за книгу «Знаки доби і грані таланту»;

-Комарницький Василь (с.Буковинка Турківського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Там, де живуть бойки: господарство, етнографія, фольклор»;

-Кульчицька Анна ( м.Чікаґо, США) – за книгу-альбом «Вибрані твори»;

-Мельничук Богдан (м.Тернопіль) – за книги «Перейти на другий берег» та «Козацького роду»;

-Петречко Дарія (м.Івано-Франківськ) – за книгу-альбом «Вишивані скарби. Східна Бойківщина»;

-Плішка Ольга (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за книгу «Герой «Небесної сотні» Богдан Сольчаник»;

-Рубель Орест (с.Конотопи Сокальського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Де ти, [Адаме]? Де ти [людино]?»;

-Слободян Василь (м.Львів) – за книгу «Українське сакральне будівництво Старосамбірського району»;

-Турківський Микола (м.Прилуки Чернігівської обл.) – за цикл книг про талановитих людей;

-Фиштик Йосип (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Радіопубліцистика: дискурс тексту»;

-Чорнописький Володимир (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книги літературних пародій та книгу «Відьма»;

-Яворська Ольга (с.Тур’є Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Незабуте».

2. Дипломантами І ступеня визнані наступні конкурсанти:

-Береза Василь (с.Чаплі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Село на берегах Стривігору»;

-Вербоватий Петро (м.Самбір Львівської обл.) – за книги «Я мав щастя чесно працювати»;

-Верес Галина ( м.Стрий Львівської обл.) – за упорядження збірника «Стрийщина: історія та сучасність»;

-Дах Ігор (м.Червоноград Львівської обл.) – за книги для дітей та журнал «Місцевий часопис»;

-Драгун Юлія (с.Новоселиця Тячівського р-ну Закарпатської обл.) – за книгу «Карпатська цілюща криниця»;

-Ладанай Богдан (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Путівник у світ мудрості»;

-Лук’яненко Левко (м.Київ) – за книги «Сповідь у камері смертника» та «Від хохла до українця»;

-Матвіїшин Галина (м.Чернівці) – за серію досліджень про митців України;

-Метзгер Надія (Німеччина) – за книгу «Вершини зустрічають сонце першими»;

-Молчко Уляна (м.Стрий Львівської обл.) – за монографію «Публіцистична спадщина Нестора Нижанківського»;

-Осипчук Наталія (м.Київ) – за книгу «Осінь. До запитання…»;

-Павличко Ярослава (м.Львів) – за книги «На валах Плісненська»та «Ужгородські фрески»;

-Пацан Юрій (м.Київ) – за книгу-альбом «Кардіограми душі моєї»;

-Півторак-Кнігніцький Василь (м.Надвірна Івано-Франківської обл.) – за книгу «Повернення ведичної картини»;

-Політаєва Віра (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за книгу «Зорі кохання»;

-Пристай Богдан (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Новітні герої Дрогобиччини»;

-Савчин Ярослав (м.Долина Івано-Франківської обл.) – за збірку поезій «Знаки сонця»;

-Сенейко Микола (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «У жорнах часу»;

-Сисін Ігор (м.Самбір Львівської обл.) – за книгу «Злети та падіння на 64-х клітинках»;

-Сторонський Василь (м.Дрогобич Львівської обл.) – за композиторську творчість 2014-2015 років;

-Татомир Софія (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за дослідження «Авторська поезія періоду національно-визвольних змагань та відстоювання гідності українців».

3. Дипломантами ІІ ступеня визнані наступні конкурсанти:

-Колектив авторів: Людмила Андрейчук, Марія Паснак, Світлана Яцишин, Стефанія Янклевич, Тарас Галян (м.Івано-Франківськ) – за книгу «Стежками пісенного краю»;

-Васильків Йосип (м.Дніпропетровськ) – за книгу «Зі своєї дзіниці»;

-Воньо Мирослав (м.Хмельницьк) – за книгу «Козацькому роду нема переводу»;

-Височанський Валерій (Польща) – за книгу «Werehy»;

-Галевич Михайло (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за дослідження «Могили на берегах Дністра»;

-Галиченко Богдан (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книги пісень «Втіша диво-грай», «У чарах Прикарпаття», «Прощаємося з літом»;

-Гейшев Сергій (м.Львів) – за мюзикл «Золота бартка» та збірку віршів «Їхав віз через ліс»;

-Демків Володимир (м.Борислав Львівської обл.) – за книгу «Повернення сина»;

-Дроботюк Борис (м.Львів) – за книгу «Екслібриси»;

-Дуда Лариса (м.Івано-Франківськ) – за збірник пісень «Квітонько Бойкине»;

-Закидальська Анастасія (м.Борислав Львівської обл.) – за книгу «Інтинські сніговії»;

-Коваль Генадій (с.Новосафронівка Новоодеського р-ну Миколаївської обл.) – за дослідження «Бойківщина в енциклопедіях, довідниках, підручниках…»;

-Котик Ігор (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книгу «Краса і мудрість України і світу»;

-Котович Віра (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книгу «Душі як пазли»;

-Криль Галина (м.Коломия Івано-Франківської обл.) – за книгу «Біль і плач»;

-Кузан Надія (м.Дрогобич Львівської обл.) – за книги про українську народну вишивку;

-Левицький Іван та Золотуха Михайло (м.Стрий Львівської обл.) – за пісні «Мамо, я повернусь весною»;

-Лило Василь (м.Городок Львівської обл.) – за книгу «Струни моєї душі»;

-Маковець Оксана (Сіфорд, Вірджинія, США) – за книгу віршів «Поетичний вінок осінніх настроїв»;

-Матещук-Грицина Ірина (м.Львів) – за книгу «А ми не скорилися…»;

-Моїсеєнко-Кірій Олександра (м.Харків) – за книгу «Від Серця до Сонця»;

-Пекар Олена (м.Ужгород) – за книгу «Земля у дзеркалі небес»;

-Пенюк-Водоніс Ольга (м.Сокаль Львівської обл.) – за співаник «Дарунок неба»;

-Плішка Любов (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за збірник пісень «З бабусиного джерела»;

-Пішко Володимир (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Херсонеська балада» та цикл пісень «Тандем з Бусовиська»;

-Постолян Зеновій (м.Львів) – за автобіографічну книгу «Спогади мого життя»;

-Савчин Ольга (м.Стрий Львівської обл.) – за альбом «Вишиванки від панянок»;

-Сердунич Любов (смт.Стара Синява Хмельницької обл.) – за книгу «Україна-мати кличе нас повстати» та книги поезій;

-Сокіл Василь (м.Червоноград Львівської обл.) – за книгу віршів «У долині тюльпанів»;

-Сольчаник Василь (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за краєзнавчі дослідження;

-Терлецький Михайло (м.Львів) – за книгу «Становлення роду Драго-Сасів»;

-Ткачик Іван (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книгу поезій «Не оглядаючись іду»;

-Ханас Зеновія (м.Стрий Львівської обл.) – за дослідження «Він жертвував нам молитву і шалену працю»;

-Череп-Пероганич Тетяна (м.Київ) – за книги «Ліки для душі» та «Із саду – дві стежини»;

-Шевчук Оксана (м.Одеса) – за дослідження «Червоний мак в українській та світовій символіці»;

-Шкоропаняк Наталія (с.Збора Калуського р-ну Івано-Франківської обл.) – за дослідження традиційної символіки весільного фольклору Бойківщини;

4. Дипломантами ІІІ ступеня визнані наступні конкурсанти:

-Гавришкевич Мирон (м.Сокаль Львівської обл.) – за книгу новел «За залізною завісою»;

-Гук Надія (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за дослідження «Пісні Прикарпаття: флоросимволи жіночих та чоловічих образів»;

-Добрянський Михайло (Іспанія) – за цикл віршів «Журавлина пісня»;

-Дупляк Степан (м.Київ) – за поетичну дилогію «Увертюра зорепаду»;

-Зачко Ігор (м.Львів) – за дослідження «Древній Старий Самбір та його околиці»;

-Ільків Ярослав (с.Баня Лисовицька Стрийського району Львівської обл.) – за цикл віршів «Майдан», «Поле битви-наші серця»;

-Кара Олександра (м.Тернопіль) – за книгу поезії «Грааль»;

-Касперевич Василь (с.Стрільбичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за дослідження «Старосамбірщина в іменах»;

-Кульбачний Олександр (м.Червоноград Львівської обл.) – за книгу віршів «Поетичний портал»;

-Малиш Василина (смт.Берегомет Вижницького р-ну Чернівецької обл.) – за поетичну підбірку «Щире кохання»;

-Мельник Наталія (м.Калуш Івано-Франківської обл.) – за книгу поезій «Вітер снів»;

-Мись Стефанія (с.Ясениця Турківського р-ну Львівської обл.) – за дослідження «Обереги ясінського роду»;

-Муряш Степан (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за дослідження «Барокові фантазії»;

-Обшарська Раїса (м.Чортків Тернопільської обл.) – за книгу «Танці на крилі яструба» та «Серце у вогні»;

-Пастернак Оксана (с.Старе Село Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за книгу «Біла хмаринка»;

-Пастух Наталія (смт.Міжгір’я Закарпатської обл.) – за дослідження «Народна вишивка в західний областях України»;

-Пахольчук Стефанія (с.Страшевичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за книгу «Бог є всюди»;

-Прокопович Степан (м.Яворів Львівської обл.) – за книгу «Для пам’яті, щоб не забути…»;

-Ризванюк Павло (м.Новий Розділ Львівської обл.) – за книгу гумору та сатири;

-Сигерич Василь (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за підбірку сатиричних віршів «Манну із небес чекайте…»;

-Ткачик Василь (м.Львів) – за вокально інструментальні твори «Янгеле мій»;

-Хім’як Катерина (м.Старий Самбір Львівської обл.) – за дослідження «Духовенство – гордість української нації»;

-Щербан Михайло (с.Бусовисько Старосамбірського р-ну Львівської обл.) – за збірку пісень «Тандем з Бусовиська»;

-Яворська Марія (м.Турка Львівської обл.) – за книгу віршів «Перший світанок»;

-Яценко Галина (м.Львів) – за книгу віршів «Соната любові».

5. Грамотами за участь у конкурсі відзначено наступних авторів:

-Байцар Адам (Польща);

-Воробець Катерина (с.Завій Калуського р-ну Івано-Франківської обл.);

-Гірчак Василь (м.Дрогобич Львівської обл.);

-Давидова Юлія (м.Самбір Львівської обл.);

-Дочинець Ангеліна (с.Розтока Міжгірського р-ну Закарпатської обл.);

-Дочинець Уляна (с.Розтока Міжгірського р-ну Закарпатської обл.);

-Кінаш Ганна (с.Сойми Міжгірського р-ну Закарпатської обл.);

-Костюк Іван (с.Міжгір’я р-ну Закарпатської обл.);

-Криванич Наталія (с.Репинне Міжгірського р-ну Закарпатської обл.);

-Ланчак Василь (м.Івано-Франківськ);

-Маринець Марія (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.);

-Мартинюк Юрій (с.Боб’ятин Сокальського р-ну Львівської обл);

-Матвіїв-Таранова Надія (м.Сокаль Львівської обл.);

-Миронович Ольга (м.Київ);

-Нискогуз Андрій (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.);

-Нискогуз Мар’яна (с.Орява Сколівського р-ну Львівської обл.);

-Пазина Тома (с.Міжгір’я р-ну Закарпатської обл.);

-Трофим’як Оксана (м.Львів).

6. Вручити лауреатам та дипломантам XIX конкурсу ім.М.Утриска (п.1-4) дипломи, а згідно п.5 – грамоти.

7. Представлені на конкурс твори популяризувати через Вісник XIX конкурсу ім.М.Утриска «З вершин і низин» та інші видання, а також усно.

8. Оголошується XX Бойківський літературно-краєзнавчий конкурс імені Мирона Утриска. Його презентацію провести 30 серпня 2016 року. Строк прийому робіт на конкурс – до 10 серпня 2016 року.

9. Праці на XX конкурс ім.М.Утриска приймає організаційний комітет за адресою: 82500; вул. С.Стрільців 17/1, м.Турка, Львівська обл.

Голова організаційного комітету

конкурсу ім.М.Утриска Віра Бончук

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Літературно-краєзнав- чий конкурс ім. Мирона Утриска | Переглядів: 2946 | Додав: Ruslan_Bonchuk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0
3 Любов   (14.08.2016 13:15)
Чи проводитиметься конкурс цього року? До якого числа приймаються матеріали?

0
2 Кристина   (21.03.2016 10:32)
Метзгер Надя «Вершини зустрічають сонце першими» . Как мне найти эту книгу? В ней описана жизнь мой бабушки. И я и моя бабушка очень бы хотели её прочесть.  :(

0
1 Victor   (03.09.2015 06:34)
П’ятий по списку лауреат конкурсу, Василь Здоровик з Турки, проживає в Німеччині.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.