Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2015 » Грудень » 26 » СТВОРЕННЯ БОЙКІВСЬКОГО МУЗЕЮ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ
26.12.2015 (21:19)

   СТВОРЕННЯ БОЙКІВСЬКОГО МУЗЕЮ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ
мало би для регіону, й для Турківщини зокрема, велике культурологічне значення

У рамках підготовки до шостих Всесвітніх Бойківських фестин, які відбудуться з 2 по 6 серпня 2017р. в Турківському та сусідніх до нього районах під гаслом «Всесвітні Бойківські фестини - в розбудові Української держави!», я мав зустріч із першим заступником Міністра культури України Ігорем Ліховим. Головною темою нашої розмови було питання створення на Турківщині етнографічного комплексу, а саме - Бойківського музею архітектури та побуту разом із Співочим полем - скансену, біля с. Явора. Як відомо, на цьому полі, площею 20 га, уже проведено, починаючи з 1992 року, вісім міжнародних заходів. Це Всесвітні Бойківські фестини і Світові Конгреси Бойків. Тому хочеться, як це є у всіх цивілізованих країнах, мати, відповідно до міжнародних стандартів, місце для проведення культурно-мистецьких свят великого масштабу.

Але у зв’язку з тим, що у держави зараз немає коштів для вирішення даного питання, Ігор Ліховий порадив звернутися до посольського фонду США із збереження культурної спадщини (АБСР) і стати учасником конкурсу на отримання гранту від цього фонду. До речі, за роки свого існування фонд надав фінансову допомогу більш як 800 проектам з понад 100 країн світу. Особисто п. Ліховий написав відповідного листа на адресу посольства США в Україні такого змісту: «Міністерство культури України підтримує прагнення Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» у здобутті гранту Посольства США в Україні на створення культурологічного центру -Бойківського музею архітектури та побуту під відкритим небом (скансен) на території с. Явора Турківського району Львівської області. Просимо Посольство США в Україні підтримати Міжнародну громадську організацію «Світовий Конгрес Бойків» у здобутті гранту». Я, в свою чергу, розробив проект матеріалів на конкурс (аплікаційну форму) (на фото) від нашої Міжнародної громадської організації і також надав його Посольству США.

Щоправда, не можу гарантувати, що ми станемо переможцями конкурсу на одержання гранту, але надіємося на позитивний результат.

Наприкінці минулого тижня я зустрівся з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою, з яким також мав розмову про створення на Турківщині бойківського етнографічного центру. Я вніс пропозицію про спільну кооперацію Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей, суть її в тому, аби кожен регіон вніс певну частку у спорудження центру ( тобто виготовив кілька бойківських садиб чи дворів для музею). Моя ідея була схвально підтримана очільником області, Олег Синютка навіть пообіцяв нам в цьому допомогти. Стосовно вище згаданої розбудови культурологічного комплексу в с. Явора було підготовлено звернення до Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка. Тож будемо надіятися на успіх. Створення на Турківщині такого великого музею автентичної архітектури і побуту під відкритим небом сприяло би відродженню не тільки культури бойківського регіону, а й загальноукраїнської.

Петро КОСАЧЕВИЧ,
голова Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», директор Турківського РНД, Заслужений працівник культури України.

Газета "Бойківщина" №50,2015

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 716 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0
2 Victor   (28.12.2015 07:48)
Так, ідея хороша, але не розгорнута з огляду на «аплікаційну форму». Ідея повинна мати ціль. Ціль скансену: донести до глядача-туриста унікальність архітектури, побуту та традицій наших предків, шляхом живої участі відвідувача у відтворенні конкретного історичного середовища. Даний проект нагадує Турку з пташиного польоту: хата, сарай, міськрада, райрада і торгівельні ряди – такий собі караван-сарай на перехресті торгівельних шляхів.

Що повинен відтворювати проект бойківського скансену в Турці?
1) Фрагмент городища, де можна проводити військові забави, а також фрагмент Руського путі – дорога вимощена камінням;
2) Адмінбудівлю, де можна проводити зустрічі та слухання;
3) Кілька будинкових комплексів різного періоду та різного соціального становища. Комплекс повинен включати в себе сироварню, кузню, гончарню, столярню, міні-пасіку і т.д.;
4) Культова споруда, придорожні хрести;
5) Водяний млин, водяна пилорама;
6) Кухня, де будуть пропонувати відвідувачам бойківські страви та напої;
7) Послуги: проїхатися возом, зорати скибу, видоїти корову і т.д.;
8) Звіринець з місцевою фауною: кабан, олень, вовк, косуля і т.д.;
9) Місце для туристичних палаток;
10) Туалети. І вже аж після цього торгівельні павільйони.

0
1 Admin   (27.12.2015 08:58)
Хороша ідея

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.