П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 9 » «Торкаючись, бачу: великі українці»
09.01.2016 (12:01)

   «Торкаючись, бачу: великі українці»

З 11 по 13 січня у мистецькому центрі “Україна” (м. Турка) працюватиме виставка «Торкаючись, бачу: великі українці».

В експозиції, – дванадцять скульптурних зображень, серед яких, зокрема, погруддя Андрея Шептицького, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, також наших сучасників – Миколи Амосова, Володимира Івасюка, Георгія Гонгадзе та Сергія Нігояна. Виставка розрахована, в першу чергу, на людей із вадами зору – ознайомитись з експонатами вони можуть на доторк, а також – за допомогою звукової інформації – про ту чи іншу постать

Поруч із кожною скульптурою – відповідний текст шрифтом Брайля. Керівник проекту, мета якого – підвищити рівень доступності для людей з особливими потребами до інформації про відомих людей, – викладач Академії мистецтв Василь Одрехівський.

Це вже другий такий проект . Минулий представляли рік тому у Львівській галереї мистецтв.

«Цей проект нікого не залишить байдужим, – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка – Насамперед тому, що тут представлені люди, якими ми гордимося, які презентують нас у всьому світі. Окрім того, завдяки виставці люди, які по-різному бачать і відчувають світ, зможуть однаково подивитися на визначні постаті нашої історії та сьогодення. Цей проект сьогодні об’єднав усіх нас».

За словами директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христини Береговської проект «Торкаючись, бачу: великі українці» довів, що культура є доступною для усіх, а мистецтво стало інструментом пізнання світу для людей з особливими потребами.

Загалом представлено 12 скульптур величних українців. Серед них Тарас Шевченко, Іван Франко, Андрей Шептицький, Георгій Гонгадзе, Марія Заньковецька, Сергій Нігоян. До кожного бюсту долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля та аудіозапис. Про відомих українців розповідають Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

Розмалювали скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. А люди з вадами зору, торкаючись, «побачили» визначні постаті та дізналися про них інформацію за допомогою аудіозапису. У день відкриття проект відвідало кількасот людей з особливими потребами».

dailylviv.com

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 607 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.