Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 13 » Книга Петра і Ярини Зборовських: «Побожні пісні»
13.01.2016 (08:07)

   Книга Петра і Ярини Зборовських: «Побожні пісні»

Список славних імен горян, оприлюднених невгамовним, наполегливим краєзнавцем, дослідником, висококваліфікованим музикознавцем, турківчанином Петром Зборовським, на радість верховинцям - безконечний. Тішить, що незважаючи на гірку скруту в нашому житті, заклятих ворогів, яких маємо на західних і південних рубежах нашої країни, число достойних людей не применшується. Мова на цей раз піде про 43-річну жительку с. Верхній Турів, кухаря-кондитера Ярославу Вовчанчин. З юних літ усвідомивши, що Всевишній щедро обдарував її чудовим голосом, вона, на віддяку йому за це, скрупульозно увібрала у свою пам’ять понад 50 побожних пісень.

Крім загальновідомих, є маловідомі, почуті нею від людей поважного віку, ченців, монахів, священиків.

Аби цей багатий пісенно-духовний багаж прийшов до віруючих, Петро Андрійович радо зустрівся з пісняркою та виконав приємні для нього професійні функції: здійснив текстовний аудіозапис з голосу Я.Вовчанчин та впорядкував хвилюючі пісенні твори. Нотні транскрипції фахово зробила його дочка Ярина, викладач Турківської музичної школи.

Згодом виник задум: донести цей унікальний скарб, скарб прослави вищих духовних сил Господніх до прихожан. Вирішили однозначно - видрукувати рідкісні пісенно-музичні твори у все ж батько з донечкою домоглися свого. До Різдва Христового книга, з назвою «Побожні пісні», - буде ощасливлювати багатьох віруючих Турківщини та за її межами. А вийшла вона у видавництві м. Стрий.

Принагідно зауважимо, що до числа рідкісних, маловідомих пісень, увійшли пісні, вміщені в розділі «Пісні про Ісуса Христа»: «Преобразився на горі Фаворі», «Вірую, Господи, і визнаю», «Отворіться, Царські Ворота», «На гору днесь Єлеонську», «Хрест - це трон Твій», «Не сумуйте, бідні діти», «Благослови всім», «Зробіть Му місце», «Пісня на «Отче наш», «О Ісусе, Ти з любови», «Вже відходим з дому Твого».

У розділі «Пісні до Божої Матері» поміщені такі пісенні твори: «В Назареті зацвіла лелія», «Гімн до Божої Матері «Ген до неба лине пісня», «Ой в Оливному городі», «Із зорі ясної щодня», «Твоє Успеніє, Діво Маріє», «Неопалима купина», «Що то за Пані».

А в розділі «Страсні пісні»: «Хресна дорога», «Гефсиманський сад», «Хрест на плечі накладають», «Маріє, гляди», «В цю ніч», «То був Ісус», «Прийди до мене», «Поклоняюся, мій Христе», «Моліться всі», «Уже вечір по вечері», «Уже декрет підписуєт», «Благальна пісня».

У цих творах - всі аспекти нашого земного життя, тісно поєднаного з Духом Божим. Згаданий пісенник - дороговказ для кожного з нас. Він нагадує, він упереджує від злих намірів, від злих помислів, від необдуманих кроків в обхід Божої науки, Божих повчань. Тож прославляймо в піснях Господа нашого, які є в унікальній книзі Петра і Ярини Зборовських. За неї хай Всевишній дарує їм свою ласку і щедре опікунство.

Йосип СОЗАНСЬКИЙ, член Національної спілки журналістів України.

Газета "Бойківщина" №2,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 924 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.