Понеділок, 18.12.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 14 » Виставка ляльок-мавп у Львові
14.01.2016 (01:01)

   Виставка ляльок-мавп у Львові

   Олег Скрипка

Виставка ляльок-мавп відкриється у середу 20 січня, о 18.00 у ресторані "Грушевський", що у Львові на пр. Шевченка, 27

Звідки взялася ідея?

На зібранні об'єднання лялькарів та художників LADin CLUB п’ятеро жінок вирішили сотворити невідому науці мавпаdoll. Вони пішли шляхом експерименту. І хоч мавпа красива, як мавпа, а людина – як людина, мистецтво долає межі. Бо що може бути щирішим від раптового оніміння людини, яка побачила легендарну персону українського шоубізу в образі мавпи? Бути чи не бути секс-символу сучукліту після того, як король мавп з’явиться у подобі Патріарха Бу-Ба-Бу? Чи обуриться Ольга Фреймут, коли впізнає у тендітній мавпочці на виставці …себе?

Авторки проекту «МавпаDoll» не без гумору втілювали свою ідею. Для когось вона видасться епатажною, когось розвеселить, а декого може й образити. Проте майстрині переконані, що почуття самоіронії таки є серед внутрішніх якостей відомих особистостей, які впливають на українську політику, культуру і громадську думку.

На виставці можна буде побачити кількадесят унікальних експонатів, прототипами яких є знані українці. Принаймні двоє прототипів – Оксана Караванська і Павло Табаков – не відмовилися постати в нелюдському образі, тож візьмуть участь в урочистому відкритті. Експозиція триватиме з 20.01 до 20.02.2016 року.

Хто кого створив.

«Хоча зображення людини в образі мавпи не є новим навіть для українськоо мистецтва, у тривимірному форматі авторської ляльки наш проект є дебютом, – розповідає мисткиня Катерина Кирилова. – Більша подібність до мавпи чи, навпаки, до людини визначалась кожним автором індивідуально. Я працюю над створенням образу улюбленого письменника Юрія Андруховича. На кого він більше схожий? О, це точно альфа-самець!». Музика Олега Скрипки надихнула майстриню Лідію Гринько на створення його персонажа, а її колегу по цеху Тетяну Кайбедову – піанобой Дмитро Шуров. Буде й Дзідзьо в інтерпретації Маргарити Мельник, Святослав Вакарчук – у виконанні Алли Котляр. Джамалу створила Ольга Ткач, Гайтану – Оксана Весна. Лялькарку Олену Цілуйко зачарував боксер Олександр Усик, Олену Роджерс – стронгмен Василь Вірастюк. Лана Фрідман працювала над двома персонажами ( Євген Кошовий та Оксана Караванська). Лана Малкова-Мостова витворила Руслану Лижичко та Сергія Притулу. Павло Табаков і Дмитро Коляденко – персонажі Ольги Черних та Мілени Коломієць. Ольга Будіщєва обрала для творчого експерименту Катю Осадчу, Олена Жовнер – Ольгу Фреймут, Ольга Луців – Іллю Чічкана. Поліна Вербицька створила узагальнений образ матері з дитиною. Майстри працюють у різноманітних техніках – з самозастигаючою полімерною глиною та пластикою, що потребує запікання, фоаміраном, або вспіненою гумою, пап’є-маше тощо.

Концепт проекту

«Мистецтво – мавпа дійсності. Художниці авторської ляльки зі всієї України сприйняли середньовічну алегорію буквально та перенесли її на образи відомих українців, – пояснює мисткиня Лана Малкова-Мостова, затійниця арт-проекту. –Така художня інтерпретація не дає оцінки персоналіям, делегуючи це право символу року – Мавпі. Наша мета – привернути увагу до сучасної ляльки. Саме тому ми обрали таку тему – провокативну та сміливу. Виставки та фестивалі авторської ляльки не дивина в Україні. Зокрема у Львові проходять міжнародні фестивалі авторської ляльки двічі на рік. Але вони вузькопрофільні та збирають переважно майстрів та колекціонерів. Ми ж хотіли зробити виставку не в художній галереї, а в місці, де бувають люди, які не знаходять часу на схожі заходи та, можливо, не бачили зблизька художньої ляльки. А лялька, наче живопис: її можна побачити тільки вживу».

Контекст проекту

Перша відома мистецька лялька в єдиному екземплярі була зроблена Едгаром Дега у 1881 році. Художник назвав її «Petite Danseuse» (Маленька танцівниця). Статуетка, виконана з воску, була вдягнена у сукню з тканини. Цей зразок був виставлений в Парижі на виставці імпресіоністів. Мистецтво художньої ляльки – це найдавніший та водночас новий вид мистецтва, який поєднує в собі скульптуру, живопис, моделювання, а також має свої засоби відзеркалювання сучасних соціально-політичних процесів. Лялька пройшла довгий шлях – від ритуального об'єкта, іграшки, магічного атрибуту, сувеніра, предмета інтер'єру до мистецької ляльки. Тема мавп у сучасному мистецтві пролунала не раз, зокрема в роботах відомих художників (Бенксі, Сергій Демін, Ілля Чічкан та інші). Кожен з них вкладає в свої роботи особливий сенс, філософський підтекст та творчий посил.

Lviv Art Doll in CLUB (LADin CLUB) – об'єднання лялькарів та художників (Лана Малкова-Мостова, Катерина Кирилова, Оксана Весна, Олена Цілуйко та Саша Лозинська-Ярошевич), засноване у Львові в липні 2015 року. Метою клубу є поширення та піднесення мистецтва авторської ляльки не лише в Україні, а й за її межами. Мисткині впевнені, що мистецтво ляльки не дає чітких відповідей, проте ставить відверті питання.

Грушевський сinema jazz (Львів) – мистецький центр з щоденними інструментальними імпровізаціями, переглядами популярного кіно, концертами, виставками живопису, фотографій, ретро-презентаціями та читальнею. Концепція закладу поєднує в собі мистецькі події та проекти з класичним форматом ресторану.

Запрошуємо вас долучитися до нас і стати учасниками культурних подій!

Прес-служба LADin CLUB

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 872 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.