Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Січень » 14 » Пароксизми тимошенкофобії
14.01.2016 (08:49)  

   Пароксизми тимошенкофобії

Коли я аналізую сприйняття меседжів Юлії Тимошенко, то мені пригадується анекдот, наведений Зигмундом Фрейдом і дуже улюблений серед психоаналітиків.
"Один єврей збирається виїжджати, а його знайомий запитує, куди той їде. "Я їду в Лемберг, - відповідає той. "Чому ти мене обманюєш?" - обурено запитує його приятель. "Але я дійсно їду в Лемберг!" - дивується той. "Я знаю, що ти їдеш в Лемберг, але ти мені спеціально говориш правду, щоб я подумав, що ти їдеш до Кракова, а сам спокійнісінько поїдеш в свій Лемберг!"

Якщо ця аналогія не зовсім зрозуміла, то зараз поясню. З приводу викривальних виступів Тимошенко на шоу Савіка Шустера (причому виступів не тільки добре збудованих логічно і фактологічно, але і вельми яскравих по подачі) читаю в соцмережах коменти, серед яких мою увагу привернув один.

Автора не пам'ятаю, але суть наступна: "Все, що цього разу сказала Тимошенко - дійсно правда! Але оскільки вона все життя брехала, то цій правді ніхто не вірить. Вона може скільки завгодно кричати "вовки, вовки", але це буде глас волаючого в пустелі". Десь приблизно так. Суть зрозуміла. У всіх виступах шукається підступ, другий план, в подачі правдивих відомостей - потенційна пастка, піар. А ще для інтерпретації фактажу, що приводиться Юлією Володимирівною, є одне заповітне слово: "Популізм"! Причому є наступна закономірність: чим вибудуваніше і логічніше подача, тим обвинувачення в популізмі стають все лютіше і міцнішають, як маразм.

Свого часу мені доводилося багато писати про те, що фігура Тимошенко завжди була потужним подразником для дуже багатьох політиків обох статей, причому подразником не лише в суто політичному плані, але в плані суто особистісному. Багато з них на "тимошенкофобії" просто будували свою ідентичність (наприклад, Богословська). Не буду повторювати сказаного, але не можу не сформулювати тезу, яку можна представити як закономірність: "Як тільки у правлячому угрупованню Тимошенко починає позиціонуватися, як абсолютне Зло і головна перешкода до досягнення "світлого майбутнього", то можна зробити однозначний висновок про те, що влада вже цементується в режим, близький Кучмі і особливо Януковичу".

Іншими словами, для української влади, настояної на непролазній олігархії, Тимошенко виступає своєрідним індикатором, лакмусовим папірцем на якесь злоякісне переродження цієї влади. Причому не тому, що Юлія Володимирівна є ідеальним політиком, за яким немає шлейфу помилок (вони-то якраз є), а тому, що вона служить таким собі «симптомом» для носіїв цієї влади, причому в прямому психоаналітичному сенсі слова. Надмірна, нав'язлива "тимошенкофобія" - психопатологія, така як, наприклад, антисемітизм, який дуже складні проблеми вирішує в найпростішому ключі, знайшовши зручного козла відпущення.

І якщо політики (або просто користувачі) заражені цим вірусом абсолютно некритичної ненависті, то я стверджую (особливо це стосується осіб чоловічої статі), що вони збиткові і психічно неадекватні. Погляньте, на пана Чорновола чи того ж Ющенка, і моє твердження стане більш обґрунтованим. А таких прикладів - тьма! І до цієї тьми "полку прибуло" - до неї публічно приєднався пан Геращенко, який, до речі, теж показово ілюструє мою тезу. Взагалі-то, цей суб'єкт для мене надзвичайно цікавий в нашому політичному террарірумі. Знімки з двома пістолетами в руках - це вже можна вважати направленням на відповідне обстеження.

За ними вже можна судити про колосальне владолюбство, яке чітко проявилося в унікальних законопроектах, спрямованих на "закручування гайок". Йдеться про законодавчі пропозиції щодо розширення дій, за які людину можна негайно кинути за грати (законопроект №2330), про можливість саджати на 3-5 років за проплачені мітинги (а будь-які акції протесту можна при бажанні уявити, як проплачені), про неможливість відпускати підозрюваного в корупції за допомогою грошової застави (це вже чистий популізм, тому що справа може бути сфабрикована).

Загалом, тенденції зрозумілі, за що в соцмережах і промайнули порівняння пана Геращенко з відомим Берією. Але ось те, що він публічно дозволив собі щодо депутатів від "Свободи" і, звичайно ж, Юлії Тимошенко, дозволяє зробити це порівняння куди більш обґрунтованим. Як відомо, Лаврентій Павлович дуже любив садити ворогів народу за статтями "шпигунство" (скільки відомих осіб побувало в таборах в ролі англійських шпигунів або американських!). Продовжуючи цю традицію, його українська інкарнація пред'являє аналогічне звинувачення Тимошенко в "роботі на Путіна". Коментувати це по суті я не буду. Подібних звинувачень було несть числа, і це дежавю відрізняється не тільки абсурдним характером, але й безоднею поганого смаку. Тому що повторювати заяложений штамп - це демонстрація власного примітиву і антикреативу.

Вкажу лише на одну маленьку деталь. Його шеф, Арсеній Петрович, людина, яка на пару зі своїм нинішнім однопартійцем «кривавим пастором» не тільки здав агресору Крим, але й освятив так званий «референдум» на Донбасі, який призвів до утворення ДНР і ЛНР, реально працював на Путіна, тому що вся ця потурачна політика, має вигляд добре організованої змови. Коли ця ж людина під час своєї недавньої поїздки в Берлін обіцяв Меркель провести місцеві вибори в цьому регіоні, не чекаючи виведення військ, тобто, в буквальному сенсі під дулами автоматів, то він, повторюю, продовжує реально працювати на Путіна і здійснювати його план по розчленуванню України.

Тому істерики пана Геращенко про подібного роду змові на адресу Юлії Тимошенко можна проінтерпретувати, як відволікання уваги за схемою "на злодієві і шапка горить", про що також постійно говорять в соцмережах.

І саме останнє, що можна сказати про випади Геращенко. Вони не тільки відображають відверте і агресивне переродження влади і сигнал на переслідування всіх незгодних, а й на домінування якогось психотипу, який спливає в каламутній воді «міжчасся». Якщо за часів Януковича, цей психотип складався або з антропологічної «свинцевою сірості», або з осіб відверто кримінального складу, то зараз настав період квазі-інтелігентних вискочок, маленьких "наполеончиків", чиї безмірні амбіції прямо пропорційні загальній психологічній неадекватності. Інакше кажучи, настав час «фріків», і новоявлений Лаврентій Павлович дуже чітко ілюструє цю тенденцію.

Олексій Шевченко, доктор філософських наук, політолог

Довідка.

Пароксизм - посилення хворобливого припадку (лихоманка, болі, задишка) до найвищого ступеня; іноді цим словом позначають також напади хвороби, що періодично повертаються, наприклад болотяної лихоманки, подагри. Пароксизми відображають наявність дисфункції вегетативної нервової системи і можуть бути проявом ряду захворювань. Найчастіша причина їх - неврози. На другому місці стоять органічні (зазвичай не грубі) ураження мозку: гіпоталамічні розлади, стволові (особливо дисфункція вестибулярних систем). Нерідко пароксизм супроводжують напади скроневої епілепсії, мігрень. Можуть виникати вони і на тлі вираженої алергії.

Фобія - ірраціональний, інтенсивний і постійний страх, що виникає від певних ситуацій, дій, речей або людей. Основним симптомом цього розладу є надмірне і необґрунтоване бажання уникнути подразника, що відлякує. Коли фобія виходить з-під контролю, і якщо вона заважає повсякденному життю, то діагностується як психічний розлад. Іноді фобії виникають при деяких психічних захворюваннях, неврозах, іноді при перевтомі, після психічного зворушення. Є безліч підходів для лікування фобій, ефективність яких залежить від людини й типу фобії.

Найпоширенішим є процес лікування, коли пацієнт піддається впливу об'єкта страху для того, щоб допомогти йому перебороти свої страхи. Суть такого лікування - це створення психотерапевтичної ситуації, у якій пацієнт зіштовхується з об'єктом страху на тривалий термін, без можливості уникнути його. Мета цього методу - допомогти людині зустрітися віч-на-віч зі своїм страхом і зрозуміти, що об'єкт страху не шкодить йому.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 647 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 7
0
4 Антон Рогач   (14.01.2016 20:36)
Автор заітригував початком статті. А далі? Пішло-поїхало.Для думаючих. Крим був зданий після консультацій з-за океану. Інакше на марно пролилось би море крові... Один факт:з 20 тис. наших військових у АР Крим тільки 2тис. повернулись на рідну землю, для залишених вона була путінською. По великому рахунку "кровавий пастор" в надзвичайно складній ситуації із "шефом"(професорський вираз)зуміли консолідувати політичні верхи держави, яка була за крок від пропасті...
На "кому шапка горить"? -це питання дискусійне.

0
5 ZOHAN   (15.01.2016 02:48)
Зрадивши 1 раз людина зрадить і вдруге ... напевно ви би теж склали зброю, якщо б у вас були на прицілі ворога ваші близькі та рідні, а начальство би відмовчувалось і казало "тримайтеся"... коли вас звільняють від обов'язків, ви згадуєте по свої права...згадуючи про свої права, ви бачите чужі обов'язки...порівнявши, ви бачите невідповідність і несправедливість, ви йдете туди де солодше обітцяють... це елементарна психологія.. і не суть в "з 20 тис. наших військових у АР Крим тільки 2тис. повернулись на рідну землю".. їх звільнили від своїх обов'язків мовчанням, тим самим дали свободу вибору... а порівнявши те що вони мали з "обітцяним" ці 18 000 вибрали обітцянки...І запам'ятайте...За всі рішенняя і за наслідки цих рішень відповідальність несе ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧ...

0
6 Admin   (15.01.2016 08:54)
Цитата
За всі рішенняя і за наслідки цих рішень відповідальність несе ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧ...


Алекса́ндр Валенти́нович Турчи́нов (укр. Олександр Валентинович Турчинов; род. 31 марта 1964 года, Днепропетровск) — украинский политический и государственный деятель, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины (с 16 декабря 2014 года).

Председатель Верховной Рады Украины (с 22 февраля по 27 ноября 2014 года), временно исполняющий обязанности Президента Украины (с 23 февраля по 7 июня 2014 года), Верховный главнокомандующий Вооружёнными силами Украины (с 26 февраля по 7 июня 2014 года).

Являлся давним другом и «правой рукой» Юлии Тимошенко. После её ареста в 2011 году взял руководство БЮТ на себя[4].
Вікіпедія

0
7 ZOHAN   (15.01.2016 19:51)
Саме такі "шоколадні" люди створюють нам простим жителям проблеми...

0
3 ZOHAN   (14.01.2016 14:03)
Там, як на мене, у владі, у всіх її проявах, немає ані 1 чистої, незамішаної в якихось корупційних схемах особи...тому подальші звинувачування одними корупціонерами інших виглядає як сварка кількох дітей, що кричать, вказуючи один на одного, хто більше винен...різниця лиш у тому, що діти нанесуть шкоди невеликої за об'ємом та важливістю, а наші "політики" гроблять наше теперішнє і майбутнє, наживаючись на цьому.. І ще одне.. подальше обговорення подібних звинувачень вважаю нелогічним, оскільки всі факти і звинувачення повинні розглядатися у відповідних інстанціях...а  виноситись на громадське обговорення може вже факт порушення кримінальної справи проти звинуваченої особи... тоді, я вважаю і буде якийсь результат і зміни в суспільстві..

0
2 Admin   (14.01.2016 10:55)

Цитата
...людина, яка на пару зі своїм нинішнім однопартійцем «кривавим пастором» не тільки здав агресору Крим, але й освятив так званий «референдум» на Донбасі


Вже забули чиїм однопартійцем був «кривавий пастор» ?
Коротка пам'ять... sad

0
1 Admin   (14.01.2016 10:42)
То пан , так званий дохтур філософських  наук,  вже й усіх нас вважає пацієнтами психіатра ?
Шкода лиш , що соромить таке знамените прізвище .

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.