Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 19 » Процес пішов ???    Чи , може , ще не пізно... ?
19.01.2016 (18:56)

   Процес пішов ???    Чи , може , ще не пізно... ?

ТУРКІВЩИНА У 2015 РОЦІ ВТРАТИЛА ПОЛОВИНУ СВОЇХ РАЙОННИХ УСТАНОВ.

За 2015 рік Турківський район втратив, напевно, більше половини своїх районних установ. Це означає, що у разі проходження у Верховній Раді законопроекту про децентралізацію та внесення змін до Конституції України Турківський район може зникнути із карти Львівської області. У нас до жовтня 2017 року може не залишитися жодної районної установи, тобто таким чином нас підводять до фактичної втрати першої управлінської ланки районного значення , повідомляє Бойківська правда.

Все почалося з реформування управління податкової інспекції у Турківському районі. На даний момент маємо вже не районне управління, а Турківське відділення Самбірської ОДПІ.

Турківська районна санітарно-епідеміологічна станція підпорядкована Старосамбірському управлінню.

Управління статистики у Турківському районі взагалі ліквідували та приєднали до Старого Самбора.

У 2015 році район втратив ще один контролюючий орган – управління Фінансової інспекції у Турківському району ( КРУ).

Правоохоронні органи також зазнали кардинальних змін. Турківське районне управління міліції реформовано у Турківське відділення поліції Самбірської Національної Поліції.

Турківська районна прокуратура також підпорядкована уже Самбірській об’єднаній місцевій прокуратурі.

Під кінець 2015 року управління Пенсійного фонду у Турківському районі підпорядкували уже Старосамбірському управлінню.

На даний момент йде об’єднання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Ліквідовано Реєстраційну службу Турківського районного управління юстиції.

У 2016 році у Львівській області як експеримент ліквідують всі районні і міські управління юстиції.Ось так тихенько , без галасу , не зважаючи ні на що , адмінреформа , все ж, проводиться

Питання адміністративної реформи в Україні спричинило активне обговорення з початку намірів провести таку реформу. Відразу ж стало зрозуміло , що результатом реформи має бути зменшення адміністративно-територіальних одиниць на карті України.

Відразу ж стало зрозуміло , що Турківський район має дуже мало шансів "вижити" після втілення цієї реформи. Патріоти району почали бити на сполох. Писалися звернення , вимоги , створювалися групи , комісії і т.і..

Галасу було багато...

Наш сайт не залишався осторонь . Ми почали проводити опитування з метою вияснити ставлення турківчан до ідеї ліквідації району як адміністративної одиниці ( результати на даний час - 78,5% респондентів не підтримують ліквідацію району)

На сторінках сайту неодноразово публікувалися матеріали по темі , де відомі люди висловлювали своє ставлення до проблеми , пропонували якісь конкретні кроки, напрацьовували аргументи , а дехто просто піарився на цьому , "стукав себе в груди" і обіцяв зробити все для збереження району.

Зараз , коли питання вже , мабуть , вирішено , хочу нагадати як це було. Нижче подаю декілька матеріалів по темі в хронологічному порядку з короткими цитатами та посиланнями.


06.04.2013

ЩОБ ВІДСТОЮВАТИ ІНТЕРЕСИ ТУРКІВЩИНИ

Уже тривалий час в Україні йдуть дискусії довкола проблем можливої адміністративно-територіальної реформи. Турківщина також не стоїть осторонь цих процесів. Неодноразово дану тему порушували на сторінках газети, на різних зібраннях. Так і нещодавно на останній сесії районної ради вона знову була винесена на обговорення - з подачі депутата районної ради Олега Лабецького.

Після плідної та цікавої дискусії, вирішено підготувати інформаційні запити в центральні органи влади щодо можливої реформи. На наступне засідання комісії підготувати рекомендації щодо створення концепції гірського району в розрізі галузей (освіта, медицина, культура), а також історичну довідку про Турківський повіт; скласти список впливових людей - вихідців з Турківщини, організувати зустрічі з ними , підготувати до них звернення щодо координації зусиль в рамках відстоювання інтересів району; розробити положення про ініціативну групу й затвердити її на найближчій сесії, яка займатиметься цією проблематикою. Районній держадміністрації доручено підготувати довідку про соціально-економічний стан району.


16.04.2013

Тимчасова депутатська комісія райради ініціює створення ініціативної групи "Розвиток Турківщини"

На заклик районних депутатів відгукнулися члени громадської організації «Товариство «Турківщина», що у Львові. Воно об’єднує вихідців з гірського краю, які займають певні керівні посади в різних державних, наукових структурах обласного центру та до думки яких прислухаються в області. З цього приводу згуртоване земляцтво горян провело засідання, на якому розглянули питання порятунку своєї малої батьківщини – Турківщини. Вони хочуть привернути увагу до того, що реально чекає цей мальовничий куточок України завтра без місцевих органів самоврядування та управління.


17.04.2013

Заступник голови райради Юрій Лило запевняє, що в районі не проти адмінреформи...

У апараті Львівської облдержадміністрації заспокоюють: не йдеться про об’єднання районів, а лише сільських та селищних рад. Спільний адміністративний центр для сільради, яка умовно об’єднуватиме 10 сіл, має розташовуватися за 15 хвилин їзди з кожного населеного пункту. Окрім того усі районні та обласна держадміністрації, будуть виконувати тільки контрольні і наглядові функції за рішеннями місцевих громад. Натомість представники цих громад об’єднуватимуться у виконкомах, які діятимуть при районних та обласній радах.

Юрій Лило


03.06.2013

Чиновники нас не чують!

В п’ятницю 19 квітня 2003р мені довелося взяти участь у кущовій нараді-семінарі для органів місцевого самоврядування (голів сільських рад та голів районних рад) з 4-х районів: Мостиського, Самбірського, Старосамбірського та Турківського районів.

Головною темою наради було громадське обговорення Концепції адміністративно-територіальної реформи в Україні. Не буду описувати водичку яку солодко лили доповідаючі з ОДА, бо шкода часу, а хто має бажання може самостійно ознайомитись з проектом даної концепції в Інтернеті. Всі їхні виступи зводились до переконування присутніх в необхідності проводити реформу, що наші сусіди поляки надзвичайно задоволені в себе після проведення подібної реформи, що життя в селах стане ледь як не в раю, всі громади стануть багатими, бюджети в кілька разів більші від існуючих. Також постійно наголошувалося про те, що йде мова тільки про укрупнення сільських рад, а райони залишаться.

Так понад годину вбивали в мізки, що я вже сам почав винити себе в тому, що може дійсно наша влада така хороша і я даремно підняв тему мобілізації зусиль задля збереження Турківського району, що ніхто не буде нічого робити поганого для нас з вами.

Олександр Лабецький , депутат Турківської райради


30.08.2013

ГОВОРИЛЬНЯМИ РАЙОН НЕ ЗБЕРЕЖЕМО , ТРЕБА ДБАТИ ПРО ЕКОНОМІКУ.

На черговій сесії Турківської районної ради депутати знову висловлювали стурбованість щодо можливої адміністративно-територіальної реформи, в рамках якої з карти України може зникнути Турківський район.

Роботу тимчасової комісії, яка працювала декілька місяців й провела цілий ряд засідань, було визнано задовільною, а на її місце утворено ініціативну групу, яка працюватиме над тим, щоб зберегти Турківський район. Очолив її депутат районної ради Олександр Лабецький,...


18.10.2013

Валерій Сушкевич називає турківчан земляками

... він [Валерій Сушкевич] пообіцяв присутнім, що докладе усіх зусиль для збереження Турківського району, в разі проведення в Україні територіально-адміністративної реформи. Він готовий підтримати й будь-які проекти, особливо соціального спрямування, якщо буде на місцях добра ініціатива


30.06.2014

В.Саварин: «Без залучення громадських організацій до співпраці про розвиток району навіть не варто й дискутувати.»

—Реформи заради реформ нічого не приносять, крім проблем. Вони повинні бути наповнені змістом, а населення не тільки підготовленим інформативно, а й соціально. На жаль, поки що нічого з цього не видно.

В.Саварин


06.07.2014

Б.Комарницький : «Я за зміну на сто відсотків як влади , так і її «обслуговуючого персоналу»

Можливо, Турківщину розкидають на «утримання» між декількома районами. На жаль, на сьогоднішній день немає групи людей ,в т.ч. і від влади, які б змогли обґрунтувати, що гірські території повині розвиватись за своєю специфікою ( їх розділяти не можна). Це потрібно описати та пролобіювати на рівні області і Києва.

До реформи в цілому ставлюсь позитивно – вона потрібна, але знаючи, як у нас в державі впроваджуються реформи , бачу багато загроз. Але більшість загроз - це логічні наслідки для нашого району, адже жодних кроків, щодо розвитку на протязі більше двох десятків років в районі не здійснювалось. Тому тепер Турківщина і називається «найменш розвинена територія в Україні

Б.Комарницький


07.07.2014

Г.Когут: «Потрібно, щоб була стабільна більшість тих людей, яким не байдужа доля району,...»

—Адміністративна реформа, як і реформа державного управління вкрай необхідна. Але необхідно зрозуміти, що самі по собі ці реформи можуть виявитися неефективними, бо відсутній закон про люстрацію, відсутній антикорупційний закон і при владі знаходяться все ті ж люди. Такі закони необхідно приймати в комплексі, провівши системну очистку влади . Тоді ці реформи дадуть відчутний результат

Г.Когут


19.07.2014

В.Гакавчин: «Ми турківчани, як і мільйони наших українців , очікуємо змін.»

—Важливим чинником виходу із соціально-економічної кризи українського суспільства є створення сучасної ефективної системи державного управління.

Але зміни у системі державного управління без проведення адміністративної реформи неможливі. Тому, головною метою адміністративної реформи в Україні є створення такої системи державного управління, яка б забезпечила найкраще життя громадян, системи близької до запитів та потреб простого народу, а головним пріоритетом її діяльності повинно бути сумлінне служіння народу, її національним інтересам. Тому реформи потрібні в Україні, які принесуть покращення життя і в нашому районі.

Василь Гакавчин.


29.07.2014

Турківська райдержадміністрація подала свої пропозиції змін до Конституції України при проведенні територіальної реформи

Під час наради обговорились пропозиції змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади:

Абзац 8 ст. 140 пропонуємо викласти в такій редакції: особливості організації місцевого самоврядування в містах Києві, Севастополі та населених пунктах, яким надано статус гірських, визначаються окремими законами України.

Що стосується територіальної організації влади в Україні пропонуємо при проведенні територіальної реформи в Україні підтримати ініціативу про утворення гірського Турківського району (площа 3909 кв. км, населення – 177,1 тис. чол.) з населених пунктів Львівщини, яким надано статус гірських, в межах Турківського (площа – 1193 кв. км, населення -50,3 тис. чол.), Старосамбірського (площа – 1245 кв.км, населення -79,3 тис. чол.) та Сколівського (площа -1471 кв. км, населення – 47,5 тис. чол.) районів...


21.09.2014

ПЛАНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ , ПЛЮСИ І МІНУСИ

... райдержадміністрація, в процесі обговорення, надала пропозицію змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, зокрема:
- абзац 8 ст. 140 пропонуємо викласти в такій редакції: особливості організації місцевого самоврядування в містах Київ, Севастополь та населених пунктах, яким надано статус гірських, визначаються окремими законами України.

Це дозволило б при проведенні територіальної реформи в Україні домагатися утворення гірського Турківського району (площа 3909 кв. км, населення - 177,1 тис. чол.) з населених пунктів Львівщини, яким надано статус гірських, в межах Турківського (площа - 1193 кв. км, населення -50,3 тис. чол.), Старосамбірського (площа -1245 кв.км, населення -79,3 тис. чол.) та Сколівського (площа -1471 кв. км, населення - 47,5 тис. чол.) районів...

Василь Гакавчин


18.10.2014

"СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ПРИВЕДЕМО УКРАЇНУ ДО ПЕРЕМОГИ"

Борючись у майбутньому за реформування органів місцевого самоврядування, я спрямовуватиму усі свої зусилля на те, щоб вони могли самостійно вирішувати питання наведення порядку у населених пунктах, ремонті доріг, культурно-освітніх закладів, закладів освіти та медицини.

Крім цього, я виступав і виступатиму за те, щоб органи місцевого самоврядування самостійно вирішували питання відкриття і закриття місцевих дільничних лікарень, ФАПів, шкіл та закладів культури. Адже кому, як не їм, відомо де і що найпотрібніше місцевим жителям. Також я проти примусової адміністративної реформи, адже громада має сама вирішувати який територіальний устрій буде для неї кращий. Цими питаннями, на жаль, взагалі не займалися наші три попередні депутати Верховної Ради, які дуже рідко появлялися на виборчому округу.

Юрій Касюхнич


28.11.2014

Що зроблено головою РДА за час перебування на посаді

У зв'язку з підготовкою до проведення адміністративної реформи, райдержадміністрація неодноразово зверталася до Верховної Ради, голови облдержадміністрації та народних депутатів - Андрія Тягнибока та Валерія Сушкевича - щодо збереження Турківського району. Нами була розроблена пропозиція, щоб абзац 8 ст. І4О змін до Конституції викласти в такій редакції: особливості організації місцевого самоврядування в містах Київ, Севастополь та населених пунктах, яким надано статус гірських, визначаються окремими законами України. Я думаю, що наша пропозиція буде почута, адже керівники держави заявили, що при реформі буде використано досвід Польщі.

Василь ГАКАВЧИН, голова Турківської РДА.


10.03.2015

В Турківській райдержадміністрації відбулося засідання районного оргкомітету з проведення обговорення змін до Конституції України...

... голова райдержадміністрації Олег Лабецький запропонував звернутися до керівництва облдержадміністрації та обласної ради, народних депутатів України з проханням при проведенні територіальної реформи в Україні підтримати ініціативу про збереження гірських районів України, зокрема і Турківського району. Всі населені пункти району відповідно до Закону «Про статус гірських населених пунктів» мають статус гірських і знаходяться на висоті вище 500 метрів над рівнем моря. Комплексне забезпечення соціально-економічного розвитку даних населених пунктів, яким надано статус гірських, можливе тільки в єдиному адміністративному районі. Наша перспектива вбачається в розвитку туризму та рекреації, адже на Турківщині активно запрацював Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІ України. Якщо б вдалося відкрити митний перехід Боберка-Журавин, до нас пішов би потік туристів з сусідньої Польщі, де щороку тільки в гірському Бещадському повіті щорічно відпочиває близько мільйона туристів.


16.03.2015

ПОДЯКУВАЛИ ВАСИЛЮ ДРЕБОТУ - ПРИВІТАЛИ ВОЛОДИМИРА ЛОЗЮКА

...звернувся до депутатів районної ради голова райдержадміністрації Олександр Лабецький, який у своєму виступі зазначив: «12 березня відбулася зустріч з головою облдержадміністрації Олегом Синюткою, на якій я звернувся з проханням до голови облдержадміністрації при проведенні територіальної реформи в Україні підтримати ініціативу про збереження гірських районів України, зокрема і Турківського району, оскільки в інституті регіональних досліджень НАН України обговорювалося питання щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні: проблеми, очікування та перестороги.»


13.05.2015

ЗВЕРНЕННЯ XXVII сесії Турківської районної ради

"Депутати Турківської районної ради на засіданні від 30 квітня 2015 року обговорили вказану концепцію та дійшли висновку щодо необхідності збереження Турківського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці та об’єднання сусідніх гірських районів - Старосамбірського, Сколівського в одну адміністративно-територіальну одиницю з центром у м.Турка,..."


13.05.2015

ЗРОБІМО ТЕ, ЩО МОЖЕМО...

- З огляду на те, що ми зараз активно лобіюємо питання збереження Турківського району в часі проведення адміністративно-територіальної реформи, тема порятунку спустошених земель є дуже актуальною. Ясна річ, що в нашому районі ми не будемо вирощувати рекордні врожаї пшениці чи соняшнику, споруджувати великі підприємства, але маємо зробити все для того, щоб розвивався перспективний туристичний бізнес із створенням нових робочих місць, відрахуваннями до бюджету. А для того територія має бути привабливою, щоб інвестор укладав кошти в рекреаційні проекти, щоб наш район справді став чистою оазою, де буде не лише легко дихати, а й зручно та комфортно жити. Говорячи про збереження району, окрім привабливої зовнішньої картинки, мусимо пам’ятати й про економічні питання: як і за які кошти житимемо, чим займатиметься населення, що в майбутньому даватиме ліс району, громаді і кожному з нас зокрема, - розмірковує Володимир Лозюк.


18.06.2015

Володимир Лозюк взяв участь у Карпатському форумі народовладдя

"Ми, учасники Карпатського Форуму народовладдя – районні ради та територіальні громади Верховинського та Рожнятівського районів Івано-Франківської області, Воловецького – Закарпатської області, Сколівського та Турківського – Львівської області, Путильського – Чернівецької області, яким надано статус гірських, вимагаємо збереження вищеперелічених гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць при проведенні територіальної реформи в Україні..."


26.09.2015

ЗВІТ ГОЛОВИ РДА ОЛЕКСАНДРА ЛАБЕЦЬКОГО ПРО РОБОТУ ЗА ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ НА ПОСАДІ

"Звісно, головним було сприяння соціально-економічному розвитку району та збереження району, в зв’язку з підготовкою до проведення територіально-адміністративної реформи в Україні. З цією метою райдержадміністрація спільно з районною радою ініціювала подачу до Верховної Ради проекту Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України», де пропонується у законодавчому порядку встановити спеціальні митні, податкові режими та механізми відшкодувань і дотацій стосовно затверджених для них інвестиційних проектів. Також я ініціював спільне звернення гірських районів до центральних органів влади про збереження гірських районів."

О.Лабецький


Василь Ланчак

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1191 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 4
1
3 komaha   (20.01.2016 23:23)
Шановні "турки" з окремої республіки, яка всіх тягне вниз, як назвала нас пані з Самбора! 294 перегляди і лише 2 скупі коментарі Та тут не коментувати, а криком кричати треба! А хто кричить? Хтось щось чув? Хто на збереження району збирає мітинги, проводить акції, їздить по селах піднімає людей, перекриває дороги? Пишуть листи,  а хто їх читає? А може і не треба того району? Владі не треба, вона давно його продала за дорогі машини, посади в майбутньому у Львові та своє мовчання. Людям треба? Чому мовчать? Втрачають роботу, бо в Самбір заплативши 50 грн. за маршрутку за 2-3 тис.грн. зарплати кожен день на роботу буде їздити хіба що недалекий пенсіонер, бо немає де подітися. Мовчать, бо моя хата скраю Підмажу в районі і приткнуся в адміністрації, або підмажу в області і мою посаду не скоротять у податковій, біржі, пенсійному. Але це поки -що.. на рік-два. А дальше? Просир...мо район самі, бо мовчимо, і позволяємо робити це тим, кого ми вибрали Які багато кричали, а тепер мовчать Якщо при живій владі в районі нас рахують "турками", чи будемо комусь потрібні потім? Готуйте, колеги з двома вищими освітами, візи та поїдемо на бурівку до Польски!

0
4 Admin   (21.01.2016 15:14)
respect

1
2 Victor   (20.01.2016 18:49)
Ліквідація Турківського району – стратегічна помилка маріонеткової влади. А взагалі-то, тут інакшої влади ніколи й не було.

1
1 ZOHAN   (20.01.2016 03:51)
Насправді всім, хто має хоча б якийсь вплив на розвиток району, або хоча б на перспективу розвитку, глибоко ..... на наше містечко і його статус. Переважна більшість чиновників, що мають доступ до "кормушки" у вигляді бюджетів всіх рівнів, стараються не економити на другорядних речах , тим більше коли йде мова про солідні суми.. а про серйозні проекти навіть говорити нема чого...з декількох ситуацій можу судити, що приблизно 60 - 65 % виділених коштів на будь-який проект розкрадаються... тому мова про те, що хтось старається зберегти район , як адміністративну одиницю, не йдеться.. За нормального управління і розподілу коштів, а також інвестування довгострокових проектів та відкриття ряду підприємств з ВИРОБНИЦТВА а не перепродажу товарів, за років 3-5 можна було би вивести район на прибутковий рівень, а не як тепер - дотаційний...Проблема у тому, що  наші управлінці знають як обманути державу тільки в свою користь, забуваючи про громаду..Насправді у більшості випадків не потрібно навіть докладати зусиль, просто перестати ставити палки в колеса тим хто хоче розвиватися...

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.