Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 20 » ЛІС НЕ ЛИШЕ БАГАТСТВО КАРПАТ,
20.01.2016 (11:00)  

   ЛІС НЕ ЛИШЕ БАГАТСТВО КАРПАТ,
АЛЕ ДАВНІШНЯ ПРОБЛЕМА Й НАША СПІЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ вирубка лісу

Упродовж останніх десятиліть питання збереження та примноження лісових угідь набирає все більшої актуальності. Органи влади, громадськість, лісівники вживають цілий ряд заходів, щоб бодай частково врегулювати цю складну проблему.

Мусимо визнати, що ми всі, так чи інакше, маємо до неї відношення. Хтось самовільно рубає, інші неналежно контролюють, а є й такі, що взагалі байдуже відносяться до того, що робиться в лісі.

Лише за останній рік органи місцевого самоврядування неодноразово приймали рішення про заборону вирубки лісу на тій чи іншій території лісу або ж її обмеження. Так, днями, лісова тема була приводом для обговорення на сесії Турківської міської ради.

Зокрема до редакції надійшов лист, за підписом голови міської ради Геннадія Когута, такого змісту:

«Станом на теперішній час відбувається самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків, водночас підриває екологічну безпеку, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри нанесених збитків не піддаються підрахункам.

З метою збереження корисних властивостей лісів, забезпечення запобігання проявів згубних наслідків природних явищ, враховуючи складну екологічну ситуацію та вакханальну вирубку лісів, Турківська міська рада прийняла рішення про заборону вирубування лісу та рішення про звернення до голови Львівської обласної ради та голови Львівської обласної державної адміністрації щодо повної заборони видачі лісорубних квитків на території Турківської міської ради.

У разі виявлення незаконної вирубки лісу на території Турківської міської ради, просимо звертатись за тел.: 3-11-90 та 3-21-37.

Тільки разом ми зможемо відродити зелене золото нашого рідного краю».

Р І Ш Е Н Н Я № 166
ТУРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
від 30.12.2015
"Про звернення Турківської міської ради до голови Львівської обласної ради та голови Львівської обласної державної адміністрації щодо вирубування лісів на території Турківської міської ради. "

Сесія Турківської міської ради вирішила:

1. Затвердити звернення Турківської міської ради до голови Львівської обласної ради та голови Львівської обласної державної адміністрації щодо вирубування лісів на території Турківської міської ради (текст звернення додається).

2. Направити звернення до голови Львівської обласної ради та голови Львівської обласної державної адміністрації.Голові Львівської обласної ради
Ганущину О.О.

Голові Львівської обласної державної адміністрації
Синютці О.М.

Звернення депутатів Турківської міської ради

Протягом останніх років на адресу Турківської міської ради постійно надходять звернення громадян - мешканців міста Турка та громадських організацій, зареєстрованих у нашому місті, щодо безконтрольного вирубування лісів, що розташовані на території Турківської міської ради.

Безконтрольна вирубка лісу впливає на кліматичні, екологічні та соціально-економічні характеристики, а також істотно знижує якість життя. Безконтрольна вирубка лісу стає частою причиною збезліснення, тобто процесу поступового перетворення території, зайнятої лісовим масивом, в такі земельні угіддя, як пустки. Внаслідок тотального вирубування лісів, винищуються рідкісні види лікарських рослин, ягід та грибів, які ростуть лише в передгір’ях Карпат, а відтак ліс втрачає свої основні функції: рекреаційну та оздоровчу.

Станом на даний час на території міської ради фактично вирубується удвічі більше деревини, ніж виростає за рік.

Масове вирубування дерев у навколишніх лісах є однією з найбільш імовірних причин зневоднення, пересихання криниць - проблеми, яка постала перед мешканцями міста в останні роки.

Протягом цього року Турківським ДЛГП «Галсільліс» неодноразово проводилось масове вирубування дерев в урочищі Ями, яке розташоване на території Турківської міської ради та входить до санітарної зони водозабору міського водопроводу. Вирубування дерев на вказаній території може в подальшому призвести до пересихання гірських потоків, які наповнюють міський водопровід.

Найбільш перспективною галуззю економіки, яка може дати поштовх для соціально-економічного зростання нашого регіону та стати способом вирішення болючої проблеми міста - безробіття, - є туризм, однак безлісі гори аж ніяк не сприятимуть розвитку даної галузі.

Відтак, з огляду на вищенаведене, просимо Вас заборонити видачу лісорубних квитків на заготівлю деревини на території Турківської міської ради.

До речі, рішення про заборону вирубки лісу Турківська міська рада прийняла у жовтні 2015 року.

Р І Ш Е Н Н Я № 2979
ТУРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
від 15.10.2015р.

"Про заборону вирубування лісу"

Взявши до уваги заяви депутатів Турківської міської ради та представників громадськості міста Турка, відповідно до ст.ст. 25, 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія Турківської міської ради

В И Р І Ш И Л А:

1. Заборонити вирубку лісів на території Турківської міської ради Турківському дочірньому лісогосподарському підприємству «Галсільліс».

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на в.о. міського голови.

Солідарність з позицією міської ради висловила й громадська організація «Майдан Турківщини». В листі до редакції активісти зокрема пишуть:

ГО «Майдан Турківщини» повідомляє, що з метою виконання рішення Турківської міської ради № 2979 від 15.10.2015 року «Про заборону вирубування лісів на території Турківської міської ради», активістами громадської організації, за підтримки представників міської ради та Турківського відділення поліції, будуть проводитися рейди-чергування по виявленню незаконної вирубки лісу.

Звертаємося до жителів м. Турка з проханням, у разі виявлення випадків вирубування лісу або проїзду завантажених лісовозів, повідомляти за тел.: (050)1863507.

Газета "Бойківщина" №3,2016


А ось "свіжий" відеоролик , надісланий на адресу сайту:

Теги:  вирубка лісу

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 691 | Додав: Admin | Теги: вирубка лісу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1
1 Victor   (20.01.2016 18:44)
На лісовозах тонкомір. Рубка заборонена законом.

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.