Вівторок, 20.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 21 » Формуються громади
21.01.2016 (15:50)

   Формуються громади
Олександр Лабецький: "...якщо нам не вдасться відстояти 6 запропонованих громад, то може залишитися лише – дві в межах колишніх Турківського та Боринського районів. В такій ситуації не виключено, що деякі села можуть опинитися у Сколівському та Дрогобицькому районах."

Минулого року Кабінет Міністрів України затвердив Перспективний план формування об’єднаних територіальних громад Львівщини.

На Турківщині із 12 запропонованих об’єднаних громад затверджено тільки два перспективні плани – Турківської і Боринської громади, які відповідають вимогам Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та постанові Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

Офіс реформ, який створений при облдержадміністрації на даний час пропонує створювати у кожному районі тільки 3-4 економічно спроможні громади.

Враховуючи що на Турківщині зона доступності до потенційних адміністративних центрів повинна становити не більше 10-15 кілометрів (по Методиці – 20-25 км) за відсутності шляхів сполучення та особливостей рельєфу, які суттєво ускладнюють комунікації (ріки без мостів, гори) райдержадміністрація пропонує створити 6 громад з адміністративними центрами у м.Турка, смт.Бориня, с.Верхнє Висоцьке; що історично мали статус районних центрів, а також у селах Нижня Яблунька, Вовче, Явора.

Цю пропозицію було затверджено 21 січня на спільному засіданні громадської ради при райдержадміністрації та координаційного центру надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

Однак, як зазначив голова райдержадміністрації Олександр Лабецький, тут необхідно, щоб свою консолідовану позицію показали сільські громади та їхні керівники. Треба розуміти, якщо нам не вдасться відстояти 6 запропонованих громад, то може залишитися лише – дві в межах колишніх Турківського та Боринського районів. В такій ситуації не виключено, що деякі села можуть опинитися у Сколівському та Дрогобицькому районах.

Крім цього на засіданні громадської ради обговорено звернення Петра Косачевича про збереження Турківського району як окремої територіально-адміністративної одиниці, яке буде надіслано до керівництва облдержадміністраці та обласної ради. Ми надіємося, що обласні керівники Олег Синютка та Олександр Ганущин підтримають його та звернуться до Президента України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України з проханням підтримати ініціативу про збереження Турківського гірського району при проведенні територіальної реформи в Україні та одночасно будуть домагатися прийняття Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України».

Турківська РДА

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 799 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 6
0
2 komaha   (21.01.2016 23:57)
Ой, впісяюся зараз! Люди, таке враження, що вам щось пороблено! Можливо лише шанованому  п.Косачевичу в міру своєї духовності та інтелегентності дійсно не зрозуміло, що таке гра на виборця. А решті? Пи.....ти, не мішки носити. Створювали 12 громад, потім 8, далі 6, тепер 4 а може буде 2... А звідки взялася думка, що більше громад, то краще? А наповнюватись бюджет громади звідки буде? Хтось читав Методику формування спроможних територіальних громад? Скажіть, при теперішньому власному забезпеченні нашого "промислового" району аж на 5-7% яка сільська рада здатна буде утримувати навчальні заклади, заклади культури, фапи, поліклініки, лікарні? Чи всіх поскорочуємо? І до речі з 01.04.2016 наша лікарня вже не наша, а Самбірська... А де розмістимо державні органи (податвова, пенсійний, соцзабез, поліція) Ой, я забула, їх у нас вже майже нема, потихеньку забрали в сусідні райони. Оптимальною буде єдина Турківська громада І дайте бідним людям самим вирішити до якого району вони хочуть належати А не обзиваєте їх сепаратистами. Україна єдина!

0
3 Admin   (22.01.2016 00:06)
Та то не всі сепаратисти...
Лише ці  http://turka-ua.net/news/2015-10-24-2414
biggrin biggrin biggrin

0
4 ZOHAN   (22.01.2016 01:11)
Перепрошую пані, але якщо формувати громади по цій методиці , то у нас не буде ні 1 спроможної громади...Звичайно не приходиться надіятися на обл- і держ-бюджет оскільки проводиться децентралізація, метою якої і ставиться порозбивати райони і наново переділити землю(знецінену внаслідок неплатоспроможності і нерентабельності).. до цього всього можу добавити те що закони економіки у нас не працюють( прикладом послужить різкий стрибок долара відносно гривні , до 40 грн за долар.на цей час на різних фондових біржах прогнозоване було зростання до 26 - 28 грн за долар.на цій парі багато хто прогорів) 
Тому логічно буде зробити висновок: Децентралізація використовується як інструмент для штучного знецінення землі для подальшого її викупу в крупних масштабах.. додамо до цього ще один інструмент - податковий кодекс, що заганяє виробника та роздрібного торгівця в тінь, що в свою чергу зменшує надходження до бюджету..
Тепер можна з невеликого кола високопосадовців пошукати зацікавлених в цьому осіб...
Якось так...

0
5 komaha   (22.01.2016 21:33)
Версія із переділом землі має право на життя, але у нас те що можна було поділити, вже поділили давно. Проте, Ви неуважно читали статтю. Громади формуємо не ми, її жителі, а "офіс реформ, створений при облдержадміністрації", який, як зазначено вище, на даний час планує створювати їх у кожному районі по 3-4. А чи хоча б один пан чи пані з цього офісу підняли свої дупи і поїздили по наших дорогах? А нащо? Вони візьмуть карту і кому який "квадратик" впаде до ока, там і буде межа громади.

0
6 ZOHAN   (23.01.2016 15:24)
Я дуже слабо знаю законодавство України, але чомусь дуже впевнений що людина з товстим гаманцем і впливовими людьми можуть забрати землю в будь - кого, а при зміні меж районів змінюватимуться і документи на землі, що перейдуть в склад іншого району.. вважаю саме в цей момент існує найбільша вірогідність зміни власників земельних наділів))

0
1 PRAVDA   (21.01.2016 20:38)
Надіємось на Косачевича, Лабецького, Лозюка - мають зберегти район!

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.