Вівторок, 22.08.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Січень » 30 » Турківська міська рада відмовилась надати приміщення для розширення музею «Бойківщина».
30.01.2016 (12:07)

   Турківська міська рада відмовилась надати приміщення для розширення музею «Бойківщина».

З відповідним зверненням до депутатів Турківської міської ради звернувся головний бойко Турківщини – Петро Косачевич.

Прохання до міського голови – надати приміщення у міській раді для музею «Бойківщина» розглядав чомусь виконком, а не депутатський корпус міської ради. Питання надання в оренду приміщень вирішується тільки на сесії міської ради.

Інтереси турківських підприємців виявилися важливішими за інтереси громади.


    Лист П.І.Косачевича

Краєзнавчий музей “Бойківщина” – мав би стати одним з найкращих краєзнавчих музеїв Турківського краю. Зібрання матеріалів і предметів з етнографії та культури Бойківщини та значний культурно-освітній осередок у місті надав би туристичної привабливості всьому району.

Музей у Турці може стати першим державним музеєм, що присвячений самобутньому культурному надбанню Бойківського краю.

Роботу над створенням музею розпочав Петро Косачевич з найголовнішого — пошуку, збирання та опрацювання матеріалів для майбутньої експозиції. Однак, відсутність відповідного приміщення не дозволяє створити постійно діючу експозицію.

У залах Турківського краєзнавчого музею «Бойківщина» можливо розмістити 4 відділи:
• історичний;
• природничий;
• етнографічний;
• меморіальний.

http://turka.net.ua/?p=5123

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 678 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
0
5 Roman   (31.01.2016 17:07)
Ще у 2012р я коментував ситуацію з музеєм Ось цей коментар.. Гроші виклопотали оганізатори Бойківських фестин в Ігора Геляровича Пукшина. А де профукали гроші, треба запитати в Юрія Дмитровича Лила - він ними опікувався. Тому і розгорілися страсті з музеєм. Приміщення віддали під книгарню і спонсора красиво кинули, думали, що буде як підчас помаранчевої революції: гроші носили мішками ані обліку, ані звітності. Думаю, після виборів буде проведено розбір польотів. На рахунок музею, щоб не міняти шило не мило, Міська Рада запропонувала земельну ділянку біля памятника Шевченка: від приміщення Павлика повздовж асфальтної доріжки, повернувши за спину памятника, тим самим закрити туалети і зєднати з кінотеатром. Збудувати в два або три поверхи де б можна було розмістити на першому поверсі музейний комплекс постійно діючу виставку-продаж товарів народної творчості та картин місцевих художників. На другому поверсі розмістити бібліотеку, читальний зал, конференц зал, а також частину приміщення здавати в оренду під офіси, тим самим заробляти гроші для обслуговування музею, але чомусь ця пропозиція не прижилася, тому що для такої масштабної роботи потрібно збирати гроші, займатись будівництвом, а це нікому не потрібно. Простіше працювати із швидкими грішми, які швидко розходяться у невідомому напрямку. На сьогоднішній день рішення Міської Ради залишається в силі і всі хто дуже переймається долею бойківського краю може долучатися до такої потрібної справи в побудові музейного комплексу.

0
4 Admin   (30.01.2016 21:47)
Музейне питання має давню історію. Вже не раз спекулюють на цьому.
http://turka-ua.net/news/2012-05-01-698

0
3 Victor   (30.01.2016 20:37)
Ось так, коротко, офіційно, одним реченням констатували факт довгострокової зайнятості приміщень і «зарізали» ідею «головного бойка» та «інтереси громади». Коли українські патріоти, депутати-хапуни ділили місто, то ніхто, ні в голові, ні в серці не мав думки про те, аби щось залишити для культурного розвитку громади. Все схопили в свої спритні руки, щоб з кожного куточка вичавити копійку. Коли прийшов час до розширення музею – розвели руки: «Вибачте, все вже зайнято під корчми та аптеки, тож ідіть собі з Богом та зі своїм музеєм». Ось такі прості й дешеві пігулки «Пи..дальгіну», пропонує влада тим, в кого ще жевріють якісь вищі інтереси.

0
2 Ruslan_Bonchuk   (30.01.2016 20:33)
А яке відношення до діючого Народного музею "Бойківщина" має пан Косачевич ? Я так зрозумів, що планується ліквідація цього музею і створення приватного музею. Якби владу цікавило питання розширення чи будівництво нового, то принаймні розробили би проект, до речі наш відділ архітектури розробив би його за "демократично" ціною. А пан Косачевич нехай доведе до ладу Народний дім, на який потрачено не один мільйон бюджетних коштів.

0
1 турківчанин   (30.01.2016 13:37)
Звіт за 100 днів роботи Когута:
1 Громичка і далі будує і ностьб долю в міську раду
2. дороги і тротуари в місті взагалі не чистяться купа аварій сталося
3 ринок встигли продати
4. ні одного проекту реалізованого
5. кладуть тротуарну плитку на Хмельницького як попало відмили 1 млн.грн.
6 дерева пиляють, грошики з міського бюджету пиляють тоже
7. люди на тротуарі продають і на мості тоже, антисанітарія повна
8. лампочки міняють, грошики з міського бюлжету пливуть
9. ні одної ділянки АТОШНИКАМ, всьо своїм
10. 22 гаражі - своїм. АТОШНИКИ - 0 гаражів.
11. приміщення Косачевичу під музей Бойківщина не дав, зато роздали підприємцям
12. готель продали і Майдан заглох, куди надхлдження, в кишеню?
Будь-ласка, доповніть якшо шось забули...)))


УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.