Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Лютий » 7 » ЛІСОВИЙ РЕЙД ТУРКІВСЬКОГО «МАЙДАНУ».
07.02.2016 (12:01)

   ЛІСОВИЙ РЕЙД ТУРКІВСЬКОГО «МАЙДАНУ».

В місцевій газеті «Бойківщина», № 3 (1404), за 15 січня 2016 року, була опублікована стаття «Ліс не лише багатство Карпат, але давнішня проблема й наша спільна відповідальність», в якій опубліковане «Рішення № 2979 Турківської міської ради Львівської області від 15.10.2015р. про заборону вирубування лісу», а також звернення до жителів міста з проханням, «у разі виявлення випадків вирубування лісу, або проїзду завантажених лісовозів, повідомляти за телефоном (050) 1863507».

В п’ятницю, 5.02.2016 року, на цей номер поступило кілька дзвінків від небайдужих жителів, котрі повідомляли, що між Кичерою (Кар’єр) та Греблею, в потоці, на початку с.Присліп, проводиться постійна самовільна рубка.

Представниками «Майдану Турківщини» був організований рейд з метою виявлення порушників закону.

Коли вони прибули на місце злочину, троє молодиків, жителів села, двома бензопилами спокійно валили молодняк, навіть не підозрюючи, що за ними стежать. З тріском падали зрізані дерева, підминаючи під себе маленькі деревця і відразу готовилися до пиляння інші. Пні спиляних дерев старанно присипали землею. До рубки вела добре вторована санами та возами дорога, якою неодноразово вивозили звідси незаконно зрізаний ліс.

Побачивши поряд чужинців, місцеві лісоруби дременули у різні сторони, прихопивши з собою знаряддя злочину: бензопили та сокири. Цікаво те, що навіть собака тікав окремо від ґазди, аби його не видати. Оглянувши поле діяльності крадіїв лісу, та зафіксувавши все на фотокамеру, представники громадського об’єднання сповістили про виявлений злочин правоохоронні органи, місцеву владу та лісівників.

..
.

Через годину прибули лісник та інженер по лісу. Виявляється: про рубку знають, але нічого вдіяти не можуть. Місцеві жителі повідомили, що рубка тут проводиться постійно і нагло. Ліс продається. Безжально зрізують і молоді берези. Під Новий рік тут вирізують масу молодих ялинок.

Чи відомо це лісникам? Звісно! Чи можуть вони щось вдіяти? Ні! Причин достатньо: плата за самовільну рубку; п’янка; застрашування і т.д.. Як відреагують на цей черговий злочин правоохоронці та лісівники – також невідомо. Такий самий злочин виявлений був в урочищі Ями, де правоохоронці минулого року (осінь) зафіксували присипані пні свіжозрізаних дерев, але порушників до цього часу не знайдено і не покарано.

ГО «Майдан Турківщини».

Теги:  вирубка лісу

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1106 | Додав: Admin | Теги: вирубка лісу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 18
0
18 СВІЙ_О_Стахнив   (12.02.2016 11:20)
Після рейду МАЙДАНА   http://turka.net.ua/?p=5264

0
17 бойко   (10.02.2016 15:15)
Суслова - єврейка????

0
16 Vovchanskij   (10.02.2016 09:49)
Лімняни воювали з лісництвами проти вирубки лісу більше року, поки не вибрали собі депутата від ВОЛІ, та його кума, брата Петренка головою сільради. Тепер той депутат воює проти Вовчого за сільраду, а ліс возят з Лімни по пять лісовозів щодня в мокру погоду. В літку коли сухо було то той депутат під лісовоз лягав, а тепер не помічає що дорогу нищать. От вам і приклад піару ВОЛІ, не дай Бог ще бойки оберуть собі єврейку Суслову депутаткою...

0
15 Victor   (10.02.2016 06:30)
Повністю підтримую п.Песиміста. Лісгоспами не організовані склади, де людина може за помірну ціну придбати собі матеріал для господарки: віблиицю, островку, брус, дошку, дрова й т.д.. Вона повинна платити за це лісникові в кишеню, або красти.

З іншого боку, років 30-тому, майже біля кожної хати в селі, біля дороги стояв штабель дощок чи брусів на продаж. Як тільки його купували, відразу з’являвся інший на ті самі документи. Тільки лінивий, інвалід та старий не займалися цим промислом.

Добавимо сюди тотальні рубки лісгоспів і псевдопосадки, коли заплановано для вирубки 400 га, а для посадки 40 га. Крім того держава на посадку лісу майже не виділяє ніяких коштів. Сьогодні ліс страждає від двох видів епідемії: рубки лісгоспів та рубки самовільних промисловців. Зазначу – дорізують останнє. Наголошу – ліс в районі, це стратегічна сировина, яка відновлюється тільки за 60-ть років. Попереджу – це свіже повітря, вода в криницях, тепло в хатах, матеріал в майстернях. Настрашу – відсутність лісу, це катаклізми: зсуви, селеві потоки, злидні. Висновок: ми готові до цього всього? Пам’ятаймо – в час біди гроші не спасли жодну людину. Коли приходить біда, нерозумний накопичувач грошей пропадає разом з ними та зі всім своїм майном.

Якщо Майдан зробив на цьому піар, то давайте попіаримося разом і хай кожен затримає в своєму населеному пункті лісовоз краденого лісу, контролює пилораму та обмежує апетити лісгоспів і Галсільлісу. Часу на цей піар залишилося обмаль.

0
13 песиміст   (09.02.2016 21:22)
Політика й господарка переплелися не перший раз. Пригадаймо академіка,професора  і колишнього депутата від нашого краю  славного Фурдичка. При його каденції, з Турківського вокзалу ешелони з лісом чуть не щодня відправлялися в різні напрями. Різалося масово. Хто дістав аудієнцію в святішої особи і його благословення,той міг взяти дерева скільки було треба. Пан ділився крихтами,бо знав що ті крихти закриють рот праведникам, а сам забирав ешелонами. І ніхто йому був не указ, бо він депутат і професор від лісу і знає , що робить. На роботу в ліс і не тільки приймалося тільки з високого дозволу святішої особи.
І на наступних виборах Фурдичко виграв вибори тільки по Турківському району, бо навіть в його рідному селі на Ст.Самбірщині  за нього проголосували тільки родичі, людибачили хто він такий, тільки Турківчани сліпо вірили ,а може були застрашені чи обдурені.
Не кожен пильнує незаконні рубки і виносить це на загал. МАЙДАН це зробив. Капля камінь точить. Добре що це питання піднімається. Це краще ,ніж мовчати.
Той господар,що зрубає  кілька дерев в лісі коло якого виріс і якого той ліс годував, збудувавши  собі стайню – весь ліс не знищить, бо вмре такуй по тім лісі, ліс гублять масові вирубки під які підведено «наукову платформу» такими академіками як Фурдичко. Хоч господар мав би  різати дерева , звичайно, з дозволу. Але той дозвіл він напевне ніколи й не дістане. А в магазині дерева не купиш, а газдувати якось треба, бо інакше вмреш з голоду.
Очевидно повинно бути виділено місце вирубки лісгоспом – заборонити не можна , то треба би цей процес очолити. За плату в касу лісгоспу ,а не кишеню лісничого. В лісі є дуже багато хворих дерев, лігоспи не дають собі ради з хворими деревами, а люди би то забрали. Але не можна…
Не критикуймо активістів за їхню ініціативу, бо скоро будемо жити в пустелі.

0
12 Ярош   (09.02.2016 20:26)
повністю підтримую турківчанина про те що стаття це тупий піар Волі для розкрутки Суслової на осінніх перевиборах до Верховної Ради. Півень чомусь не помічає в себе під боком аферистку Іванку Голубовську, яка давно звільнена з роботи, але має кабінет в Ратуші і далі виманює у людей гроші під його протекторатом.

0
11 бойко   (09.02.2016 19:40)
базар продали а виганаяють підприємців на вулицю

0
10 пуп   (09.02.2016 19:04)
ЯКЩО ПОСАДИТИ ОДИН САДЖАНЕЦЬ, БО БУДЕ НА ОДНО ДЕРЕВО БІЛЬШЕ.
ЯКЩО ПОСАДИТИ ОДНОГО ЛІСОРУБА, ЯКИЙ ВИРУБУЄ НЕЗАКОННО, ТО БУДЕ НА СОТНЮ БІЛЬШЕ ДЕРЕВ.
А ЯКЩО ПОСАДИТИ ОДНОГО ЧИНОВНИКА, ЯКИЙ ДОЗВОЛЯЄ ВИРУБУВАТИ ЛІС НЕЗАКОННО - БУДЕ НА ТИСЯЧУ ДЕРЕВ БІЛЬШЕ.
САДИТИ ТРЕБА ПРАВИЛЬНО!

0
14 Admin   (09.02.2016 22:12)

0
9 Victor   (09.02.2016 07:04)
Питання самовільних, законно суцільних санітарних рубок вже стоїть давно. З одного боку рубають люди, аби заробити на кусень хліба, з іншого – держава, аби заробити на вагон масла. Рубають молодняк, заборонений законом. Тому рубки й називаються суцільно-санітарними. Можна й не реагувати на це все і не «піаритися». Церковним людям, в такому випадку, варто не піаритися й не ходити до церкви, аби всім не показувати свою релігійність, набожність. Продовжуючи далі, можна визнати піаром Майдан. Смерть людей на Майдані та на фронті – не більше як піар. Чесно кажучи, можна обісрати будь-яку добру справу, назвавши її піаром. В такому випадку навіть Бог піарився, втілившись в людину ради її спасіння.

Чому ми не ловимо тих, хто возить лісовозами? А чому не ловите Ви та інші 99% населення, котре гримає відром у порожнє дно криниці і не може «без сліз дивитися на то, що колись було лісом»? Чому не ловить влада? Боїтеся піару? Колись покійний п.Маркович казав тим, хто кинувся десятками реєструвати приватні пилорами: «Що ви, люди, думаєте тут різати – ліс? Як виріжете ліс то що, будете нас різати?» Тридцять років тому ще можна було побачити де-не-де дійсно ліс. Тепер залишились тільки ті, на кому будуть сповнюватися пророцтва Марковича. Не варто плакати над хрунем, котрий у селі не має роботи. Цей хрунь за кавалок ковбаси продав пану свій голос на виборах, а пан приніс у його хату злидні й заставив красти, аби жити. Хрунь повинен бути битий двічі: за те, що дурний, і за те, що бідний.

0
8 komaha   (08.02.2016 23:35)
Ото банду зловили!! "Аж троє молодиків" cry !! А чого ж то ви не ловите тих, що лісовозами возять не криючись? Які винищують під "санітарні рубки" все підряд, роблять "лєві документи" і все законно поїхало за кордон! ЧОМУ то їм можна все, а тобі ні? Неможливо без сліз дивитися на то, що колись було лісом. Як думаєте, люди, якби в хлопа було де заробити грошей законно і заплатити державі податок, він би йшов у ліс мерзнути?! думаю ні.

0
7 Ужас!!!   (08.02.2016 21:53)
100%. Ті придурки взагалі охуїли. Чудять по повному... Півень всі садіки закриває, а там де його жінка робе - всі бабки кидає. А наші дурні люди мовчать. Та йдіт винесіт того ... нах... як і Касюхнича та й по всьому... Шо си хочут то й роблять.

0
6 турківчанин   (08.02.2016 19:44)
то всьо робилося для піару Суслової вна йде на вибори і їй треба скандали. чому зваляли 15 дерев, а не пару штук і на конях вивезли, хіба повний дурак наваляв купа дерев. То всьо піар партії Воля. згадаєте за пару днів шо кажу правду

0
5 Victor   (07.02.2016 20:15)
Я не думаю, що до компетенції представників ГО Майдан, належить затримання порушників, яке в свою чергу пов’язане з непередбачуваними фізичними діями. Мені кілька разів доводилося зустрічатися в лісі з людьми, котрі незаконно валять ліс. Дивлячись у їхні очі – краще їх обійти. Рискувати дістати сокирою по черепі через бездіяльність влади, або її участь у цій вакханалії, думаю, не варто. Достатньо зафіксувати злочин, передати у відповідні органи і зафіксувати їхню дію чи бездіяльність. З цього зробити висновок: яка влада; який закон; яка держава і куди ми рухаємось.

Фотопастки розраховані на лохів. В районі купа пилорам, які кожен день ріжуть крадений ліс. Кожної ночі лісовози возять через місто неклеймоване дерево. Цього ніхто не бачить? Бачать! Бачать крадений ліс, бачать нічну торгівлю алкоголем, бачать торгівлю наркотою. І що? Оце і є наша держава з її псевдо-реформами, європейським вибором та патріотами при владі. Найгірше те, що одні жертвують життям, тоді як для інших життя жертводавців не коштує навіть 30 копійок. Це крайня моральна деградація суспільства і влади. Коли ми з цього вийдемо і скільки ще потрібно побачити смертей – невідомо, але з усього видно, що до якогось покращення ще далеко.

Сьогоднішню ситуацію в державі можна порівняти з хворобою. Щоб швидко надбати втрачене здоров’я, потрібні гіркі пігулки, дотримання моралі та переміна образу життя. Якщо вживати пігулки, а не змінювати мораль – безрезультатне лікування затягнеться на роки і обернеться злиднями, душевним та тілесним виснаженням, а в кінці повним розчаруванням, зневірою й апатією.

0
3 Admin   (07.02.2016 17:50)
Звичайно ж ,п. Віктор , тут потрібна добра оптика або кілька прудких молодих хлопців, які могли би оточити браконьєрів, впіймати , сфотографувати та передати правоохоронцям , які до того часу встигнуть прибути. Тоді з того всього шуму може бути якийсь конкретний результат.

Поки що в інтернеті викладають лише фото наслідків роботи "лісорубів".

Ще влітку лісники хвалилися , що понаставляли в лісі багато фотопасток. 
З того часу було лише 2 повідомлення , що за їх допомогою , нібито , затримано крадіїв.

http://turka-ua.net/news/2015-08-05-2214

http://turka1.at.ua/gazetb15/3415.pdf ( 6ст)

Сьогодні про це вже й не згадують.
Де тепер ці камери ? Де гроші , що на них витратили ?

0
2 Victor   (07.02.2016 12:50)
У густому лісі можна зробити зйомку підійшовши майже впритул. Сміх сміхом, але «лісоруби» разом з псом так втинали, що навіть не встигли їх сфотографувати. Є фото «лісорубів», але здалеку.

0
4 Admin   (07.02.2016 17:56)

0
1 Admin   (07.02.2016 12:27)
Цитата
... зафіксували присипані пні свіжозрізаних дерев, але порушників до цього часу не знайдено і не покарано.


хотіли , як краще - вийшло , як завжди

Цитата
троє молодиків, жителів села, двома бензопилами спокійно валили молодняк, навіть не підозрюючи, що за ними стежать.


А де ж фото тих молодиків , за якими ви спостерігали ?
Хоч би вже того пса сфотографували biggrin

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.