Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Лютий » 12 » «Минулого року у Турківському районі ремонтували лікарні, школи та народні доми...»
12.02.2016 (17:31)

   «Минулого року у Турківському районі ремонтували лікарні, школи та народні доми...»
Про це повідомив голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький у четвер, 11 лютого, під час звіту про проведену роботу в 2015 році та перспективи на 2016 р.

В економіку району вкладено 70,6 млн.грн. капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування, що майже у два рази більше в порівнянні до минулорічного періоду.

За темпом росту капітальних інвестицій район займає перше місце в області.

Зокрема Олександр Лабецький розповів, що у 2015 році у Турківській комунальній центральній лікарні відкрито кабінет гемодіалізу. Окрім цього, проводилися роботи з реконструкції будівель військового містечка під хірургічне відділення Турківської лікарні (ІІІ черга). Кошторисна вартість робіт у 2015 році склала 2625,8 тис. грн.

Минулоріч вдалося капітально відремонтувати Боринську комунальну міську лікарню (заміна вікон та дверей), де також відновили каналізаційні споруди очистки побутових стоків.

Серед іншого, у 2015 проведено реконструкцію навчального корпусу Турківської школи, а в дитячому навчальному закладі № 1 м. Турка замінено покрівлю, вікна, двері, і встановлено рекуператори тепла.

Олександр Лабецький також повідомив, що торік на Турківщині реалізовано два мікропроекти обласної ради, завдяки чому проведено капітальний ремонт в Нижньотурівському та Ластівківському навчально-виховних комплексах.

Крім цього, торік проводилися роботи по відновленню народного дому в с.Карпатське та навчального корпус уЛосинецької ЗОШ І-ІІ ст.

«В рамках реалізації програми розвитку інфраструктури населених пунктів Львівської області, які перевиконали мобілізаційні завдання, освоєно 180,0 тис.грн. субвенції обласного бюджету. Відтак було замінено вікна в Сянківській ЗОШ та закуплено освітлювальне обладнання в с.Сянки»,– розповів очільник Турківської РДА.

Керівник району також зазначив, що триває будівництво школи у с. Нижня Яблунька, на це у 2015 році використано 10735,8 тис. грн. У 2016 році планується ввести школу в експлуатацію.

За його словами, в рамках проекту розвитку сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби Програми транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь» реконструйовано відділ прикордонної служби «Сянки». На його облаштування використано 8,4 мільйона гривень, з яких понад три мільйони скеровано на будівництво житла для військовослужбовців.

Підсумовуючи свій звіт, Олександр Лабецький відмітив: «Можливо не вдалося зробити все задумане, але позитивним є те, що Турківський район за підсумками рейтингу районів області зумів піднятися з 20 на 16 місце. Це здобутки можуть стати вагомою підставою для збереження гірського Турківського району при проведенні адміністративно-територіальної реформи в Україні».
Звіт голови Турківської РДА Олександра Лабецького

Перебуваючи на посаді голови райдержадміністрації з 13 лютого 2015 року, основну увагу приділяв покращенню роботи рай-держадміністрації, зокрема доступності людей до всіх органів влади, прозорості та відкритості у роботі, зміцнення кадрового потенціалу.

Звісно, головним було сприяння соціально-економічному розвитку району.

Бюджет

Бюджет району за 2015 р. виконано на 106,9 %. До місцевого бюджету надійшло 24734,5 тис. грн., при плані 23137,5 тис. грн. Найбільшу питому вагу надходжень до Зведеного бюджету, складає податок з доходів фізичних осіб (51,52 %).

Всі бюджетні установи району, які фінансуються з місцевого бюджету, своєчасно отримували заробітну плату.

Промисловість

За січень-грудень 2015 року реалізовано промислової продукції на суму 3823,5 тис. грн., що становить 115,6 % до показника 2014 року

Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами району (ДП “Тур-ківське лісове господарство”, ДП “Боринське лісове господарство”, ДЛГП “Галсільліс”) в 2015 році склав 53,7 млн. грн. , що в 1,5 рази більше показника 2014 року. Заготовлено 67 тис. м.куб. ліквідної деревини, або 93% минулорічного періоду.

Однак на лісогосподарських підприємствах району відсутня переробка лісодеревини. Цю проблему передбачається вирішити у 2016 році з відкриттям деревообробного підприємства.

Капітальне будівництво

Обсяг будівельних робіт у 2015 році склав 56,9 млн. грн. або у 2,8 р. більше відповідного показника минулого року

У 2015 році в економіку району вкладено 70,6 млн. грн. капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування, що у 1,9 рази більше в порівнянні до минулорічного періоду.

Найбільше коштів інвестували підприємства з надання послуг у сфері відпочинку та оздоровлення - 13,6 млн. грн. (19,3%). Обсяг капітальних інвестицій на одну особу становить 1405,8 грн.

За темпом росту капітальних інвестицій район займає перше місце в області.

У 2015 році для участі у конкурсному відборі на фінансування проектів капітального будівництва за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку районною державною адміністрацією було подано 4 інвестиційні проекти, три з яких успішно пройшли конкурсний відбір та отримали державне фінансування.

Так освоєно кошти в сумі 10735,8 тис. грн. на будівництво Нижньояблунської ЗОШ І-ІІІ ст., 1283,031 тис. грн. на реконструкцію навчального корпусу Турківської ЗОШ І-ІІІст. (заміна покрівлі, вікон, дверей, встановлення рекуператорів) та 2625,8 тис. грн., - на реконструкцію будівель військового містечка під хірургічне відділення Турківської КЦРЛ на 160 ліжок (ІІІ черга) та 1283,031 тис. грн.

Окрім цього, проведено капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) на суму 362,9 тис. грн. та реконструйовано каналізаційні споруди очистки побутових стоків Боринської комунальної міської лікарні на суму 617,0 тис. грн., за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

На проведення робіт з енергозберігаючих заходів (заміна покрівлі, вікон, дверей, встановлення рекуператорів.) у дитячому навчальному закладі № 1 м. Турка освоєно 1440.0 тис. грн.

Реалізовано два мікропроекти обласної ради на капітальний ремонт (заміна вікон) в Нижньотурівському НВК на суму 158,0 тис. грн.. та в Ластівківському НВК на суму 169,5тис. грн.

Крім цього, у 2015 році освоєно 300,0 тис. грн. на ведення робіт з реконструкції Народного дому в с.Карпатське, 400,0 тис. грн. на ведення робіт з реконструкції навчального корпусу Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст.

У січні 2016 року подано 3 інвестиційні проекти на участь у конкурсі проектів , що можуть реалізуватись за рахунок коштів ДФРР, зокрема:

1. Завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. на 360 учнівських місць в с.Н.Яблунька Турківського району Львівської області.

2. Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів на 480 учнівських місць в с.Либохора Турківського району Львівської області.

3. Завершення реконструкції навчального корпусу Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст. (подано заявку на фінансування за рахунок коштів ДФРР).

В районному бюджеті передбачено 2000,0 тис. грн. на співфінансування мікропроектів місцевого розвитку.

Подано проектні пропозиції щодо фінансування у 2016 році соціальних об'єктів за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на реконструкцію приміщення під стаціонарне відділення з паліативною та хоспісною опікою для постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян в м.Турка, капітальний ремонт спортзалів в Явірському НВК та Боринському НВК, завершення реконструкції Народного дому в с.Карпатське, реконструкцію народних домів в с.Сянки, с.Присліп -та завершення реконструкції культурно-медичного центру в с.Розлуч.

Передбачаються також ремонти народних домів сіл Либохора, В.Гусне, Красне через участь в мікропроектах обласної ради.

Триває розробка генеральних планів населених пунктів району. Два генеральні плани с.Кіндратів, с.Ясениця знаходяться в стадії завершення, завершується коригування генерального плану м.Турка. В стадії виготовлення генеральні плани с.Мохнате, с.Матків, с.Боберка.

Ремонт доріг

У 2015 році за кошти обласного бюджету проведено капітальний ремонт дороги в смт. Бориня протяжністю 5,2 км та мостів в с.Яворів по вул. Героїв УПА.

Крім цього, з моєї ініціативи, силами громад із залученням дорожніх організацій проведено ямкові ремонти доріг у селах Присліп, Ластівка, В.Турів, Буковинка, Комарники, Бітля, Сигловате, Карпатське, Сянки, Н.Висоцьке, Заріччя, Яблунів, В.Висоцьке, Либохора, Ільник, Завадівка. Лосинець, Явора, Ісаї, Ясениця, Вовче, Лімна, Лопушанка, Н.Яблунька, Головське, Зубриця, В.Яблунька, Боберка, Шандровець.

У 2016 році є потреба в проведенні ремонтних робіт на ділянках доріг: Львів-СамбірУжоцький перевал (в межах району), Бориня-Мохнате, Турка-Лопушанка, Бориня-Боберка, Н.Висоцьке-Карпатське, Турка-Ясениця, Красне-Мохнате.

Дороги ремонтуємо, але є багато нарікань від громадян на порушення графіків руху автобусів ПП «ТУР-АВТО», що змусить нас звернутися до інших перевізників з проханням відкрити нові автобусні сполучення.

Енергозбереження

За 2014 рік бюджетними установами району спожито газу 245,59 тис.куб.м., а за 2015 рік - 81,08 тис. куб.м., що менше на 67%, ніж в минулому році.

Заборгованості із сплати за спожитий природний газ бюджетними установами немає.

В 2016 році заплановано повністю відмовитися від споживання газу бюджетними установами району.

Вивезення та утилізація твердих побутових відходів

Станом на сьогодні вивезенням ТПВ охоплено 8 місцевих рад, які об'єднують 16 населених пунктів. Роботи здійснює Кп «Турківське житлово-комунальне управління».

З метою охоплення всіх населених пунктів району вивезенням твердих побутових відходів, в департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації надіслано два запити на фінансування у 2016 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища щодо закупівлі транспортного засобу для вивезення твердих побутових відходів, на суму 1200,0 тис. грн. та закупівлі контейнерів для сміття, на суму 600,0 тис. грн.

Сільське господарство

Сільськогосподарське виробництво в районі зосереджено в 15 161 особистому селянському господарстві.

Станом на 1 січня 2016 року чисельність поголів'я ВРХ становить 23 620 голів, що є найбільшим по області, з них: корів - 14 858 голів, свиней - 8 600 голів, овець і кіз - 1301 голова, птиці - 99 700 голів.

Виплачено дотацію, в сумі 863,5 тис.грн., за утримання 4-х і більше корів 407 фізичним особам, які утримували 1727 корів.

В районі діє програма штучного осіменіння корів.

У 2016 році плануємо за ініціативи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, впровадити у районі проект «Молочний кооператив», який передбачає створення двох молокопереробних цехів з виробництва бойківського сиру, відкриття 25 заготівельних пунктів, в яких зможуть реалізувати свою молочну продукцію особисті селянські господарства.

Соцзахист

За 2015 рік в управління соцзахисту РДА звернулося 9809 громадян району, щодо надання їм соціальної допомоги, в т.ч. за призначенням субсидій на тверде паливо, скраплений газ та ЖКП звернулося 2800 сімей, яким нараховано 3,4 млн. грн.

Загальні нарахування соціальних допомог за 2015 рік склали 14,6 млн. грн.

Службою у справах дітей взято на облік 62 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 54 перебувають під опікою, піклуванням, 1-в ДБСТ, 9- в дитячих закладах.

55 особам виділено кошти в сумі 167,4 тис. грн. для відшкодування витрат на проведення поховання осіб, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та не досягли пенсійного віку.

Значну увагу приділяємо реалізації державних гарантій соціального захисту ветеранів війни, забезпечення інвалідів усіх груп та категорій необхідними протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування та реабілітації, забезпечення та розподілу санаторно - курортних путівок. Статус ветерана війни надано 1720 особам, в т.ч.:інваліди війни - 92 чол. (в т.ч. 3 учасники АТО), учасники бойових дій - 311 чол., учасники війни - 1094 чол., сім'ї загиблих та померлих військовослужбовців - 223 чол., жертв нацистських переслідувань - 4 чол.

Військово-мобілізаційна робота

Райдержадміністрацією безпосередньо надавалась практична та матеріальна допомога Турківському райвійськкомату у проведенні мобілізації людських ресурсів та транспорту (вишукувались резерви з забезпечення доставки військовозобов'язаних до пункту збору транспортом та пальним). З Турківщини було призвано близько 300 чоловік.

При райдержадміністрації створено Координаційний центр надання допомоги учасникам АТО, засідання якого проводяться два рази на місяць.

Перебувають на обліку як учасники бойових дій 150 учасників АТО, члени сімей загиблих - 9 осіб.

Для сімей загиблих учасників АТО закуплено 3 помешкання.

За рішенням голови облдержадміністрації Олега Синютки, вісім сільських рад Львівської області, в т.ч. Сянківська сільська рада, котрі впродовж шести хвиль мобілізації найкраще поповнили ряди Збройних Сил України змогли реалізувати найактуальніші соціальні та інфраструктурні проекти. Зокрема освоєно 70,0 тис. грн. коштів субвенції обласного бюджету на виконання робіт із заміни вікон в Сянківській ЗОШ та 110,0 тис. грн. на закупівлю освітлювального обладнання в с.Сянки

З районного бюджету надано кошти в сумі 159,5 тис. грн. для потреб 164 учасників АТО та їхніх сімей та з обласного бюджету - 37,0 тис. грн. для 18 осіб.

За поданням голови РДА, було надано допомогу 75 сім'ям учасників АТО по завезенню дров та лісодеревини лісогосподарськими підприємствами району.

Учасниками АТО подано 121 звернення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території району, з них: розглянуто і надано 111 дозволів на відведення, 7 заяв знаходяться на розгляді в Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області.

Визначено 2 масиви земельних ділянок для індивідуального садівництва на території Розлуцької та Вовченської сільських рад в кількості 49 земельних ділянок, на території Мохнатської сільської ради - 12 земельних ділянок, на території Комарницької сільської ради - 3 земельні ділянки, на території Нижньотурівської сільської ради - 15 земельних ділянок. Продовжується пошук вільних масивів в інших населених пунктах, зокрема Турці, Прислопі, Яворі, Нижній Яблунці, Завадівці.

Освіта

У районі функціонують 50 навчальних закладів, в яких навчається 5619 учнів. Нам вдалося зберегти всі освітні заклади, хоча в області цього року проведено закриття 25 шкіл.

Райдержадміністрацією взято курс на омолодження педагогічних кадрів. Молоді кадри -наше майбутнє! Позитивним є те, що частина педагогів, які досягли пенсійного віку, за власним бажанням звільнилися з роботи. Будемо продовжувати активну роботу в цьому напрямку.

Основними завданнями в галузі освіти у 2016 році є створення опорної школи, облаштування внутрішніх туалетів, ремонт спортивних майданчиків, переведення Явірської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Риківської ЗОШ І-ІІ ступенів в НВК (відкриття груп дітей 5-річного віку), участь в обласному конкурсі мікропроектів та реалізація проектів ЄС/ПРООН у Матківському, Верхньогусненському, Нижньотурівському та Боринському НВК (енергозберігаючі заходи).

Охорона здоров’я

Мережа лікувальних закладів району складається із Турківської КЦРЛ, Боринської КМЛ, 57 ФАПів та 9 лікарських амбулаторій.

В райлікарні відкрито анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії «Штучна нирка». На це використано позабюджетних коштів у суму 1 923,0 тис. грн.

Спорт

Завдяки прийняттю районної Програми розвитку сільського спорту та зокрема футболу у сільській місцевості 19 команд приймали участь у чемпіонаті району з футболу, в якому чемпіоном стала команда «Лісівник» смт. Бориня. Після багаторічної перерви команда «Карпати» Турка знову виступає в чемпіонаті області з футболу серед команд І ліги.

Приємно, що на території району на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в с. Яворів вже проводяться чемпіонати України з біатлону, лижних перегонів, шахів не тільки серед спортсменів-інвалідів а й здорових спортсменів, що сприяє популяризації району як нового спортивного та туристичного осередку України.

Культура

За підтримки та з ініціативи райдержадміністрації проведено в районі такі важливі заходи: «Турківщина вітає Героїв» (25-26 квітня) та великий Міжнародний захід - Третій Світовий Конгрес Бойків (6-9 серпня), в якому взяли участь колективи художньої самодіяльності з Львівської і інших областей України та із-за кордону.

Робота з громадськістю

Прийом до мене як голови райдержадміністрації є завжди доступним, без попереднього запису. Старався реагувати на критику та зауваження громадськості.

Протягом 2015 року до райдержадміністрації всього надійшло 921 звернення громадян, проти 789 звернень, що надійшли за період 2014 року. З них: 261 - з Урядової гарячої лінії, 91 - «Гаряча лінія ЛОДА», 11 - з Львівської обласної державної адміністрації, 22- від депутатів (з них:10 - народних депутатів України, 4 - депутатів обласної ради, 8- від депутатів районної ради), 422 - від мешканців району, 66 - від громадян на особистих прийомах та 48 - на виїзних прийомах керівництвом райдержадміністрації. Серед звернень переважають - заяви - 915 (99,4%), скарги -5 (0,5%), пропозиція -1 (0,1%).

За оперативністю розгляду звернень громадян на “Гарячу лінію ОДА- 112” район посідає перше місце в області.

Тільки в листопаді - грудні мною проведено зустрічі з мешканцями в 16 населених пунктах району, на яких було піднято 104 проблемні питання.Ці питання взяті під особистий контроль голови райдержадміністрації та дано доручення керівникам структурних підрозділів вирішити проблемні питання, які цікавлять жителів району.

З початку року через центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано 3754 послуги, проти 223 за такий період минулого року.

Робота РДА проводилась в умовах контролю зі сторони громадськості за діяльністю влади. Вся детальна інформація про діяльність райдержадміністрації та зокрема голови і окремих структурних підрозділів, регулярно висвітлюється на офіційному веб-сайті РДА та на моїй сторінці у Facebook.

Можливо не вдалося зробити все задумане, але радує те, що Турківський район, за підсумками рейтингу районів області, зумів піднятися з 20 на 16 місце, залишивши позаду себе Сколівський, Дрогобицький, Старосамбірський і Самбірський райони. Це може стати вагомою підставою для збереження Турківського району при проведенні адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Турківська РДА

Теги:  Либохора

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1078 | Додав: Admin | Теги: Либохора | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0
3 Yarosh   (13.02.2016 22:19)
Шановна наша районна громадо, хотів би трішки розкрити очі всім тим хто на "бронепоїзді". Звіт голови адміністрації на мою думку мав стосуватися саме здобутків голови і конкретних його дій. Про те нам розказують що зробили лікарні і роблять школи та чи з головою чи без нього ці речі відбулися б. Особисто мені хотілося б почути, що я великий патріот - голова почистив всі владні органи в районі від корупції, яка діяла за часів януковича, я ставлю себе в приклад іншим керівникам і борюся з корупцією, я звільнив і подав до МВС клопотання щодо порушення кримінальних справ стосовно всі бандюків-крадіїв в районі, проте правда насправді завжди гірка.
Всі окрім голови Райвно на своїх місця продовжують обкрадання і зловживання! Зроблена головою робота - це розбита машина, і куплена нова і все. Невже не можна посприяти в тому щоб ми залишилися без таких керівників як у нас в дорожних ( хати на мільйони (для довідки п. Я...ий купив ще й нову квартиру в м.Львів) а дорога лайно) їдем дальше - міліція (п.З.....чик як брав так і бере хата виросла джипа громадського товче а наркотики і дальше продають, пяні і дурні - дальше на дорогах) казна (хата с.Завадівка чекає погоди і скоро почне рости) фінвідділ (нове замовлення -нова каса) РДА (значить хотілося б розказати кого доїть п. голова - ліскогспи,лікарня,Туравто,дорожні, і.т.д. і якщо п.голова щось в даній статті заперечить то прийдеться витратити час і залити відео про такого Турківського "Робін Гута")
Шановний голово зробіть порядок в першу чергу з собою перестаньте кляньчити всюди де можна, наведіть порядок в районі з злодіями в владних кабінетах а тоді і розкажете що я щось зробив для району на даний час Ви як королева в Англії махаєте рукою і перерізаєте стрічки на відкриттях.
ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!ГАНЬ БА!ГАНЬБА!ГАНЬБА!

1
4 komaha   (14.02.2016 20:30)
З Вами згідна повністю і всі мої 20 коліжанок. Не думайте люди, якщо немає коментарів "фе" до статті (яка по суті є повсякденною роботою державних органів чи з головою чи без нього), то люди в районі нічого не бачать і не знають. Просто стомилися від того бл...ства і для чого в порожне кричати. У районі постійне скорочення, вже немає ні одного нашого державного органу, є Старосамбірські і Самбірські. А ми хто і чиї?  На рівні Києва хто зацікавлений у збереженні нашого району, який давно потихенько злили? Є такі? І стаття вроді важлива, і анонси були, а всього три скупенькі коментарі від народу. О так-то!

1
2 ZOHAN   (13.02.2016 13:45)
А ще хочу побажати економніше витрачати бюджетні кошти, і пропонувати не тільки відкривати бізнес , а ще й пропонувати механізми і принципи виживання новоствореного бізнесу при сучасних "сприяливих" податкових ставках...
перестати видавати за свої заслуги економію енергоносіїв, оскільки це заслуга погодніх умов , що склалися цього опалювального сезону.. про ліс я взагалі мовчу..

1
1 Victor   (13.02.2016 08:05)
МОЛОДЕЦЬ! Дай Бог здоров’я п.Олександру, енергії та творчого підходу в керування районом. Не біймося критики (ножа в спину) – це закаляє на шляху до правди, додає розсудливості та вміння. Щиро бажаю міській та районній владі порозуміння та єднання на благо громади. УСПІХІВ!

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.