Вівторок, 20.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Лютий » 16 » ДУХОВНА МІСІЯ – «БУДУВАТИ РІДНУ ХАТУ» ЗА ШЕПТИЦЬКИМ.
16.02.2016 (20:28)

   ДУХОВНА МІСІЯ – «БУДУВАТИ РІДНУ ХАТУ» ЗА ШЕПТИЦЬКИМ.

Саме так можна оцінити недавній приїзд на Старосамбірщину дуже поважної делегації видатних наукових і культурних діячів Галичини, серед яких: Герой України екс-міністр освіти та автор реформи вищої освіти (запровадження незалежного оцінювання) Іван Вакарчук, поет, дисидент, лауреат Державної премії імені Т. Шевченка Ігор Калинець, доктор історичних наук, письменник Петро Шкраб’юк, голова Союзу Українок Ореслава Хомик, член Національної спілки архітекторів України Юрій Горалевич, професор Львівського Національного Університету Михайло Кріль, перший директор Музею «Шевченківський гай» Борислав Рибак, голова ГО “Народня справа” Олег Паска, голова Громадської Ради “Святий Юр” Валерій Калинюк та президент благодійного фонду “Святий Юр” Григорій Брунець.

Організували цю місійну виїзну нараду Львівське громадське об’єднання «Святий Юр» та ГО «Старосамбірщина-3000» з ініціативи та сприяння Голови Ради розвитку Старосамбірщини Максима Козицького.

Старосамбірщина – благословенний край, де сходяться перехресні стежки великих світочів: отців Івана Могильницького, Івана Снігурського, Михайла Вербицького та Митрополита Андрея Шептицького. Тому нарада розпочалася з того куточка, де вже чимало зроблено для увіковічення цих Великих Українців, – Міженця. Тут, у середній школі, діють музеї о. І.Могильницького (єдиний в Україні) та Матері Триєдиної, тут і діти, й дорослі працюють над збереженням усього того, що нас вирізняє нині серед багатьох націй, - нашої духовності.

Учителі, діти та представники сільської громади разом із місцевими священиками щиро зустріли високих гостей, запросили до музейної кімнати, де учениці школи Оленка Яворська та Тетянка Роман дуже зворушливо заспівали Гімн школи о. Могильницького, розповіли про своє навчання.

«Я не думав ніколи, що зможу в нашому селі коли-небудь зустрітися з такими поважними людьми, які готові допомогти в цікавих справах», - щиро поділився міженецький підприємець, депутат районної ради Михайло Брошко. А директор школи Ірина Лапицька, зачинатель і натхненник усієї цієї багатолітньої подвижницької праці, переконана, що незабаром у Міженці таки буде створено Духовно-просвітницький центр імені о. І Могильницького, який повинен стати місцем паломництва людей з України і закордоння. Саме приїзд високих гостей, їхнє щире подивування величезною працею міженецьких педагогів вселяє впевненість у цій справі. «Школа в Міженці – приклад для наслідування іншим школам, – таку оцінку дали представники Громадської ради «Святого Юра». - Ми подивовані високим духом патріотизму, який тут витає». Потім поважна делегація відвідала Добромиль. Адже саме тут, у Василіанському монастирі Св. Онуфрія, у 1888 році нащадок славного і давнього роду Шептицьких «став на тернистий шлях служіння Богові та Україні».

Склавши чернечі обіти в Добромилі, Андрей Шептицький зробив крок до безсмертя. Зараз майже вивершений беатифікаційний процес: слуга Божий Андрей Шептицький, Львівський митрополит УГКЦ – перший у списку на проголошення блаженним серед інших претендентів на вічну прославу. Незабаром очікується приїзд Святішого Отця, який, упевнені, підтвердить наші сподівання. Маємо усі підстави вірити, що Добромильський край та й уся Старосамбірщина стануть відомими на весь світ, щоб сюди, на Чернечу гору звідусіль йшли з поклоном віряни та зацікавлені туристи.

Підйом на Добромильську гору, де височіє обитель отців-василіан, учасники делегації назвали символічним сходженням до відродження колишньої слави. Тут, посеред тиші, у відновленій церкві, разом помолилися за Україну та здійснення сокровенних задумів. А в келії, де, здається, навіть стіни пам’ятають Митрополита Андрея, особливо розумієш, що немає нічого важливішого, аніж праця для Бога і людей…

Добромильський міський голова Юрій Петрик висловив упевненість, що його місто має усі передумови, щоб стати своєрідним духовним центром Старосамбірщини, адже має славну історію, чимало місць, пов’язаних з видатними особистостями. Найголовнішим, звичайно є монастир. Звичайно, до відродження Добромильської обителі треба докласти чимало і зусиль, і коштів. Бо ж монастир за часів большевицького тоталітарного режиму спіткала доля більшості таких святинь – осквернення, руйнація, забуття. Проте нині він потрохи постає у всій своїй величі, бо неможливо вбити в нашого народу основне – душу! Монастир живе, відбудовується, приймає вірян на Богослужіння. І зараз слід зробити усе, щоб у край, де ступали ноги праведника Андрея, прокласти добру дорогу та створити умови для туристів. Про це учасники місійної виїзної наради говорили згодом на «круглому столі» в Старосамбірському «білому домі».

«Ми хотіли, приїхавши сюди, зрушити пласт інформації про Шептицького, об’єднати зусилля, щоб, за висловом Митрополита, «будувати рідну хату», - сказав голова Товариства «Святий Юр» Зиновій Боровець. – Якщо вдасться напрацювати паломницький маршрут, то можна підштовхнути й економічну складову – апелювати про кошти для розвитку краю». Для того є чимало задумів, заходів, серед яких – проведення учнівської наукової конференції «Андрей Шептицький – будівничий держави, князь церкви, лідер нації». З метою визначення місця проведення конференції делегація побувала й у Добромильській школі.

Постать Митрополита для українців та й усіх християн дуже важлива, стверджували учасники зустрічі. Григорій Брунець, президент Центру Національного виховання, переконаний, що на прикладі Андрея Шептицького можна розвивати найрізноманітніші сфери суспільного життя сучасної України – від виховання молоді, розвитку пластового руху аж до розвитку кооперації та економіки. Багато уваги учасники «круглого столу» приділили розповідям про перипетії з будівництвом пам’ятника Митрополитові у Львові, про сучасні загрози нашій національній свідомості та безпеці, наголосивши при тому, що в працях Шептицького можна знайти чимало вказівок як «будувати рідну хату», як захищати українські інтереси.

Про можливість розвивати Старосамбірщину, напрацювання спільних ініціатив і проектів наголошували на зібранні й очільники району – Микола Цепенда і Тетяна Терлецька.

Про цю зустріч, напевно, найкраще сказав Ігор Калинець: «Я сьогодні багато навчився, причастився незабутніми враженням від землі, яка зберігає сліди Митрополита». Благословення від настоятеля церкви Святого Миколая в Старому Самборі о. Михайла Николина та спільна колядка завершили цю місійну поїздку в наш район. Але праця тільки розпочата!..

Оксана Петрівська, учасниця зустрічі, FB

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 675 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (17.02.2016 07:55)
«…на прикладі Андрея Шептицького можна розвивати найрізноманітніші сфери суспільного життя…».

Наприклад, різати ліс: одне дерево зрізав – десять посадив. Слабо́?

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.