Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Лютий » 17 » ГРОМАДА НЕ ЗГІДНА
17.02.2016 (00:48)

   ГРОМАДА НЕ ЗГІДНА
І ХОЧЕ, ЩОБИ ДО ЇЇ ДУМКИ ПРИСЛУХАЛИСЯ

Районна газета «Бойківщина» від 22 січня 2016 року опублікувала, згідно вимог Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та постанови Кабінету Міністрів України від 8.04.2015 за №214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», пропозицію Турківської райдержадміністрації, затверджену на спільному засіданні громадської ради при райдержадміністрації та координаційного центру з надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, про створення на території району 6 громад з адміністративним центром у м. Турка, смт. Бориня, у селах Верхнє Висоцьке, Нижня Яблунька, Вовче, Явора.

Ознайомившись з цим матеріалом, громадськість с. Лімна, як і навколишніх сіл - Жукотин, Бережок, Дністрик Дубовий, Хащів і Лопушанка - не поділяє думку районної влади (якими міркуваннями керувалась районна влада (адміністрація), намітивши (визначивши) адміністративним центром громади с. Вовче, а не Лімну, адже саме Лімна знаходиться в самому центрі цих сіл).

З Лопушанки до Лімни та ж сама відстань, що і з Вовчого. Як на мене, вся суть децентралізації і утворення, згідно Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», і розраховане на покращення, вірніше, скорочення віддалі до адміністративних центрів, а тут саме це не враховано. І подібне стосується не тільки Вовчого чи Лімни. Чомусь центром планується така громада як Нижня Яблунька, а не Верхня, а що тоді скажуть жителі Боберки? Явору, яка розташована за декілька кілометрів від Турки, теж планують зробити центром. Тут більше запитань, ніж відповідей. Чому саме всі центри планується утворити навколо Турки? Люди розраховують на покращення, а одним із шляхів покращення саме і є скорочення віддалі, зменшення цих непотрібних, надуманих нашою бюрократичною державною машиною поїздок, які зводяться в основному до того, що потрібно тому чи іншому чиновнику-бюрократу привезти (принести) якийсь папірець - чи то з сільської ради, чи то, як це часто буває, з тієї установи, що є поруч, у сусідньому будинку, а можливо навіть у іншому коридорі чи під’їзді.

Спостерігаючи часто за пасажирським потоком в автобусах, на автостоянках чи на вокзалі, спілкуючись з пасажирами, переконаний, що якщо би провів соціологічне опитування, то у 70-80 відсотків відповідь була би одна і та: «Возим виробляти документи...», тобто розносити папірці по кабінетах різних установ. А це копії свідоцтв, різні довідки (а їх десятки, якщо не більше), договори, довіреності, копії метрик, різного роду бланки, акти обстежень, дозволи, погодження...

Я не стверджую, що всіх цих документів зовсім не потрібно і без них можна й обійтись. Але чи потрібно ж особисто возити, витрачати на це час, гроші, та й здоров’я від цього не покращується, якщо додати до цього всього і морально-психологічний стан відвідувача, в залежності від того, як його прийняв той чи інший чиновник-бюрократ. Рідко в якомусь кабінеті ввічливо, по-людськи, тебе приймуть, запропонують сісти, спитають, чого прийшли. У більшості випадків люблять «відфутболити», мовляв, вам потрібно ще принести те і те, звернутись туди-то і туди-то, а потім прийдете.

Але вихід є: потрібно зобов’язати кабінетних чиновників одержувати всю інформацію з бази даних, яка заложена в комп’ютерах в електронній формі, по телефону і т.п., і не потрібно особисто окремій людині їхати в райцентр, щоб переносити ці папірці з однієї організації в іншу. Це повинні робити ті, хто працює в цих установах, але їх потрібно заставити це робити, можливо потрібно ставити це питання перед вищестоящими органами, зобов’язати їх якимось наказом, рішенням чи постановою, бо дальше такого становища, вірніше знущання над людьми, терпіти не можна. Переконаний, що ні в одній державі світу такої паперової волокіти, як у нас, немає.

Василь КОСТЬ.

Газета "Бойківщина" №7,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 618 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Марія   (06.03.2016 22:02)
Думаю, стане у нагоді багатьом: практичний #посібник: Застосування земельногозаконодавства в діяльності органів місцевого #самоврядування. Я винесла для
себе багато цікавого.
ПДФ Файл за посиланням http://vk.cc/4Swlun

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.