П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Лютий » 24 » У ПОШУКУ ШЛЯХІВ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ МІСТА
24.02.2016 (11:01)

   У ПОШУКУ ШЛЯХІВ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ МІСТА

Інфраструктура міста - це сукупність установ і підприємств, що відповідають за своєчасне і нормальне надання населенню, яке проживає в ньому, послуг у сфері комунальних служб (каналізація, водопостачання, електропостачання, дороги, транспорт і т.д.), також у туристичному, розважальному і торговельному секторах. Тобто, це створення усіх належних умов для розвитку життя міста. Саме над цим з перших днів своєї роботи почала працювати міська влада. Відбуваються зустрічі з інвесторами, йде обговорення їхніх пропозицій, і лише після цього на сесіях міської ради приймають відповідні рішення.

Так, за словами заступника міського голови Ростислава Набокова, багатьох жителів Турки турбує вуличне освітлення. Наразі є два варіанти покращення його стану, про які він проінформував депутатів міської ради на недавній сесії.

- Ще з 2012 р. міською радою розроблений проект будівництва вуличного освітлення по вул. Самбірська. Є кошти на закупівлю матеріалу, в сумі 34 тис. грн., та 72 тис.грн. - на виконання робіт, - сказав Ростислав Володимирович. - Турківський район електричних мереж згідний за цю суму виконати усі потрібні ремонтні роботи, а міська рада придбає усі необхідні матеріали. Так що немає потреби повністю переробляти даний кошторис. Своїми силами і за власні кошти міська рада може зробити кілька мікропроектів з освітлення деяких бічних міських вулиць - у вигляді невеликих відгалужень. Приміром, плануємо це зробити на вул. Горішня, поставити ліхтар по вул. Шевченка (біля пішохідного містка через річку Літми, позаду приміщення відділу освіти), два ліхтарі - в Середній Турці, чотири - на підйомі по вул. Джерельна. Роботи розпочнуть найближчим часом.

Але суть - в іншому. У тому, що нещодавно нам з Києва депутат Верховної Ради Ірина Суслова привезла цікаву пропозицію від одного з науково-дослідних інститутів м. Житомир, науковці й конструктори якого розробили власний економний світильник, який уже успішно використовують в Україні. Житомиряни не хочуть, аби ми купляли в них ці світильники (вартість одного - 1200 гривень) вже зараз. Схема така: вони самі встановлюють їх по всьому місту взамін тих, що є. Вирахують річні затрати, які йшли на освітлення від старих світильників, та визначать, скільки спалять електроенергії за рік їхні світильники, а різницю міськрада сплатить як відшкодування за встановлення світильників. На мою думку, це непогана пропозиція, бо, не залучаючи додаткових коштів, можна поміняти в Турці старе освітлення. Днями планую зустрітися з представниками даної фірми. Якщо дійдемо до якоїсь спільної думки, винесемо це питання на сесію, приймемо відповідне рішення і укладемо договір.

Щодо уже згадуваного у нашій газеті потенційного інвестора із Дніпропетровська, то, за словами міського голови Геннадія Когута, він уже побував у Турці і ознайомився із земельною ділянкою, на яку приймала рішення сесія відносно виготовлення документації під будівництво м’ясопереробного цеху. Дана територія його повністю влаштовує. Тут інвестор планує побудувати у комплексі забійний та м’ясопереробний цехи, а також в межах району - відгодівельні пункти. Уся продукція буде сертифікована за євростандартами з можливістю реалізовувати її на теренах Євросоюзу. Відповідно, міською радою на цю земельну ділянку буде оголошено конкурс. Інвестор дав згоду брати в ньому участь.

Крім цього, він подивився земельні ділянки, які запропоновані під будівництво критих зупинок громадського транспорту у комплексі з кіосками. Попередньо заплановано чотири ділянки під такі зупинки - при в’їзді в Турку, на вул. Молодіжна, біля колишнього приміщення терапії в Середній Турці та біля ковбасного цеху приватного підприємця Гусак К. М., у Горішній Турці. Ще одну зупинку заплановано зробити навпроти військкомату, але про це вже буде домовленість із Турківським професійним ліцеєм. Земельні ділянки під кіоски виставлятимуть на конкурс у комплексі - як один лот.

- Для міста немає додаткових джерел фінансування, тому вважаю, що такий підхід до вирішення питання із зупинками буде нормальним, - каже Геннадій Йосипович.

За словами голови, міська рада вже розглянула варіант побудови на майдані Шевченка (в бік залізничного полотна), де є вільна земельна ділянка, торгового ряду разом із приміщенням, зробленим у бойківському стилі, - спеціально для музею «Бойківщина». Якщо інвестор, який зацікавлений у цьому проекті, стане переможцем конкурсних торгів, то за власні кошти обіцяє спорудити в Турці музей «Бойківщина», площею 200 м кв.

Також є попередня домовленість із одним із підприємців з Івано-Франківська про відкриття в Турці філії цеху з приймання і переробки лікарських трав і ягід. Зголосилася людина, яка готова цим займатися, є для цього відповідне приміщення. До речі, значну допомогу у вирішенні даної справи надає міській раді активна жителька міста Оксана Павлик.

На останній сесії міської ради також йшлося й про виділення земельної ділянки під облаштування дитячого майданчика по вул. І. Франка, поруч із колишнім світлотехнічним заводом. Наразі питання відклали для детальнішого вивчення і прийняття рішення.

Як бачимо, планів та цікавих ідей в міської влади вже є чимало. Але слова без практичних справ нічого не варті. З приходом весни жителі Турки з нетерпінням чекають на оновлення, покращення та позитивні зрушення у міській господарці, а влада, у свою чергу, - на допомогу, підтримку і взаєморозуміння громади. Можливо, щось і вдасться зробити. Побачимо.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №8,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 602 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1
1 Victor   (25.02.2016 06:00)
«Можливо щось і вдасться зробити».

А чи вдасться вам підремонтувати тротуар перед входом в магазин п.Василя (будинок з червоної цегли, біля мосту)? Тут дві тротуарні плити провалилися і утворилася канава, через яку перескакують люди. А чи можете ви спустити воду з величезної калюжі біля «аквапарку», щоб машини не обляпували прохожих? Тут потрібно лишень прочистити стічну діру в мості. Скільки на це потрібно коштів, зустрічей з інвесторами, часу і криків з прапорами у стольному граді?

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.