Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Лютий » 29 » Ми виступаємо за нульову толерантність до будь-яких корупційних схем, - Іван Пикус
29.02.2016 (21:03)  

   Ми виступаємо за нульову толерантність до будь-яких корупційних схем, - Іван Пикус

Нещодавно Україна відзначала другу річницю розстрілів на Майдані. Передував цим кривавим дням протест українців проти тодішньої бандитської влади, яка знівелювала прагнення народу до євроінтеграції. Врешті - вимагали повного перезавантаження влади.

Прагнули бачити нові, молоді, позасистемні обличчя у владі. Більше року по тому нову владу обрала собі й Старосамбірщина.

Ми побачили інших очільників місцевих рад, оновлений склад районної ради. Серед абсолютно нових політичних сил є й "Народний контроль", який представляють у районі три молоді хлопці, які вперше спробували себе у політиці.

А сьогодні розмовлятимемо із керівником Старосамбірської районної організації "Народного контролю", депутатом районної ради Іваном Пикусом.

- Іване Олексійовичу, Ви нова людина у політиці Старосамбірщини. Розкажіть про себе нашим читачам.

- Я народився і виріс у гірській частині нашого району, у селі Грозьово. До дев'ятого класу навчався у місцевій школі, а старші класи закінчував у Стрілківській школі-інтернаті, яка направду багато додала у моє виховання. Як і більшість амбітних учнів - готувався до вступу в університет. Я не мучився між вибором вишів, бо ставив за мету лише ЛНУ ім. Івана Франка. Мені вдалось підкорити три факультети: історичний, філософський та журналістику. Чесно зізнаюсь, обирати було важко, та все ж пішов на журналістику.

- Чи шкодуєте зараз, що не обрали інший факультет?

- Абсолютно ні. Це універсальна професія, вона поганого не вчить (усміхається).

Зараз я навчаюсь в аспірантурі та викладаю на своєму рідному факультеті. Робота зі студентами - не проста річ, особливо, коли ти ще недосвідчений. Проте з кожним заняттям набуваєш більше навиків та вмінь. Це тішить. Минулоріч розпочав політичну діяльність, хочеться більше впливати та творити зміни на місцях.

- Знаємо, що Ви на останніх місцевих виборах балотувались до облради та очолили список "Народного контролю" до райради. Що спонукало Вас, людину, яка починає викладацьку кар'єру в одному із кращих університетів країни, піти у політику?

- Мабуть, основним аргументом став період постМайдану. Якщо спочатку ми вірили у результативні зміни, реформи, вірили, що винні будуть покарані, то лише за рік по тому довелось констатувати, що це не так. Влада добре проявила амбіції під час виборів, проте у повсякденній роботі - сухий підсумок. Відтак, ми отримали запит на нові обличчя. Молоді люди просто були зобов'язані прийти до влади, щоб витіснити старих корупціонерів та бандитів на місцях. Вважаю, це завдання частково виконано.

- Як вдається поєднувати роботу викладача із діяльністю депутата на Старосамбірщині?

- Хороше питання (усміхається). Направду, це не просто. Оскільки доводиться їздити на далеку відстань. Це забирає багато часу й сил. Але мене ніхто не змушував брати цю роботу на себе. Мені довірилось багато людей, це мій обов'язок і я стараюсь гідно його виконувати. У Львові в мене робота зі студентами, але навіть тут не стою осторонь депутатської лінії, оскільки паралельно є помічником депутата обласної ради.

- Чому саме "Народний Контроль"?

-Мені, як журналісту, "Народний Контроль" симпатизував ще тоді, коли починався, як громадський рух. Вже тоді журналісти й активісти доводили свою дієвість резонансними розслідуваннями. За оцінками західних експертів, головною проблемою для України поруч із російською агресією, є корупція, що роз'їдає нашу державу зсередини. Перемогти корупцію, як на побутовому, так на високопосадовому рівнях - означає дати шанс країні на краще та справедливе життя. Ви, мабуть, пригадуєте антикорупційний план, з яким партія йшла на вибори і який реалізовує, отримавши мандат довіри.

-"Народний контроль" у райраді - це три молоді політики, які не є гвинтиками старої системи. Як почуваєтесь у ролі депутатів?

- Це для нас перший досвід у політиці. Ми розуміємо, що люди, котрі за нас голосували, надіються, що ми працюватимемо віддано і справедливо. Наша позиція дуже чітка і категорична: ми - за позитивні зміни. Наша фракція в райраді виступає за нульову толерантність до будь-яких корупційних схем. Звісно, стара генерація, можливо, не хоче сприймати нас серйозно і думає й надалі провадити свою "політику". Проте ми маємо свій щит - не беремо участі у “брудних договірняках”. Якщо ж говорити про роль депутата районної ради, то тут властива приказка "один у полі не воїн". Командною роботою можна досягти значних результатів. Також багато залежить від людей. Якщо вони вірять у ці зміни, то разом можна зробити багато.

- Які завдання є пріоритетними для Вашої політсили?

- Насправді завдань можна ставити дуже багато, але виборця більше цікавить результат. Очевидно, громада хоче бачити, що робиться у районі. Тобто, мова йде про прозоре використання коштів, публічне призначення на основі конкурсу всіх посадових осіб. Важливими є і якісне виконання та ціноутворення всіх послуг, які надаються людям. Звісно, пріоритетне завдання - це боротьба з корупціонерами та схемами. Прикро, що люди не такі хоробрі, коли мова йде, аби відкрито заявити про такий злочин.

- З якими проблемами найчастіше звертаються Ваші виборці?

-Чесно кажучи, не так часто виборці звертаються. Напевно, це пов'язано з тим, що люди зневірились у владі. Бо ж влада нічого не зробила, нічим добрим не відзначилась. Проте, не варто стереотипно мислити. Навпаки, треба вимагати від обранців, штовхати і говорити, що необхідно для громади вирішити. Насправді, бажання у депутатів щось робити є, просто інколи потрібна і підтримка людей. "Народний контроль" має “гарячу лінію”, на котру щодня звертається багато людей. Здебільшого- це побутові проблеми: неякісний сервіс медицини, крадіжки лісу, дороги, хабарництво, потреба автобуса, оренда землі під ВЕС у Смеречці тощо.

Звісно, щось вдається в короткі терміни, а якась проблема потребує багато часу.

- До речі, Ваш перший депутатський запит стосувався саме вітряків у Смеречці. Як триває процес вирішення проблеми?

- Це питання набуло значного резонансу в нашому районі. Громада села Смеречки виступає проти забудови вітряків. Проте причина там не у самих вітряках, а у процедурі. Влада спільно з інвестором не проявили бажання продуктивно поспілкуватись з громадою, відтак отримали зворотній ефект. Я подавав депутатський запит на сесію районної ради. Рішенням ми зобов'язали райдержадміністрацію прояснити та вирішити це питання. Скажу, що грунтовної відповіді я не отримав і не вбачаю якоїсь зацікавленості зі сторони влади. Можливо, причина просто в тому, що інвестор не виходить на зв'язок. Після попереднього обговорення у районі ми досягли згоди, що проведемо виїзне засідання з районними керманичами. Водночас Ріп'янська сільська рада збере сесію та за участю громадськості ми разом обговоримо цю проблему.

- Йдучи у місцеву владу, мабуть, мали певні сподівання. Чи оправдовує їх нова районна рада?

- В першу чергу, тішить, що у раді не ті, що завжди. Цього разу пройшло чимало нових депутатів, які, думаю, будуть активними. Перші засідання районні обранці не прогулювали. Проте не пройшло і сто днів, як мандат отримали, а у журналі сесії одні "н". Під час голосування можуть виходити і тривалий час не повертатись до зали. Розцінюю це, як неповагу до своїх виборців, а, зрештою, колег по корпусу. Закликаю відповідальніше ставитись до відвідин засідань та працювати зі своїм округом. Бо ж як депутат, який пропустив 6 сесій, може щось знати, а тим більше зробити для громади?

- Ваш погляд на загальнодержавну ситуацію в Україні. Який він?

- Очевидно, що змінилися люди, а система залишилась та сама. Основною нашою вимогою, крім зміни облич у владі, була вимога змінити систему. Весь Майдан повірив, що раз і назавжди знищив цю гнилу модель. На жаль, система постМайдану не відчула нової логіки, а самі майданівці не спромоглись виховати свого лідера чи організацію. Сьогодні можна поставити просте питання до влади: що ви спромоглись зробити? Старі проблеми, з якими ми зустрічаємось щодня - це хабарництво, "рішалово", небажання здійснювати реформи і починати їх із себе. Влада вкотре обманом і кольорами національного знамена прийшла до "корита". Довели народ до зубожіння (рівень життя знизився у 2,5 рази) й тихенько присипають віру. Показова реформа поліції заслуговує на увагу, проте не є пріоритетною. А як же ж СБУ, ГПУ, зрештою судді? Чи зроблені якісь кроки у реформах цих структур?

Як бачимо, сухий підсумок - нуль. Уряд зробив ставку працювати за старим сценарієм і "доїти" кредитами Європу та США. Ми багато чуємо про так звані зміни, але не бачимо реальних кроків. Натомість, нас змушують забути про винних у розстрілах на Майдані, про генералів, які “сплавляли” хлопців у котлах. Влада не хоче сприймати урок і чути людей.

- І як, на Вашу думку, можна бодай трішки повернути людям довіру до влади?

- Порошенко та Ко отримали найбільший і дійсно щедрий кредит довіри. По-перше, вони були зобов'язані покарати винних, але цього ніхто не зробив ні через рік, ні через два. І це велика помилка. По-друге, мали б кардинально і категорично відмовитись від тих прихвостнів доби Януковича, які зараз є депутатами БПП та інших партій. Президент довірився не тим людям. А як же ті, хто пройшов Майдан, які боролися за нашу перемогу? Чому б не довіритись громаді, активістам, суспільству? Ці люди були реально просякнуті змінами, Майданом, боротьбою.

Натомість, залишилися ті ж хабарники, корупціонери, з якими зараз боротися важко. Складається враження, що вони мають певний імунітет, можливо, від того ж Президента? Про Уряд Яценюка, мабуть, і говорити не варто, він зникає, як вранішній туман.

Довіра людей до влади і віра у зміни - у критичному стані. Свідоме небажання якісних реформ та страх втратити владу привело суспільство до стагнації. Обіцянки залишились на паперах. І так, через відсутність позитивних змін є загроза втрати проєвропейського напрямку. Сьогодні запит українського народу очевидний - відставка Уряду та перевибори. Позиція Президента повинна бути зрозумілою та категоричною.

-Дякую за щиру розмову. На завершення, що би Ви побажали нашим читачам?

-Бажаю всім нам терпимості в ці непрості дні. Однозначно не розчаровуватись, бо інакше все що втрачено, стане марним. Бути активними та вимогливими до депутатів, до влади. Почати зміни зі себе, повідомляти про факти порушення законності. Не беріть участі у корупції, а навпаки фіксуйте та повідомяйте про неї. Телефонуйте на гарячу лінію Народного Контролю. Заходьте до нашої приймальні: Старий Самбір, вул. Шевченка-Бічна, 2; тел. 0977118020. Приєднуйтесь до нас, приходьте до влади і проводьмо громадський контроль разом, змушуймо владу працювати для всіх нас.

Любов КУРІЙ, "Голос Прикарпаття", Фейсбук

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 621 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 Victor   (01.03.2016 04:09)
«Довели народ до зубожіння».

http://newsnetwork.tv/movie/6243/

0
1 Victor   (01.03.2016 04:06)
«…змінилися люди, а система залишилась та сама».

http://newsnetwork.tv/movie/3276/

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.